Franciszek nie wierzy w Medziugorje, czyli o groźbie wypaczenia Medziugorja

medjugorjeFranciszek, wracając wczoraj z Fatimy, w sobotę 13 maja 2017 r., stwierdził na pokładzie samolotu – poniżej przytaczam jego wypowiedź – że w Medziugorju nie mamy do czynienia z Matką Jezusa i że objawienia medziugorskie nie mają większej wartości. Tymczasem wobec samej miejscowości Medziugorje czynione są ostatnio starania uporządkowania duszpasterstwa – istnieje groźba, że te działania mogą wypaczać objawienia w Medziugorju w duchu postanowień Franciszka.

Franciszek powiedział między innymi to:

Te objawienia, domniemane obecne objawienia… raport [komisji powołanej przez Benedykta XVI, której przewodniczył kard. Ruini] ma swoje wątpliwości. Ja osobiście jestem bardziej sceptyczny. Wolę Matkę Bożą jako Matkę, naszą Matkę, która nie jest kobietą kierowniczką urzędu telegraficznego, wysyłającą wiadomości/orędzia o określonej godzinie. To nie jest Matka Jezusa. A te domniemane objawienia nie mają wiele wartości; mówię to przedstawiając moją osobistą opinię. Są tacy, którzy myślą, że Matka Boża mówi tak: „przyjdźcie, tego i tego dnia o takiej godzinie przekażę wiadomość temu widzącemu” [tłumaczenie całości oraz szczegółów wymaga doszlifowania, gdy pojawi się dokładny zapis wypowiedzi]

Franciszek mówi „obecne objawienia”, bo prawdopodobnie rozdziela pierwsze objawiania (z pierwszych dni lub miesięcy) od wszystkich pozostałych, trwających ponad 30 lat. W sposób oczywisty taki rozdział jest absurdem, jest dobrym wymysłem, by tylko pogrzebać Medziugorje i się mu sprytnie przeciwstawić. Doświadczenie widzących w jasny sposób wskazuje na ciągłość objawień i tożsamość doświadczenia. Znając w dostatecznym stopniu od strony historii objawienia medziugorskie, absurdem byłoby twierdzić, że Matka Boża nagle zamieniła się w szatana albo w halucynacje. Można mieć wątpliwości co do pojedynczych sytuacji albo wydarzeń, ale trzydziestoletnie objawienia w oczywisty sposób stanowią całość.

Kiedy we wcześniejszych wypowiedziach Franciszek czynił aluzję do Medziugorja, sceptycznie się do niego ustosunkowując, wielu szlachetnych katolików, ludzi głęboko medziugorskich, nie potrafiło się z tym pogodzić. Tłumaczyli sobie, że nie mówi o Medziugorje albo mówi co, innego niż rzeczywiście mówi. (Podobnie jak ludzie tłumaczą sobie obecnie, że słowa Franciszka napisane do biskupów argentyńskich, chwalące Komunię dla tzw. rozwodników, żyjących w nowych związkach, potwierdzone przez Radio Watykańskie, nie zostały w ogóle napisane albo wyrażają coś innego. Jest jakaś intelektualna uczciwość i akceptacja faktów… zob. tutaj).

I co teraz powiecie drodzy sympatycy medziugorscy? Pogódźcie się z faktem, że Franciszek nie wierzy w Medziugorje, a dalej róbcie już i mówcie, co chcecie, i tłumaczcie to sobie też, jak chcecie, ale nie twierdźcie, proszę, że czarne jest białe, że Franciszek tak naprawdę kocha Medziugorje i wcale nie jest krytyczny.

Interpretacja tych słów Franciszka, w ramach perspektywy, hipotezy, którą przekazuję tutaj na blogu, jest oczywista. Franciszek, niszcząc Kościół, będzie niszczył i sprzeciwiał się wszystkiemu, co Boże, w tym objawieniom medziugorskim.

Do Medziugorja jeżdżą wszyscy, cały przekrój Kościoła, starzy i młodzi, neokatechumenat i wielbiciele mszy trydenckiej, księża i świeccy… Na pewno możemy teraz spodziewać się rozmaitych opinii od ludzi medziugorskich z lewa i prawa. Burza się rozpocznie.

Co do samego miejsca – obawiam się, że istnieje groźba stworzenia centrum międzynarodowego, swoistego wydzielonego duszpasterstwa pielgrzymów przy kościele parafialnym w Medziugorju, które będzie szło w parze z logiką Franciszka. Ustawianiem liturgii, teologii, duchowości i szeregu innych rzeczy nie według tego, co mówi tradycyjnie Kościół katolicki i co przedstawia Matka Boża w Medziugorju. Nie, będzie przeciwnie – coraz mniej po katolicku. Coraz więcej swobody, łamania reguł liturgicznych, płycizny, dopuszczania rozwodników do Komunii itp. Prawdziwe Medziugorje, ponad 30 lat objawień, będzie przykryte zewnętrzną kłamliwą warstwą duszpasterską, chwalącą liberalizm, Franciszka i jego poczynania, na przekór orędziom i wezwaniu Matki Najświętszej. Królowa Nieba i Ziemi po raz kolejny będzie musiała cierpieć wypaczanie jej objawień, przeinaczenie jej przesłania.

107 uwag do wpisu “Franciszek nie wierzy w Medziugorje, czyli o groźbie wypaczenia Medziugorja

 1. Wszedłem z tych linków w „Mały Dziennik” Terlikowskiego. Pan redaktor wnioskuje po stwierdzeniu faktów: „ta wypowiedź [Franciszka] powinna nas jeszcze mocniej ukierunkować na przeżywanie i głębsze rozumienie Fatimy”. Można jednak wysnuć także przeciwne wnioski: ta wypowiedź Franciszka powinna nas skłonić – jeśli jesteśmy przekonani o prawdziwości Medziugorje – do refleksji i krytycznego przyjrzenia się Franciszkowi i jego rozeznaniu.

  Polubienie

  • Niektórzy boją się wprost uwierzyć w dosadność słów tego apostaty i wnioskują, że ten „papież” jest zarówno; za jak i przeciw Medjugorie… Ale szaleje bałagan i zamieszanie w kościele na każdym froncie. Katoliccy blogowcy wnioskują to co chcą i jak chcą, bo maja swoje utarte z góry przekonania. http://spiritdaily.org/blog/uncategorized/pope-indicates-belief-in-early-medjugorje-apparitions

   Dla mnie ten uzurpator jest tym kim jest czyli anty-papieżem, więc skoro nie reprezentuje interesów kościoła to jak może stać za Medjugorie I NMP?

   Jedno z orędzi Ostrezeżenia ( KP) mówi wprost, że NMP zostanie wykorzystana jak i wiele innych sakramentów do tego, aby przemycić wrogą propagandę do kościoła. Posłużą się masoni w koloratkach Nią i inną wartościową symboliką katolicą, aby pod tym płaszczykiem przemycić dym szatana do kościoła. Co już wyraźnie widać. Np. Franciszek jak potrzebuje sprzedać ludowi swoją ideologię to mówi o różańcu. Ale czy go ktoś naprawdę widział poważnie odmawiającego różaniec? NIE… !!!! W październiku nie było ANI JEDNEGO PUBLICZNEGO NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWEGO NA WATYKANIE!!!

   Polubienie

 2. Szokujące jest także to, na jaki prześmiewczy ton wchodzi Franciszek, pozwala sobie na mocne wyrażenie swojego zdania. Musi być dobitnie przekonany o fałszywości Medziugorje. Szkoda, że nie upubliczni raportu komisji albo samych jego wniosków.

  Polubienie

  • Podobno to co powiedział, to powiedział na podstawie badań komisji Kard.Ruiniego… Przeczytaj tu cyniczne uwagi z RC: http://rorate-caeli.blogspot.com/2017/05/francis-closes-door-on-medjugorje-this.html

   Wielu, wielu tradycyjnych katolików nie wierzy w Medjugorie. Nie mieści im się w głowie, że NMP może tak często przychodzić i umacniać swoje dzieci. Nazywają to wielkim oszustwem tych dzieci z Medjugorie i są wściekli, że ktoś w ogóle propaguje Medjugorie. Nie biorą jednak pod uwage, że NMP umania nas na nadchodzącą na kościół godzinę ciemności. Podobno jedna z tajemnic Medjugorie nawiązuje do papieża, który sprowaddzi kościół na manowce. W Garabandal jest to jeszcze mocniej powiedziane, że ten papież będzie wprost pod wpływem szatana…

   Polubienie

 3. FP: „Wolę Matkę Bożą jako Matkę, naszą Matkę, która nie jest kobietą kierowniczką urzędu telegraficznego, wysyłającą wiadomości/orędzia o określonej godzinie. To nie jest Matka Jezusa. A te domniemane objawienia nie mają wiele wartości; mówię to przedstawiając moją osobistą opinię.”

  KP 11.03.2014
  Każdy ślad po Mnie, Matce Boga, zostanie wymazany. Przypisywane Mi objawienia zostaną wyśmiane, a ludzie zostaną pouczeni przez wrogów w Kościele Mojego Syna, aby odrzucili wszelką wiarę z nimi związaną.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Dzięki tej „zjawie”,jak mówisz a się nie boisz obrażać Matki Bożej,to przecież zdeptana będzie głowa szatana.Przyszła,aby ciebie także ratować!Z kim wy walczycie!
   Czy Pan Bóg was musi prosić o pozwolenie docierania do dzieci Bożych.On jest Wszechwładny,Wszechpotężny Jest Stwórcą.Jacy wy jesteście tradycjonaliści,skoro nie mając pewności podnosicie wasz wrzask!,bo co,bo człowiek wam powiedział i snobizm intelektualny?.Proszę,zastanówcie się nad waszym działaniem,bo zabraknie wam czasu na przygotowanie się i będziecie rozpaczać,że tak mocno obraziliście Matkę Bożą i JEDNOCZEŚNIE ODCIĄGALIŚCIE OD NIEJ.Mówicie tak samo,jak protestanci,chazarzy-którzy o sobie mówią,że są żydami i muzułmanie,którzy w ogóle Pana Boga nie poznali,tak samo walczycie w tych czasach ostatecznych z Bogiem?!.A tu coś ważnego:
   „Ci, którzy Mnie nie znają, którzy nie wierzą we Mnie, którzy nie wierzą w Mojego Ojca i którzy nie wierzą, że szatan istnieje,
   będą z boku obserwowali,
   jak na ziemi będą się ścierały dwie chrześcijańskie armie.
   Te dwie strony będą pochodziły z kościołów chrześcijańskich.” 04.11.2013
   —-
   „Wstydźcie się, bo Mnie nie znacie. I podczas gdy walczycie między sobą – chrześcijanie przeciwko chrześcijanom – poganie, którzy są wśród was,
   dokonują podboju Mojego Kościoła.
   Wróg działa bardzo sprytnie.
   +++Jego przebiegły plan polega na wytworzeniu niezgody wewnątrz Mojego Kościoła, +++a ponieważ prawdziwe przywiązanie do Mnie słabnie,otwierane są drzwi, aby umożliwić poganom zbezczeszczenie Moich kościołów i Najświętszej Eucharystii.
   Wstydźcie się wy, którzy znacie Prawdę – Moje święte Słowo dane wam w Piśmie Świętym. Wszystkie ofiary były dokonywane dla was, prorocy Boga wysłani do was byli zniewalani, prześladowani i zabijani, wizjonerzy, widzący i święci – wszyscy byli czczeni dopiero po swojej śmierci, ale biczowani przez was, gdy przekazywali Moje Słowo, a następnie Moja własna Ofiara – gdy Mnie ukrzyżowaliście. A wy, co teraz robicie? Zezwalacie tym, którzy czczą fałszywych bogów, aby oddawali im hołd na Moich ołtarzach, które są przeznaczone do oddawania czci Mnie. Czy ci poganie pozwalają wam czynić to samo w swoich świątyniach?
   Historia się powtarza.” 16.06.2014
   —–
   A tu kolejne i bardzo ważne dla nas wszystkich,lepiej całość przeczytać :
   http://jezusdoludzkosci.pl/2011-06-15-10-00-intelektualny-religijny-snobizm-obraza-mnie
   NIECH WAM PAN BÓG WYBACZY.AMEN.

   Polubienie

 4. Kilka ujęć z Fatimy.
  Pina między innymi to, którym byłaś taka zbulwersowana.

  Krzyż na rozpoczęcie i zakończenie uroczystości.
  Temu na zakończenie przyglądałam się przez lupę, dokładnie.

  Polubienie

  • @Beatko
   wydaje mi się,że @Pina mówiła o krzyżu nad ołtarzem,obok krzyża też wydaje mi się,że nie jest to Pan Jezus.Mało tego że krzyż dziwaczny to ołtarz czarny(pomimo,że przykryty białym obrusem)-dlaczego tam prawie wszystko jest czarne,nawet siedziska dla celebrujących Ofiarę Mszy Świętej??,czarne świece po bokach ołtarza,po sześć z każdej strony też chyba coś symbolizują.Ciemne portrety Świętych.Czy Wam też coś się nasuwa na myśl?
   Poza tym krzyż,który jest niesiony w celebrze na rozpoczęcie Ofiary Mszy Świetej jest inny,a na zejście tez jest inny.Ten na zejście jest straszny,pełen dziwnych symboli.Ja tam widzę dwa trójkąty przy w aureoli.
   Jest jeszcze coś! Patrzcie gdzie Bergoglio trzyma swoją rękę przy konsekracji.Poza tym masz rację,że monstrancja jest mocno zastanawiająca.Pięknie to wyjaśnił ks.Murziński.
   Moim zdaniem był tam odprawiony rytuał,który Bergoglio odprawił wraz z masonerią.
   W strasznych czasach żyjemy!.

   Polubienie

   • Użyjcie lupy do przyglądnięcia się zdjęciom 2 i 3.

    Twarz Boga Ojca przypomina postać z wielkimi skośnymi oczami – typowy kosmita , po bokach słońce i księżyc, jak na pierścieniu
    na Krzyżu ( rzut 2) też widać jakąś symbolikę nad Głową Zbawiciela. Użytą nie bez powodu.

    Ktoś może mi zarzucić, że Monstrancja z kolei – to przypomnienie cudu słońca – może tak być, ale nikt nie udowodni , że tak jest!

    Polubienie

   • Obawiam się, że te satanistyczne symbole wykorzystywane są szerzej niż tylko aby sprofanować wizerunek Matki Bożej

    „Szatan Mną pogardza. Lecz i także się Mnie lęka. Chcąc zranić Mojego Syna, dołoży on wszelkich starań, aby poprzez dusze, na które ma wpływ, dokonywać bezczeszczenia Mojego wizerunku poprzez tajemnicze obrzędy i czarne msze. Moja figura zostanie przyozdobiona satanistycznymi symbolami i zostanie sprofanowana w wielu miejscach przez grupy Masońskie, które przejęły kontrolę.” — 17.08.2013

    Polubienie

 5. Holenderscy biskupi zapalić żydowskiej „menorah” podczas uroczystości w Fatimie-O-L-V-Bazyliki w Maastricht

  W sobotę, 13 maja 2017 przyszedł wszystkich holenderskich biskupów „jako pielgrzymi” do Bazyliki Matki Bożej w Maastricht to razem podczas celebracji Nieszporów poświęcić swoją diecezję Niepokalanemu Sercu Maryi. Biskupi nie „wiernego realizację”, że Maryja prowadzi nas do Chrystusa. Poprzez tego nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi nadzieję biskupom, że wszyscy wierzący zostać wzmocnione, aby jako Kościół w Holandii w drogę przez życie w wierze, nadziei i miłości, z radością i ufnością do Boga Ojca w Niebie. Pod koniec uroczystości były – na prośbę biskupów i poza wiernym obecnym wzroku – siedem świece menorah – której cudowny obraz Matki Bożej Fatimskiej była na szynie komunii – zapalić. Menora nie jest tylko „żydowski”, ale raczej polityczny, syjonista symbol, który jest przesiąknięty masonerią i symbolizuje ideę, że stan Izraelu zwiastunem światła i przykład dla wszystkich narodów. „Lucifer” to łacińskie słowo, które dosłownie oznacza „światło” oznacza okaziciela. W języku łacińskim to zwykle odnosi się do „rana”, gdy jest używany przede wszystkim w języku polskim w odniesieniu do diabła lub, bardziej precyzyjnie, diabeł do jego upadku. W sprawozdaniach biskupów w internecie jest „światło świec” – szczegół podczas obchodów – być poziom jak nabożeństwa do samej Maryi. Żaden z biskupów obecnych ma coś „złego” widział. Żaden z nich nie był zaskoczony i protestował, prawdopodobnie dlatego, że wiedział, co się wydarzy, a mianowicie manifestację „wewnętrznej masonerii kościelnej. Kto to jest „bogiem” holenderskich biskupów?

  http://www.katholiekforum.net/2017/05/14/de-nederlandse-bisschoppen-ontsteken-joodse-menorah-tijdens-fatima-viering-in-de-o-l-v-basiliek-te-maastricht/

  Polubienie

  • „Wykorzystają proroctwa z Fatimy, aby zbezcześcić Mój wizerunek, przedstawiając światu wielkie oszustwo. Wykorzystają Mnie, aby sprofanować Kościół Mojego Syna, i wszystko, co uczynią, będzie na odwrót, zgodnie z żądaniami złego ducha.

   Sprawiając wrażenie, że czczą oni Matkę Boga, wprowadzą wielu katolików w fałszywe poczucie bezpieczeństwa. To będzie oznaczało, że wszystkie wątpliwości, które normalnie by mieli, będąc świadkami dziwnych nowych poprawek do Mszy i sakramentów, zostaną natychmiast zapomniane. To Mi sprawi wielką boleść. Mój wizerunek celowo zostanie wykorzystany, aby obrażać Mojego Syna.”17 sierpnia 2013 roku

   Polubienie


 6. (fragment z języka portugalskiego)
  Więcej zamieszania na Trzeciej Tajemnicy

  Jeśli chodzi o Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, karty. Mario Luigi Ciappi napisał: „W Trzeciej Tajemnicy jest przepowiedziane, między innymi, że wielka apostazja w Kościele rozpocznie się na początku” (1)

  krzyż
  Chrystus bez twarzy unosi się nad tłumem w kwadracie Fatima, symboliczne Kościoła Watykańskiego II

  Karta. Silvio Oddi napisał również na ten sam temat: „Według najbardziej prawdopodobnej interpretacji Trzeciej Tajemnicy – który Jan XXIII nie uważa dogodny do ujawnienia – nie chodzi o nawrócenie Rosji, wciąż daleko od występujących, ale«rewolucja»w Kościół katolicki. „(2)

  Co było to rewolucja w que 1960 byłoby uzasadnione ostrzeżenie od Matki Bożej? Oczywiście, to był Sobór Watykański II.

  Franciszek nie wspominając o Trzecią Tajemnicę. Jedyna aluzja pośredni uczynił z niego było powiedzieć w jednym ze swych modlitw: „Jestem biskup ubrany na biało”. A teraz to wyrazem Trzeciej Tajemnicy fałszywe rozpowszechnianych przez Watykan w 2000 roku Jeszcze dwa dni temu, „oficjalny” interpretacja była que biskupa w bieli będzie Jan Paweł II. Teraz, kiedy Francis twierdzi, że jest w Białej Bishop, że rozprzestrzenia się więcej zamieszania nad interpretacją tekstu, który fałszem.

  Dlatego bilans wizyty jest następująca:
  Francis radykalnie przeciwny idei, że jest to, że orędzia fatimskiego od kary;

  On całkowicie zignorował inne części komunikatu, który mówił o rozpusty i dekadencji celnych prowadzących Niezliczone dusze do piekła; błędy Rosji – komunizm – i jej przemiany;

  Mówił nic o zakładach w Kościele;

  Jeśli chodzi o Trzeciej Tajemnicy, nie wspominając, ale nadal tworzone więcej zamieszania na fałszywej tajemnicy Watykańskiego.
  http://www.traditioninaction.org/HotTopics/g35hht_chastise.htm

  http://www.traditioninaction.org/Questions/B965_Begona.html

  Polubienie

  • Ja osobiście nie mam z tym żadnych problemów.
   Wiem z całą pewnością, że Objawienia
   w Mediugorie są prawdziwe i nic i nikt
   mnie od tego nie odwiedzie.
   Problem mają rzeczywiście ci, wątpiący
   albo wręcz wrogo do nich nastawieni.

   Polubienie

 7. Rzeczywiście Beato, ta monstrancja jest dziwna. Wydaje się, że celem ich było sprytne odwzorowanie łba bafometa. Dodano środkowe promienie dla niepoznaki.

  Polubienie

 8. Jak widać w otoczeniu FP większość zapadła na
  chorobę usztywniającą kolana
  zwłaszcza przed Najświętszym Sakramentem.
  To jakaś dziwna epidemia na Watykanie.

  Polubienie

 9. …może nie chcą klękać przed monstrancją przypominającą słońce masońskie; sama się zastanawiam czy w tej monstrancji jest rzeczywiście obecny żywy Pan Jezus? (aczkolwiek, w żaden sposób ich nie tłumaczę)

  Polubienie

  • Eliza , 15 maja 2017 at 19:32
   Wygląda to to jakby chciało z jednej pożreć NMP
   a z drugiej strony fruwający Krzyż.
   Tak mi się skojarzyło…..a może mi się tylko
   tak wydaje.

   Polubienie

 10. Bylam trzy razy w Medjugorie. Jest to miejsce wielkiego skupienia modlitewnego jakiego nie doswiadczylam nigdzie indziej. Tam Niebo uniza sie do samej ziemi. Jest tam wiele nawrócen i wiele spowiedzi. Tylko osoby które tam nie byly moga sie pokusic o stwierdzenie, ze objawienia z Medjugorie nie sa prawdziwe. Szkoda. Czasem warto zaryzykowac i samemu sprawdzic. Po prostu tam pojechac. Ja przyjechalam z tamtad inna. Silniejsza. I zawsze w trudnych chwilach, w zwatpieniu mysle o Medjugorie, o tym ile otrzymalam od naszej Matuchny kochanej i mam sily by sie pozbierac na nowo. Ale jak widzicie z mojego tekstu, jest on bardzo osobisty. Bardzo mnie te slowa Franciszka zasmucily i nie zgadzam sie z nimi.

  Polubienie

 11. Pewnie wielu już o tym wie, ale wstawiam dla tych, co nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, szczególnie dla Alutki, która z uporem maniaka próbuje nam wmówić że jesteśmy be, ponieważ tak podle szkalujemy biskupa Rzymu.

  Papież Franciszek – honorowy członek RC Buenos Aires
  Franciszek jest pierwszym papieżem z kontynentu amerykańskiego, a także pierwszym spoza Europy od czasu papieża Grzegorza III(pontyfikat 731–741). Jest również pierwszym jezuitą wybranym na papieża i pierwszym zakonnikiem od czasu papieża Grzegorza XVI(pontyfikat 1831–1846).

  Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires.

  Franciszek, łac. Franciscus, właśc. Jorge Mario Bergoglio SI (ur. 17 grudnia 1936 w Buenos Aires) – argentyński duchownyrzymskokatolicki, w latach 1998–2013 arcybiskup Buenos Aires i tym samym prymas Argentyny, w latach 2001–2013 kardynał, 266.papież i 8. Suweren Państwa Watykańskiego (od 13 marca 2013).

  Posługuje się językami: hiszpańskim, włoskim, niemieckim, francuskim, łaciną, piemonckim oraz angielskim; zna też trochę portugalski. Na studiach uczył się także klasycznej greki.

  Franciszek jest pierwszym papieżem z kontynentu amerykańskiego, a także pierwszym spoza Europy od czasu papieża Grzegorza III(pontyfikat 731–741). Jest również pierwszym jezuitą wybranym na papieża i pierwszym zakonnikiem od czasu papieża Grzegorza XVI(pontyfikat 1831–1846).

  Człowiek Roku 2013 według magazynu Time.

  http://rotary.org.pl/papiez-franciszek/

  Polubienie

   • A mnie się wyświetla to :
    Ta witryna nie umożliwia bezpiecznego połączenia

    Serwer jacekmiedlar.pl używa nieobsługiwanego protokołu.
    Klient i serwer nie obsługują tej samej wersji protokołu SSL lub mechanizmu szyfrowania. Zdarza się to zazwyczaj wtedy, gdy serwer wymaga szyfru RC4, który nie jest już uważany za bezpieczny.

    Polubienie

   • Parę miesięcy temu,bardzo długo nie mogłam wejść na swoją pocztę.Pisało po włosku,kiedy sobie przetłumaczyłam ten komunikat,to oniemiałam z wrażenia,bo pisało,że jest to prywatna poczta Adhortacji,a nie moja.Kiedy zainstalował mi mąż Kasperskiego,to wykryto 14 wirusów,w tym kilka „porządnych”.Dziwne,ale nigdy nie miałam problemu z wchodzeniem w linki związane z księdzem Jackiem.

    Polubienie

  • „Moje dzieci muszą mieć wiele odwagi, samozaparcia i sił, aby przylgnęły do Mnie i pozwoliły Mi prowadzić się przez tę niebezpieczną dżunglę, pełną demonów. Te demony, uwalniane teraz przez szatana, gdy ostatnie dni zaczynają nadchodzić,
   +++przyjdą, udając Moich wyznawców i proroków.
   +++Biorą teraz na cel Moich prawdziwych wizjonerów, widzących i proroków.
   Będą usiłować zwieść ich fałszywą doktryną. Będą przeinaczać prawdę, by odpowiadało to ich niemoralnym sposobom postępowania, które z zewnątrz będą trudne do odróżnienia. Moi oddani wyznawcy, wyświęcone sługi i prorocy będą natychmiast wiedzieli, kim są ci źli ludzie. Ich zapewnienia będą dla nich bolesne i będą wprowadzały niepokój, ale to, co spowoduje przerażenie w ich sercach, to fakt, że tak wielu chrześcijan da się uwieść ich czarującym osobowościom. Będą tak przekonywający, że wielu zaciągnie te właśnie wyświęcone sługi, które poświęciły swoje życie Mnie i Mojemu Ojcu Przedwiecznemu, w ich diabelskie sidła.”
   KP- 25 grudnia 2010 roku

   Polubienie

  • BERNARD TEOLOG:Co do samego miejsca – obawiam się, że istnieje groźba stworzenia centrum międzynarodowego, swoistego wydzielonego duszpasterstwa pielgrzymów przy kościele parafialnym w Medziugorju, które będzie szło w parze z logiką Franciszka. Ustawianiem liturgii, teologii, duchowości i szeregu innych rzeczy nie według tego, co mówi tradycyjnie Kościół katolicki i co przedstawia Matka Boża w Medziugorju. Nie, będzie przeciwnie – coraz mniej po katolicku.

   ________________

   Tornielli: Komisja wskazała, że wizjonerzy z Medjugorie nigdy nie byli w dostatecznym stopniu wspierani duchowo i od dawna nie stanowią jednej zwartej grupy. Opowiedziała się także za zniesieniem zakazu organizowania pielgrzymek do tego sanktuarium (13 na 14 obecnych) i za ustanowieniem w Medjugorie urzędu zależnego od Stolicy Apostolskiej oraz przekształceniem parafii w sanktuarium papieskie. Tornielli zaznacza, że decyzja ta byłaby podyktowana względami duszpasterskimi – opieką nad milionami przybywających pielgrzymów oraz pragnieniem uniknięcia powstawania „Kościołów paralelnych”, a także jasności co do spraw ekonomicznych. Nie oznaczałoby to uznania nadprzyrodzonego charakteru objawień.

   Polubienie

 12. W celach porządkowych muszę napisać, że podział między katolikami nie przebiega w ten sposób, że kto jest przeciw Franciszkowi uznaje objawienia w Medjugorie.To są dwie zupełnie różne sprawy.
  W dodatku Kościół nie narzuca katolikom wierzenia w żadne objawienia prywatne, nawet te uznane, więc nawet papieżowi tak jak każdemu z nas wolno nie wierzyć w Medjugorie.

  Polubienie

  • Oczywiście,że macie wybór.My także go mamy,więc wszystko niby gra.Lecz jest wielu,którzy żeruje na tym.Ale to prawda,bo każdy dostał wolną wolę.Różnica polega tylko na tym,że ludzie piszą książki i są to ich interpretacje,myśli i spostrzeżenia.Należę do osób,które wolą wierzyć w to,co np.mówi Matka Boża,Królowa Pokoju,niż człowiek,który jest zawodny.Bóg nie jest.W Medjugorje jest nastrój Modlitwy,Pokuty i Ofiary,jest także Różaniec,Ofiara Mszy Św.i Matka Boża prosi o nieustanną modlitwę.Jeżeli to ja zabłądziłam,to Pan Bóg wie,że uwierzyłam,znam mnie,moje myśli i działania.Lecz gdybym cały czas oświadczała,że to zjawa i,że są fałszywe nie mając rozeznania,to odpowiem za odciąganie ludzi do tego jak dla mnie świętego miejsca.

   Polubienie

   • Problem jest w tym, że jeszcze nie spotkałem zwolennika Medjugorje, który zechciałby odnieść się do argumentów krytycznych wobec tego zjawiska.
    Ze zwolennikami Medjugorje nie ma dyskusji.Krytycy są gaszeni stwierdzeniem: to jest miejsce modlitwy i nawrócenia.
    OK.Ale co z niewygodnymi faktami jak żądaniem Gospy ustanowienia nowego święta czy stwierdzeniem,że są to ostatnie objawienia i każde następne będzie fałszywe ? Co z podważaniem przez Matkę Boską z Medjugorje władzy kościelnej ?

    Pamiętajmy, że katolicyzm opiera się na fides et ratio.

    Polubienie

   • Katolik chyba wie do Kogo ma się zwracać w tej sprawie,Kto Jest władny.Patrzę na moment Zwiastowania,kiedy Maryja powiedziała swoje TAK i co po tym TAK przeszła od ludzi,którzy uważali się za godnych czci,bo mieli: wiedzę,władzę i wszelkie środki zaradcze na sprzeciw ich rozumowania.

    Polubienie

 13. 1) A ja złośliwie dam link to tego co wyszczególniłem z KPK. Jestem uprzedzony i nie lubię Bergoglio. I nie ma ze mną dyskusji. Może być?
  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/05/13/kim-jest-biskup-odziany-w-biel-z-trzeciej-tajemnicy-fatimskiej/comment-page-1/#comment-12933

  2) Jesli ktoś ogląda np. anime (japońskie filmy animowane) – ja sobie oglądam bo mam takie hobby – to te „promienie” w monstrancji, którą trzymał Bergoglio, przypominają atak „złej energii” zagarniającej/pochłaniającej kogoś/coś. Takie macki zła. To nie są żadne promienie to już prędzej interpretacja @Thomasa odnośnie podobieństwa do odwzorowania Baphometa.

  3) Jakiekolwiek oceny Bergoglio wg. mnie nie są w żaden sposób wiążące. Co więcej należy domniemywać, że prawdziwe zdanie jest takie, które zaprzecza twierdzeniom Bergoglio. Dowodem na to może być wypowiedź duchownego desygnowanego na ważne stanowisko (nie pamiętam kto i gdzie a nie chce mi się szukać) o którym wspominał ks. Międlar, w której ów człowiek zaprzeczał prawdziwości objawień w Fatimie. I wyciągnięto jakieś konsekwencje? Nie. Wygląda na to, że Bergoglio przyjechał do Fatimy by zwodzić. Symbolika tej wizyty daje w tej mierze sporo do myślenia.

  4) Napiszę rzecz oczywistą. Dane objawienia ocenia się po skutkach jakie niosą ze sobą. Czy skutki objawień w Medziugorie są negatywne dla religijności katolickiej czy pozytywne? Ciekawe jaka odpowiedź będzie przy Orędziach MBM… He, he, he… Fajne pytanie, czyż nie? Jak tak patrzę na to co wyrabia Bergoglio to nie ma co, tylko trzeba uklęknąć i podziękować Bogu za KP. Ale to oczywiście moje całkowicie subiektywne, odrębne zdanie, bowiem nie jestem lokalnym autorytetem eklezjalnym etc…

  5) Co do „strasznych oczu” Bergoglio, o których wspomniał @J. Marek W. , 15 maja 2017 at 08:52 to kłania się prawdopodobna treść drugiego nieopublikowanego tekstu z III tajemnicy fatimskiej. Tekst ten ongiś został opublikowany na portalu „dzieckonmp”.

  Polubienie

   • @mf
    Z mojego punktu widzenia powiedział aż za dużo.
    „…wyznawać, że Jezus jest jedynym Zbawicielem i że łaska pochodzi tylko od Niego. Teologowie nadal będą studiować tę drogę, a my idźmy nią naprzód z sercami otwartymi na niespodzianki” – stwierdził papież.”
    Niech się tam stare pryki spierają tam o jakąś drogę a my pójdziemy swoją drogą niespodzianek. Serca mają być otwarte na co… no, na co? Bo nie na prawdę. Ale na niespodzianki to na pewno i w dodatku teologia nie jest potrzebna by iść tą drogą. A zatem co tam w sercu gra to będzie dobre. Miłosierdzie bez grzechu. „Róbta co chceta”.

    Polubienie

   • Ps
    Np. drogą Jezusa po zostawieniu teologów idą Świadkowie Jehowy i inne wyznania np. „Chrześcijan Ewangelicznych”. I wszyscy twierdzą, że łaska pochodzi od Niego. No może z wyjątkiem ŚJ bo oni twierdzą, że łaska pochodzi od Boga. Ale Jezusa poważają.

    Polubienie

 14. EUREKA !!!
  To wreszcie się wyjaśniła tajemnica dlaczego kard. Józef Ratzinger czyli Benedykt XVI żyje w odosobnieniu. On… po prostu… uwaga… „STUDIUJE TĘ DROGĘ” i nie otworzył serca na niespodzianki. W końcu Teolog. W dodatku naczelny. No, jaki ja durny jezdem… tak się zastanawiam z tym AL 297, tą Komunią Świętą dla rozwodników, tymi kanonami 188 i 1374 i paroma innymi a tu to takie proste. Skostniały i nic nowości.

  Polubienie

 15. trafne spostrzeżenia…
  „Niestety, nie zawiodłem się na Franciszku. Wygłosił on absolutnie nijakie przemówienie, pomijające wszystkie najważniejsze kwestie związane z objawieniami maryjnymi w Fatimie. Nie ma więc nic podkreślającego dramatyczne wezwanie do nawrócenia, nic o możliwości i godziwości nałożenia na świat kary boskiej, nic na temat konieczności podejmowania wyrzeczeń czy ofiarowania cierpień w intencji nawrócenia grzeszników. Nie ma nic o szczególnych przymiotach Dzieci Fatimskich – Hiacynty i Franciszka, których Bergoglio ponoć kanonizował. Wreszcie – nie ma nic o modlitwie różańcowej, do której nawoływała Matka Boża.

  Co argentyński Biskup Rzymu uznał zaś za godne szczególnej uwagi? Przeczytajmy:

  W swoich „Wspomnieniach” (III, n. 6) Siostra Łucja oddała głos Hiacyncie, dopiero co obdarzonej wizją: „Czy nie widzisz dróg, ścieżek i pól, pełnych ludzi, którzy płaczą z głodu, bo nie mają nic do jedzenia? A Ojciec Święty modli się w kościele przed Niepokalanym Sercem Maryi i razem z nim modli się bardzo dużo ludzi”. Dziękuję wam, bracia i siostry, że mi towarzyszycie! Nie mogłem tutaj nie przybyć, aby oddać cześć Maryi Pannie i Jej powierzyć Jej synów i córki. Pod Jej płaszczem nie zagubią się; z Jej ramion przyjdzie nadzieja i pokój, których potrzebują i o który błagam dla wszystkich moich braci w chrzcie i w człowieczeństwie, a zwłaszcza dla chorych i niepełnosprawnych, więźniów i bezrobotnych, ubogich i opuszczonych.

  Można więc powiedzieć: wielki jubileusz fatimski odbył się, bo musiał; a Franciszek uczestniczył w nim, bo musiał. Tak jak musiałby zapewne pojechać na setne urodziny nielubianej ciotki, której nigdy nie mógł wybaczyć, że go targała za ucho, złapawszy na popalaniu papierosów z chuliganami w bramie. Ale teraz może zająć się tym, co lubi i co najważniejsze: pomocą dla uchodźców w Europie, interkomunią z protestantami czy potępianiem integryzmu.”

  http://www.bibula.com/?p=95661

  Polubione przez 1 osoba

  • @Eliza
   Można powiedzieć, że Bergoglio nie zawiódł i stanął na wysokości zadania. „Ileż to się trzeba napracować by wszystko pozostało po staremu”…Ten tytuł tego co dałaś jest znaczący:
   „Fatima: orędzie po mistrzowsku zignorowane”

   Przy okazji przemknęło mi przez myśl co by było gdyby zamiast Bergoglio był w Fatimie św. Jan Paweł II? Albo Benedykt XVI, pancerny kardynał, Teolog. Obecnie „studiujący tę drogę” a raczej Drogę i nie podążający za surprajsami

   Polubienie

  • @Eliza
   owszem,jedyne co wspomniał w Fatimie w 100 Rocznicę Objawień,to „człowieka w bieli” i przez „skromność” sam siebie nazwał przybyłym posłańcem i prorokiem.A ponieważ „w bieli”,to „delikatnie” zasugerował,że on sam nim jest.Wszystko.Tak,wszystko,co poruszył swoimi wypowiedziami,to jest tylko TO i kropka na temat FATIMY.
   Ilu się złapało na przynętę??
   Praktycznie mnóstwo tych,co guzik wiedzą,bo nie dopuszczają do siebie,że Bóg wysłał już Ducha Prawdy,aby Prawdę objawił z Apokalipsy Św.Jana i tych,którzy twierdzą,że jedynym i ostatnim Objawieniem jest to zawarte w Piśmie Świętym,
   ALE!…
   zapomnieli o pewnym bardzo,bardzo ważnym szczególe ,że na Końcu Czasów Baranek Boży Objawi zawartość Tej Najważniejszej Tajemnicy 7 Pieczęci w ZWOJU!
   No cóż!,tak,jak wielu ludzi,tak wiele jest interpretacji,a mało w nas ludziach powściągliwości. Sama wiedza nie wystarcza,kiedy zabraknie tego czegoś.Kiedy zapominamy,Kto nam miał ogłosić TĘ Prawdę,to zaczynamy bawić się sami w boga i nie dostrzegamy,jak bardzo oddalamy się od Stwórcy.Po prostu przestajemy słuchać Jego,a zaczyna się odzywać nasze „ja” i leci to potem bez opamiętania i chęci zweryfikowania samego siebie.Znam to,bo czasami sama w to bagno wpadam.Nastąpiło poluzowanie w Kościele,grzech został wyparty,więc nie ma co się nam dziwić,że uczciwe podejście do samych siebie zostało zagłuszone.Chaos totalny już panuje,a co jeszcze przed nami??

   Polubienie

 16. lolo a gdzie są duchowni? Czy oni na prawdę nie dostrzegli tego, co się tam działo, nie dostrzegli tych profanacji- np. krzyża nad ołtarzem- przecież to zwykły laik, taki ja ja od razu rozpoznał, nie słuchali tego co wygadywał. A przecież były tam tysiące osób i co wszyscy jak ogłupione barany, przyjęli to bez mrugnięcia okiem?

  Polubienie

  • @Eliza
   He, he, he… bo Ty jesteś laik a oni kształceni. Niestety taki czas dzisiaj, że część teologów przestała studiować tylko otwarła się na surprajscy. Widać studiowanie i surprajsy chadzają odrębnymi drogami.
   Większość ludzi powierzchownie podchodzi do zjawiska. Zatrzymuje się na sferze emocjonalnej i się
   nasładza. No szatan bardzo działa na zmysły i emocje. Brak wykształcenia, brak zastanowienia. wygoda „bo inni”, niechęć do pójścia pod prąd, bo tak powiedział ten czy tamten duchowny. Bycie razem w tłumie bo tak bezpiecznie. A duchowni zwyczajnie się boją. Ja znowu miałem rozmowę. Zadano mi pewne pytanie związane z tym, że nie byłem w pewnym miejscu. A ja mówię, że jestem w stanie ekskomuniki no i nagle okazało się, że osoba rozmawiająca ze mną już była prowadziła rozmowę z kimś innym bo były bardziej interesujące tematy… Takie mniej wymagające i bezpieczne.
   Przede wszystkim paraliżuje strach. Brak wiary. Przecież odstępstwo – już nie piszę nieważność wyboru – jest jawne, widoczne gołym okiem w świetle dnia. Oczywiste oczywistości, jak to z tą praktyką tzw. Komunii Świętej dla rozwodników w Niemczech czy „pod nosem” Watykanu…. Czy może jednak coś jest ukryte albo tego nie ma a my sobie wymyślamy?

   Polubienie

  • Tak,bo masoneria w kościele ubiera się dzisiaj inaczej niż w 1917 roku.Teraz posunęła się dalej.Przebrała się w szaty nie uszyte na nich i nie dla nich.Pan Bóg Jest Cierpliwy,bardzo Cierpliwy,a dlatego,że daje szansę tym,którzy idą za tą ohydą w czarnym pochodzie.No i stało się,bo dzisiaj białe jest czarne,jak smoła,lecz niewielu to widzi,bo widzieć nie chcą,gdyż tak wygodniej.Słyszy się ciągle,że to nie teraz jeszcze,nie ten czas i nie ta epoka.New age ciężko pracuje,czarownice także nie mają urlopu.Magia na całego wlazła do Kościoła i udaje pokorę.Ta zaraza już mocno się rozprzestrzenia,bądzmy więc czujni,bo czas dojrzewa do usunięcia Eucharystii.Dopiero wtedy księża zobaczą,jak zostaną postawieni na etapie zniesienia Ofiary Pańskiej.To będzie ten moment,kiedy się przestraszą najmocniej,a przyparci do ściany niektórzy ulegną namowie Watykanu.Mam nadzieję,że nie zwariuję widząc gorsze rzeczy,choć już te budzą we mnie ……Panie Jezu,Ty się tym zajmij.AMEN.

   Polubione przez 1 osoba

   • @Wiesia
    Twoja próba wiary by dać świadectwo, łącznie z możliwością męczeństwa. Bez egzaltacji. Można powiedzieć, spokojnie zdecydowane, „wyrachowane”. To co nas obezwładnia to odzywający się lęk. Sam tego doświadczam od czasu do czasu.

    Polubienie

 17. Jeszcze powrót.
  Patrzę sobie na tego Chrystusa-Ikara (bez cierpienia) jak zauważyła @Pinia i to co jest „ukryte na widoku” to ten krzyż. On nie jest biały. On jest zanikający. Chrystus uwolniony od krzyża.

  Polubienie

 18. Uderzenie w ostatnich kilka/kilkanaście lat przeslan w Mediugorie, to uderzenie w główną ich komponentę – wołanie o modlitwę przez Gospę, Krolową Pokoju.
  Tam nieopodal Mediugorie doszlo do zamachu w Sarajewie i rozpętania I wojny światowej.
  Wczsniej przez prawie 4 wieki pod jarzmem islamu ololiczna ludność chrzescijanska miala niezwykle prawo wlasnie w Mediugorie, odprawić legalnie raz w roku Msze Sw.
  Okoliczna ludnosc przygotowywala sie do tego z wielkim pietyzmam przez caly rok.
  To takie wskazania NMP na to jak mamy sie zachowywać, gdy przyjdzie dopust miecza szachida na apostatcka Europę – nie tylko dla Bałkanów.
  Wreszcie sa orędzia, ktore mówią, ze znów z Balkanow rozleje sie na Europę udrzenie pancerne Rosji a potem wspomniana oczyszczająca inwazja islamu.
  Zparzeczenie tym oredziom, to nie tylko próba wymazywania ostrzgajacych poslan NMP, ale tez rodzaj demobilizacji ludu chrzescijanskiego w przestrzeni modlitwy dla światowego pokoju.
  Poslanie falszywego proroka celnie uderza w jądro zamyslow Maryi… Na koncu jednak i tak Ona zwycięży.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Ps.
   Znów wypenia sie zapowiedz KP o oslabianiu i unicestwianiu dzialan NMP. Dzis Mediugorie jutro Fatima a wlasciwie przez ignoranckie zachowania fałszywy prorok na setną rocznicę – już dokonał jej deprecjacji.
   Także Ap.Sw.Jana mowi o niewiescie która zmuszona została zbiec ze swymi dziećmi na pustynię by tam przetrwać panoszenie sie obu bestii reprezentujacych starożytnego smoka barwy ognia (piekla)
   Coraz częściej my- prawi i tradycyjni (dzieci od BXVI ) możemy mówić, że siły swiata i piekła, wypieraja nas na margines – inaczej na pustynię…

   Polubione przez 2 ludzi

 19. Kochani raz jeszcze prośba, tym razem przetłumaczone po polsku!

  W dniu 9 maja otrzymaliśmy informację, że Maria Bożego Miłosierdzia prosi, aby Armia Reszty naszego Pana Jezusa Chrystusa dookoła świata zalewała Niebo modlitwami w jej szczególnej intencji.

  (Możemy być pewni, że intencja Marii Bożego Miłosierdzia dotyczy sprawy ważnej dla całej Misji.)

  Oto ten link:

  Important prayer request

  http://ostrzezenie.net/wordpress/

  Polubienie

 20. Szukając informacji natknęłam się przez przypadek na taki oto artykuł z 18 lutego 2017, a więc stosunkowo ” świeży temat” .
  Ważny w kontekście ostrzeżeń o globalnym szczepieniu z Księgi Prawdy!

  Bill Gates: nowy rodzaj terroryzmu może zabić 30 mln ludzi w mniej niż rok, a my nie jesteśmy przygotowani

  Poniższy felieton został napisany specjalnie dla Business Insidera przez Bill & Melinda Gates Foundation. Jest skróconym omówieniem tez, jakie Bill Gates postawił w trakcie przemówienia na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

  Z epidemią najtrudniej walczy się w strefach wojennych i innych newralgicznych politycznie obszarach. To też miejsca z największym prawdopodobieństwem wystąpienia epidemii – jak ebola w Sierra Leone i Liberii, cholera w Dorzeczu Konga i Rogu Afryki.

  To prawda, że następna epidemia może powstać na ekranie komputera jako wynik prób stworzenia syntetycznej wersji wirusa ospy albo wysoce zaraźliwego i śmiertelnego szczepu grypy, z intencją użycia ich do celów terrorystycznych.

  (..) Nawet jeśli następna pandemia nie miałaby spowodować zniszczeń o skali grypy z 1918 r., mądrym byłoby rozważenie zaburzeń społecznych i ekonomicznych w sytuacji, gdy coś takiego jak wirus Ebola trafia do wielu dużych ośrodków miejskich.

  ++++Dobra wiadomość jest taka, że dzięki postępowi w biotechnologii nowe szczepionki i leki mogą pomóc przeciwdziałać wymykaniu się epidemii spod kontroli. Większość środków, jakie musimy przedsięwziąć, by bronić się przed tym, jest taka sama zarówno w przypadku pandemii powstałej naturalnie, jak i intencjonalnego ataku biologicznego.

  Musimy inwestować w innowacje związane ze szczepieniami

  Szczepionki mogą być szczególnie istotne. Jednak obecnie prace nad nową szczepionką zajmują około 10 lat. Musielibyśmy skrócić ten okres do 90 dni lub mniej, by znacząco ograniczyć umieralność spowodowaną szybko rozprzestrzeniającym się patogenem.

  W zeszłym miesiącu zrobiliśmy ważny krok. Założyliśmy nowe, publiczno-prywatne partnerstwo o nazwie Coalition for Epidemic Preparedness Innovations. Mamy nadzieję, że CEPI wspomoże produkcję nowych, bezpiecznych szczepionek tak szybko, jak będą pojawiać się nowe zagrożenia.

  +++Kolejną rzeczą, jaką musimy zrobić, jest przygotowanie do epidemii tak, jak wojsko przygotowuje się do wojny. Przy pomocy różnych środków musimy zrozumieć, jak rozprzestrzenia się choroba, jak ludzie reagują w panice, jak poradzić sobie z przeładowanymi autostradami.

  Potrzebujemy też szkolonych zespołów medycznych, by mogły szybko reagować, kontrolować i koordynować działania zmierzające do zabezpieczenia obszarów, na których wystąpiła choroba.

  +++To budujące, że globalne partnerstwa jak G7 i G20 zaczynają skupiać się na gotowości związanej z ewentualną pandemią, a liderzy jak kanclerz Merkel i premier Solberg stoją na straży bezpieczeństwa zdrowotnego.

  http://businessinsider.com.pl/technologie/nauka/bill-gates-o-ochronie-zdrowia-i-zagrozeniu-terrorystycznym/lbblnk0

  Wyborcza natomiast dosadniej potraktowała temat i przypuszczam, że niezbyt uczciwie:

  Bill Gates: Przygotujcie się na globalną pandemię i śmierć 30 mln ludzi

  Stworzony przez naturę albo terrorystów patogen może zabić ponad 30 mln ludzi w mniej niż rok. Według epidemiologów taka pandemia jest możliwa w ciągu następnych 10-15 lat – ostrzegał Bill Gates podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

  http://wyborcza.pl/7,75399,21392829,bill-gates-przygotujcie-sie-na-globalna-pandemie-i-smierc-30.html

  Polubione przez 1 osoba

 21. Oficjalna nauka Kościoła podkreśla, że katolik nie ma obowiązku wierzyć w objawienia prywatne, które wszakże nic nie wnoszą do objawienia publicznego Pana Jezusa. Katolik nie musi uznawać Fatimy albo Dzienniczka św. Faustyny

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s