Dr Silvas: Nauczanie Franciszka na temat małżeństwa nie jest „w duchu Chrystusowym”

1.05.2017, LifeSiteNews

Nauczanie papieża Franciszka na temat małżeństwa nie „oddycha duchem Chrystusowym”, bo przedstawia „zaaprobowanie ludzkich słabości”, twierdzi jeden z czołowych światowych ekspertów katolickich w zakresie Ojców Kościoła w wywiadzie dla LifeSitesNews.

Dr Anna M. Silvas, profesor na uniwersytecie w Nowej Anglii, powiedziała, że w Kościele ma miejsce „zaciekła wojna” odnośnie do natury małżeństwa. Z jednej strony jest nauczanie Kościoła dotyczące tych spraw wypracowane przez Ojców wczesnego Kościoła. Po stronie przeciwnej znajdują się ci, którzy starają się podważyć i zmienić to nauczanie.

„Od kilku dziesięcioleci ma miejsce zaciekła wojna w odniesieniu do tych spraw. A papież Franciszek obecnie myśli, że wygrywa. Ale on nie dokonuje rzeczy w duchu Chrystusowy. Cokolwiek to jest, nie jest to oddychanie duchem Chrystusowym”, powiedziała pani profesor.

Dr Silvas powiedziała, że katolicy starający się być wierni Kościołowi muszą wiernie trwać przy Chrystusie bardziej niż kiedykolwiek.

I my musimy w pełni koncentrować się na Nim. Papieże przychodzą i odchodzą, ale Jezus Chrystus jest prawdziwym Panem i Mistrzem, i Oblubieńcem Kościoła, doprawdy. Ten sam wczoraj, dzisiaj i na wieki. Posiadanie dobrego, ścisłego rozumienia tego będzie lekarstwem – przynajmniej w naszym bolesnych sytuacjach, w pojedynkę – którego szukamy”, powiedziała.

Wywiad został przeprowadzony w Rzymie w ostatnim tygodniu w czasie, gdy dr Silvas brała udział w międzynarodowej konferencji zatytułowanej „Wnieść klarowność w rok po Amoris Laetitia”. Konferencja dotyczyła problemów, które pojawiły się w Kościele po tym, jak Franciszek opublikował tę adhortację.

 

Cały wywiad znajduje się na stronie LifeSitesNews, niestety tylko po angielsku: ^^^https://www.lifesitenews.com/news/francis-marriage-teaching-doesnt-breathe-the-spirit-of-christ-patristics-sc

 

141 uwag do wpisu “Dr Silvas: Nauczanie Franciszka na temat małżeństwa nie jest „w duchu Chrystusowym”

 1. @lolo
  Mocne slowa! Inaczej: kto.jest bez grzechu niech pierwszy uderzy kamieniem…
  Nikt z nas nie jest bez grzechu, dobirze o tym wiemy… i jako grzesznika poczela mnie matka…
  Jednak kazdy, kto idzie pod prąd i nie zgadza sie z franciszkowym political corect, narażony jest na wszelkie ataki.Najbardziej bolą te od naszych braci w Chrystusie. Musimy być jednak mocni mocą Laski od Boga, bo sami to se mozemy tylko noge wlasna położyć…
  Ten blog daje nadzieje na wspólnotę w trwaniu… Mam nadzieję, że nie tylko dla tu piszacych.

  Polubienie

  • @Zorrro
   Doświadczenie mnie nauczyło nie opierać się na ludziach. To nie to, że nie jestem w jakiejś wspólnocie, że nie mam znajomych – mam znajomego o podobnych poglądach jak moje, z którym mówimy normalnie, bez egzaltacji i napięcia, że trzeba być przygotowanym na śmierć. I oczywiście ani ja ani on, nie wiemy czy sprostamy wyzwaniu. Ale mamy świadomość takiej ceny. Jak to się mówi: „taka karma” i nie chodzi o karmę dla psów… Mniam.
   Wracając… zatem mam świadomość, że przyjaciel może okazać się wrogiem a wróg przyjacielem, najważniejsza zaś jest prawda. Piszę tutaj także po to by dać innym argumenty do ręki. Także sobie. Miewamy różne pomysły a uważam, że moje nie są najgorsze. Jest to w sumie wspólny front i każdy ma tam swoją rolę do odegrania, o której inni mogą nie wiedzieć przecież. Ale Bóg wie. Każdy wg. zdolności i możliwości danych mu przez Stwórcę. Ja na pewno nad nikim stać nie będę. Po pierwsze jestem zbyt leniwy, po drugie nie piastuję funkcji, która by mnie do tego zobowiązywała.

   Co do mojego wyboru jeszcze to on rozwiązuje te wszystkie plany umieszczone pod linkiem podanym przez @RYCERKA CHK
   https://gloria.tv/article/AvAorwxey3yK2f2YFfzNMz8Gu
   No, w sumie nic nowego bo kłaniają się osławione „Protokoły mędrców Syjonu” – zostało to oficjalnie wydane przez (zdaje się) wydawnictwo literackie z Krakowa z przypisami prof. Janusza Tazbira chyba w 2003 r. albo coś koło tego. Zatem mogę odwołać się do nich. No panowie co to panujecie nad wszystkim: ja jakoś tej śmierci się nie lękam. Co prawda do bólu się nie garnę bo nie lubię tego ale liczę się i z taką możliwością. I jak chcecie mnie zastraszyć? A w ogóle myśleliście nad tym CO PO ŚMIERCI? Bo przecież kiedyś umrzecie, nawet jak już cały świat będzie w Waszych łapach, ukąpanych we krwi po pachy… Myśleliście nad tym? Ciekawe gdzie teraz ze swoimi poglądami przebywa ów rabin Mendel…
   Natomiast w kontekście tego artykułu powtórzę to co pisałem wcześniej: jeśli Ukraińcy nie zrozumieją, że są tylko mięsem armatnim i „Wielka Ukraina” jest mitem to niczego nie osiągną, zrobią tylko bajzel u nas a i tak władcy tego świata ich odstrzelą. Albo będą z nami trzymali albo nie będzie ani ich ani nas. Niech wybierają czy wolą iść wspólnie czy znowu święcić widły albo to co je teraz zastępuje.
   I druga rzecz, którą powtórzę: wojny obecnie nie służą do budowania niepodległości tylko do realizacji celów starszych i mądrzejszych. Jedynymi ofiarami tak na prawdę będą cywile ze wszystkich stron. Dzisiaj nie ma:jestem bezpieczny bo mam broń atomową tylko jestem zagrożony bo on ma broń atomową. Dotyczy to zresztą wszelkiej broni tak na prawdę. Czyż w planach wielkich tego świata nie jest wywołanie III wojny światowej? Czyż nie po to m.in sprowadza się muzułmanów do Europy Zachodniej a jednocześnie tworzy dwa potężne przeciwstawne, skłócone ze soba bloki militarne Rosja – USA?

   NO BO JAK INACZEJ ZROBIĆ WOJNĘ GDY NIE MA WROGÓW?

   Jak mówił kard. Hlond: Polska nie zwycięży bronią, tylko Różańcem, miłością bliźniego, pokutą… I można dodać: wiernością prawdzie… Mylił się?

   Polubienie

 2. Trump podpisał rozporządzenie, które zezwala Kościołom na angażowanie się w politykę

  Prezydent USA Donald Trump podpisał w czwartek rozporządzenie wykonawcze, które zezwoli Kościołom i związkom wyznaniowym na angażowanie się w politykę i otwarte popieranie kandydatów w wyborach. Wcześniej zabraniała tego tzw. poprawka Johnsona.

  http://www.tvp.info/30242482/koscioly-w-usa-beda-mogly-angazowac-sie-w-polityke-jest-podpis-trumpa

  KP 07.04.2014
  Zostaniecie zarzuceni nowymi, nagłymi zapowiedziami, dotyczącymi nawiązywania kontaktów pomiędzy Państwem a Kościołem, w których te obie praworządności zostaną ze sobą splecione.

  KP 23.08.2013
  Prawo w waszych krajach będzie prawem podwójnym – gdzie polityka i religia będą splecione w nowym-światowym-porządku.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Zbliża sie 13 maja, czy macie jakiej intuicję co sie wydarzy? Czy bedzie to już 13 maja? A moze dopiero 13 października?

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.