Franciszek nakazał kardynałom formalne informowanie go o ich wyjazdach poza Rzym. Co za kuriozum!

lettera-cardinali-romaNie jest tak, jak przekazały w ostatnich dniach niektóre świeckie media, że Franciszek chce jedynie wiedzieć, gdzie kardynałowie wyjeżdżają na wakacje. Zresztą nawet po co mu wiedzieć, czy są w górach, czy nad morzem. Polecenie Franciszka zawarte jest w liście kard. Sodano, który wyszedł na światło dzienne przed kilkoma dniami (datowany jest na 31 maja bieżącego roku) – liście wysłanym do wszystkich kardynałów rezydujących w Rzymie. Zostaje im oznajmiona wola Franciszka – otóż kardynałom poleca się formalne informowanie poprzez Sekretariat Stanu o wszystkich wyjazdach poza Rzym, szczególnie tych dłuższych, oraz o miejscu pobytu.

Jest to praktyka, która kiedyś była obecna w Rzymie – pewnie kiedyś była konieczna – ale dzisiaj, w dobie telefonów komórkowych, Internetu i samolotów? Jakie są motywy jej wprowadzenia?

Jak zauważają różni komentatorzy, kiedyś nawet proste wyjazdy i wyprawy zagraniczne, a tym bardziej międzykontynentalne, zajmowały wiele czasu, i rzeczywiście, papież powinien wiedzieć, gdzie udają się jego doradcy i współpracownicy, jeśli miałby być ich pozbawiony przez dłuższy czas. Praktyka informowania papieża przez kardynałów o ich przyszłych wyjazdach była w ogóle niespotykana za czasów pontyfikatów Jana Pawła II i Benedykta XVI. Obecnie bowiem nie stanowi najmniejszego problemu niezwłoczne skontaktowanie się z kardynałem, który przebywa nawet na drugim końcu świata, a nawet nakazanie mu natychmiastowego powrotu do Rzymu w ważnej sprawie.

Jakie są więc motywy Franciszka dla wprowadzenia takiej praktyki? Czy chce totalitarnie kontrolować, co robią kardynałowie? Czy boi się, że są niedojrzałymi chłopcami, których poczynania należy sprawdzać? Po co wprowadzać taki kuriozalny zamordyzm?

Redakcja blogu Rorate Coeli zauważa: „Jest zabawne, jak ten papież chce tradycji (pisanej przez małe, bardzo małe „t”) jedynie wtedy, kiedy pomaga mu to osiągnąć jego cele”.

Marco Tossati komentuje: „Jaki interes ma papież, by wiedzieć, że jego kardynałowi są nad wodami [wypoczywają nad brzegiem w morskiej miejscowości] w Fiuggi, raczej niż w Montecatini? Niewielki. Ważne jest dla niego raczej, czy udadzą się na konferencje na jakimś uniwersytecie albo na przemówienie w jakimś zakonie (…). Może jest zainteresowany monitorowaniem z wyprzedzeniem pewnych poczynań [kardynalskich] albo jedynie wybranych kardynałów. Chcielibyśmy się mylić, ale obecna atmosfera, a także protagoniści, usprawiedliwiają takie podejrzenie. Zobaczymy, czy jakaś konferencja zostanie kiedyś nagle odwołana…”.

 

Źródła: ^^^http://www.marcotosatti.com/2017/06/13/il-papa-vuol-sapere-per-iscritto-dove-vanno-i-cardinali-romani-destate-chissa-perche-tre-ipotesi/
^^^https://rorate-caeli.blogspot.com/2017/06/vatican-police-state-pope-wants-to-know.html#more

 

187 uwag do wpisu “Franciszek nakazał kardynałom formalne informowanie go o ich wyjazdach poza Rzym. Co za kuriozum!

 1. „Papież stwierdził, że dobry duszpasterz potrafi więc nazywać zło po imieniu, wytknąć go. Nawiązał też do swojej wtorkowej wizyty w Bozzolo i Barbianie, gdzie działali dwaj wybitni włoscy duszpasterze. Wskazał, że ks. Lorenzo Milani uczył swoich uczniów, aby brali odpowiedzialność za swoje życie i umieli mówić „nie”. Często mawiał, że tracimy zdolność do osądzania i wolimy prowadzić owce z dobrocią, która nie tylko, że jest naiwna, ale prowadzi do zła. To dobroć kompromisów, aby być podziwianym lub kochanym przez wiernych, kosztem zaniedbywania własnych obowiązków”http://pl.radiovaticana.va/news/2017/06/22/papież_dobry_pasterz_jest_pasjonatem,_umie_rozeznawać_i_wsk/1320734

  Polubienie

 2. Rozumiem, że autor bloga nie zna Księgi Prawdy i nie bardzo wie w czym rzecz !!!

  Niestety Wielki Ucisk dopełnia się :

  Kanada: Kapłan jako przestępca

  Kanada staje się coraz bardziej interesująca, jako przykład faszystowskiej nazistowskiej subkultury. Przewiduje się, że uderzy to w miejscowy kościół prosto w twarz. Zasłużona kara dla tchórzostwa i głupoty lokalnego duchowieństwa.

  Jak informuje Gloria TV, każdy ksiądz zostanie uznany za potencjalnego przestępcę począwszy od roku 2020: odciski palców, nigdy nie wolno pozostawać samymi z dziećmi, a – zadziwiająco – rodzice legalnie dopuszczeni do pomocy w pierwszym spowiedzi dzieci przygotowujących się do komunii (Wykrywam ostry zapach świętokradztwa tutaj i obserwuję, że jeśli trzeba, normalny ruszt zrobiłby to zadanie godnie, a w przeciwnym razie kamera bez dźwięku, ale żyjemy w głupich chwilach).

  Oznacza to, że rząd kanadyjski traktuje kapłanów jako kategorię ryzyka; Jak człowiek uwolniony z więzienia za przestępstwa seksualne, powiedz. Może być dobry, ale chłopcze, on jest … a … .. kapłanem! Jak możesz zaufać tym ludziom?

  https://mundabor.wordpress.com/

  Polubione przez 1 osoba

  • Masz racje Beato!
   Wielki Ucisk dopelnia sie dlatego, nie bedzie juz po Franciszku żadnych innych masonskich niby, czy antypapieży.
   Brakuje na to czasu.
   Zatem moje przeczucie, ze Malachiaszowy przydomek Petrus Romanus należy do nastepcy BXVI – falszywego proroka Franciszka, coraz bardziej mnie przekonuje

   Sa posrod kapłanów tacy badacze tego zagadnienia, którzy ze strachu przed przyjeciem powyższego wskazania, tworzą miraże jeszcze wielu papieży, zanim ma przyjść „mityczny”Petrus Romanus z listy M.
   Owszem może kiedyś Surowy sedzia osądzi swoj lud a miasto na siedmiu wzgórzach zostnie zniszczone, jednak to jeszcze nie teraz… Nie za naszych czasow. – Wydaje sie ze takimi wlasnie przeslaniami przede wszystkim kieruja się.

   Niestety to czego się ie tak boją dzieje sie juz teraz , bo BXVI jest ostatnim papieżem na ziemi z woli Boga (KP) na moje przeczucie będzie z nami jeszcze jakies 4-5 lat choć za chwile prawdopodobnie w ukryciu na wygnaniu.
   No i jeszcze jedno przeczucie, za okolo rok-dwa antychryst zostanie juz oficjalnie wprowadzony jako mesjasz na tron w Watykanie.
   Coś ostatnio sztanskie media bąknęly, ze Franciszek bardzo oczekuje mesjasza…nie bede pytal sie jakiego…

   Polubienie

 3. Oto odpowiedź Bergoglia dla kardynałów odnośnie Dubia, oczywiście sam tego wprost nie powiedział, tym razem posłużył się panem Ivereigh:

  Krótka i zwięzła !

  Oczywiście, papież nie będzie reagował na tzw dubia:
  ” Starasz się obalić owoce Ducha Świętego w dwóch synodach i dużym dokumencie papieskim „.

  Te słowa zostały napisane Austen Ivereigh dniu 20 czerwca na Twitterze. Ivereigh, brytyjski katolicki, był redaktorem, a następnie zastępca redaktora stopniowego katolickiego tygodnika Tablet, w latach 2004-2006 sekretarz prasowy, a następnie dyrektor Departamentu Spraw Publicznych ówczesnego arcybiskupa Westminsteru, Cormac kardynał Murphy-O’Connor, następnie pracownik Daily mail oraz 2010 współzałożyciel katolickich głosów.
  Ustnik o „radykalnym papieża”

  http://www.katholisches.info/2017/06/die-chupamedias-des-papstes-austen-ivereigh-dubia-kardinaele-wollen-fruechte-des-heiligen-geistes-stuerzen/

  Polubienie

 4. Kushner raczej nie jest antychrystem, ten mial być w obecnym czasie wojskowym aktywistą na Bliskim Wchodzie – KP. Kushner pewnie sie z nim spotka…
  Wczoraj u Pospieszalskiego katolicki biskup zaczadzony falszywym milosierdziem Franciszka, porzuca bezpieczeństwo powierzonych mu owiec i chce okazywać milosierdzie młodym islamskim byczkom, ktorzy nota bene tego miłosierdzia nie chcą.
  Nie tylko rzuca perły miedzy wieprze ale chce ściągnąć zarazę islamu do kraju!
  Ile kasy wziął episkopat od masonskiej EU, że teraz takie przekręty duchowe sadzi?
  Wiem o stu tys USD od b’nai b’rith dla kard Dziwisza
  Abp Muszynski wziął niezłą kasę na budowe w Gnieźnie centrum teologicznego.
  Nycz też nalykal dofinansowań…
  Czy zatem może dziwić modyfikowanie nauczania Chrystusa pod oczekiwania masonskie EU?

  Polubione przez 1 osoba

  • POWIEDZIANE JEST :
   Syr 11
   Roztropna ostrożność

   29 Nie wprowadzaj do domu swego każdego człowieka,
   różnorodne są bowiem podstępy oszusta.
   30 Jak złowiona kuropatwa w klatce,
   tak serce pysznego:
   jak szpieg wypatruje on słabe strony,
   31 podając dobre rzeczy za złe, przygotowuje zasadzkę
   i najlepszym twym zaletom przygania.
   32 Przez iskrę węgiel napełnia się ogniem,
   a człowiek niegodziwy czyha na krew.
   33 Strzeż się człowieka złego, który knuje niegodziwości,
   by nie sprowadził na ciebie hańby niezatartej.
   34 Przyjmij obcego do domu, a wtrąci cię w zamieszanie
   i oddali cię od twoich najbliższych.

   Polubienie

 5. Wracając jeszcze do poprzedniego linka.
  Cały czas chodzi mi po głowie pewien szczegół.

  „każdy ksiądz zostanie uznany za potencjalnego przestępcę począwszy od roku 2020:”

  Coś za dużo ostatnimi czasy tej daty w informacjach różnego rodzaju.
  Mam wrażenie, że to będzie czas prześladowań, aczkolwiek nie uważajcie, że znowu podaję jakieś daty.

  MEMORANDUM – YPERMNIMONIO
  „Staramy się realizować te wszystkie reformy od dnia 1 maja 2016 roku do 16 sierpnia 2020 roku – ze względu na konieczność wniesienia zmian i wprowadzenie NOWEJ ERY od dnia 1 maja 2016 roku.”

  I jeszcze w filmiku o chipizacji:
  W tle rok 2020

  10.47min.
  A tu z naszego podwórka , choć nie tylko, planowane wdrożenie połowa 2019 r, a potem, jeśli się nie uda?!

  ” Przesunięcie terminu wdrożenia dowodu elektronicznego jest zasadne ze względu na prace Komisji Europejskiej nad utworzeniem – do końca 2015 r. – jednolitego rynku cyfrowego.

  +++++ W jego efekcie mogą zostać wdrożone nowe instrumenty uwierzytelniające – niewykluczone jest, że będą one tańsze, prostsze i efektywniejsze niż elektroniczny dowód.”

  https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/decyzje-rzadu/projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-ewidencji-ludnosci-i-dowodach-osobistyc-0.html

  Polubienie

  • Wspomnialas o okolicy roku 20 to bedzie juz prawdopodobnie za mesjasza- antuchrysta. To bardzo prawdopodobne, ze prawi kapłani będą bardzo prześladowani, szczególnie za odprawiania mszy św w starym to znaczy także posoborowym rycie .

   Polubienie

   • @ Zorrro

    Zorrro tak myślę, a/ch już wtedy będzie powszechnie znany, jednak pełni władzy jeszcze nie osiągnie. To proces stopniowy, kilka lat kolejnych. Natomiast co do kapłanów, to nie jestem pewna czy ci prześladowani kapłani będą prześladowani za sprawowanie Mszy w starym rycie.
    Wydaje mi się raczej, że do 2020 to już będziemy mieć narzuconą nową formę tej fałszywej mszy z fałszywymi formułami.
    Ten czas takie mam wrażenie, to będzie niestety czas rozpoczęcia Danielowej ohydy spustoszenia – 1290 -1335 dni, która według mnie, może się rozpocząć w okolicach połowy 2019 roku.
    Czy się mylę, czy nie, nie ma to w tej chwili żadnego znaczenia, bo wszystko co było zapowiadane w KP i innych proroctwach – dopełnia się na naszych oczach. piszę wam o moich i tylko moich przeczuciach, chociaż jak słusznie zauważył Lolo,” kobiety często się mylą, gdy chodzi o przeczucia bądź intuicję. ”
    Jednakowoż lata przed nami to kluczowe lata dopełniania się wszystkiego, chyba się ze mną zgodzisz?!

    Podobnie rzecz się ma z chipowaniem i tworzeniem jednego światowego rządu.
    Takie mam wrażenie, że do 2020 – twór ten będzie rzeczywistością, jak i jedna światowa religia.

    To nie będą dziesiątki lat przed nami, ten czas minął, stoimy bezpośrednio przed kluczowymi zapowiadanymi wydarzeniami, ich wypełnieniem !!!

    Pod spodem dałam wpis i chipizacji, na podstawie proroctw, a przede wszystkim Apokalipsy i dopełnienia KP.
    Zauważ jak proroctwa chłopca Kraszennikowa – dziesiątki lat wcześniej przed otwarciem KP- pokrywają się treścią z Apokalipsą i KP.

    Polubienie

  • chipowanie jako końcowy etap działania Antychrysta

   Zgadzam się z tą tezą, chipowanie dodam- przymusowe,dotknie ludzi w końcówce panowania a/ch.i będzie to czas największych prześladowań.
   Początek dobrowolnej chipizacji, acz silnie nagłośnionej w mediach jako niezbędnego środka zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom, w postaci szybkiego zidentyfikowania przestępcy – przypuszczam rozpocznie się w 2018-2019 r.

   Dlaczego końcówka panowania a/ch?
   ” Apokalipsa 9

   3 z dymu(studni) rozeszły się szarańcze po ziemi ,
   dano im tę moc, którą mają skorpiony ziemskie.
   4 I otrzymały nakaz, żeby nie czyniły szkody trawie na ziemi ani roślinom, ani drzewom,
   lecz tylko tym ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach.
   5 Nie było im jednak wolno ich zabijać;
   ++++++ miały tylko ich dręczyć przez pięć miesięcy.
   Ukąszenie ich sprawia taki ból jak ukąszenie skorpiona, gdy ukłuje człowieka.

   6 W owych dniach ludzie będą szukali śmierci, lecz nie znajdą jej: zapragną umrzeć lecz śmierć ucieka od nich”

   10
   ” Miały ogony i żądła jak skorpiony.
   W ogonach ich mieściła się moc czynienia szkody ludziom w przeciągu pięciu miesięcy”

   ————-
   Dużo później po przeczytaniu Apokalipsy :

   ” Dlatego obecnie jest problem u ludzi. Oni wierzą w to, co powiedział chłopczyk – prorok, że te numery (chodzi o liczby 666 – od tłum.) są od diabła. I tak jest. Właśnie jest teraz ten czas, właśnie te numery i właśnie to zakończenie wieku.
   I chcę bardzo prosić prostych ludzi: „nie bierzcie chipów, nie stawajcie się trupami”. Po przyjęciu chipa każdy człowiek – jak mówił Sławik – będzie jak kukiełka. Wyobrażacie sobie: z człowieka Bożego – kukiełka, zabawka dla diabła. Od kukiełki tej, – mówił,- będzie odchodzić bardzo wiele nici i wszystkie te nici będą w rękach diabła. Za jaką nitkę diabeł pociągnie – to kukiełka będzie robić to, co on chce. Czy wyobrażacie siebie, wy, z chipami: pociągnął on za nitkę i wszyscy zaczipowani zaczęli się śmiać, pociągnął za inną – i wszyscy płaczecie. Czy to będą ludzie? Ludzie, trzeba się opamiętać! Zrzućcie z oczu te zasłony! Nie jesteście przecież ślepi. Przecież inni mówią, świadczą, że to wszystko już jest, i Bóg jest. Bójcie się Boga! Więcej nic nie mam wam do powiedzenia. Nie bierzcie chipów, nie bierzcie. Nie bierzcie paszportu światowego, ponieważ chłopczyk – prorok powiedział: „Wszyscy ci, którzy przyjmą ten mikro schemat, gdy pociągną ich za nitkę, pójdą brać pieczęć”. Nie rozumiem, dlaczego takie mnóstwo ludzi idzie w stronę mroku, dlaczego zdradzają Boga. Sławik powiedział: „Dla korzyści.” I ludzie powinni się zastanowić, ponieważ wkrótce będzie pieczęć dla wszystkich, ponieważ chipy już weszły do życia.”

   Czasy Antychrysta, znak (pieczęć) Bestii, chipy, czipizacja

   Przyjdzie czas, opowiadał Sławoczka, że na Ziemi do władzy przystąpi nowy władca światowy (Antychryst), który dopuści wszystkie wady, tłumacząc, że Bóg rzekomo nie potrzebuje, aby ludzi się powstrzymywali, że wszystko zostało stworzone po to, aby ludzie się cieszyli i doznawali rozkoszy, przyjemności. Ludzie będą oburzeni tym, że ich „nieprawidłowo” nauczał Kościół Święty. Przyjmą fałszywe nauczanie władcy świata, o tym, że Bogu nie jest potrzebna wstrzemięźliwość i posty, i w ogóle pobożne życie.

   Przyjdzie czas, kiedy człowiek będzie chciał otrzymać małe zaświadczenie, a mu powiedzą: „Weź numer, inaczej zaświadczenia nie damy”. Dokumentem końcowym będzie paszport światowy”. Po biochipie Sławik powiedział: „Będzie maleńka, bardzo sympatyczna szara płytka (kartonik) – światowy paszport i kiedy ludzie będą go odbierać, to specjalne urządzenie zostanie zainstalowane w taki sposób, że na czoło lub prawą rękę, którą, z reguły, wyciągamy, gdy coś bierzemy, w tym czasie naniesie promieniami (jakimiś izotopami) trzy maleńkie szóstki (666) w postaci tatuażu i Bóg nie przebaczy nikomu, kto przyjmie pieczęć”.

   Początkowo te szóstki nie będą widoczne, ale potem jak elektroniczna tablica na czole i na ręce będą świecić zielonym światłem. Jeśli osoba spróbuje pozbyć się tych szóstek i odrąbie sobie rękę, to szóstki pojawią się na kikucie, i wtedy, gdyby człowieka porąbać na kawałki, to na każdym kawałku pojawia się trzy szóstki. Na początku ludzie będą się wstydzić i ukrywać ten znak, ale później przestaną się krępować i zaczną otwarcie nosić tę pieczęć Antychrysta.

   ++++ Ludzie, którzy prawdziwie lub przez kłamstwo otrzymali szóstki, nie będą mogli umrzeć. Staną się jakby nieśmiertelni. Sławik powiedział, że „jeśli taka osoba ze względu na straszne życie zechce zakończyć życie samobójstwem i rozpędziwszy się samochodem uderzy np. w mur, i zostanie wraz z samochodem rozerwana na kawałki, to jak potwór w filmach horroru ponownie pozbiera się z kawałków w całego człowieka i znów ożyje”.
   W Apokalipsie św. Jana napisano na ten temat: „I w owe dni ludzie szukać będą śmierci, ale jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie”. (Apok. Św. Jana 9, 6).

   Według Apokalipsy ma to trwać 5 miesięcy.

   Ludzi, którzy pozostaną wierni Bogu, Pan będzie ukrywał taką siłą, że ludzie ci, mieszkający w małych osadach, będą niedostępni dla sił zła.

   +++++ Ich po prostu nie będzie widać. Ci, którzy nie zdradzą Boga, w niczym się nie zmienią, po prostu pozostaną zwykłymi ludźmi. I to jest ich zwycięstwo.”

   KSIĘGA PRAWDY

   ” Dlatego otrzymacie Dary. Mój Dar Pieczęci Boga Żywego uczyni was niewidzialnymi dla waszych wrogów. Odmawiajcie ją od teraz każdego dnia. Trzymajcie ją przed sobą w waszych domach i niech będzie poświęcona przez kapłana. ” – 16.05.2012

   ” Kluczem do waszych cel [komórek – red.], który będzie was trzymał pod ich kontrolą, będzie znamię bestii. 666 będzie wbudowany, jako ukryty numer, w chipie, do którego przyjęcia będziecie zmuszani, po prostu tak jak do przyjęcia jakiejś szczepionki. Raz przyjęty zatruje nie tylko wasz umysł i duszę, ale i wasze ciało. Bo spowoduje on plagę mającą na celu zgładzenie dużej części światowej populacji.

   Nie wolno wam przyjmować tego znamienia. Zamiast tego wskażę wam, co macie czynić. Wielu będzie przyjmować znamię, ponieważ będą się czuli bezradni.

   PIECZĘĆ BOGA ŻYWEGO, Moja Modlitwa Krucjaty 33, jest dla was ostatnią deską ratunku.

   Gdy otrzymacie Moją Pieczęć Ochrony, daną wam przez Mojego Ojca Przedwiecznego, nie będziecie musieli przyjmować znamienia. Pozostaniecie nietknięci. Wasz dom nie będzie widoczny, gdyby był poszukiwany lub brany na cel, stanie się bowiem niewidzialny w oczach armii szatana.” — 01.06.2012

   To ja to widzę, ale chętnie poczytam, jak wy się na to zapatrujecie!

   Polubienie

 6. @Beata
  piszę wam o moich i tylko moich przeczuciach, chociaż jak słusznie zauważył Lolo,” kobiety często się mylą, gdy chodzi o przeczucia bądź intuicję. ”

  Zgodzić sie z tym można jedynie w przypadku nadużywania przez kobiety rozumu i wlasnie podeptania wlasnej intuicji.
  W Twoim przypadku jest odwrotnie. Wykorzystujesz to co kobiety maja rozwinięte o wiele bardziej niz mezczyzni preferujacy tze racjonalne zachowania – to jest intuicję. Ona jest siostrą nadswiadomosci, czyli dojrzewajacej duchowo duszy w czlowieku. Jesli wszystko w tym duchowym rozwoju dzieje sie dobrze
  – wdle tego jak mowil sw Pawel codziennie umiera we mnie stary człowiek a rodzi sie nowy – to intuicja jest mocnym narzedziem poznania o wiele wartosciowszym niż tzw ratio.
  Tam sięgają gdzie rozum nie siega – wiele kobiet w Duchu Pańskim tak wlasnie mają…
  Mam wrazenie, mocne wrażenie, ze Ty do tych niewiast przynalezysz… Świadczą o tym Twoje wypowiedzi…

  Polubienie

 7. @Beata
  piszę wam o moich i tylko moich przeczuciach, chociaż jak słusznie zauważył Lolo,” kobiety często się mylą, gdy chodzi o przeczucia bądź intuicję. ”

  Zgodzić sie z tym można jedynie w przypadku nadużywania przez kobiety rozumu i wlasnie podeptania wlasnej intuicji.
  W Twoim przypadku jest odwrotnie. Wykorzystujesz to co kobiety maja rozwinięte o wiele bardziej niz mezczyzni preferujacy tze racjonalne zachowania – to jest intuicję. Ona jest siostrą nadswiadomosci, czyli dojrzewajacej duchowo duszy w czlowieku. Jesli wszystko w tym duchowym rozwoju dzieje sie dobrze
  – wdle tego jak mowil sw Pawel codziennie umiera we mnie stary człowiek a rodzi sie nowy – to intuicja jest mocnym narzedziem poznania o wiele wartosciowszym niż tzw ratio.
  Tam sięgają gdzie rozum nie siega – wiele kobiet w Duchu Pańskim tak wlasnie mają…
  Mam wrazenie, mocne wrażenie, ze Ty do tych niewiast przynalezysz… Świadczą o tym Twoje wypowiedzi…

  Polubienie

  • @ Zorrro

   Zorrro- widzisz, ja mam wrażenie, że i tak za często kieruję się właśnie rozumem, zamiast słuchać Głosu Boga.
   Zdarza się, że mimo, iż mam świadomość czego od nas oczekuje i tak skręcam w stronę, którą nie powinnam.
   Co do moich wpisów o pewnych ramach czasowych, to w sumie nie mają one jakiegokolwiek znaczenia, bo i tak wydarzy się wszystko tak jak Bóg zaplanował i w czasie kiedy ma się wydarzyć, co do minuty , dnia i godziny.
   To co tu piszemy, Ty , Lolo, Donald, Wiesia , Moher, ja i inni jeszcze – to nasze luźne spostrzeżenia, na podstawie Słowa Boga – z Biblii, KP, proroctw i tego co widzimy, na co Bóg zwrócił naszą uwagę, a co dzieje się w KK i świecie.
   Ważniejszym, albo najważniejszym jest to aby zaufać Bogu całkowicie, bo nie po to to wszystko zostało prorokom przekazane, aby nas straszyć, ale aby nas duchowo i nie tylko przygotować do walki, która przed nami. Aby pomóc Bogu w zbawianiu dusz, o co prosi w KP.
   A, że przy okazji, ale bez wątpienia w zgodzie z zamysłem Stwórcy, zupełnie zostaje przewartościowane nasze życie i człowiek ( ja) dąży do tego, aby stawać się takim jakim chciałby nas widzieć Bóg, konsekwentnie eliminować u siebie wady, walczyć z przypadłościami, to druga strona – czyli te dobre owoce tego zaufania jakie parę lat wcześniej okazaliśmy Bogu!
   Dlatego ja, mówię za siebie – dziś inaczej podchodzę do różnych spraw, staram się je widzieć tak, jak przypuszczam widziałby to Bóg.
   Dlatego nie bawią mnie, żarty w kabaretach – ośmieszające księży, Kościół, wreszcie Boga, dlatego denerwują mnie ludzie świeccy, którzy wycierają Bogiem usta i dlatego między innymi, czułam się jak „kosmitka z innej planety”, kiedy wyraziłam swoją dezaprobatę odnośnie przebiegu ceremonii pogrzebowej kolegi ateisty i tego na co zwracano tam uwagę, chcąc udowodnić obecnym, że tylko to jest w życiu człowieka ważne, a co w oczach Boga tak naprawdę jest niczym.
   Co innego, że nie przejmuję się w ogóle, tym co sobie o mnie pomyślą, gdy o pewnych rzeczach mówię prosto z mostu.
   Ale mimo wszystko Zorrro, dzięki za miłe słowa.

   Polubienie

 8. Tak dla przypomnienia daję dwa linki.MOCNE!!!
  Czy nas też to czeka??
  Myślę,że tak.Bo skoro za życia Jana Pawła II Francja odeszła od korzeni,a Papież ją uprzedzał,to dzisiaj mało zostało w pamięci hierarchów z tego,co mówił On o korzeniach,na których się wyrosło.
  A więc przypomnijmy sobie,bo za momencik pożegnamy się z ujawnianiem swobodnym ich u nas w kraju.
  Najpierw daję linka,który pokaże,jak w latach pięćdziesiątych niechętnie podchodzili niektórzy do Miłosierdzia Bożego,a dzisiaj,kiedy o miłosierdziu mówią ci sami (jeszcze żyjący),jak się nim upajają,lecz niektórzy wiedzą,że nie jest ono tym samym o którym mówiła Św.Faustyna i Św.Jan Paweł II :
  http://areopag21.pl/post/3018
  I drugi link,bardzo pouczający :
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-nakaz-usuniecia-pomnika-jana-pawla-ii/vn8vyq

  Polubienie

  • Ci,co czytali książkę „Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia” znają jej zawartość i wiedzą,jak był dalekowzrocznym człowiekiem.

   Jeszcze pół wieku temu Stolica Apostolska sprzeciwiała się kultowi propagowanemu przez autorkę Dzienniczka.
   W latach 50. większość polskich biskupów prosiła o jego wyciszenie.
   Z niektórych kościołów usuwano wizerunki Jezusa Miłosiernego. O tym, że Faustyna została wyniesiona na ołtarze, a jej przesłanie mogło trafić do serc milionów wiernych na całym świecie, w ogromnej mierze zadecydowały nieustępliwe działania Karola Wojtyły.

   Autorka odsłania watykańskie kulisy, przedstawiając nieznane fakty dotyczące zaangażowania Wojtyły na rzecz kultu Bożego Miłosierdzia. Dociera do jego korespondencji z Watykanem z czasów, gdy był krakowskim metropolitą. Przybliża znaczenie pojęcia miłosierdzia w papieskim nauczaniu. Przedstawia opowieść o niezwykłym duchowym porozumieniu dwojga polskich świętych – mistyczki i papieża – połączonych wiarą w Boże Miłosierdzie.

   Polubienie

 9. Milosierdzie u sw S.Faustyny i sw JPII oparte jest na tradycji, którą uporzadkowywal spowiednik s.Faustyny bl. Sopocko. Jego praca w tym zakresie a takze przekazy z Dzienniczka nie pozostawiają watpliwosci, jak mamy rozumieć i stosować Milosierdzie.
  Ono nie jest dla wszystkich i w każdym przypadku – jak sugeruje Franciszek. Jest nawet groźba kary dla tych, którzy grzeszą w pelni świadomie, licząc ostatecznie na Milosierdzie. Tego nie znajdziemy w nauczaniu Franciszka. Wręcz odwrotnie: wg niego wszyscy mogą korzystać z milosierdzia bez potrzeby nawracania – np islamisci i inni wyznawcy innych religii.

  Takie stanowisko potrz

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s