Książka „Papież polityczny” autorstwa George’a Neymara

W dniu 2 maja została opublikowana książka George’a Neumayra, której tytuł i podtytuł możemy przetłumaczyć jako: „Papież polityczny. O papieżu Franciszku zachwyconym liberalną lewicą i porzucającym konserwatystów”
Początek wywiadu z autorem udzielonego redakcji OnePeterFive.

Słowa z książki przypisywane anonimowej osobie z Watykanu: „Im więcej [papież] mówi, tym staje się to gorsze. (…). Kościół staje się trudny do rozpoznania”.

Maike Hickson (redaktor przeprowadzający wywiad): Co Pana zainspirowało, by napisać książkę o papieżu Franciszku?

Georeg Neumayr: Od pierwszych chwil, kiedy go ujrzałem, wiedziałem, że będzie jak modernistyczna niszcząca kula [którą się uderza w coś np. budynek, by go celowo zniszczyć – red.], i od początku uderzyło mnie, że będzie prototypem „progresywnego” jezuity. Wiedziałem, że to jest bardzo zły znak, że Kościół będzie miał pierwszego papieża jezuitę dokładnie w tym czasie, kiedy zakon jezuitów jest w położeniu najbardziej zepsutym i hetorodoksyjnym. Wiedziałem, że będzie to dla historii niepokojący pontyfikat i od początku pontyfikatu Franciszka zacząłem myśleć, że będzie to dobry temat na książkę. W miarę jak ten chaotyczny pontyfikat przebiegał, stawało się coraz jaśniejsze, że ktoś musi konsekwentnie go dokumentować.

MH: Studiował Pan na jezuickim uniwersytecie w San Francisco. Co było Pana pierwszą odpowiedzią, kiedy zobaczył Pan i usłyszał papieża Franciszka, pierwszego papieża jezuitę w historii Kościoła?

GN: Ponieważ uczęszczałem na uniwersytet jezuicki, jestem dobrze zaznajomiony z dziwnymi ludźmi i przekrętami, które występują w tym zakonie. Kiedy słyszałem, jak papież w pierwszych chwilach swojego pontyfikatu angażuje się w nieustającą lewacką paplaninę, przypominało mi to wszystkie nonsensy, których słuchałem jako student od podobnych „progresywnych” jezuitów. Program Franciszka jest bardzo jasno ustawiony na promowanie politycznego liberalizmu, a jednocześnie na bagatelizowanie doktryny. To jest formuła modnego i nowoczesnego katolicyzmu, który był eksponowany na jezuickim uniwersytecie w San Francisco.

(…)

Wywiad ciągnie się dalej. W Internecie są fragmenty książki po angielsku. Możliwe, że uda się jeszcze coś przetłumaczyć.

Źródło: ^^^https://www.onepeterfive.com/interview-george-neumayr-author-political-pope/

167 uwag do wpisu “Książka „Papież polityczny” autorstwa George’a Neymara

 1. W tym AL 297 – odnoszę się do tego fragmentu który zacytowałem wcześniej – jest jeszcze jedno interesujące:
  „Nie mam na myśli tylko rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach, ale wszystkich niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdują.
  Jak to rozumieć… Np. płatny zabójca na usługach mafii… No to jest niezależne do sytuacji w jakiej się znajduje. Siatka pedofilów, porywająca dzieci do morderstw rytualnych… Albo przejmujący zbrodniczo kamienice i wyrzucający ludzi na bruk… Wychodzi na to, że wszyscy będą zbawieni bo miłosierdzie jest bezwarunkowe.

  Ale wracając do tych „rozwiedzionych, żyjących w związkach niesakramentalnych” to aczkolwiek narracja naszych hierarchów jest, że AL nie pozwala na Komunię Świętą jeśli żyją oni jak w związku sakramentalnym to jednak praktyka sakramentalna np. w Niemczech zaaprobowana przez Dom św. Marty wskazuje na zupełnie coś innego.

  @Alutka
  Proszę mi zatem wyjaśnić jak w takim razie mam rozumieć inaczej ten brak „potępienia na zawsze” niż jako potępienie wieczne skoro – niech tak będzie – miłosierdzie nawet w wymiarze doczesnym zgadza się na grzech. Sytuacja jaka jest w Niemczech (i nie tylko) zaprzecza dalszym słowom o „wyłączeniu ze wspólnoty Kościoła”. W tym układzie rzeczywistością staje się to, że cudzołóstwo przestaje być w ogóle grzechem. Staje się doktryną KK. Przy czym, praktyka Komunii Świętej dla rozwodników jest stosowana nie tylko w Niemczech – a więc staje się powszechna, „katolicka” można powiedzieć – i jest uzasadniona w oparciu o Adhortację „Amoris Laetitia”, pod którą widnieje podpis:
  „W Rzymie, u św. Piotra, w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia, 19 marca, w Uroczystość
  Świętego Józefa roku 2016, czwartym mojego Pontyfikatu.
  Franciscus

  (zapis zgodnie z wersją polską Adhortacji AL)

  Polubienie

  • @Małgorzata
   No i czarno na białym jest pokazana „logika Ewangelii” – potępienie wieczne. Słowa samego Pana Jezusa.
   „I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
   (Mk 15:15-16; BT)
   Oczywiście tu jest mowa tylko o chrzcie. Jednakże wcześniej Jezus mówi o przyjęciu Ewangelii czyli całości Nauki. Chrzest jest tylko pierwszym krokiem potwierdzającym. Natomiast dalsze dwa zdania (17-18) mogą być podstawą do uzasadnienia uznania fałszywych proroków jako danych od Boga:
   „Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.”
   No, ale „na to nie ma medycyny”. To, że będą fałszywi prorocy przejawi się w zakwestionowaniu prawd Ewangelii, takim uzasadnieniu by herezja stała się ortodoksją, szerzeniem kłamstwa tak jak to robi Bergoglio i ci co go słuchają i naśladują w swoim przekazie. Będzie to zaprzeczenie tych słów:
   „Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.” (J 8:31-32; BT)

   Polubienie

 2. @Alutka

  Oj kobieto, kobieto, kto tu błądzi. Wróć do wcześniejszych swoich komentarzy, zadałam ci pytanie ty na nie nie odpowiedziałaś.
  Ale nazwę to tak – wszystko zrozumiałam po twoim ostatnim komentarzu.

  Życzę ci moja droga Daru otwartych oczy na Prawdę i odtąd pomijam twoje komentarze, nawet ich nie będę czytać, bo szkoda na to czasu.

  @ Lolo
  Dziękuję, w imieniu pewnie nie tylko swoim za wyczerpującą i merytoryczną odpowiedź do Alutki i za twoją cierpliwość.

  Obawiam się jednak Lolo, że do nie to nie trafi ” jak do przysłowiowej ściany” i kto wie czy w ogóle przeczytała twój wpis.

  Alutka to dla nas taki człowiek ” zupełnie niereformowalny”, ale za to całkowicie „zreformowany” przez swojego namiestnika Bergoglia.

  Polubienie

  • @Beata
   Z cierpliwością różnie bywa, ale jednak stawia @Alutka konkretny problem/zarzut koło którego nie można przejść obojętnie, pominąć go. Najprościej by było napisać „wal się głupia” – a takie rzeczy, w tym stylu robiono przecież pod naszym adresem – ale nie ma co się upodabniać do adwersarzy. Po co dawać im argument jak można tego uniknąć. A poza tym nie mogą powiedzieć wtedy, że się unika problemu, że jakieś uprzedzenia. Skoro chcecie merytorycznie to macie. I odpowiedzcie przynajmniej na tym samym poziomie albo wyższym.

   Polubienie

   • Ps
    Odpowiedziałem wtedy zamiast Ciebie z tego względu, że to ja najczęściej odwołuję się do AL 297. Wypadało zatem „podjąć rękawicę” a nie wysługiwać się innymi.

    Polubienie

  • „Pamiętajcie, że Ja, Matka Boża, chronię tych wszystkich, którzy Mnie wzywają. Moja ochrona rozciąga się na wszystkich ludzi, wszystkie religie. Jeżeli odmawiacie codziennie Mój Święty Różaniec, to jest wam udzielana ochrona wszelkiego rodzaju i będziecie w stanie zachować Prawdę Świętego Słowa Bożego.” (14-04-2013)

   „Ja, Matka Boża, zniszczę władzę diabła w sercach tych, którzy Mnie wzywają. Ale jeżeli oni Mnie nie wzywają, to nie mogę im pomóc. Ja, jako Współodkupiciela, nigdy nie mogłabym zaprzeczyć Prawdzie, którą Mój Syn życzy sobie objawić światu. Moją powinnością jest Mój Syn. Ja nigdy najpierw bym wam nie powiedziała, żebyście odrzucili czy potępili diabła — po to, by następnie was oszukiwać, twierdząc, że jestem Matką Bożą.” (26-05-2013)

   „Z ust tych, których dusze przepełnione są nienawiścią, nie wychodzi Słowo Boże, gdyż tak nie może być. Zaś z ust tych, którzy prawdziwie kochają Boga, nigdy nie spłynie nienawiść. Nigdy nie wolno wam nie doceniać mocy szatana, gdyż potrafi on złapać w pułapkę każdą duszę, choćby nie wiem jak dobrą. Na początku będzie on, diabeł, bardzo przekonywający, podczas kiedy będzie napełniał swoją ofiarę kłamstwami. Stworzy on nawet, w sensie duchowym, wrażenie, że to Ja, Matka Boża, wchodzę w kontakt z duszą. Wykorzysta on miłość duszy do Boga, aby wywołać w niej poczucie oburzenia przeciwko temu, co dana dusza odbiera jako złe działanie, zły czyn czy złe słowo. Tak usidla on dusze, które czasami potrafią być wiernymi sługami Boga. Ale gdy tylko dusza dopuści do tego, żeby diabeł napełni ją jakimkolwiek rodzajem nienawiści, to on czy ona nie będzie w stanie uwolnić się od niego. Wyłącznie modlitwa i wielkie akty pokuty oraz pokora mogą go przepędzić. Po jakimś czasie dusza będzie wiedzieć, że coś ją niepokoi, skoro złość, irytacja, lęk i kompletny brak pokoju ją opanowują. Diabeł nie spocznie tak długo, jak długo dusza nie zwróci się przeciwko Bogu i nie wypowie przeciw Niemu bluźnierstwa.” (27-02-2014)

   „Musicie zrozumieć, jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności tego ostrzeżenia, że Ja, umiłowana Matka Chrystusa, zostanę wykorzystana do tego, aby ukryć prawdziwe zamiary tych sił, które wtargnęły do Kościoła Mojego Syna na Ziemi. Użyją oni Mnie jako marionetki Kościoła, aby odwrócić uwagę ludzi od prawdziwych intencji tej nikczemnej grupy. Aby przekonać Boże dzieci, żeby pozostały lojalne wobec Prawdziwego Słowa Bożego i tradycji Kościoła Katolickiego, stworzą ceremonie, o których powiedzą, że oddają Mi one cześć.Prezentując światu wielkie oszustwo, wykorzystają proroctwa z Fatimy, aby sprofanować Mój wizerunek. Użyją Mnie, aby zbezcześcić Kościół Mojego Syna, a wszystko, co będą czynić, będzie przebiegać od tyłu do przodu, zgodnie zwymogami diabła.
   Stwarzając wrażenie, że czczą Matkę Boga, dadzą wielu Katolikom fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Oznacza to, że gdyby ci ostatni mieli jakieś wątpliwości, stawszy się świadkami dziwnych, nowych poprawek do Mszy Świętej i Sakramentów – to wątpliwości te zostaną natychmiast puszczone w niepamięć. O, jakiego bólu Mi to przysparza! Mój wizerunek zostanie celowo wykorzystany do tego, aby znieważyć Mojego Syna.”

   (17 sierpnia 2013 , sobota, 16:45)

   Wyszukiwarka:
   http://www.jesusbelovedsaviour.com/PL/

   Polubienie

   • @Moher
    Tak,jak @Lolo podał pod fragmentem z KP datę(17 .sierpnia 2013,16.45)
    tutaj masz linka bezpośredniego :
    http://jezusdoludzkosci.pl/2013-08-17-16-45-matka-zbawienia-beda-musieli-znalezc-miejsca-schronienia-aby-mogly-im-one-zapewnic-codzienne-sprawowanie-mszy-i-najswietszej-eucharystii

    @Lolo
    W sprawie „uchodzców” sprawa z Bp.Pieronkiem była tam opisana w 2016 roku,a teraz ponieważ jest powrót i powtórka”z rozrywki” wiec dałam to dla przypomnienia dla wszystkich nas i całego duchowieństwa,aby przy sprawie,która nabiera większego rozpędu chciałam przypomnieć.No,skoro są naciski z Watykanu i UE,która tak bardzo lubi się dzielić i na siłę chce wszystkich uszczęśliwiać,mając na swoim podwórku bałagan,ale mająca też pieniądze,więc szantażuje kraje ,które dbają o swoje korzenie.Pod pozorem dobra,chcą za wszelką cenę zrobić ‚BUM” w Europie.Kłamią ile wlezie na kazdym kroku i przykrywają to „uchodzcami”.Pytam się! zatem czy na Bliskim Wschodzie w każdym kraju tam jest wojna??,bo z tego co wiem,ale może ja głupia jestem i nic nie wiem,czy tam w każdym kraju jest wojna??
    Przecież z Azji i Afryki nam ściągają wszystkich!!Z kogo oni robią głupka??!
    Poza tym,czy Episkopat zdaje sobie sprawę co tu jest grane??,myślę,że tak,więc jak Episkopat może naciskać na Premier Szydło w tej sprawie??Przecież FP nie jest nie dość,że rozwala nauczanie Boże,to stał się politykiem.My mamy oczy!Mówią pół prawdy i zawsze ubuierają to w słowa dobroci i obwiniania nas,grają na uczuciach i szantażu!Nic nie mam przeciwko uchodzcom,ale to nie są chrześcijanie,ilu ich zostało stamtąd po dojezdzie do Europy??Dlaczego kraje takie,jak : Arabia Saudyjska,Katar i inne nie przyjmą muzułmanów??Bo to chodzi o socjal,a morduje się chrześcijan od samego początku tej wojny.Inną sprawą jest ODWIECZNA walka sunnitów Z SZYITAMI,a oni u nas w Europie nie przyjmą naszej gościnności,lecz narzucają swoje warunki.Przecież to wszystko jest upozorowane przez NWO,tych ludzi u nas także mamy,wystarczy kiedy otworzą swoje usta,a już wiadomo z kim ma się do czynienia.My to wiemy,a oni wiedzą,że my wiemy.FAŁSZ NA CAŁEGO!

    Polubione przez 1 osoba

   • ajajajajajajjjj! przepraszam za błędy ,skróty myślowe i nieskończone myśli,w niektórych zdaniach.Pisałam szybko i bez sprawdzenia nacisnęłam.

    Polubione przez 1 osoba

   • @Wiesia
    Prawie od dwóch lat „siedzę” na portalu „ndie.pl” (Nie Dla Islamizacji Europy) to jestem co nieco zorientowany. To przyjmowanie „uchodźców” to też element fałszywego miłosierdzia i dechrystianizacji Europy.

    Polubienie

   • @Lolo
    wiem,że tam piszesz od dawna,ja tam też czytam od dłuższego czasu(dzięki Tobie).Mam nadzieję,że tutaj do nas wchodzą duchowni i dla nich w szczególności to piszę,czy wklejam.Ty robisz to samo,aby otworzyć im OCZY na to,co się dzieje,że są wśród nas osoby na stanowiskach,które wykonują polecenia tych z NWO..My o wszystkim,albo prawie wszystkim wiemy,a oni w większości są prowadzeni przez swoich zwierzchników i im wierzą ślepo.Niestety,ale jest wielu TAM,którzy dobrze znają temat i dobrze wiedzą co jest grane i robią to mimo,że znają PRAWDĘ!!Więc wklejam Słowa Chrystusa dla nich,aby dobrze przemyśleli sprawę,bo tak samo,jak my,to ONI również staną niedługo przed Bogiem NADZY i jak się wytłumaczą??,będą mieli odwagę Bogu się tłumaczyć,KTÓRY wszystko wie i widzi??Czy myślą,że wezmą Makrelę i inne stwory,aby ich wytłumaczyły przed NIM,że oni nie mieli wyjścia,bo zostali zaszantażowani??
    Abp.Gądecki skoro jest w Europejskim Episkopacie zna prawdę o tym,co sie dzieje!,więc pytam ,czy się Pana Boga nie boi??,
    co Jemu powie?

    „Człowieku, który wierzysz we Mnie, ale uważasz, że jesteś wzorowy i nie potrzebujesz spowiedzi, czy także jesteś w stanie przyjść do Mnie? Kiedy pokażę ci stan twojej duszy, czy będziesz Mi udowadniał, że jesteś w stanie przyjść do Mnie, gdy tak nie będzie? Jeśli nie będziesz potrafił przyjąć Mojego Daru Miłosierdzia i przyznać się do winy, zostaniesz oddzielony ode Mnie i dam ci jeszcze tylko jedną szansę ułaskawienia.

    Proszę całą ludzkość, abyście najpierw przygotowali swoje dusze. Musicie naprawić każdą cząstkę swoich dusz, zanim będziecie gotowi, by podczas Ostrzeżenia stanąć w pełni w Mojej Obecności. Jeśli tego nie zrobicie, będziecie musieli znosić bolesne oczyszczenie, a swój czyściec odcierpicie na ziemi, zanim zaświta Dzień Mojego Powtórnego Przyjścia….”

    i końcówka z tego samego przekazu z KP :
    „Teraz jest czas, aby przypomnieć sobie o wszystkim, czego was uczyłem. Teraz jest czas, aby rozważać dziesięć przykazań i zapytać samych siebie, czy naprawdę według nich przeżyłem swoje życie.

    Bądźcie uczciwi wobec samych siebie, bo jeśli nie, to – tak czy inaczej – zobaczycie, jak zasmucacie Mnie swoim życiem. Ale pozwólcie Mi was pocieszyć.

    Przychodzę tylko jako Bóg Miłosierdzia. Nie przychodzę was straszyć, bo naprawdę kocham każdego z was, bez względu na to, co zrobiliście, ale Moja cierpliwość się skończy. Tylko ci, którzy zaakceptują, jak ich grzechy przeciwko Bogu są ciężkie, mogą być ogarnięci Moim Bożym Miłosierdziem. Ci, którzy Mnie odrzucają, będą mieli mało czasu, aby się odkupić, ponieważ oddzielę owce od kozłów. Jedna strona pójdzie ze Mną. Druga strona będzie pozostawiona i wtedy każde stworzenie pozna Nowy Początek. Tylko ci, którzy Mnie kochają, otrzymają Życie Wieczne.

    Słuchajcie teraz Mojego wezwania, bo robię to, aby sprawić, żeby tak wielu z was, jak to możliwe, zostało dobrze przygotowanych przed tym Dniem Ostrzeżenia.

    Wasz Jezus” -KP-18 listopada 2013 roku, godz. 20.10

    Na dodatek warto sobie to przypomnieć i tu daję samego linka,aby miejsca nie zajmować:
    http://jezusdoludzkosci.pl/2012-04-29-15-33-pierwsza-tajemnica-w-ksiedze-prawdy-ujawnia-spisek-grup-masonskich-przeciw-kosciolowi

    Polubienie

 3. Jeszcze odnośnie przyjmowania „imigrantów”, raczej chciałoby się powiedzieć dziczy-widząc co dzieje się i innych krajach europejskich.
  „Ewentualna zgoda na korytarze będzie odebrana jako sukces abp. Pennacchia – nie Episkopatu.”
  Zdrajcy!, zdrajcy! i jeszcze raz zdrajcy!- mówię o Episkopacie. Przepraszam- czy biskupi w tych czasach mają zaćmę na oczach?. Co powoduje nimi, że tak fatalnie myślą? Mam wrażenie, że musiał by nastąpić(nie daj Boże), jakiś atak terrorystyczny w tym kraju, to może wtedy by przejrzeli, ci ślepcy.
  Ja się pytam po raz wtóry- komu oni służą i co to za różnica czyj to będzie sukces- ich, czy wyżej wymienionego sługi Bergoglia. Dla mnie to wszystko, to kolejny krok do utworzenia jednej światowej religii (przy okazji wymazania wszelkich śladów wiary katolickiej) i dlatego fałszywiec siedzący na tronie Piotra, tak dalece sobie poczyna, wywołując naciski na nasz rząd. Jeżeli chodzi o nasz rząd, jeśli ulegnie to jest u ludzi spalony, bo w wielu naszych rodakach, drzemie jeszcze duch tożsamości narodowej i mogą zacząć się jakieś bójki uliczne lub tym podobne (jeśli nie coś więcej).
  Największymi zdrajcami, wydają mi się w tym momencie biskupi. Gdyby oni twardo postawili się Bergoglio w sprawie uchodźców, to nasz rząd miałby wielkie wsparcie i nie musiałby stać między młotem (pragnieniom Bergoglio) a kowadłem (pragnieniom zwykłych obywateli).

  Polubienie

  • @Eliza
   A czyż biskupi polscy nie wielbią „naszego papieża Franciszka”? To co się dziwisz. Kto wie czy prywatnie nie stawiają mu pomników. W końcu jak „miłosierdzie” to „miłosierdzie”. Zapomnieli co mówił kard. Wyszyński:
   „Nie chciejmy zbawiać świata kosztem ojczyzny”
   Tacy uczeni a nie pamiętają, że wśród darów Ducha Świętego jest i dar rozumu i dar roztropności. Ale jak mają pamiętać jak w obliczu jawnej herezji wołają: Polacy nic się nie stało… Jak mają pamiętać jak pewnie zastanawiają się kto wygra w tej bergogliańskiej „wojnie na pięści” w ramach Trójcy Świętej. A może to już trzech bogów…

   Polubienie

  • Biskupi Europy w tym polskiego episkopatu ( pisze z malej bo na duza literę trzeba sohie zasluzyc), wyraźnie podstawiaja gardlo pod nóż szachida…to wyglada na dopust Boga by oczyscic swiat przed przyjsciem Jezusa.
   W tym czasie nie moze byc na ziemi juz żadnego zdrajcy i zaprzanca wobec PRAWDY CHRYSTUSA.
   Dltego swiat ocieknie krwią, szczególnie apostackich chrzescijan i ich przywódców.
   Tylko w tym roku do Italij przedostalo sie kolejnych 50 tys mlodych jurnych islamistow najwiecej jest ich w Rzymie. Ich cel: rewolta i rzeź Watykanu!

   Polubienie

  • @Eliza
   Jest powiedziane do duchowieństwa w KP,że za swoje wcześniejsze….. czyny są szantażowani,pogubili się,bo nacisk jest ogromny przez NWO,nie myślą racjonalnie po części,dopiero zdadzą sobie sprawę wtedy,kiedy zobaczą,że Eucharystia zostanie CAŁKOWICIE zniszczona,kiedy zmuszeni(przez Watykan)i będą JĄ bezcześcić na oczach nieświadomego świata katolickiego,który idzie ślepo za wilkami przebranymi.WTEDY zdadzą sobie sprawę,że gdy to zrobią(zmieniając Słowa Konsekracji) ciągną w przepaść owce.Wtedy dopiero zobaczą,że to,co ich wewnątrz ich ducha powstrzymywało,rodziło u nich niepokój,to stanie się rzeczywistością za ich przyzwoleniem.I jeśli to uczynią,to.przepadnie zbawienie pasterzy i owiec,które mają obowiązek prowadzić.
   Bo to tak jest,kiedy poucza się innych,ma się prowadzić do BOGA,kiedy mówi się nam w konfesjonale SŁOWA ROZGRZESZENIA,które chyba COŚ znaczą!,tak samo ich to obowiązuje.
   Każdy z nas jest grzeszny i inaczej nie szedłby za Chrystusem,nie chodził do Kościoła,aby uczestniczyć w Ofierze i samemu tam,jako maleńka ofiara oddawać się Bogu na Ołtarzu wraz z Nim,dlatego albo robi się coś z rutyny,albo z miłości.Świadomość UMARŁA??

   Polubienie

 4. milosc radia maryja i wiekszosci ksiezy do franciszka apostaty wprost poraza. radia [zadnego] nie slucham, telewizor wyrzucilem. ech, zycie… codzienna msza swieta trydencka i nadsuty komputer- dzieki bogu wystarcza. pozdrawiam.

  Polubienie

  • @J. Marek W.
   A na tych Mszach Świętych w rycie trydenckim to wymieniają „papieża Franciszka”? Bo bp Fellay (FSSPX) zapewniał gorąco, że pamiętają o „papieżu Franciszku” w każdej Mszy Świętej. I taka to ci ortodoksyjna ortodoksja… A Jan Paweł II „be”… Czy może coś się zmieniło?

   Polubienie

 5. R Maryja weszlo z episkopatem w jakies zależności…do tej pory episkopat mial z RM wiele problemow, nawet utworzono specjalną komórkę do uregulowania „posluszenstwa” wobec E.
  Coś pękło…dzis RM wydaje sie być spacyfikowane. TO NIE WRÓŻY NIC DOBREGO.
  Nie ogladam i nie slucham sprawozdan z kanonizacji Frnaciszkani Hiacynty, bo nie wiem czy jest ona w ogole skuteczna. Jeśli wysłannik piekieł ją przeprowadza to skutek jest raczej żaden.
  Kiedys na pielgrzymce do Fatimy na początku wieku dowiedzialem sie od ksiedza opiekuna tejze, że w episkopacie dziala piec frakcji. Równo miedzy sobą się naparzają.
  Dziś mam wrazenie, ze frakcja judeo- masonska wzięła górę ale też frakcja taradycjonalistow jest ciagle znaczna choc caly czas marginalizowana.
  Może ktoś wie, co z budowa sprofanowanego mięsem wieprzowym meczetu na Ochocie?
  Czy dalej sie buduje?

  Polubienie

  • @Zorro
   co do meczetu na Ochocie była wstrzymana budowa,chociaż był prawie gotowy w 2012 roku(z wiadomości )tutaj :
   https://euroislam.pl/budowa-meczetu-zatrzymana-a-gmach-juz-prawie-gotowy/

   ALE już w 2015 roku ukończono i otwarto go,patrz tutaj :
   http://www.fronda.pl/a/otwarto-kontrowersyjny-meczet-w-warszawie-czemu-na-to-pozwolilismy,53764.html

   i tutaj 2015r OCZYWIŚCIE OBOWIĄZKOWO-WYBIÓRCZA! :
   http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,18305660,Meczet_na_Ochocie_otwarty__Moze_do_niego_przyjsc_kazdy.html

   TUTAJ Z 2016 r
   http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/meczet-na-ochocie-tak-wyglada-w-srodku-zwiedzilismy-jego,3908564,artgal,t,id,tm.html

   więcej nie ma nic na ten temat,ale to chyba już sam na pewno sprawdziłeś.

   Taaak!,przypomina mi się co Św.Jan Paweł II powiedział do Francji w 1985 roku.
   za info :
   http://areopag21.pl/post/3018

   „Francjo, najstarsza córo Kościoła, co zrobiłaś ze swoim chrztem?”, w dramatyczny sposób pytał Ojciec Święty bł. Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do tego kraju w 1985 roku.

   Dzisiaj Francja, która już od dawna nie jest nazywana „córą Kościoła”, a raczej „córą Koryntu”, kolejny raz potwierdziła, jak daleko odeszła od wiary i od Boga. „Córą”, która w imię fałszywie pojętej „wolności” – libertà, „tolerancji” i „poprawności politycznej” oddaje swoje dzieci na pastwę dewiacji uginając się pod presją lobby homoseksualnego.

   Media podały, że Zgromadzenie Narodowe, niższa izba francuskiego parlamentu, przyjęła ustawę zezwalającą na małżeństwa homoseksualne i adoptowanie dzieci przez pary tej samej płci. Ustawę już wcześniej uchwalił francuski Senat. W ten sposób Francja weszła do haniebnej grupy 14-stu państw na świecie, które dopuszczają zawieranie związków „małżeńskich” przez pary tej samej płci, które sprofanowały świętość małżeństwa i rodziny.

   Ziemia francuska, którą nawiedzała Najświętsza Maryja Panna w Lourdes i w Paryżu na Rue du Bac 140 (Objawienia Cudownego Medalika), która wydała wielkich świętych, jak choćby św. Bernard z Clairvaux, św. Joanna d’Arc, św. Jan Maria Vianey, św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, św. Teresa od Dzieciątka Jezus i dziesiątki innych, dzisiaj stała się areną walki z chrześcijaństwem, jednocześnie ustępując pola islamowi.

   Przykład Francji jest przestrogą dla nas Polaków, do czego prowadzi porzucenie drogi wartości chrześcijańskich, odcięcie się od swoich chrześcijańskich korzeni i zejście z drogi wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Jakże krótka jest droga od „poprawności politycznej” do zdrady!”
   A my! ,skoro podążamy za tym „świeżym powiewem”,gdzie się TERAZ kierujemy??!
   CYWILIZACJA ŚMIERCI DUCHOWEJ.

   Polubienie

   • @Wiesia
    Z 14 lat temu napisałem sobie taką zwrotkę. To ją zacytuję, mniej więcej bo z pamięci:

    Francjo, Francjo co się z Tobą stało?
    Gdzie życia losy Twe zawiało?
    Kiedyś byłaś Kościoła pierwszą córą
    Teraz inni u Ciebie są górą.
    Przeminęły Twoje piękne lata.
    I stałaś się… kolejną kurtyzaną świata.

    Polubienie

   • „Tolerancja jako maska zła
    Tolerancja może być najdoskonalszą maską zła. Każdemu, kto jest czujny, łatwo jest natychmiast to dostrzec, dzięki Mojemu Nauczaniu, kiedy te zbrodnie przeciwko ludzkości dokonują się przed waszymi oczami. W imię tolerancji ludzie są zabijani, odmawia się im ich wolności i nade wszystko prawa do walki o moralną sprawiedliwość. O tak, dzieci, bądźcie świadomi, czujni i na straży, kiedy słyszycie słowo „tolerancja”, bo jest to jedna z ulubionych oszukańczych taktyk szatana.”
    http://jezusdoludzkosci.pl/2010-12-18-09-40-ksiega-prawdy
    ——–
    „Pozwolili, aby pycha i fałszywe prawdy, dominujące dzięki ich tolerancji grzechu, zaślepiły ich na prawdę o Bogu. Ich wierność ziemskim dążeniom sprawiła, że wielu z Moich wyświęconych sług nie ma współczucia ani pokory w duszach, aby prowadzić Moich wyznawców ku świętości potrzebnej do ratowania ich dusz. Tak wielu obróciło się przeciwko Mnie, choć mówią, że kochają dzieci Boże. Promując w Imię Boga tolerancję, przedstawiają fałszywą doktrynę, która maskuje prawdę.

    Ci dysydenci w Moim Kościele na ziemi, którzy twierdzą, że w imię Kościoła katolickiego tworzą nowy typ wyznawców, ale którzy zaprzeczają Mojemu Nauczaniu, są kuszeni przez szatana, który chce zniszczyć Mój Kościół. On, zły, spowodował już straszliwy grzech zepsucia Mojego Kościoła, a teraz chce wbić ostatnie gwoździe, gdy ukrzyżuje Mój Kościół, a potem wrzucić do piekła te Moje wyświęcone sługi, którzy bezczeszczą Słowo Boże, ułatwiając przyzwolenie na grzech pośród dzieci Bożych.

    Ich grzech bicia Mnie w Twarz poprzez obnoszenie się przede Mną z nieprzyzwoitością, która, jak twierdzą, jest akceptowana i tolerowana przez Boga, zostanie surowo ukarany. Ośmielają się poprzez grzech pychy i oszustwa wprowadzać dusze w błąd i kierować je do jaskini ciemności, nie rozumiejąc, że tak skazują dusze na jezioro ognia. Wielu z Moich wyświęconych sług jest wprowadzanych w błąd i nie wiedzą o tym. Ale wielu takich sług, jeśli są szczerzy wobec siebie, jest zdezorientowanych.

    Są także tacy, którzy podają się za Moje wyświęcone sługi, ale przychodzą z drugiej strony. Niewolnicy bestii, rozmyślnie przedstawiają się jako Moi namaszczeni kapłani…”
    http://jezusdoludzkosci.pl/2012-07-30-01-00-moj-kosciol-katolicki-jest-rozdzierany-na-strzepy-ale-dusza-mojego-kosciola-nigdy-nie-zostanie-zabrana-ani-pochlonieta-przez-szatana
    Drodzy DUCHOWNI,pokazując to Wam nie oskarżamy Was,bo takiego prawa nie mamy,sami wszak jestesmy grzeszni,ale skoro ktokolwiek z nas widzi w sobie ,że zle postępuje,to wg.nauczania Chrystusa zawraca z tej drogi,naprawia co zepsuł i idzie dalej,ale we właściwym kierunku.Jest powiedzuiane także,aby upominać brata swego.NIESTETY MY NIE MAMY MOŻLIWOŚCI BEZPOŚREDNIEJ,ABY TO UCZYNIĆ,CHOĆ CZYNIONE BYŁY TAKIE KROKI,TO JAK WIDAĆ,JEDNAK TO NIE DZIAŁA.Dajemy Słowa Boga,a nie swoje i ratując Was i siebie,bo w końcu to Wy naszymi jesteście pasterzami,w taki sposób próbujemy do Was dotrzeć.Przeczytajcie i 10 razy się zastanówcie nad tym czy warto trwać,a nawet i iść dalejk,jak FP po trup[ach do celu szatana.Tak,po TRUPACH!My swoje życie ,jak przyjdzie czas oddamy,ale na Miłość Boską! niech ta wina nie pochodzi od Was.Pamiętacie Słowa,jak Pan Jezus powiedział do Piłata :
    11 Jezus odpowiedział: «Nie miałbyś żadnej władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry. +++Dlatego większy grzech ma ten, który Mnie wydał tobie».
    +++12 Odtąd Piłat usiłował Go uwolnić.

    Żydzi jednak zawołali: «Jeżeli Go uwolnisz, nie jesteś przyjacielem Cezara. Każdy, kto się czyni królem, sprzeciwia się Cezarowi».
    (J 19)

    Polubienie

   • @Lolo
    Super! ale teraz,kiedy POLSKA staje przyduszona ma nadal wybór.Kto jakiemu Panu służy u nas to widać.Wielu z nas też mówi,że wierzy w Boga,ale czy wierzy JEMU??
    Czy też chcemy być córą Koryntu??!

    Polubienie

  • Tak w kontekście episkopatu – interesujące słowa ks. prof. Czesława Bartnika cytuje ks. Grzegorz Śniadoch (https://youtu.be/e7f8v9iEOSA od 7:15). Ks. Czesław Bartnik na konferencji w 2001r. zorganizowanej w polskim Sejmie, poświęconej prawom narodów, powiedział tak: „Niektórzy biskupi, niektóre instytucje Kościelne korzystają na potęgę z pieniędzy masońskich. Większość stanowisk i godności Kościelnych dla duchownych jest za pieniądze z góry albo z dołu. Najwyższe z nich są niemal zarezerwowane tylko dla związanych z narodem wybranym.”. To było 16 lat temu, a dopiero dzisiaj…??

   Polubione przez 1 osoba

  • @Zorrro
   „Urzekła mnie Twoja historia” 😀
   Dzisiaj miałem mały „wykład” dla jednej siostruni w gronie paru i powiedziałem jej, że Judasz był z samym Panem Jezusem 3 lata i co? I nic. I że siostrunia może być nawet i 100 lat w zakonie i może wylądować w piekle. A się tam zgadało o popieraniu Bergoglio… i wierności prawdzie. I że każdy będzie musiał sam wybrać bo nie będzie „kolegów” i „koleżanek”. Tyle mojego. Ale w sumie rozstaliśmy się w pokojowym nastroju, tzn. moje było na wierzchu a siostrunia nic nie mogła powiedzieć. Mniam.

   Polubienie

 6. Meczet na Ochocie zostal sprofanowany przez nieczystosci jakimi jest mieso wieprzowe. Wedle mojej wiedzy islamista winien takie miejsce opuścić uważając je za skażone.
  Mimo tego meczet ów funkcjonuje.
  Jak zatem jest z tą „wiarą” w nakazy tresci koranu? Wykonuje sie je tylko wtedy gdy sa one wygodne?
  Czy moze należy rozrzucic świńskie podroby po calym meczecie, by dobitnie to podkreślić?
  Szatanska wiara w szatanskie regulacje tak, ale tylko wtedy gdy wyznawcy tegoż, maja na to ochotę, albo w tym interes?

  Polubione przez 1 osoba

   • @Wiesia
    Z tego co dałaś:
    „II wojna światowa nie miałaby miejsca, gdyby ludzie powrócili do Boga. III wojna światowa nie musi wybuchnąć i nie wybuchnie, jeśli my jako naród powrócimy do Boga. Jeśli na świecie panuje zimna wojna, dzieje się tak dlatego, że nasze serca i dusze nie są przepełnione ogniem miłości Boga.”

    Polubienie

   • ZANIECHANIE WYNAGRODZENIA
    ===========================
    / ARCYBISKUP FULTON J. SHEEN
    Rozmawiałem z młodą kobietą, która od dwudziestu jeden lat leżała w żelaznym płucu*. Jedyną częścią ciała, którą mogła poruszać, była jej głowa. Powiedziała mi, że tydzień wcześniej odwiedziło ją sześciu seminarzystów. Oznajmili jej, że wkrótce zostaną wyświęceni na księży. Powiedziała im: „Mam nadzieję, że zostaniecie również wyświęceni na ofiary. Nasz Zbawiciel nie tylko był kapłanem, był również ofiarą, gdyż wydał samego siebie za innych. Wy również musicie to uczynić”. Odpowiedzieli jej, że nasz Pan nie chciał, aby cierpieli. Odrzekła im: „Młodzieńcy, nakładacie na mnie ogromną, dodatkową pokutę, którą muszę cierpieć, aby uczynić was godnymi waszego kapłaństwa”. Dopełniała ona w swoim ciele tego cierpienia, którego im brakowało. Ci z nas, którzy mają wiarę, powinni zacząć przywracać ideę wynagrodzenia.

    Arcybiskup Fulton J. Sheen

    * Żelazne płuco – rodzaj respiratora

    Polubienie

   • Czy powinniśmy zejść z Krzyża?
    / ARCYBISKUP FULTON J. SHEEN
    Dwóch złodziei zostało ukrzyżowanych po obu stronach Chrystusa. Obaj przeklinali i bluźnili; z początku nie było między nimi żadnej różnicy. Pierwszy z nich, łotr, który wisiał po lewej stronie, symbolizuje ból tych, którzy mówią: „Zdejmij mnie na dół, na ziemię”. Łotr po prawicy chciał być wzięty do góry, do Nieba. Ten po lewej stronie obrócił swą głowę tak jak mógł najbardziej i powiedział: „Jeśli jesteś synem Boga, uratuj się, uratuj nas”. Wielu dzisiejszych ludzi myśli, że to jest istota Chrześcijaństwa – uzdrowienie. Nasz Pan uzdrawia, lecz nie zawsze. Nie będzie całkowitego uzdrowienia, dopóki nie odnowi się cały wszechświat. Nasz Pan nie uzdrowił Łazarza; pozwolił mu umrzeć. Nasz Pan nie uwolnił Jana Chrzciciela z więzienia. Bóg czasem uzdrawia. Uzdrowienie nie jest jednak istotą Jego przyjścia. Jednakże było to wszystko, czego domagał się łotr po lewicy Pana – po prostu być uzdrowionym. Gdyby żył w dzisiejszych czasach, prawdopodobnie nigdy nie pomyślałby on o grzechu. Gdyby miał pieniądze, wydałby tysiące dolarów na psychoterapię. Lecz myśl o grzechu nigdy nie postałaby w jego głowie – a jedynie pragnienie, aby być zdjętym z krzyża.

    Arcybiskup Fulton J. Sheen

    Polubienie

 7. Wiem to ze źrodla ktore tu iest przesladowane, ale islam po dopuscie Boga i przetrzebieniu Europy – jest o tym napomknięte nawet w KP – złamie sie wewnetrznie i siłami resztek francuskich armii ( jedynie Bretonia nie bedzie zislamizowana) oraz polskich sił zbrojnych wyparty zostanie z Europy.
  Dalej silami juz wielu narodów skupionych wokol Polski i nie tylko, doprowadzi się do chrystianizacji Turcji, Syro-izraela ( izrael sjonistyczno -judaistyczny przestanie istniec). Na koniec takze Chiny przyjma masowo chrzescijanstwo.
  Po drodze dojdzie do gigantycznej bitwy w Persji – mowi o tym odnalezione oredzie z Lourdes podaje się tam nawe precyzyjną liczbę co do jednej osoby, ktora w niej zginie ( pamietam, że bedzie to gigantyczna liczba ok 5 mln)
  Piękne co?
  Ale zanim to nastapi, żaden zdrajca, kolaborant i apostata nie przejdzie do jowej epoki…

  Polubienie

 8. Aaaaaa,
  Przypomnialo mi sie, wczoraj natrafiłem na info że…. Rosja ma zablokowany system SWIFT i dziala tylko jakas awaryjna, mocno ograniczona jego forma. To znaczy ze transfer pieniedzy w gospodarce praktycznie jest wstrzymany. To tworzy gigantyczne problemy gospodarcze łącznie z globalnym jej kryzysem w tym głęboką zapascią.
  Przypomnę, że kiedy tworzono presję na abdykację BXVI, użyto tego samego narzędzia bankowego. Watykan wytrzymał ok miesiąca. Po tym doszło do dymisji.
  Ile wytrzyma Rosja? Czy przywrócą SWIFT, a może w ogóle go zablokują? Tym narzedziem rządzi masoneria banksterska…
  Czy to można uważać za prowokację ze strony Niemiec wobec Rosji, jako powód do wywolania wojny wg KP?
  Wszak Frankfurt po brexicie jest centrum dowodzenia banksterstwem dla Europy…

  Polubienie

  • @RYCERKA CHK
   Modlitwa ładna, ale pewnie „drogiego papieża Franciszka” znowu kolana bolały. Ciekawe, że ani Jana Pawła II ani Benedykta XVI aż tak nie bolały by nie mogli uklęknąć choć na moment. Ale to pewnie już taka „nowa świecka tradycja” z tym gadaniem „jak równy z równym”. Gdzież by tam uklęknął… jak się już tak jedna z Protestantyzmem i Islamem to pewnie zaczął wyznawać „czystą wiarę” i przed „Izydą” klękać nie będzie.

   Ciekawe kto mu pisał tę modlitwę?

   Polubienie

  • „…Wyznał, że błaga „o zgodę na świecie pomiędzy wszystkimi narodami”, przybywając tu „jako prorok i posłaniec, aby obmywać stopy wszystkim, przy tym samym stole, który nas jednoczy”.
   No to już mamy oficjalnie proroka
   i wiemy dlaczego obmywa wszystkim stopy.
   A jako prorok,to może już nie musi klękać ?

   Polubienie

 9. W Rzeszowie podpisano porozumienie katolicko-prawosławne

  „Biskup Jan Wątroba nawiązując do słów metropolity Arystarcha zauważył, że porozumienie między Instytutem Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie i Kuzbaskim Prawosławnym Seminarium Duchownym Diecezji Kemerowskiej Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej jest konkretnym działaniem na rzecz współpracy i ekumenizmu.”

  https://ekai.pl/w-rzeszowie-podpisano-porozumienie-katolicko-prawoslawne/

  KP 04.04.2014
  Moje Proroctwa, które tobie, Moja córko, zostały przekazane, zaczęły się prawdziwie i na dobre wypełniać. Oszuści przejęli od wnętrza kontrolę i będą zwodzić świat, by ten uwierzył, że nowa doktryna — doktryna, w której zostaną dokonane zmiany w stosunku do obecnej Świętej Doktryny, ugruntowanej przez Boga — może zostać zmodyfikowana, aby dopasować się do życia wszystkich ludzi oraz do wszystkich religii. Strzeżcie się słowa „ekumeniczny” czy też jakichkolwiek prób, by przywłaszczyć sobie Mój Kościół na Ziemi i go obedrzeć z jego Boskości.
  Ten, kto manipuluje Liturgią, nie jest Moim autentycznym sługą, a jednak tak się dokładnie stanie. A jak postąpią Moi wyświęceni słudzy? Pochylą oni swoje głowy, wzniosą swoje ramiona w chwalebnym uwielbieniu dla nowej, fałszywej doktryny i wyprą się Wszystkiego, co Ja dałem światu. Ich miłość co spraw doczesnych, ich pragnienie, aby być podziwianym, oraz ich wyniosłe ambicje ogołocą ich z ich ślubów. Staną się zdrajcami i obrócą się do Mnie plecami. Wprowadzą miliony katolików w poważny błąd, a Moje Kościoły utracą swoją Świętość.

  Polubienie

 10. Na portalu Rorate Ceali zwracają uwagę, że Franciszek w tekście modlitwy w Kaplicy Objawień nazwał siebie „biskupem w bieli”, nawiązując tu do 3-ciej tajemnicy fatimskiej (http://rorate-caeli.blogspot.com/2017/05/francis-in-fatima-i-am-bishop-dressed.html). Polski tekst modlitwy można znaleźć np. tu: https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,5729,fatima-piekna-modlitwa-papieza-w-kaplicy-objawien.html

  W sumie interesujące spostrzeżenie. Chociaż po przeczytaniu tekstu tej modlitwy jakby nie jest to oczywiste co w ten sposób chciał zasygnalizować Franciszek. Kolejna niejednoznaczność, niezbyt adekwatne porównanie, czy może subtelnie zakamuflowane celowe przesłanie?

  Polubienie

  • @Donald
   Polskie tłumaczenie brzmi:
   „jako biskup ubrany na biało”
   A angielski tekst tak:
   „I am the bishop dressed in white”

   Tak czy inaczej ubrany na biało jest, więc masz rację, że to jest niejednoznaczne. Na pewno sygnalizuje swój „urząd”, można powiedzieć. Natomiast ten prorok jest bardziej problematyczny bowiem prorocy byli zawsze „głosem Pana” i należało być posłusznym temu co głoszą inaczej spadała kara. A biorąc pod uwagę to co głosi Bergoglio… i to, że mają go już za żyjącego świętego… czyli Jan Paweł II albo lepiej.

   Polubienie

 11. http://www.pch24.pl/sercem-oredzia-fatimskiego-jest-alternatywa-pomiedzy-pokuta-a-kara,51542,i.html
  Jeden z komentarzy pod artykułem:
  „vlad
  Wczoraj i dzisiaj dowiedzieliśmy się w Fatimie, że nie ma czegoś takiego jak gniew i kara Boża. W związku z czym pokutować nie warto, bo po co? Kolejna część naszej katolickiej wiary została zreinterpretowana (czyli odwrócona) przez „biskupa ubranego na biało”.”

  No to znowu AL 297.

  Polubione przez 1 osoba

 12. Posłuchajcie od 11:30 jak pije ze Franciszek taki wspaniały. To kolejny po Ojcu Danielu z Przeprośnej Górki wilk odziany w owcza skórę. Taki on luzaczek w tych swoich wypociach. Kojarzy mi się z Ziomusiem w habicie. Ręce opadają…
  A co na to Pismo Święte?
  Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami6

  15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.

  Łudzenie samego siebie8

  21 Nie każdy, który Mi mówi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” 23 Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!”

  Dobra lub zła budowa9

  24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki».
  28 Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. 29 Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie10.

  I na koniec Ksiądz Jacek Międlar, Święty kapłan, który jest prześladowany za podążanie za Panem Jezusem:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s