Wspólna Eucharystia luteran i katolików. Kolejne plotki?

ea3df1df98631b2c2adabc8f69362942-1024x752Czytam dzisiaj na gloria.tv krótkiego niusa (jego tłumaczenie zamieszczam poniżej), i zastanawiam się, czy jest to kolejna plotka, czy Franciszek rzeczywiście się rozkręca. W deklaracji podpisanej przez niego i przedstawiciela luteran w czasie świętowania 500-lecia reformacji czytamy: „zobowiązujemy się [luteranie i katolicy] do dalszego wzrastania w komunii, zakorzenionej w chrzcie, dążąc do usunięcia pozostających jeszcze przeszkód, które utrudniają nam osiągnięcie pełnej jedności”. Jedną z takich przeszkód jest Eucharystia i realna obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Wspólna powszechna ekumeniczna Eucharystia, celebracja z wyjaśnieniami, które rozmiękczałyby tę prawdę o rzeczywistej Boskiej Obecności, byłaby wspaniałym krokiem naprzód do tak pojętej jedności polegającej na wzajemnych ustępstwach. Co planuje Franciszek?

Jeszcze trzy lata temu, jakby ktoś powiedział: „papież będzie świętował reformację i wychwalał Lutra” – wszyscy powiedzieli, żeby postukać się raczej w czoło, bo to plotki i absurd. Jak to, papież będzie wychwalał największego z heretyków?! Dzisiaj jednak mało kto zgłasza w związku z tym wątpliwości i wielu doszukuje się głębszych sensów i zawiłych strategii duszpasterskich, zamiast wyrazić swoje wątpliwości.

Jeszcze trzy lata temu, jakby ktoś twierdził, że papież będzie przyzwalał na Komunię św. dla rozwodników w nowych związkach, to jest na świętokradzkie przystępowanie do stołu Pańskiego w grzechu ciężkim, wielu stwierdziłoby, że to niemożliwe, bo przecież Kościół ma dogmaty i związaną z nimi praktykę duszpasterską, a papież jest tego pierwszym stróżem. Tymczasem herezja i praktyki świętokradcze szerzą się dalej w Kościele i mało kto mówi odważnie prawdę o nauczaniu Kościoła. W mediach katolickich takich jak „Gość niedzielny” czy „Niedziela” dopuszcza się komentatorów, którzy przeciwstawiają się nauczaniu Kościoła – przeciwstawiają się Chrystusowi w prostych słowach. Wielu nie ma odwagi głoszenia prawdy. Zamęt postępuje. Jakże stępiła się ostrość widzenia sytuacji. Jakże nam braknie odwagi.

A teraz czytam takiego prostego niusa na gloria.tv.

Kolejny szok: Dobrze poinformowany włoski blog AnonimiDellaCroce pisze, że przed końcem kwietnia rada kardynałów papieża Franciszka zbierze się ponownie. Na ten czas będzie gotowe coś w rodzaju listu pasterskiego, aby przygotować lud Boży na liturgiczny ekumenizm, który w swoim rdzeniu będzie miał interkomunię z luteranami, którzy nawet nie wierzą w realność konsekrowanej Hostii [w realną obecność Chrystusa].

Niemożliwe? Kolejne plotki? Daj Boże, żeby to były plotki!

Obyśmy ani w kwietniu, ani w kolejnych miesiącach nie słyszeli więcej ze strony Franciszka i jego współpracowników – w takiej czy innej formie, w takich czy innych okolicznościach – o dobrach reformacji, duchowości Lutra i zmianach w liturgii katolickiej ze względu na protestantów…

Daj nam Boże szczerze wzrastać w Twojej świętej Prawdzie, daj nam niezachwianie czcić Twoją świętą eucharystyczną Obecność.

 

150 uwag do wpisu “Wspólna Eucharystia luteran i katolików. Kolejne plotki?

 1. Z cyklu: „Pierzemy mózgi od najmłodszych lat”.
  Oglądam sobie anime „Drifers”. W trzecim odcinku pojawia się „Czarny król” ze swoją armią – a gęby mają wredne i ponure. Kruk – albo coś podobnego – leci nad tą armią i krzyczy: „Krucjata, krucjata, krucjata, początek zagłady ludzkości.” No nie fajna propaganda?… A potem taki jeden z drugim napompowany japońszczyzną będzie głosił „prawdy” o tym jak to wredny KK wyrżnął 800 mln ludzi. Czemu nie miliard od razu, o co się zresztą od razu „geniusza” spytałem.
  W innym anime – tytułu nie pamiętam – był przedstawiony zamach terrorystyczny. Fabuła jak fabuła, trochę trupów i po ptokach. Japończycy są dokładni w tych sprawach. Ale najciekawsze było to, że terroryści – baaardzo „be” – byli przedstawieni jako chrześcijanie i Polacy… Tak się zastanawiam… mieliśmy być zdaje się „drugą Japonią”?

  Polubienie

 2. Ja bardzo martwię się za naszych pasterzy, boję się tego, że ich milczenie doprowadzi w rezultacie do przyjęcia wszystkiego, co robi i wprowadza Franciszek. Oni wszyscy wszystko wiedzą, zostali przez nas poinformowani, daliśmy im linki na wszystkie możliwe strony prawdy. Prosiliśmy ich wprowadzić modlitwy dodatkowe, szczególnie do sw. Michała Archanioła, po każdej Mszy świętej. Specjalnie nikt nie chce nic robić, sami się modlimy, kapłani nie bardzo biorą udział, na poziomie alarmu narodowego nic biskupami wykonywane nie było. Biada nam, tyle grzechów w kraju. Tylko Miłosierdzie Boże uratuje.

  Polubienie

  • @Wiktoria
   „Oni wszyscy wszystko wiedzą, zostali przez nas poinformowani, daliśmy im linki na wszystkie możliwe strony prawdy.” Ależ przecież księża nie czytają tego bloga! Może bardzo, bardzo nieliczni. Wielu naprawdę nie ma na to czasu, nie zagłębia się w AL, wykonuje dobrze swoje obowiązki i tyle.
   „Tyle grzechów w kraju”. Ja myślę, że Polska i tak jest bardzo katolicka. Jasne, wiele jest grzechów, ale w porównaniu z innymi, wielu, wielu się modli, wspólnoty działają prężnie, ludzie szukają Boga, nawracają się.

   Polubienie

   • Obudzą się, jeszcze troche katastrof beda widzieć i się obudzą, Pan Bóg ich obudzi. Czara goryczy już się przelewa, dojdzie też do Polski. Zobaczycie…

    Polubienie

  • „Jeśli czujecie się nieswojo z tym, czego jesteście świadkami w Moim Kościele z powodu tych, którzy przysięgają, że są w jedności ze Mną, kiedy bezczeszczą Moje Ciało, musicie iść za głosem serca. Jestem z wami w każdej sekundzie tego wielkiego odstępstwa, a tym, którzy nadal będą Mnie wzywać, otworzę oczy na Prawdę, tak by pozostali Mi wierni.

   Czas prawie nadszedł. Drzwi Mojego Kościoła wkrótce zostaną zamknięte dla tych, którzy będą się domagać, by pozostać wiernymi tradycyjnym praktykom chrześcijańskim. Zatrzasną wam te drzwi przed nosem, gdy będziecie świadczyli o Mnie. Wasza wiara będzie wyśmiewana w sposób najbardziej przebiegły, tak że gdy będziecie bronić Mojego Słowa, zostaniecie uznani za okrutnych, nieżyczliwych i pozbawionych współczucia dla tych, którzy nie wierzą w Boga.

   Zostaniecie skarceni, jeśli jesteście Moimi wyświęconymi sługami, i odpowiecie za swoją wierność wobec Mnie. Zbierzcie się, wy wszyscy. Wymagam, abyście się Mnie nie wyparli. Ochronię was, abyście mogli Mi służyć. Pomogę wam, podnosząc wasz ciężar. Wszystkie Łaski Nieba będą na was wylewane.

   Ostrzeżenie dla kapłanów

   Odetnę tych wszystkich z was, którzy pójdą za fałszywym kościołem – kościołem bestii – gdy zostanie on wam przedstawiony. Jeśli pójdziecie za tym nowym kościołem, sprzedacie swoje dusze bestii. Zamiast ocalić dusze w Moje Imię, będziecie odpowiedzialni za przekazanie ich do wiecznego piekła.

   Oznajmiam wam tę prawdę teraz, abyście mieli wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do tego dnia, ponieważ nie jest on odległy.”

   Wasz Jezus Księga Prawdy – 5 sierpnia 2013 roku

   Polubione przez 1 osoba

  • @marcin.f
   No i czyż nie mam racji mówiąc, że ja jestem „heretykiem”… znaczy się dla nich: heretykiem (bez cudzysłowu)? I jeszcze dodaję: to nie mój Kościół. Jak to wiele mi upraszcza. Nie ma kłótni… zresztą to dzisiaj też przerabiałem. I co mi zrobią? Wykląć już mnie nie mogą… Ha, ha, ha… Tak w ogóle do śmiechu nie jest no ale absurdalność sytuacji jest rozśmieszająca. A poza tym co oni ciągle sie kłócą o ten VIII rozdział AL. Punkt 297 AL wystarczy by „papieża” postawić przed „plutonem egzekucyjnym”. Chyba jednak nikomu na tym nie zależy z tych wszystkich ortodoksów… A może „ortodoksów” (w cudzysłowie)?
   A swoją drogą jak oni za drzwi chcą wywalać takich bardziej tradycyjnych kandydatów na kapłanów to niedługo będą wywalać z „kościoła” zwykłych wiernych co to są związani z Tradycją.

   Za to komentarze internautów pod tym artykułem są interesujące. O np ten:
   „O kuźwa ! Żadnego rozeznania ? Żadnego miłosierdzia tylko odrazu paszoł won ?”

   Polubione przez 1 osoba

 3. No teraz jest awantura o tę bluźnierczą „sztukę” w Warszawie. Episkopat wzywa do modlitwy wynagradzającej. I mają rację, ale… Ten sam Episkopat wychwala pod niebiosa „naszego drogiego papieża Franciszka”. To po co w takim razie „modlitwa wynagradzająca” jak i tak wszystko jest dobre? No, skoro piekła nie ma (AL 297) to przecież nie ma i zła.
  „Nie ma to tamto”… tylko bycie „heretykiem” ratuje od wariactwa, bo czyż nie jest to schizofrenia: tu się modlimy o przebaczenie a z drugiej strony twierdzimy, żę przebaczenia nie potrzeba. A najlepsze w tym jest to, że to twierdzą osoby z doktoratami i profesurami.

  Polubienie

 4. „Program wizyty Papieża u anglikanów w Rzymie”
  Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało program papieskiej wizyty w anglikańskim kościele Wszystkich Świętych w Rzymie. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę 26 lutego. Papież weźmie udział w wieczornej liturgii słowa, odpowiedniku katolickich nieszporów. Wygłosi homilię i odpowie na pytania.

  Będzie to pierwsza w historii wizyta Papieża w kościele anglikańskim w Wiecznym Mieście. Anglikanie mają w Rzymie dwie świątynie, angielską i amerykańską. Franciszek odwiedzi wspólnotę podlegającą Kościołowi Anglii. Istnieje ona już od 200 lat, choć sam kościół zbudowano dopiero w 1887 r. Aktualnie należy do niej 250 wiernych.
  W czasie niedzielnej wizyty Franciszek poświęci wraz z anglikańskim biskupem ikonę Chrystusa Zbawiciela oraz oficjalnie usankcjonuje partnerstwo wspólnoty anglikańskiej z katolicką parafią Wszystkich Świętych w Rzymie, która jest kościołem tytularnym kard. Waltera Kaspera, byłego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Od wielu lat propaguje on współpracę obu parafii, zwłaszcza na polu charytatywnym.

  http://pl.radiovaticana.va/news/2017/02/20/program_wizyty_papie%C5%BCa_u_anglikan%C3%B3w_w_rzymie/1293775

  Polubienie

 5. Wystąpienie arcybiskupa Gądeckiego- teraz się odkrył!

  „Przewodniczący KEP nt. stanu ekumenizmu w Europie”
  – Ekumenizm jest chrześcijańską odpowiedzią na znaki czasu, dla której nie istnieje żadna, realistyczna alternatywa. I nawet jeśli opisuje się stan dzisiejszego ekumenizmu jako kryzysowy, to ów kryzys należy rozumieć w jego pierwotnym sensie greckim, nie oznaczającym załamania, katastrofy lub zrujnowania dotychczas osiągnięć, lecz jako dynamiczną sytuację przełomu, w której obecny jest nie tylko element rozczarowania, ale i nadziei na lepszy bieg rzeczy – mówił abp. Gądecki.

  Przewodniczący KEP omówił relacje Kościoła katolickiego z prawosławiem i z Kościołami reformowanymi, a także wizję Papieża Franciszka.(…..) Następnie abp Gądecki przywołał fragment tekstu wspólnej deklaracji katolików i luteran, podpisanej 31 października 2016 roku w Lund w Szwecji:

  „Wielu członków naszych wspólnot tęskni za przyjmowaniem Eucharystii przy jednym stole, jako konkretnym wyrazem pełnej jedności. Doświadczamy bólu tych, którzy dzielą całe swoje życie, ale nie mogą dzielić zbawczej obecności Boga przy stole eucharystycznym. Uznajemy naszą wspólną odpowiedzialność duszpasterską, by odpowiedzieć na to duchowe pragnienie i głód naszego ludu, aby być jedno w Chrystusie. Chcielibyśmy, aby ta rana w Ciele Chrystusa została uleczona. To jest celem naszych dążeń ekumenicznych, które chcielibyśmy przyspieszyć, także poprzez odnowienie naszego zaangażowania w dialog teologiczny” – czytamy we Wspólnej Deklaracji
  W kontekście wizji Papieża Franciszka Przewodniczący KEP przywołał słowa papieskiego orędzia wypowiedziane do Wspólnego Komitetu Konferencji Kościołów Europejskich w maju 2015 roku. Papież dostrzegł i docenił wówczas wielkie kroki, jakie już dokonały się na drogach ekumenizmu. Franciszek zwrócił uwagę, że Europejskie Zgromadzenia Ekumeniczne i Karta Ekumeniczna są dowodami na owocną współpracę między CCEE i CEC.

  Podsumowując, abp Gądecki zauważył, że wszystkie dokumenty i dyskusje ekumeniczne oscylują wokół pojęcia wspólnoty, która wyraża się w jednej Ewangelii, jednym Duchu, jednym Panu Jezusie Chrystusie, w życiu Boga, konkretnie w jednym chrzcie i w jednym eucharystycznym ciele Pana, poprzez które jesteśmy członkami jednego eklezjalnego ciała Pana.

  http://episkopat.pl/przewodniczacy-kep-nt-stanu-ekumenizmu-w-europie/

  Polubienie

  • „Wielu członków naszych wspólnot tęskni za przyjmowaniem Eucharystii przy jednym stole, jako konkretnym wyrazem pełnej jedności.”

   To ja czegoś nie rozumiem: jaki problem przejść na katolicyzm? Bo odnoszę wrażenie, że my się dostosowujemy do nich a oni pozostają przy swoim. To w takim razie gdzie miejsce na Eucharystię a „tęsknią za przyjmowaniem” Jej? Ujmę to tak: ktoś tu mnie robi w…

   Polubione przez 1 osoba

   • „Tak wielu odrzuci tę Misję, dopóki straszna prawda nie zaświta nad nimi, gdy będą świadkami bluźnierstw, które wyleją się z ust fałszywego proroka. Kiedy ktoś, kto zaprzecza istnieniu Trójcy Świętej, ośmiela się nosić szaty arcykapłana pod dachem Mojego Kościoła, a następnie stara się przekonać was, że to, co do tej pory uważaliście za prawdę, już nią nie jest, wtedy rozpoznacie, że duch zła ogarnął Mój Kościół od wewnątrz.

    Kiedy otoczą was nowe ideologie i nowe doktryny i kiedy powiedzą wam, że rodzaj ludzki wymaga obecnie tych zmian, będzie to czas, kiedy przestanie się już odpowiadać na Boże pragnienia. A gdy zamiast tego utworzone przez człowieka doktryny, pełne błędów i skaz, będą głosić, że grzechu już nie ma, to bliski będzie czas na zniszczenie przeze Mnie Moich wrogów, jak zostało to przepowiedziane.

    Znacznie więcej z was obudzi się na Prawdę i tę straszliwą hańbę, którą zostanę okryty Ja, Jezus Chrystus, w Moim Kościele na ziemi. Wierni słudzy rozpoznają tę niegodziwość i wielu z nich ucieknie. Ale gdy nadejdzie czas, że wy wszyscy będziecie mieć przed sobą ten wybór, niestety, wielu Mnie opuści i weźmie udział w praktykach pogańskich.

    Rozpoczął się plan usuwania wszystkich Moich śladów. Prawda Mojego Słowa zostanie wyrugowana z waszych konstytucji i szkół, aż w końcu zostanie ona potępiona wewnątrz Mojego własnego Kościoła. Ci z was, którzy sądzą, że to nigdy nie mogłoby się zdarzyć – że Bóg nigdy by nie pozwolił na takie rzeczy – są w błędzie. Te zbrodnie są dopuszczone w ostatecznym oczyszczeniu człowieka przed Moim Powtórnym Przyjściem. Jeśli nie zachowacie czujności, niezależnie od tego, jak bardzo Mnie kochacie,
    +++zostaniecie wciągnięci do uczestnictwa w kolejnych uroczystościach, które nie będą oddawały hołdu Bogu. Jeśli one nie będą oddawały Mi czci, to musicie zadać sobie pytanie, dlaczego tak jest? Dlaczego dokonano tych zmian i dlaczego tak nagle?
    Odpowiedzią jest czas, bo niewiele go zostało.” 26 stycznia 2014 roku, godz. 15.00

    Oni wpadną na pomysł,aby udzielać wszystkim surogat,bo pomyślą,że wszyscy będą zadowoleni,a my się nie połapiemy.
    Masz Lolo rację,również zaskoczona jestem tym słowotokiem,tymi starannie dobranymi słowami,aby nie powiedzieć wprost,a zrobić mętlik w głowie.Tak,jakby prace szły od tyłu.
    To nie oni wszyscy mają się dostosować do nauczania Chrystusa,ale to my mamy dostosować się do nich wszystkich.Abp.Gądecki się zaplątał??!

    Polubienie

 6. A co zawiera Karta Ekumeniczna np.:
  II.
  – pk 8. Jednać narody i kultury
  – pk 10. Pogłębiać więź z judaizmem
  – pk 11. Utrzymywać relacje z islamem
  – pk 12 Spotkanie z innymi religiami i światopoglądami

  Polubienie

  • Polska Rada Ekumeniczna zrzesza obecnie siedem Kościołów członkowskich:
   Kościół Chrześcijan Baptystów w RP Kościół Chrześcijan Baptystów w RP
   Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP
   Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP
   Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP
   Kościół Polskokatolicki w RP Kościół Polskokatolicki w RP
   Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP
   Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny

   Członkami stowarzyszonymi Rady są
   Społeczne Towarzystwo Polskich Katolików
   Towarzystwo Biblijne w Polsce
   świetne fotki,nawet członka z grupy Bildelberg widzę,bez komentarza.

   Polubienie

 7. Abp Gądeckiemu z inklinacjami filozydowskimi łatwiej przychodzi wychylenie się w kierunku braci odrzuconych, ale czy to sklanianie sie ku nim, nie gubi PRAWDY NAJSWIETSZEJ EUCHARYSYII?
  Od dawna wsluchuję się w jego posługę Słowa i coraz mniej się dziwię, że odnajduję go na pozycjach ekumenizmu pozakatolickiego… Obym się mylił.
  @Dawid
  O pomscie za pomocą islamu, wobec apostackiej Europy, jest wspomniane chyba tylko raz w KP. Będzie to na koniec procesu oczyszczania chrześcijaństwa. Czyli wpierw wojna, nowa swiatowa religia w międzyczasie OSTRZEZENIE, kataklizmy, wtedy druga część wojny z chinsko-islamską inwazja na Europę. Dopiero po tym przyjscie Jezusa.
  @Wiesia
  Może znajdziesz to wspomnienie o islamie z KP? Próbowałem raz to zrobić ale nie trafilem…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s