Franciszek nakazał kardynałom formalne informowanie go o ich wyjazdach poza Rzym. Co za kuriozum!

lettera-cardinali-romaNie jest tak, jak przekazały w ostatnich dniach niektóre świeckie media, że Franciszek chce jedynie wiedzieć, gdzie kardynałowie wyjeżdżają na wakacje. Zresztą nawet po co mu wiedzieć, czy są w górach, czy nad morzem. Polecenie Franciszka zawarte jest w liście kard. Sodano, który wyszedł na światło dzienne przed kilkoma dniami (datowany jest na 31 maja bieżącego roku) – liście wysłanym do wszystkich kardynałów rezydujących w Rzymie. Zostaje im oznajmiona wola Franciszka – otóż kardynałom poleca się formalne informowanie poprzez Sekretariat Stanu o wszystkich wyjazdach poza Rzym, szczególnie tych dłuższych, oraz o miejscu pobytu.

Jest to praktyka, która kiedyś była obecna w Rzymie – pewnie kiedyś była konieczna – ale dzisiaj, w dobie telefonów komórkowych, Internetu i samolotów? Jakie są motywy jej wprowadzenia?

Jak zauważają różni komentatorzy, kiedyś nawet proste wyjazdy i wyprawy zagraniczne, a tym bardziej międzykontynentalne, zajmowały wiele czasu, i rzeczywiście, papież powinien wiedzieć, gdzie udają się jego doradcy i współpracownicy, jeśli miałby być ich pozbawiony przez dłuższy czas. Praktyka informowania papieża przez kardynałów o ich przyszłych wyjazdach była w ogóle niespotykana za czasów pontyfikatów Jana Pawła II i Benedykta XVI. Obecnie bowiem nie stanowi najmniejszego problemu niezwłoczne skontaktowanie się z kardynałem, który przebywa nawet na drugim końcu świata, a nawet nakazanie mu natychmiastowego powrotu do Rzymu w ważnej sprawie.

Jakie są więc motywy Franciszka dla wprowadzenia takiej praktyki? Czy chce totalitarnie kontrolować, co robią kardynałowie? Czy boi się, że są niedojrzałymi chłopcami, których poczynania należy sprawdzać? Po co wprowadzać taki kuriozalny zamordyzm?

Redakcja blogu Rorate Coeli zauważa: „Jest zabawne, jak ten papież chce tradycji (pisanej przez małe, bardzo małe „t”) jedynie wtedy, kiedy pomaga mu to osiągnąć jego cele”.

Marco Tossati komentuje: „Jaki interes ma papież, by wiedzieć, że jego kardynałowi są nad wodami [wypoczywają nad brzegiem w morskiej miejscowości] w Fiuggi, raczej niż w Montecatini? Niewielki. Ważne jest dla niego raczej, czy udadzą się na konferencje na jakimś uniwersytecie albo na przemówienie w jakimś zakonie (…). Może jest zainteresowany monitorowaniem z wyprzedzeniem pewnych poczynań [kardynalskich] albo jedynie wybranych kardynałów. Chcielibyśmy się mylić, ale obecna atmosfera, a także protagoniści, usprawiedliwiają takie podejrzenie. Zobaczymy, czy jakaś konferencja zostanie kiedyś nagle odwołana…”.

 

Źródła: ^^^http://www.marcotosatti.com/2017/06/13/il-papa-vuol-sapere-per-iscritto-dove-vanno-i-cardinali-romani-destate-chissa-perche-tre-ipotesi/
^^^https://rorate-caeli.blogspot.com/2017/06/vatican-police-state-pope-wants-to-know.html#more

 

187 uwag do wpisu “Franciszek nakazał kardynałom formalne informowanie go o ich wyjazdach poza Rzym. Co za kuriozum!

 1. To się kardynałowie cieszą. A to nie koniec „atrakcji”: „W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się.”
  Przypomina mi się jak jeden z autorów poświęconych współczesnym problemom związanym z judaizmem napisał coś takiego, że na końcu Żydzi przekonają się, że Antychryst (szatan) ich oszukał. No ale na razie wierzą. Antychryst nie będzie słuchał nikogo Drodzy Żydzi bo on za szatanem ma on tylko jedno hasło, wg. którego działa: non serviam. Nie dacie rady go kontrolować. I to jest Wasza klęska, której nie przeczuwacie nawet. Tylko nie mówcie, że nikt Was nie ostrzegał.

  Polubienie

 2. Jaskrawo już widać,że to o czym mówił np.Max Kolonko na temat multi-kulti w UE,to jest wprowadzenie nawet do Kościoła tegoż samego MARKSIZMU KULTUROWEGO.Proletariusze wszystkich krajów już nie chcą się łączyć,więc ten poprzedni marksizm,za namową najbogatszych na świecie i oczywiście „najmądrzejszych”,bo jakże inaczej! postanowili stworzyć marksizm kulturowy(baaardzo niebezpieczny!).Przecież we Frankfurcie mają swoją szkołę.Soros już jakiś czas temu mówił,że Bergoglio jest jego człowiekiem.Można jeszcze wtedy było mieć mieszane odczucia na te słowa.
  DZISIAJ …..,już widać,że mówił jak jest faktycznie.Patrzcie jakie parcie jest na deprawację naszych dzieci w szkołach.Co chcą je uczyć.Patrzmy na to,co w ciągu tych kilku lat jest propagowane przez światowych przywódców :ABORCJA,EUTANAZJA,PEDOFILIA,HOMOSEKSUALIZM,ZMIANY PŁCI,GENETYKA…….-a to wszystko stworzyli GEJE.
  Kościół nie potępia aborcji we wczesnym stadium.Jak dla mnie to hańba,że mamy takich hierarchów,ale to nasza wina,bo jak się modlimy,takich mamy.Wystarczy przypomnieć sobie co mówił Sł.Boży Kard.Wyszyński-jest różnica?? JEST!
  W moim mieście niedawno był Koncert Uwielbienia,ale jakoś mi ciężko w to uwierzyć,że niektóre osoby w moim mieście faktycznie mówiły o uwielbieniu Pana Boga,bo za momencik te same osoby będą na innym koncercie-30 czerwca,na który zaprosiły słynną włoską zakonnicę Cristinę.Bardzo mnie to boli i przykro mi,że moje miasto i mój biskup i paru księży nie rozumie problemu.
  Gołym okiem widać,że do Kościoła RÓWNIEŻ wszedł marksizm kulturowy.
  Wystarczy przypomnieć sobie „Klątwę” i poszperać po jakiej szkole jest ten Chorwat i kto walczył mocno z tym plugastwem,gdzie była reszta tych,co mają coś do powiedzenia.
  Uważam ,że u nas tez jest wojna,jest to inna wojna niż poprzednie,ale jest to wojna religijna,gdzie my świeccy katolicy widzimy obłudę.Cenzura, inwigilacja i infiltracja jest dowodem na to,że Watykan stał się siedliskiem zła i potrzeba dużo modlitwy i egzorcyzmów,aby uderzyć w rdzeń zła,zanim on uderzy mocniej w naszych Kardynałów i Biskupów.

  Polubienie

 3. Bliskie nam tematy !!!?
  Jesteśmy blisko dopełnienia tego planu !!!

  ” Konieczne jest ciągłe podkreślanie, że właśnie katolicy są odpowiedzialni za rozpad kościoła, ponieważ zawsze odmawiali kompromisu, doprowadzając do schizm i herezji. Doprowadzony do tego miejsca katolik będzie się czuł tak winny, że za wszelką cenę zapragnie pojednania. Wtedy trzeba będzie mu zasugerować, że musi osobiście uczynić wszystko, aby znaleźć sposób zbliżenia katolików do protestantów (i innych odłamów),..”

  ” Ponadto należało dążyć, aby wszystko, co jest dozwolone przez kościoły protestanckie, choćby przez jeden z odłamów, było zaakceptowane przez kościół katolicki. A więc małżeństwa rozwodników, wielożeństwo, antykoncepcja i eutanazja”.

  ” Na chwilę obecną należy umiejętnie rozgrywać koncepcję, iż „Kościół” znaczy tyle, co „przyjazne spotkanie braci i sióstr z całego świata”. Dlatego nowy katechizm będzie katechizmem zbratania, które zastąpi przestarzały koncept chrześcijańskiego miłosierdzia.
  Słowo „miłosierdzie” należy całkowicie wyeliminować i zastąpić słowem „miłość”, które pozwala stąpać po twardym gruncie rzeczywistości i jednocześnie umożliwia grę wszelkiego rodzaju dwuznacznościami bez zwracania na nie uwagi.
  Muszę przyznać, że zawsze żywiłem ogromny szacunek dla ukrytej, czy wręcz podskórnej, mocy dwuznaczności, jakiej nabiera ona w rękach jednostek godnych, by się nią posługiwać”
  .

  Wstrząsająca opowieść komunistycznego agenta, o działaniach, które prowadził po wstąpieniu do Polskiego Seminarium w 1938r i działalności kapłańskiej niszczycielskiej wewnątrz kościoła katolickiego.
  Ujawnia on cele, jakie wyznaczono agentom komunistycznym działającym wewnątrz Kościoła katolickiego. Posiada numer; 1025 co świadczy, o ilości agentów kapłanów w momencie zwerbowania. Ma za zadanie zniszczyć Kościół Katolicki od wewnątrz poprzez zniesienie łaciny, ozdób kapłańskich, obrazów, posągów, odejście od ołtarzy a zastąpienie zupełnie pustym stołem, porzucenie wszelkich Krzyży, aby Chrystus był uznany za człowieka a nie za Boga”. Msza ma być tylko wspólnym posiłkiem”.

  http://docplayer.pl/6245448-Pamietnik-antyapostola.html

  Polubienie

 4. Wielu krytykuje, tymczasem:

  Watykański bestseller poświęcony kwestii komunii dla rozwodników teraz z „Tygodnikiem Powszechnym”

  Interpretacja adhortacji „Amoris laetitia” budzi ogromne emocje. Czy osoby po rozwodach żyjące w nowych związkach mogą przystąpić do komunii czy nie? Przyjaciel Franciszka rozjaśnia tę kwestię.

  https://www.tygodnikpowszechny.pl/files/styles/large/public/cocco-120×180-okladka-002canova-3d-800pxs_do_www_0.png?itok=QCFg6aGM

  Z aktualnym numerem papierowego wydania „Tygodnika Powszechnego” GRATIS – watykański bestseller RADOŚĆ MIŁOŚCI – kard. Francesca Coccopalmeria – o tym, jak rozumieć papieski dokument o komunii osób rozwiedzionych.

  „Kardynał w sposób przystępny, posługując się kluczowymi fragmentami papieskiego dokumentu, przedstawia zawartą w nim myśl papieża Franciszka. Już samo to jest ważne, bo – sądząc po różnych, nie tylko dziennikarskich, komentarzach – myśl ta nie zawsze bywa odczytana właściwie. Ale chodzi też o coś więcej: po lekturze odkrywamy, że lepiej rozumiemy nie tylko adhortację, ale samego papieża i jego pontyfikat” –

  ++++pisze we wstępie ks. Adam Boniecki

  Fragment:

  Kościół mógłby więc dopuścić do sakramentów pokuty i eucharystii wiernych, którzy żyją w związku niesakramentalnym, a spełniają dwa istotne warunki: 1) pragną odmienić swą sytuację, lecz 2) nie mogą tego pragnienia zrealizować.

  Oczywiście te warunki powinny zostać poddane uważnemu i autorytatywnemu rozeznaniu ze strony władzy kościelnej. Bardzo słuszna okazuje się w tym przypadku znana zasada: Nemo iudex in causa propria (nikt nie jest sędzią we własnej sprawie). Władzą kościelną jest, przynajmniej w normalnych warunkach, proboszcz, który zna bezpośrednio te osoby, i dlatego może wyrazić adekwatny osąd delikatnej sytuacji. Może się jednak okazać, że będzie konieczne, a przynajmniej pomocne, skorzystanie z rady kurii biskupiej, a wówczas ordynariusz diecezji zaproponuje, tak jak to jest przewidziane w trudnych przypadkach dotyczących małżeństwa, odpowiednie konsultacje albo udzieli specjalnej władzy dopuszczania w takich przypadkach do sakramentu pokuty i eucharystii.”

  https://www.tygodnikpowszechny.pl/watykanski-bestseller-poswiecony-kwestii-komunii-dla-rozwodnikow-teraz-z-tygodnikiem-powszechnym

  Polubienie

 5. Biskupi polscy widzą ciągłość między Amoris laetitia, Familiaris consortio
  10-06-2017

  Duszpasterska opieka nad rodzinami była jednym z głównych obszarów dyskusji dla biskupów polskich w ich ostatnim zgromadzeniu plenarnym, które koncentrowało się na ciągłości nauczania Jana Pawła II i papieża Franciszka.

  „Biskupi rozumieją, że Kościół myśli w sposób liniowy; To nie zmiana nauczania, ale jest w jednej linii „, ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik konferencji polskich biskupów, powiedział CNA 9 czerwca.

  „W Familiaris consortio i Amoris laetitia masz jedną linię w zakresie nauczania rodziny”, powiedział, zauważając, że duży chuck pierwszego dnia sesji plenarnej w dniach 6-7 czerwca koncentrował się na postępie w wytycznych dotyczących stosowania leku Amoris Laetyta dotycząca duszpasterskiej opieki nad rodzinami w ogóle, a także pary w nieregularnych związkach.

  Zgodnie z oficjalnym komunikatem wydanym po zgromadzeniu plenarnym główną ideą przewodnią dyskusji nad tą kwestią było „że Familiaris consortio i Amoris laetitia są w tej samej linii, z tym liniowym zrozumieniem tych dokumentów” pod kątem nauczania Kościoła.

  Biskupi polscy, którzy zazwyczaj spotykają się trzy razy w roku na zebraniach plenarnych, odbyli swoje ostatnie spotkanie w Zakopanem, blisko 70 mil na południe od Krakowa, aby upamiętnić dwudziestą rocznicę wizytacji Jana Pawła II w mieście.

  W obchodach 100-lecia objawień Fatimy Mariana, sala miała również służyć uczczeniu stulecia.

  Pierwszego dnia sesji plenarnej biskupi odnowili akt konsekracji Kościoła w Polsce do Niepokalanego Serca Maryi, który został pierwotnie dokonany 8 września 1946 r. Przez kardynała Augusta Hlonda z Warszawy i Gniezna na sanktuarium w Jasnej Górze w Częstochowa.

  Odnowienie konsekracji, szczególnie w setną rocznicę objawień Fatimy, ks. Rytel-Andrianik powiedział: „bardzo, bardzo ważne dla życia Kościoła w Polsce”. W rzeczywistości „ponad 70 procent wszystkich parafii w Polsce ma szczególne nabożeństwo do Matki Boskiej Fatimskiej”.

  Dyskusja podczas zgromadzenia biskupów była również apelem apostolskim papieża Franciszka z roku 2016, Amoris laetitia, o miłości w rodzinie. Dokument był przedmiotem różnego odbioru i interpretacji, w szczególności w odniesieniu do duszpasterskiej opieki nad osobami rozwiedzionymi i ponownymi małżeństwami.

  Kluczem do założenia jest to, czy Amoris laetitia, ósmy rozdział, towarzyszący, wymagający i integrujący słabość, otworzył drzwi dla rozwiedzionych osób, które zawarły nowe małżeństwo, i nie podejmując się obowiązku życia w pełnej tajemnicy, aby otrzymać pojednanie i komunię.

  Niektórzy, jak Robert Spaemann i czterej kardynałowie, którzy przekazali dubię papieżowi św. Franciszkowi w sprawie wezwania, utrzymywali, że Amoris laetitia jest niezgodna z nauczaniem Kościoła; I inni, jak kardynał Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, że nie zmienił dyscypliny ani nauczania Kościoła.

  Jeszcze inne, jak Norbert Lüdecke i maltańska konferencja episkopalna, czyta niejednoznaczności w Amoris laetitia jako otwarcie drogi na nową praktykę duszpasterską; Lub nawet (np. Rocco Buttiglione, kardynał Christoph Schönborn z Wiednia) jako postęp w kontynuacji nauczania Jana Pawła II.

  Jeśli chodzi o polskich biskupów, ks. Rytel-Andrianik powiedział, że zgodzili się, że to, co napisał papież Franciszek w Amoris laetitia, jest „tym samym nauczaniem, co Familiaris consortio”.

  Biskupi, jak twierdzi, ciągle domagają się „nowego podejścia do tych ludzi, aby próbowali włączyć je do życia Kościoła, w świetle Amoris laetitia iw świetle Familiaris consortio 84.”

  W ustępie 84 Familiaris consortio, Jan Paweł II powiedział, że wzrost liczby rozwiedzionych małżeństw, które weszły w nowe związki, jest problemem, który „musi być zmuszony do rozwiązania i bez zwłoki”.

  „Serdecznie wezwij duszpasterzy i całą wspólnotę wiernych, aby pomagali rozwiedzionym i z ostrożnym staraniem, aby upewnić się, że nie uważają się za oddzielone od Kościoła, jako osoby ochrzczone, które mogą i muszą mieć udział w Jej życie „, powiedział.

  Jana Pawła II mówił, że te pary „powinny być zachęcane do słuchania Słowa Bożego, uczestnictwa w Ofierze Mszy, do wytrwania w modlitwie, do udziału w dziełach miłosierdzia i wysiłkach wspólnotowych na rzecz sprawiedliwości , Aby wychowywać swoje dzieci w wierze chrześcijańskiej, pielęgnować ducha i praktykę pokuty, a tym samym błagać każdego dnia o łaskę Bożą. Niech Kościół modli się za nimi, zachęcaj ich i okaż się miłosierną matką, a tym samym podtrzymuj ich w wierze i nadziei. ”

  Papież Franciszek wyraził wiele takich samych sentymentów w Amoris laetitia, szczególnie jeśli chodzi o potrzebę powitania tych par i zachęcania ich do udziału w życiu parafialnym, aby nie czuli się stygmatyzowani lub osłabieni.

  Ks. Rytel-Andrianik powiedział: „Biskupi doceniają bardzo dużo, Amoris laetitia”
  ++++ i postrzegają je jako „skarb Kościoła, który opiera się na Familiaris consortio”.

  http://episkopat.pl/polish-bishops-see-continuity-between-amoris-laetitia-familiaris-consortio/

  Polubienie

  • Skarb i glina
   16 czerwca 2017

   ” Odnośnie do „dialogu między mocą Boga i gliną” Papież zasugerował, by pomyśleć „o myciu nóg, kiedy Jezus podchodzi do Piotra, a Piotr mówi: ‚Nie, mnie nie, Panie, bardzo Cię proszę, co Ty robisz?’”. Faktem jest, że Piotr „nie zrozumiał, że jest z gliny, że potrzebował mocy Boga, żeby być zbawiony”. Lecz „kiedy Pan mówi mu prawdę”, Piotr bez chwili wahania odpowiada: „Jeśli tak jest, to nie tylko nogi: całe ciało, także głowę!”. Piotr jest człowiekiem „wielkodusznym”, wyjaśnił Papież. Tą „wielkodusznością”, która prowadzi do „uznania, że jesteśmy bezbronni, słabi, bezsilni, grzeszni: tylko wtedy gdy godzimy się z tym, że jesteśmy gliną,
   +++ ta nadzwyczajna moc Boga przyjdzie do nas i da nam pełnię, zbawienie, szczęście, radość, że jesteśmy zbawieni”.

   Na zakończenie Papież prosił Pana właśnie o to, by „dał nam tę łaskę”, abyśmy zawsze potrafili przyjmować „Twój skarb, Panie, ze świadomością, że jesteśmy naczyniami z gliny”.

   http://www.osservatoreromano.va/pl/news/skarb-i-glina-pol

   Polubienie

   • @La Salette
    Trzeba zacząć przede wszystkim od pytania czy kard. Bergoglio został ważnie wybrany na papieża? A poza tym temat ten był już tu omawiany i @Bernard podaje interpretację która wskazuje na to, że Bergolgio nie jest ostatnim papieżem, bowiem pomiędzy „Gloria olivae” (chociaż wygląda to na „oliuae”) a „Petrus Romanus” jest jeszcze coś i to bardzo wyraźnie widać.

    Polubienie

   • Lolo
    Ta interpretacja nie jest zbyt zgodna z KP. Z jiej wynika, ze BXVI jest ostatnim waznym w oczach Boga papiezem na ziemi. Zatem Franciszek musi być Petruse Romanus – wykazują na to jego jezuickie rodowody zwane dawniej Petrus Romanus Institutum. Ale to antypapież- tak jak 47 innych wymienionych w liście sw Malachiasza.
    Może sie mylę ale do tego prowadzi prosta dedukcja.

    Polubienie

   • Ja to wiem wy to wiecie.
    Ale ksiadz tego otwarcie z ambony nie powie.
    Celem ks. Murzinskiego jest otwarcie oczu iz Franciszek to koniec czasów na podstawie Proroctwa Malachiasza.
    W prywatnej rozmowie, gdy go zapytałem wprost powiedział mi, iz jego zdaniem Franciszek to Fałszywy Prorok z Apokalipsy.

    Polubienie

   • 18 czerwca 2017 to data, o której w przyszłości bedzie sie mówić.
    Niedziela, 18 czerwca 2017
    III tydzień psałterza
    XI NIEDZIELA ZWYKŁA A
    http://brewiarz.pl/vi_17/1806p/czyt.php3
    i takie czytania:
    PIERWSZE CZYTANIE WJ 19, 2-6a
    Obietnice Boże dla ludu wybranego
    Po przybyciu na pustynię Synaj Izraelici rozbili obóz na pustyni. Izrael obozował tam naprzeciw góry.
    Mojżesz wszedł wtedy na górę do Boga, a Pan zawołał na niego z góry i powiedział: «Tak powiesz domowi Jakuba i to oznajmisz Izraelitom: Wy widzieliście, co uczyniłem Egiptowi, jak niosłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do Mnie. Teraz, jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia. Lecz wy będziecie Mi królestwem kapłanów i ludem świętym».
    Mt 9, 36 – 10, 8
    Rozesłanie Dwunastu
    Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».
    Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości.
    A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy – Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził.
    Tych to Dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazania: «Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie».

    Polubienie

   • „Mój umiłowany papież Benedykt XVI jest ostatnim prawdziwym papieżem na tej ziemi.
    +++Piotr Rzymianin jest Moim Piotrem, pierwszym apostołem, i on będzie rządził Moim Kościołem z Niebios pod rozkazami Mojego Ojca Przedwiecznego. Potem, kiedy podczas Powtórnego Przyjścia przyjdę Panować, on będzie panował nad wszystkimi dziećmi Bożymi, gdy wszystkie religie staną się jednym świętym, powszechnym i apostolskim Kościołem”
    (czwartek, 12 kwietnia 2012 roku, godz. 11.27)

    Polubienie

   • „Módlcie się za Mojego ukochanego papieża Benedykta. Jest on otoczony przez bardzo potężnych wrogów Boga, niesytych władzy i kontroli Mojego Kościoła. Modlitwa może pomóc opóźnić jego bliskie odejście, gdy będzie zmuszony do opuszczenia Watykanu, jak zostało to przepowiedziane. Módlcie się, módlcie się, módlcie się ze względu na ten czas, bo będzie on najciemniejszym z tych, jakich kiedykolwiek doświadczyli Moi wyświęceni słudzy, biskupi, kardynałowie i wszyscy Moi prawdziwi wyznawcy.
    +++Klucze Rzymu zostaną teraz zwrócone Bogu, Ojcu Wszechmogącemu.”6 czerwca 2011 roku, godz. 10.30

    Klucze po abdykacji Benedykta zostały zwrócone Bogu Ojcu.Obecnie siedzący na tronie jest już fałszywym prorokiem.

    Polubienie

   • Faktycznie, ks. Murziński tutaj raczej się myli utożsamiając Petrus Romanus z Franciszkiem. To co podaje @Bernard w przywoływanym materiale (w skrócie: Petrus Romanus to św. Piotr), potwierdza też wizja bł. Elżbiety Canori Mora, która widziała św. Piotra ubranego w szaty papieskie, zstępującego z nieba i otoczonego zastępami aniołów. Pisze o tym Kelly Bowring w „The Great Battle is Unfolding”, który również uważa – na podstawie wielu przesłanek wynikających ze współczesnych proroctw, że Petrus Romanus z proroctwa św. Malachiasza to św. Piotr. Mówi też o tym Pedro Regis, od którego przesłania mają pozytywną opinię lokalnego biskupa (aczkolwiek np. „orędzia Adama Człowieka” również mają pozytywną opinię biskupa, ale jednak ich autentyczność budzi wątpliwości).

    Polubienie

   • Petrus Romanus z listy Malachiasza a Piotr Rzymianin z KP moga byc to dwie różne postaci.
    Sklania mnie do tego ujęcie 47 antypapieży zawartych w spisie drugiej czesci 112 wszystkich zasiadajacych na tronie Piotrowym.
    Dlaczego tamtych wymienil, mimo że byli oni w wielu przypadkach ewidentnymi antypapiezami? Zas Franciszka mialby przmilczec?
    Widzę, że nie jestem sam w tym przekonaniu, podobmie mysli x Murzinski.
    Poza tym dopisek do Petrus Romanus mowi raczej, ze nie jest to papiez tryumfu, a przecież od Piotra I tego by oczekiwano.
    Jest tam: „bedzie pasal swe owce posrod wielu utrapien a surowy sedzia osądzi swój lud.”
    Piotr Rzymianin z KP czyli Piotr I będzie prowadzil kosciol pomiędzy czasem bezkrolewia po zabiciu obu, czyli BXVI i Franciszka a czasem przyjścia Jezusa Chrystusa i nie wszyscy będą go widzieli.
    Proszę tez zwrocic uwage ze w KP jest uzyta nazwa Piotr Rzymianin z Nieba a nie łacinskie Petrus Romanus jakie zostało użyte u Malachiasza.

    Nie ma tu jednak jednoznacznej pewności i sprawa jest dalej otwarta….

    Polubienie

   • @Zorro. Wydaje mi się, że opierasz się na źródłach – proroctwach, czy raczej przepowiedniach, które są wzajemnie niespójne. A przede wszystkim są niespójne z KP. Jeżeli uznajemy KP za autentyczną, to nie ma tu praktycznie żadnego pola do interpretacji. Jasne jest kto jest Fałszywym Prorokiem i kto jest Piotrem Rzymianinem. Jeżeli obecny Papież jest Fałszywym Prorokiem to przed końcem czasów i Drugim Przyjściem Pana Jezusa nie będzie już innego Papieża. To jest jasne. Piszesz o zabiciu dwóch Papieży. O ile jeszcze BXVI może być tym biskupem w bieli z wizji 3 tajemnicy Fatimskiej, który ginie okrutną śmiercią, o tyle nie bardzo wiadomo z jakiego powodu i przez kogo (jeżeli jest on powiedzmy użyteczny dla „sił zła”) miałby zginąć obecny Papież. Jeżeli jest on Fałszywym Prorokiem (co KP jasno określa) to jego los jest zdefiniowany w Księdze Apokalipsy (ma być wrzucony do jeziora siarki – jeżeli dobrze pamiętam)… Podobne wątpliwości co do Twojej interpretacji ma też @lolo piszący gdzieś tam niżej w nowym wątku.

    Polubienie

  • Drogie dzieci, ziemia będzie wkrótce trafiona przez asteroide i będzie płacz i zgrzytanie zębów!
   Bóg Ojciec zdecydował się oczyścić ziemię
   Carbonia, 02 czerwca 2017
   Godzina 02:06 / 02:22
   Moi ludzie, przyszedł czas swojego pilnego nawrócenia, skruchy natychmiast,
   Dlatego, drogie dzieci, zaprawdę, powiadam klęczeć przed krzyżem i modlitwy, pokuty i poprosić przebaczenie za swoje grzechy !!!
   Bóg Ojciec zdecydował się oczyścić ziemię, a to się wydarzy!
   Konwersja szybko, nadszedł czas dla zbiorów!
   Javhè Bóg Ojciec Wszechmogący Bóg Zastępów!
   http://www.colledelbuonpastore.it/anno-2017/giugno-2017/2701-figlioli-la-terra-presto-sara-colpita-da-un-asteroide-e-sara-pianto-e-stridor-di-denti.html

   Polubienie

  • @RYCERKA CHK
   „Im bliższy jest Dzień Mojego Wielkiego Przyjścia, tym więcej ludzi, mówiących, że kochają Boga, zacznie się ode Mnie oddalać. Nawet ci, którzy mówią, że są święci, i którzy sami wywyższają się w hierarchii Mojego Kościoła na ziemi, nie będą zdolni do tego, aby ujrzeć Prawdę. Nie ujrzą Prawdy, ponieważ będą ich pochłaniały sprawy i ceremonie, które będą Mnie obrażały.”

   Miłość bez prawdy nie jest miłością bo Prawda i Miłość są tym samym. ale miłość można pomylić z uczuciami a prawdy nie da się z czymkolwiek pomylić. Albo coś jest albo coś nie jest prawdziwe.

   Polubienie

   • Ps
    Trochę inaczej: miłość można pomylić z emocjami. Ale one nie mają w sobie mocy, którą ma Bóg i którą jest Bóg. a „Bóg jest miłością” (1J 4:8; BT) I Bóg jest prawdą (por. J 14:6). Wierność prawdzie jest wiernością Miłości. Wierność miłości może być wiernością uczuciom, emocjom a zarazem wiernością kłamstwu, bowiem tylko Prawda i Miłość są jednym i tym samym. Bogiem, Stwórcą wszechrzeczy, wszystkiego co istnieje. I tylko wierność prawdzie do Boga prowadzi a zatem do miłości prawdziwej.

    Polubienie

 6. Zarejestrowane zjawisko zachodu słońca w Północnej Dakocie w USA. Na materiale widac czerwone, apokaliptyczne niebo oraz chmury chemiczne do niedawna nigdy wczesniej nie nazwane i nie sklasyfikowane, ja nazywam ten rodzaj chmur falami morskimi na niebie alenie mają one z naturą nic wspólnego. Trują nas smugami Chemitrials i chcą nas jak najdłużej trzymac we śnie abyśmy nie widzieli dwóch słońc, które juz od jakiegoś czasu pojawiały się na niebie nie jednokrotnie

  Polubienie

  • Również od dłuższego czasu myślę,że ukrywają przed nami to,co widzą na niebie.Nie chcąc wywołać globalnej paniki.
   Ale czy wtedy wielu zdąży się przygotować?Bardzo wątpię.Sam fakt,że w niektórych państwach kazano się przygotować na 10 dni z żywność i wodę bez wyjaśnienia konkretnego.Poza tym te ćwiczenia w niektórych państwach i to nie tylko wojska,bo i cywili(bunkry) -Rosja i inne kraje,świadczy o przygotowywaniu się na jakiś kataklizm.Pan Bóg powiedział,że będą chcieli się przed Nim schować,lecz nic im to nie da.A poniżej wstawiam namiary na KP,która mówi o tym,czym są te dwa słońca
   27 grudnia 2012 roku, godz. 18.20-Bóg Ojciec: Wkrótce będzie widoczne nowe Światło, nowe słońce

   6 kwietnia 2013 roku, godz. 17.00-Bliski jest czas pojawienia się komety, o czym mówiłem, kiedy ludzie będą sądzić, że są to dwa słońca

   Polubienie

  • Nie są w stanie przykryć całego nieba, to jest fizycznie awykonalne. Teraz cały dzień, mimo wielu wczesniejszych pełnych chemitrals, jest od rana czyste niebo i mocno grzejace JEDNO SLONCE!

   Polubienie

  • @Wiesia
   Odnosnie dwoch słońc :
   Gdzie całe dobro, wszystko właściwe ze Słońcem i Księżycem
   Jest obfite, nadchodzi jego upadek:
   Z nieba zbliża się, aby odmienić Twój los,
   W tym samym układzie jako siódma skała.

   To renesansowa poezja, ktora dopelnia obrazu, że drugie slonce, to spalajaca sie okolo 7-10 dni „siódma skala” (glaz, skala okruch z ogona komety) wielkosci 7 stadionow tj okolo 1.4 km
   Bedziemy ją doskonale widzieć rozżarzoną jak slonce i większość bedzie zachwycona w podziwie. Do momentu gdy wpadnie w Atlantyk i wszystko zmieni.

   Polubienie

   • @Zorro. To drugie słońce o którym tu jest mowa nie będzie raczej tym o czym piszesz – planetoidą, jakimś kosmicznym odłamkiem spalającym się w atmosferze itp. To byłoby zjawiskiem krótkotrwałym jak sam zauważasz, a w KP jest raczej mowa o czymś bardziej permanentnym, co w dodatku nie będzie miało żadnego naukowego wyjaśnienia (a te kosmiczne „okruchy” są całkowicie naturalne, zgodne z prawami fizyki, które znamy).

    @Moher. Na razie żadne drugie słońce nie jest widoczne. Podobnie jak słynna planeta X. To co można znaleźć na filmikach z youtube, to absolutnie nie daje podstaw do takich hipotez.

    Polubienie

   • Ten „okruch” ma miec 1.4 km srednicy. Wg pewnego Think Tanku dokonano obliczen, skała ta rozżarzona do czerwonosci bylaby swiatlem na niebie podobnym do slonca. Nie spolonie w atmosferze a bedzie krążyć po orbicie zaciesniajac ją aż do upadku w Atlantyk z energią równą 60 tys bom at.z Hiroshimy
    O wyliczeniach tego uderzenia nie bede mowil, wspomne ze wywola to gigantyczne fale i huragany oraz trzęsienia ziemi. Pod Giblartarem fala osignac może ok 800/900 m
    Można się z tymi ustaleniami i wyliczeniami nie zgadzać ale sa one dokonane przez specjalistow różnych dziedzin tegoz Think Tanku.

    Polubienie

   • @Donald
    Ja mam nieco inne zdanie na ten temat. Najwidoczniej malo widziales i dlatego tak piszesz. Jutro wrzuce kilka przykladow z yt.

    Polubienie

  • @ Gal Anonim- Pio- Pio0

   Po co ten link, wszak na Dziecku Królowej Pokoju obrywało się wszystkim niejednokrotnie, którzy mówiliśmy o Bergogliu jako o fałszywym proroku, o przejęciu Watykanu przez masonerię kościelną i o Księdze Prawdy.

   Czy mogę przypuszczać, że uwierzyłeś, że podczas egzorcyzmów szatan powie prawdę ?
   Skąd więc wcześniejsza krytyka faktów z ” Ostrzeżeń z zaświatów” ojca Bonawentury Meyera, tam też szatan wiele powiedział podczas egzorcyzmów !

   Jeśli Pio otwierasz oczy to dobrze, ale jeśli chcesz wskazać na fakty, które kiedy indziej krytykowałeś i nie odnoszę tylko tego do egzorcyzmów, to daruj sobie.
   Nie odpowiem, jeśli mnie zapytasz kiedy cokolwiek krytykowałeś.
   Pio wielu ma odwagę i pisze pod swoimi nickami, jego zmiana na nic się nie zda.

   Życzę ci wszystkiego dobrego i naprawdę i z serca – Daru otwartych oczu.

   A Pana Bernarda przepraszam, za tę ” osobistą wycieczkę” w stronę Gala A. -Pio- Pio0

   https://pio0blog.wordpress.com/

   Polubienie

  • To co jest w tym materiale brzmi groteskowo i zwyczajnie mało prawdopodobnie. Z resztą nawet autor opisując całą historię w ostatnim akapicie przywołuje słowa znanego egzorcysty, nieżyjącego już o. G. Amortha, który przestrzega przed bezkrytycznym przyjmowaniem tego co rzekomo mówi demon podczas egzorcyzmów, jako że jest on mistrzem wszelkiego kłamstwa.

   Aczkolwiek również znany fr. Malachi Martin w swoim ostatnim wywiadzie radiowym, w odpowiedzi na pytanie prowadzącego przyznał, że 3 tajemnica fatimska zawiera informację o tym, że ostatni papież będzie pod kontrolą szatana… (https://www.youtube.com/watch?v=gn–7GTffn8 od 1:46:25).

   Polubienie

 7. Portugalia: sanktuarium w Fatimie pomoże ofiarom pożaru w dystrykcie Leiria
  Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie pomoże ofiarom pożaru w dystrykcie Leiria, gdzie od soboty płoną lasy. Pożary przyczyniły się tam do 62 ofiar śmiertelnych i takiej samej liczby rannych. Jak poinformował ks. Carlos Cabecinhas, rektor sanktuarium maryjnego usytuowanego w diecezji Leiria-Fatima, władze tej instytucji z dużą uwagą obserwują rozwój sytuacji na ogarniętych żywiołem obszarach

  Read more: http://www.pch24.pl/portugalia–sanktuarium-w-fatimie-pomoze-ofiarom-pozaru-w-dystrykcie-leiria,52417,i.html#ixzz4kT8bkCfr

  Polubienie

 8. @Zorrro
  Jeżeli Benedykt XVI wg. KP jest ostatnim ważnym papieżem to nie ma nawet tego, który jest określany jako „Petrus Romanus”.
  „Nowy fałszywy Papież już intryguje, nawet jeszcze przed wstąpieniem na tron Siedziby Piotrowej, aby piętnować Nauki Mojego Syna. Następnie potępi Mnie, Błogosławioną Bożą Matkę, i wyszydzi Moją rolę, jako Współodkupicielki.” (KP, 10 kwietnia 2012 , wtorek, 20:45)

  „Mój umiłowany Papież Benedykt XVI jest ostatnim prawdziwym Papieżem na tej ziemi.
  Piotr Rzymianin jest Moim Piotrem, pierwotnym Apostołem, który będzie rządził Moim Kościołem z Niebios pod przywództwem Mojego Przedwiecznego Ojca. Następnie, kiedy Ja przyjdę panować, w Powtórnym Przyjściu, będzie on rządził wszystkimi Bożymi dziećmi, kiedy wszystkie religie staną się Jednym, Świętym, Katolickim i Apostolskim Kościołem.


  Kiedy wiele dusz zostanie uwiedzionych, rozpocznie się atak.
  Oni, Moja córko, wysyłani są dla przygotowania Bożych dzieci na przyjęcie następnego Papieża, który przyjdzie po Moim umiłowanym Wikariuszu, Papieżu Benedykcie. Ten Papież może zostać wybrany przez członków Kościoła Katolickiego, ale będzie on fałszywym prorokiem.
  Jego wyborcy są wilkami w owczej skórze i są członkami tajnej masońskiej i złej grupy kierowanej przez szatana.
  W ten sposób szatan będzie próbował zniszczyć Mój Kościół.
  Niestety, ten fałszywy prorok przyciągnie licznych zwolenników. Ci, którzy mu się sprzeciwią, będą prześladowani.
  Działajcie dzieci, dopóki możecie. Demaskujcie kłamstwa, które zostaną zaprezentowane przez tych, próbujących przekonać was o autentyczności fałszywego proroka.”
  (KP, Czwartek, 12.04.2012, godz.11.27)

  A zatem @Zorrro:
  Jesteś pewien, że wg. Księgi Prawdy Petrus Romanus i fałszywy prorok są tą samą osobą? Czy nadal – oczywiście wg. mnie – chcesz trwać przy tej fałszywej interpretacji?
  Wg. mnie sformułowanie „pierwotny Apostoł” oznacza działanie w mocy Apostołów, oznacza powrót do pierwotnych założeń. Nie będzie to Piotr w sensie dosłownym Piotra Apostoła sprzed 2000 lat ale w mocy tego Apostoła. To podejście staje się zrozumiałe kiedy weźmie się pod uwagę słowa Chrystusa o Janie Chrzcicielu w kontekście pytań o Proroka Eliasza (por. Mt 11:14)

  Polubienie

  • Ps
   Ale oczywiście możemy uznać, że ta interpretacja dotycząca Piotra Rzymianina jest zbyt daleko idąca. Niemniej pozostaje i tak pytanie czy wg. KP fałszywy prorok i Piotr Rzymianin to na pewno jest to jedna i ta sama osoba?

   Polubienie

  • Mówilem wyżej, że w KP nie ma użytego łacińskiego Petrus Romanus ( przydomek Malachiasza) .
   Zastosowano: Piotr Rzymski z Nieba.( po angielsku)
   To sa moim zdaniem.dwie różne osoby.
   Dlatego Petrus Romanus Institutum to rodzaj tropu na jaki „wskazuje” Malachiasz, że pochodzić bedzie on z Jezuitów. Zatem tenże Petrus R. jest zarazem falszywym prorokiem i nie ma nic wspolnego z Piotrem, pierwszym namiestnikiem Boga na ziemi, który po oddaniu kluczy Piotrowych przez BXVI do Nieba, juz wydaje sie przejal funkcje namiestnika i prowadzi KK aż do paruzji, czyli przyjścia Chrustusa w ciele przemienionym.
   Tak mi sie wydaje, tak wynika z dedukcji różnych zapisów, tak prowadzi mnie intuicja. Nie wykluczam jednak, że mogę sie mylic…
   Franciszek ma prawdopodobnie podpisaną umowę na 5 lat kadencji z masonami. Ona mija na wiosnę przyszlego roku. Jeśli sie to sprawdzi, to wydarzenia zwalą sie na nas lawiną…

   Polubienie

   • @Zorrro
    Gdyby zarówno Malachiasz jak i KP były pisane w tym samym języku to bym się zgodził z Tobą. Ongiś łacina byłą nie tylko językiem Kościoła, ale w ogóle językiem uniwersalnym, językiem powszechnym. Obecnie tę rolę spełnia język angielski. Może właśnie dlatego KP została podyktowana w tym języku, w dodatku w byłym – jak mniemam – katolickim kraju jakim jest Irlandia. Dla przypomnienia Irlandczykom o ich korzeniach. Poza tym różnica czasowa jest tak ogromna, że mogą zachodzić także różnice znaczeń związane z epoką. My patrzymy na pewne czasy w punktu widzenia naszych doświadczeń, bogatsi o doświadczenia pokoleń. A poza tym układ graficzny Malachiasza nie pozostawia niedomówień. Opieramy się na takim przekazie i zdaje się innych nie ma. Zgadzam się pod tym względem całkowicie z tym co podaje @Bernard. Jest jeszcze jedno jeśli Bergoglio jest fałszywym prorokiem to jednocześnie nie może być papieżem. W KP jest wyraźnie zaznaczone „fałszywy papież”. Piotr Rzymianin bez względu na to jak na to patrzymy na teksty jest określany jako Papież prawdziwy. W obu tekstach. Fałszywość jednego jest ujęta także i u Nostr, do którego się odwołujesz, zdaje się? Akurat jeśli chodzi o mnie to ten wizjoner jest bardzo problematyczny. Jest bardziej zagmatwany niż Apokalipsa św. Jana a nie jest to tekst łatwy przecież.
    Intuicja jak wszystko inne, łącznie z rozumowaniem, które odrywa się od prawdy, może być błędna. Słynne w końcu z intuicji kobiety, nie raz pakowały się też w tarapaty, bo „miały intuicję”.

    I teraz tak. Z tego co podaje @Bernard:
    „Tajemnicze pozostają jednak dwa ostatnie akapity proroctwa.

    Przedostatni:

    In p[er]ſecutione. extrema S.R.E. ſedebit.
    Będzie siedział (zasiądzie) podczas największego prześladowania Św. K. Rz. [Świętego Kościoła Rzymskiego].

    Ostatni:

    Petrus Romanus, qui paſcet oues in multis tribulationibus: quibus tranſactis ciuitas ſepticollis diruetur, & Iudex tremẽdus iudicabit populum ſuum. Finis.
    Piotr Rzymianin, który będzie pasł owce podczas wielu ucisków, a kiedy te rzeczy dokonają się, miasto siedmiu wzgórz [tzn. Rzym] zostanie zburzone i straszliwy Sędzia będzie sądził swój lud. Koniec.”

    Gdzie jest: Petrus Romanus Institutum? W tekście angielskim (KP) jest: „Peter the Roman, is My Peter, the original apostle,” W tekście łacińskim (Malachiasz): „Petrus Romanus, qui…” Jedyna różnica jaką widzę to to, że KP podaje iż władza Piotra Rzymianina jest dłuższa niż przedstawiona przez Malachiasza. Określenie „pasł owce” u Malachiasza jednoznacznie mówi o kimś prawowiernym i można tu odwołać się zarówno do polecenia wydanego Piotrowi przez Jezusa: „paś owce Moje” (J 21:16; BT) stosowane wymiennie na „paś baranki Moje” (J 21:15; BT) jak i do tego co Jezus mówi w innym miejscu:
    „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych. Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił. Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby /owce/ miały życie i miały je w obfitości. Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; /najemnik ucieka/ dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.” (J 10:1-16; BT)

    Zatem gdzie owe „institutum” i drugie czy fałszywy prorok „pasie owce” czy raczej jest owym „złodziejem”? A w łacińskim tekście jest wyraźnie „będzie pasł”. W KP też jest napisane, że fałszywy prorok zostanie wybrany przez „wilki w owczej skórze”. Co więcej jest też napisane (w KP), że w sumie zniekształci i w konsekwencji zaneguje nauki Jezusa Chrystusa. Jest bardzo wyraźne rozróżnienie zarówno u Malachiasza jak i w KP co do roli Piotra Rzymianina i fałszywego proroka w Kościele. Jeden jest pasterzem a drugi wilkiem w owczej skórze, złodziejem i najemnikiem, który nie został posłany przez Mistrza.

    Polubienie

  • @RYCERKA CHK
   To że prawa piekielne będą obowiązywać to znaczenia nie ma… ale nie ma ważniejszej rzeczy niż dowalenie kolejnego podatku, tym razem od lasów deszczowych. I tak będziemy walczyć z ubóstwem równając wszystkich w dół, aż bieda będzie tak powszechna, że nikt nie będzie się wyróżniał. Jednym słowem: komunizm szczytem chrześcijaństwa (za Bergoglio). Wszyscy będziemy ubogimi bo inaczej nici z błogosławieństwa.

   Polubienie

 9. Masoneria obok nas

  Przyzwyczajeni do obecności wartości propagowanych przez Wolnomularstwo w życiu codziennym, nie zwracamy na tę organizację uwagi, uważamy ją za coś niegroźnego. Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że tym samym potwierdzamy jej zwycięstwo i skuteczność założeń realizowanych z pełną konsekwencją od bez mała 200 lat.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/masoneria-obok-nas-2017-06

  Poznajecie tego pana- masona drugiego od prawej w kapeluszu i ciemnych okularach ?
  Łudząco przypomina prymasa Polaka, czyż nie !!!

  Polubienie

  • @Beata
   zanim przeczytałam,co napisałaś,to patrząc w ten „piękny” obrazek ,dostrzegłam go i to samo pomyślałam,że łudząco podobny do naszego Prymasa,tak łudząco,że aż strach!

   Polubienie

 10. Franciszkowa prostytucja „między-wyznaniowa”

  Guru, Rabbi, Mufti, „Papież” Franciszek: włączają się do kampanii o „Przyjaźni wszech-religijnej ” (pan-religious).

  Tak zwany Miedzy-Wyznaniowy Instytut Elijah rozpoczął kampanię, aby razem zebrać ludzi z różnych religii, w celu przezwyciężenia „negatywności i podziałów społecznych”. Ten wysiłek otrzymał oficjalne poparcie i zachętę wybitnych liderów z wielu religii, i oczywiście objął też szefa – apostatę sekty Watykan- 2, czyli „papieża” Franciszka.
  „Najbardziej znani przywódcy religijni na całym świecie wezwali wszystkich do nawiązywania przyjazni z ludzmi ze wszystkich religii.. „
  Taki jest nagłówek aktualnie wyświetlany na stronie internetowej owego w/w Instytutu, po którym następuje podsumowanie tej „Kampami o przyjaźni międzyreligijnej”: „14 czerwca 2017 roku, wielu wybitnych przywódców religijnych na świecie przedstawiło wspólne oświadczenie, zachęcające ludzi do tworzenia przyjaźni z ludźmi z różnych religii. Przyjaźń i poznawanie się nawzajem są odtrutkami na negatywność i podziały w społeczeństwie, zwiększającymi zrozumienie i jedność.
  Zapraszamy do pobrania z internetu (dowloading) naszych narzędzi do przyjaźni i nauki.
  Modlimy się, aby to przesłanie i przykład jedności, pokazany przez tych przywódców, przyczyniły się do budowania pomostów ponad podziałami, aby inspirowały Ciebie i twoich przyjaciół do rozpoczęcia nowych rozmów z osobami o różnym wyznaniu.
  Postępuj zgodnie z tym przykładem, rozpowszechnij te wiadomość.”
  (Strona główna miedzy-wyznaniowego Instytutu Elijah,, ukazana 16 czerwca 2017 r.).

  Kampania owego Instytutu ma wyraźne poparcie 22 przywódców religijnych, z których każdy mówi w odrębnym filmie o przyjaźni międzyreligijnej.

  +++++ Jedynym wyjątkiem jest Franciszek, ++++++ który wspólnie zagrał w video ze swoim długoletnim kumplem, bluźnierczym, anty-chrzescijanskim rabinem Abrahamem Skorką.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/franciszkowa-prostytucja-miedzy-wyznaniowa-2017-06

  Dlaczego Bergoglio występuje we wszystkich filmikach ?!!!

  ” Fałszywy prorok — ten, który pozuje na przywódcę Mojego Kościoła — jest gotów przywdziać szaty, które nie zostały skrojone dla niego.

  (…)
  Jego działalność nie stanie się od razu łatwa do przejrzenia, ale w niedługim czasie dadzą o sobie znać jej przejawy, kiedy zacznie on poszukiwać wsparcia wpływowych, światowych przywódców i tych na wysokich stanowiskach.

  Kiedy ta ohyda zapuści korzenie, zmiany będą już raptowne. Wkrótce potem zapowie on stworzenie zjednoczonego Kościoła Katolickiego — poprzez połączenie go ze wszystkimi wyznaniami i innymi religiami.

  +++++ Stanie na czele jednej światowej religii i będzie panował nad pogańskimi religiami. +++++

  Działając na rzecz tak zwanych praw człowieka, opowie się on za ateizmem poprzez usunięcie z niego piętna, o którym powie, że jest ono na nim wyciśnięte. Wszytko, co w Oczach Bożych jest grzechem, będzie uznane za dozwolone przez ten nowy ekstra-Kościół.”

  http://ostrzezenie.net/wordpress/2013/03/13/on-zostal-wyslany-aby-zdemontowac-moj-kosciol-i-rozedrzec-go-na-strzepy/

  Polubienie

 11. Czas znów przyspieszył, to kolejne uderzenie w gong.
  Zastanawiam się czy to możliwe, że jeszcze w tym roku moglibyśmy się spodziewać faktycznie ogłoszenia utworzenia jednej światowej religii ?!!!

  Ohyda korzenie już zapuściła, to widać.
  Bergoglio dwoi się i troi, aby wsparcia przywódców politycznych, możliwie wielu – oczekiwać.
  Więcej, takie wsparcie ma i jego ruch stają się coraz bardziej zuchwałe!
  Teraz dochodzi oficjalna kampania promująca utworzenie jednej św. religii.
  Kiedy jej powstania oficjalna zapowiedź ?
  Chyba naprawdę niedługo!!!

  Polubienie

  • Moja szczerze umiłowana córko, gdyby nie Moja cierpliwość, Moja kara spadłaby teraz na niesprawiedliwych, którzy biczują Mój Kościół na ziemi.

   Nienawiść wobec chrześcijaństwa jest wam narzucana na trzy sposoby. Pierwszym jest ogólnoświatowe odstępstwo, a przewodzi mu Mój zacięty wróg, który zwodzi świat, by odrzucił wszystko, co jest Moje, i rzucił Mnie na pustkowie, bym tam zgnił. Drugi dokonuje się poprzez racjonalizm i ingerencję człowieka w Moje Słowo, rozpowszechniane przez uczonych w Moim Słowie, którzy nie są napełnieni Duchem Prawdy, lecz którzy są, przeciwnie, przepełnieni poczuciem swojej własnej prawości, które jest podsycane przez pychę. Wierzą oni, że są tak biegli w interpretowaniu Mojego Nauczania, że dodadzą nowe aneksy i dostosują to, czego nauczałem, by pasowało do ich własnych egoistycznych potrzeb. Wreszcie, są tacy, których serca są z kamienia – zimni, bezduszni i przepełnieni głęboką, intensywną nienawiścią do Mnie i każdego, kto praktykuje chrześcijaństwo, tak że wszyscy mogą to widzieć.

   Wpływ diabła objawia się na tak wiele sposobów, że człowiek sam nie będzie w stanie przeciwstawiać się żądaniom stawianym mu przez wszystkie te trzy grupy, które będą próbowały powstrzymać go od głoszenia prawdziwego Słowa Boga.

   Będą mówili, iż Moje Słowo tak bardzo obraża innych,
   że zostanie uznane za niepoprawne politycznie
   i to będzie podane jako główny powód, by radykalnie zmienić oblicze chrześcijaństwa.

   Tylko prości ludzie, których miłość do Mnie jest podobna do tej, jaką mają małe dzieci, będą Mi wierni, ponieważ reszta będzie zbyt zajęta wprowadzaniem zmian dotyczących interpretacji Mojego Słowa. A przez cały ten czas kapłani, których powołałem, by dawali świadectwo Prawdzie, będą się przygotowywali do ocalenia Prawdy.

   Ukrycie Prawdy przyniesie straszliwą ciemność. Zmienianie jej jest kpiną z Mojego Ukrzyżowania. Przedstawianie substytutu Prawdy jest całkowitym wyparciem się Mnie. Jednak największymi przestępcami będą ci, którzy chełpią się swoją wiedzą o Mnie – ich świątobliwość maskuje przekłamania, a ich słowa i czyny nigdy nie przyciągną was do Mnie, bo Duch Święty nie będzie obecny w ich duszach. Gdy Duch Święty nie będzie obecny, oni, ci zdrajcy Mojego Słowa, wywołają ciemności w innych, którzy entuzjastycznie przyjmą ich kłamstwa. Wszystkie te przekłamania będą nosiły znamię złego ducha – grzech pychy, który stanowi bramę na pustynię. Kiedy już ta brama zostanie otwarta, popłyną przez nią wszystkie inne nieprawości, a dusze tych wszystkich, którzy ulegną herezji, staną się jałowe.

   Bez Prawdy będziecie żyli w świecie, w którym nic, co usłyszycie, nie przyniesie wam pokoju. Bez Światła Mojej Obecności słońce nie będzie jaśniało – przyćmi się i osłabnie, a potem zamgli, aż ręka śmiertelnego człowieka sprawi, że przestanie ono dawać światło, tak że ci, którzy mając oczy, nie chcieli widzieć, już dłużej nie będą widzieć, a ci, którzy widzieli i przyjmowali Ducha Bożego, będą widzieć.

   Wasz Jezus
   czwartek, 7 sierpnia 2014 roku, godz. 23.40

   Polubienie

 12. Wcześniejsze zapowiedzi utworzenia JŚR;

  Papież Franciszek i Szimon Peres rozmawiają na temat stworzenia „religijnego ONZ”.
  2014-09-12

  W ostatni czwartek, papież Franciszek i były prezydent Izraela Szimon Peres spotkali się na prywatnej rozmowie trwającej ponad 45 minut. Tematem dyskusji była propozycja Peresa by stworzyć „Narody Zjednoczone Religii”. To było trzecie ich spotkanie w ciągu czterech miesięcy. Jak zobaczymy dalej, papież Franciszek okazał „swoje zainteresowanie, uwagę i zachętę”, gdy Peres wyjaśniał swoją propozycję.

  http://www.prisonplanet.pl/kultura/papiez_franciszek_i,p180530631

  25 Styczeń 2016

  „ – ONZ się przeżyło.
  To, co jest potrzebne, to Organizacja Religii Zjednoczonych, ONZ religii – podkreślił.
  91-letni były izraelski prezydent i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, którego kadencja zakończyła się w lipcu, wyraził przekonanie, że na wzór Karty Narodów Zjednoczonych należy też zredagować Kartę Religii.

  – Głosiłaby ona w imieniu ich wszystkich, że mordowanie ludzi czy masowe masakry, co widzimy w tych tygodniach, nie mają nic wspólnego z religią – stwierdził.
  – Dzisiaj stoimy w obliczu setek, może nawet tysięcy ruchów terrorystycznych, które twierdzą, że zabijają w imię Boga – podkreślił Peres.
  Jego zdaniem wobec terroryzmu islamskiego na Bliskim Wschodzie Narody Zjednoczone jako organizacja są zupełnie bezradne. – Kiedy ONZ wysyła na Bliski Wschód żołnierzy sił pokojowych z Fidżi czy Filipin, a oni zostają porwani przez terrorystów, co może zrobić sekretarz generalny Narodów Zjednoczonych? – zapytał Peres.
  Można wydać tylko „piękne oświadczenie” – dodał. – Ale ono nie ma ani takiej siły, ani skuteczności, jaką ma każda homilia papieża, który tylko na Placu Świętego Piotra gromadzi pół miliona ludzi – dodał były prezydent Izraela.

  W jego opinii to właśnie papież powinien stanąć na czele „ONZ religii”.

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1224872,Szimon-Peres-do-Franciszka-utworzmy-ONZ-religii

  Polubienie

  • „Odnośnie do spraw, które się dzieją na świecie – staje się teraz z dnia na dzień jaśniejsze to, co diabelski światowy porządek próbuje narzucić światu.

   Organizacja Narodów Zjednoczonych, jeden z wielu frontów tego nowego światowego porządku, stara się stłumić całe Moje Nauczanie i by tego dokonać, użyje każdej zabójczej broni, którą ma do dyspozycji.

   Nie lękaj się, ponieważ Moi wyznawcy będą twardo walczyć i nie wyprą się Mnie, zwłaszcza w tych krajach, które są Mi poświęcone i które mają głęboką i niezachwianą wiarę. Nie ustąpią i nie pozwolą na to. Ale wielu będzie pozbawionych sił z powodu wysiłków podjętych dla zapewnienia, że ich dzieci będą prowadzone w Świetle.

   Jak zostało ci to wcześniej wyjaśnione, wkrótce na ziemi ma się objawić Gniew Mojego Ojca Przedwiecznego, ponieważ człowiek powoli posuwa się coraz dalej w swoich próbach wyparcia się Mnie.”-30 listopada 2010 roku, godz. 12.00

   Polubienie

 13. Kolejny list z czterech kardynała na papieża. Również w tym bez odpowiedzi
  W odległości siedmiu miesięcy od „ dubia ”, Franciszek otrzymał w środku tej wiosny kolejny list od czterech kardynała, podpisany przez Carlo Caffarra w imieniu pozostałych trzech: Walter Brandmüller Raymond L. Burke i Joachim Meisner.
  I nawet w tym momencie, jako „dubia”, on nie odpowiedział.
  Cztery kardynał poprosił papieża zostać odebrany na rozprawie. Rozmawiać z nim podziałów generowanych przez „Amoris Laetitia” i wynikające z „stan dezorientacji i zagubienia dużej” części Kościoła.
  List jest w rękach Francesco od 6 maja. Jednak przedłużający się brak odpowiedzi rozszerzyła naturę. Jak było w przypadku „dubia”, cztery kardynał wierzę teraz, że list jest oferowana odbiciem Boga z całych „ludzi”, z którego wznosi kwestię przejrzystości, do którego dają głos.
  http://magister.blogautore.espresso.repubblica.it/2017/06/20/unaltra-lettera-dei-quattro-cardinali-al-papa-anche-questa-senza-risposta/

  Polubienie

  • Kardynałowie, którzy nie otrzymali odpowiedzi na dubia, poprosili papieża o audiencję
   Czterech kardynałów, którzy wcześniej poprosili papieża Franciszka o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących sformułowań zawartych w adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”, a budzących poważne zaniepokojenie i wprowadzających zamieszanie zarówno wśród duchownych, jak i samych wiernych, poprosiło Franciszka o audiencję. Z prośbą o spotkanie zwrócili się w kwietniu. Jak dotychczas nie otrzymali żadnego odzewu.
   Read more: http://www.pch24.pl/kardynalowie–ktorzy-nie-otrzymali-odpowiedzi-na-dubia–poprosili-papieza-o-audiencje-,52437,i.html#ixzz4kXjAVeVD

   Polubienie

   • fragment listu (translatorem)
    Sytuacja zamieszania i dezorientacji, zwłaszcza duszpasterzy, „głównie” pastorów.
    Zakłada się, że wniosek o przesłuchanie doszła do papieża w dniach bezpośrednio następujących. I rozprawa nie było, i najwyraźniej nie było, między papieżem i kardynałem, żaden inny rodzaj kontaktu. Z tego powodu zdecydowaliśmy się upublicznić wniosek o rozprawie; aby zapobiec problemom podświetlone w dubia i w piśmie on cronicizzino, co prowadzi do tak rozbieżne odczyty opróżnić niektórych sakramentów sposób oni zawsze mieli w Kościele katolickim.
    Co się stanie teraz jest bardzo trudny do przewidzenia
    Milczenie papieża jest niewytłumaczalne.
    Paradoksalna sytuacja określona w wezwaniu jest niezaprzeczalna.
    W Niemczech jest on poprawny do tego, co w Polsce jest grzechem śmiertelnym, i dotyczy to wielu innych miejscach i diecezjach na całym świecie.

    Polubienie

  • Kolejny list kardynałów do Papieża. „Zamieszanie i dezorientacja”; „to, co jest grzechem w Polsce, nie jest nim w Niemczech”
   Czterech kardynałów, autorów „Dubia” ujawniło kolejny list do Franciszka, który skierowali do niego 25 kwietnia 2017 roku. Jego autorzy piszą w nim wprost o „zamieszaniu i dezorientacji” jakie wywołała papieska adhortacja wśród katolików, a także proszą o osobistą audiencję.
   W liście kardynałowie piszą wprost o tym, że adhortacja wywołała głęboki podział w Kościele. „I oto, co się dzieje – jakby bolesne nie było dostrzeganie tego – to, co w Polsce jest grzechem w Niemczech jest dobre, to, co zabronione w archidiecezji Filadelfii jest dopuszczone na Malcie” – wskazują kardynałowie Carlo Caffarra, Walter Brandmüller, Raymond Burke i Joachim Meisner.
   Kardynałowie proszą o spotkanie z papieżem, by mogli zadać Ojcu Świętemu pytania przedstawione w „Dubia”, a także rozważyć sytuację zamętu i konfuzji w Kościele, które powstały na skutek „obiektywnie niejasnych fragmentów adhortacji”. Jednocześnie w liście podkreślona jest absolutna wierność Stolicy Apostolskiej, a także miłość do Ojca Świętego, w którym kardynałowie, jak podkreślają, rozpoznają „słodkiego Jezusa na ziemi”.
   Nie ma wątpliwości, przypominają kardynałowie, że choć prefekt Kongregacji Nauki Wiary wielokrotnie zapewniał, że nic się w doktrynie Kościoła nie zmieniło, to jednocześnie są liczne diecezje czy Kościoły lokalne, które przyjęły rozstrzygnięcia sprzeczne z dotychczasową nauką Kościoła. I nie chodzi, przypominają w liście kardynałowie, tylko o dopuszczenie rozwodników w ponownych związkach do Eucharystii, ale także o koncepcje sumienia moralnego, która nigdy nie była akceptowana w Kościele.
   http://malydziennik.pl/kolejny-list-kardynalow-do-papieza-zamieszanie-i-dezorientacja-to-co-jest-grzechem-w-polsce-nie-jest-nim-w-niemczech,5826.html

   Polubienie

 14. @Donald
  Niestety co do rzeczonej wyżej problematyki : Petrus Romanus i moj Piotr Piotr Rzymianin to zarzut ze korzystam z różnych przekazow, jest mało przekonujacy, BOWIEM W SWOICH WYWODACH KORZYSTAM TYLKO Z SW MALACHIASZA I KP.

  Pozniejsze wskazania, ktore wychodzą poza rzeczoną tu tematyke opieram na przekazach bł.s.Aielo, Akity, La Salette i Fatimy.
  Innych nie wplatam w te wywody a co najwyzej dopelniam jakieś wątki poboczne, np o dwóch sloncach. One jednak nie maja takiego znaczenia jak temat główny wyżej wymieniony.
  Co do odczytania symboli i przydomkow przez Bernarda to nikt z jego zwolennikow nie traktuje powaznie wskazania, ze było wymienionych od 36-47 antypapiezy i wszyscy oni mieli przydomki mimo ewidentnego przekrętu swego ” pontife”
  DLACZEGO ZATEM GŁÓWNY DEWASTATOR KK FRANCISZEK, MIAŁBY BYĆ POMINIĘTY PRZEZ MALACHIASZA?
  To się kupy nie trzyma! To cale wyjaśnianie Bernarda zreszta w slad za pewnym ksiedzem, jest nieprzekonywujące.
  Co do losow falszywego proroka, to ma byc on wrzucony do jeziora ognia na wieczność a wiec ta jego niesmiertelna postać nie koniecznie z przemijajacym cialem choc nienwykluczone, że przemienionym w stan nieśmiertelny
  Kilku mistyków przekazalo info, że zostanie on w ciele ludzkim zabity przez antychrysta po tym jak go wprowadzi na tron w Watykanie. Ale to dla nas mniej istotne.
  BXVI moze przeżyć Franciszka. W powojennej rzeczywistoscj może dojść do próby restaurowania papiestwa z wyznaczonymi przez wladze swieckie kandydatami. Wszyscy oni beda nie od Boga pochodzacy i beda falszywymi papiezami.
  Przynajmniej od oddania kluczy przez BXVI Panu Bogu(KP), kosciolem na ziemi zarządza juz z Nieba Piotr I- Mój Piotr Rzymianin ( nie mylic z przydomkiem Petrus Romanus, jednym ze 112, nadanym przez sw Malachiasza każdemu, kto zasiadł na tronie Piotrowym, w sposob legalny czy nielegalny)
  Po śmierci BXVI na wygnaniu ( opis jej ujawnia bl. S. Aielo) – okolo roku 21/2 ( to moja intuicja) bedziemy mieli tylko zarzad KK z Nieba, choć sam KK będzie juz tylko w katakumbach.

  To są moje przemyślenia, proszę o rzetelną krytykę, polemikę, ale taką która rzeczywiście podważy sens mojego rozumowania.

  Polubienie

  • @Zorro. Jeżeli tak jak mówisz opierasz się na KP, to Twoje scenariusze przyszłych wydarzeń są przecież wprost niespójne z KP. Są też niespójne między sobą – ale rozumiem, że to są różne scenariusze. Jeżeli piszesz, że wg mistyków Fałszywy Prorok ma być zabity przez Antychrysta (choć to samo w sobie wydaje się dość dziwne skoro FP jest jedną z osób bezbożnej trójcy, ale może taka jest charakterystyka tej trójcy – zamiast osób wzajemnie miłujących się jak w Trójcy Świętej, te osoby się nienawidzą, ale w takim razie czy ich działanie może być konsystentne?) po tym jak wprowadzi go na tron w Watykanie, to wykluczony jest drugi scenariusz restaurowania papiestwa. KP mówi tu jasno – do końca czasów i Drugiego Przyjścia Pana Jezusa nie będzie więcej papieży.

   Jeżeli zaś chodzi o „Petrus Romanus” Malachiasza i „Peter the Roman” z KP, to twierdzenie że są to dwie różne osoby jest zwyczajnie nieprzekonujące. 😉

   Polubienie

   • Restaurowanie papiestwa to domena masonerii i rodow krolewskich z nimi zwiazanych np Habsburgów. To powinno wyjaśnić Twoje watpliwosci. Spalą one na panewce ale moga się pojawić jako fakty historyvzne jednak nie mające nic wspolnego z wolą Boga.

    Polubienie

   • Jeżeli zaś chodzi o „Petrus Romanus” Malachiasza i „Peter the Roman” z KP, to twierdzenie że są to dwie różne osoby jest zwyczajnie nieprzekonujące. 😉
    Masz prawo.do tego ale to tylko subiektywne wskazania bez konkretnych faktow

    Polubienie

   • Najważniejszym argumentem jest oryginalna wersja proroctwa, w której nie łączy się tych dwóch postaci – tam wyraźnie są podane oddzielnie. Dopiero w kolejnych wydaniach redaktorzy – prawdopodobnie przez niedbałość lub niezrozumienie i chęć przetworzenia tekstu po swojemu – zaczęli łączyć te dwie osoby.

    Polubienie

 15. @lolo
  Widze, że zagubiles cenny azymut szukania prawdy bez sympatii dla ewentualnego rozwiazania. To taki metodologiczny pstryczek, bez którego trudno w nawale sugesti, znakow, symboli, alegorii i wszelkich innych znaczeń – poruszać się.
  W fenomenologii, którą nata bene poslugiwal sie w swej pracy naukowej JPII, jest takie dobre mądre wskazanie, by się wyzbyć wszelakich przekonań, sugestii, wszystkiego tego co nazywamy kulturologicznym kontekstem poznawczym, dotyczącym szczegolnie tresci jak i sposobow poznania.
  To oznacza praktycznie czyszczenie swojej świadomości i przed i podświadomości na tyle na ile jest to możliwe, zanim dokonamy zadnego sobie poznania „przedmiotu”.
  Mam wrazenie, że Twoje sugestie co do rzeczonego tu tematu nie zostaly poddane takowemu fenomenalistyczno-fenomenologicznemu zmiekczeniu .
  JEDNYM SLOWEM : JESTES STRONNICZY!
  Nie bierzesz pod uwage dwóch waznych faktow, które teoryjkę Bernarda stawiają w poważnej wątpliwości.
  1. 36-47 antypapiezy ( wg różnych interpretatorow historii papiestwa ze wzgledów prawa teol.) w spisie opatrzonymi przydomkami zostają podani na równi z pozostalymi legałami. DLACZEGO ZATEM FRANCISZEK JAKO ANTYPAPIEZ MIAŁBY BYC POMINIETY W TYM SPISIE?

  2. Jesli Bóg w tekście angielskim KP podaje : Moj Piotr Rzymianin – to mam wrażenie, ze świadomie unika przydomka ze sw. Malachiasza, ktory podany jest po łacinie Petrus Romanus! To znaczy, gdyby chciał zasugerować, że ów przydomek ma jakie znaczenie we wskazaniach dla nas, to użyłby go w wersji łacińskiej zgodnej z zapisem malachiaszowym! TEGO JEDNAK NIE ROBI!

  3. Sam podajesz poważny argument za moją teorią odczytu: – jedyna różnica jaką widzę to to, że KP podaje iż władza Piotra Rzymianina jest dłuższa niż przedstawiona przez Malachiasza.

  Dla mnie argumentacja Bernarda kupy się nie trzyma i jest brana przeze mnie jako drugoplanowa. Ale nie będę o to kruszyl kopii, bo Pan Bog świadomie zaklada zasadzki poznawcze w poznawaniu rozumem, bysmy bardziej wyczulili się na poznawanie DUCHEM to znaczy z asystencja DUCHA SWIETEGO.

  W jakim stanie jest moje otwarcie sie w Duchu Świętym nie mi to oceniać. Jako katolik mam swiadomosc mojej małości i ostatniego miejsca w KK. Dlatego też i moje rozważania tyle samo sa warto, a może jeszcze mniej. Mimo to proszę o poważne traktowanie rzeczonej tu polemiki, bo sam chcę wyeliminować popełnianie przez mnie ewentualnych błędów prymanrnej natury.

  Ps
  Ksywka, przydomek do Petrus Romanus rodzi natychmiastowe skojarzenia, że jezuitą Bergoglio bowiem pochodzi on z tego zgromadzenia wewnątrz KK, ktore bez mała przez ostatnie 200/300 lat nazywano PETRUS ROMANUS INSTITUTUM – to wskazanie dlaczego sw Malachiasz użył przydomka Petrus Romanus – i tylko tyle!
  Moze też z powodu wskazania, że jest to ostatni papiez/antypapież, bo z tradycji przyjmowania imion przez kolejnych pawpiezy od pierwszego Piotra, nikt nie odważył sie przyjąć imienia Piotra.
  Dlaczego – bo mialoby to wskazywać wg tradycji zbudowanej przez wieki, na koniec papiestwa…
  Do dzis tego nikt nie zrobil i nie zrobi – tak wskazuje ostatni zapis Malachiaszowy- to przydomek a nie oficjalne imię. Oficjalnie Franciszek, po nim nie ma juz nikogo na tej liscie!
  Oczekiwanie, że F. to antypapież bez przydomka,(jest wyżej juz przeze mnie wyjaśnione) -nie trzyma sie kupy – metody sw Malachiasza.
  Lolo zmusiles mnie do dlugiego wywodu pisanego zreszta z e smartfona ck wymaga szczegolnej uwagi i wysilku manualneho. Kto pisze w ten sposob, ten wieno czym mówię. Ale ta desperacja podkresla tylko wagę polemizowanej tu problematyki…i niechaj tak pozostanie wszak wszyscy chcemy ujawnić to co mgliste i nie do końca jasne.

  Polubienie

  • @Zorro. Odpowiem na Twoje pytanie z punktu 1 (dlaczego Franciszek miałby być pominięty w spisie Malachiasza, skoro tych trzydziestu kilku anty-papieży zostało sklasyfikowanych). Otóż odpowiedź może być bardzo prosta. Ten nienazwany papież z pozycji 112 na liście może nie być takim zwyczajnym antypapieżem, jakich trochę już było w historii papiestwa. Mimo, że tamci antypapieże formalnie sprawowali swój urząd to jednak doktryna Kościoła pozostała niezmieniona. Inaczej jest z tym 112 papieżem z listy – wystarczy tylko przywołać rozdział 8 „Amoris Letitia”, gdzie zmiana doktryny jednak jest widoczna (a to zapewne dopiero subtelny początek zmian). Jeżeli ten 112 papież nie jest zwykłym antypapieżem, ale apokaliptycznym Fałszywym Prorokiem, to może być to powód dla którego Malachiasz nie nadał mu imienia tak jak pozostałym papieżom z listy.

   Ciekawa rzecz jest też taka, że ostatni na liście Malachiasza „Petrus Romanus” nie ma z kolei nadanego numeru… co mogłoby być przesłanką, że nie jest to zwykły ziemski papież, ale właśnie św. Piotr Apostoł, tak jak mówi KP, jak również bł. Elżbieta Canori Mora, czy też Pedro Regis w swoich przekazach. To co przedstawił @Bernard w tym temacie jest dla mnie jak najbardziej spójne, podobne zdanie ma z resztą Kelly Bowring.

   Spoglądając jednak na to bardziej globalnie, to jednak toczenie sporów na ten temat jest chyba rzeczą zupełnie drugorzędną. Być może powinniśmy bardziej skoncentrować swój czas na tym co na prawdę ważne (np. zbawienie dusz)?

   Polubienie

   • Zadwen ze 112 papieży nie ma numeru, nawet na faksymili, jaką dysponujemy od czasow konca 16 wieku. Nie.ma.na niej numerow i nie wiemy co jest z oryginałem listy sw Malachiasza. Może jest w tzw 113 szafie dokumentów zakazanych. Mimo że Swiete Oficium zostalo juz rozwiazane a z nim lista zakazanych ksiąg.
    Ze wspolczesnych nam, nikt nie widział rekopisu, może zostal zniszczony a może podzielił los zatajonej III tajemnicy Fatimskiej.
    Zatem dywagacje na faksymili, to dywagwcje nad preferencjami zecera z nowo wprowadzonej technicznie reformy druku Gutenberga… Sprzed kilkudziesueciu lat od wydania.
    Powolywanie sie na preferencje ekonomiczno- estetyczne zecera z 16 wieku to rodzaj gry w totolotka.
    Tyle w temacie.

    Polubienie

   • Być może @Zorro jesteś lepiej poinformowany – ja praktycznie tylko zacytowałem to co pisze o tym Kelly Bowring w „The Great Battle is Unfoling” (Chapter Fourteen: The False Prophet). O żadnym zecerze z 16 wieku nawet nie słyszałem.

    Polubienie

   • Znam tego teologa i jego wypowiedzi, owszem, z większością sie zgadzam ale nie ze wszystkim.
    Co do zecera: ktos musial skladac ten tekst. Byl juz złożony w nowej technice druku. Papier byl rarytasem a wiec stosowano skroty, sama czcionka była droga. Np V I U uzywano zamiennie…
    Pytanie : jaka.jest zgodnosc tego druku z konca 16 wieku z oryginałem z konca 12…
    Nie wiemy… Dlatego nie traktuje poważnie zbyt daleko idących wniosków z tego pośredniego niestety dokumentu.
    Owszem zestawienie w nim jest ważne, jednak co do formy, sa tu duże niewiadome.
    Na moją intuicję : mamy do czynienia raczej z dwoma osobami Piotrem Kefasem z Nieba i Franciszkiem jako ostatnim na liście o przydomku Petrus Romanum ( od siebie dodam jezuickego: Institutum)
    Przy okazji dziękuję Ci za spokojną, kulturalna dyskusje na ten temat, bez zbednych emocji i wycieczek personalnych
    Temat ważki a jednak da sie o nim mówić spokojnie.
    Jeszcze raz dziekuję.

    Polubienie

  • @Zorrro
   Oprócz sugerowania mi jakichś sympatii pokaż mi, w którym miejscu nie piszę prawdy i popełniam błąd w rozumowaniu. Po prostu udowodnij mi, że Piotr Rzymski w KP jest tą samą postacią co fałszywy prorok. Odwołałem się do dwóch przekazów, i w szczególnie w jednym występują obie nazwy jako rozdzielne. Pokaż, że wyciągam złe wnioski. Jeśli nie potrafisz to daruj sobie i stronnicze przywiązanie odnieś do siebie. Nie przypominam sobie bym robił jakieś osobiste wycieczki co do Twojego wyciągania wniosków i w ogóle Twojej osoby. Myślisz, że jak walniesz paroma uczonymi nazwami to z tego powodu masz rację? Twoje przekonanie Twoja sprawa, ale poza insynuacjami, żem stronniczy jeszcze to udowodnij. Jeżeli nie potrafisz, to przynajmniej Twoje odwołanie do KP jest błędne. Coś nielogicznego w tym co napisałem, coś błędnego?

   A teraz przez chwilę się pobawię całkowicie stronniczo i z przywiązaniem.
   To, że pisze gdzieś institutum (łac. urządzenie zwyczaj; instituo – ustawić, postanowić, ustalić) o niczym nie przesądza w sensie, jest tym samym do czego się odwołuje. Np. Instutut Jana Pawła II zajmuje się myślą Jana Pawłą II. Jezuci niejako stanowili osobistą „armię” papieża na mocy specjalnego ślubu posłuszeństwa. W tym sensie są Ustawieni przy Piotrze Rzymianinie gdzie „Piotr Rzymianin/Rzymski” jest określeniem bardziej urzędu niż nazwą własną konkretnego papieża. Jeśli byłoby inaczej to każdy papież powinien nazywać się Piotr. Ale to wszystko.

   Natomiast skoro jak mówisz, że odwołujesz się do KP i Malachiasza to wykaż na ich podstawie, że Ty masz rację. Ja się odwołałem do tych tekstów.
   – Z graficznego układu Malachiasza wynika, że pomiędzy Benedyktem XVI a Piotrem Rzymskim jest jeszcze ktoś. Pasuje do tego Bergoglio.
   – Z tekstu KP (KP, Czwartek, 12.04.2012, godz.11.27), który cytowałem (i jest to jedno całe orędzie) wynika przynajmniej dla mnie, że Piotr Rzymski i fałszywy prorok to dwie różne osoby.
   Zacząłem naszą rozmowę od KP. Ale w takim razie jeśli odrzucasz KP a uwzględniasz coś innego. tylko dlatego, że nie ten język bez względu na zawartą treść, to sam stosujesz zasadę wybiórczego podchodzenia do argumentów. I robisz jeszcze przy tym osobiste wycieczki. Pytanie zasadnicze: dlaczego Pan Jezus odwołał się w takim razie do „Piotra Rzymskiego” (jak inaczej przetłumaczyć ang. Peter the Roman)? Angielskie tłumaczenie proroctwa Malachiasza wyraźnie mówi: Peter the Roman.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Prophecy_of_the_Popes

   Co więcej wikipiedia w wersji ang. podaje (translator):
   „W Lignum vitae , linia „ w persecutione extrema SRE sedebit. ” Tworzy osobny akapit zdanie i swój własny. Chociaż często odczytywane jako część „Piotr Roman” przepowiedni, inni tłumacze zobaczyć go jako oddzielny, niekompletne zdanie wyraźnie odnosząc się do dodatkowych papieży między „chwała oliwki” i „Piotr Roman””
   W wersji oryginalna:
   In the Lignum Vitae, the line „In persecutione extrema S.R.E. sedebit.” forms a separate sentence and paragraph of its own. While often read as part of the „Peter the Roman” prophecy, other interpreters view it as a separate, incomplete sentence explicitly referring to additional popes between „glory of the olive” and „Peter the Roman”.
   Najważniejsze w tym jest to że łac. „Petrus Romanus” jak i ang. „Peter the Roman” mówią o tej samej osobie.
   Powtórzę zatem:
   Udowodnij, że KP używając określenia Piotr Rzymski jak i fąłszywy prorok mówi o jednej i tej samej osobie. Jest to o tyle ważne, że tylko KP jest jednoznaczna we wskazaniu osoby będącej fałszywym prorokiem wymiennie na fałszywy papież. Jeśli nie potrafisz tego to swoje uwagi pod moim adresem zachowaj dla siebie. I zostaw mnie w spokoju bo uznam Cię za trolla najbardziej ekscytującego się Nostr (skrót by nie utknęło w moderacji), którego nieustannie przemycasz. Jeśli chodzi o mnie Nostradamus nie jest dla mnie żadnym wiążącym autorytetem. Co więcej źródło jego wizji jest dla mnie – delikatnie rzecz ujmując – problematyczne.
   W każdym razie mogę się zdeklarować, że dopóki tu jeszcze będę, będę Cię omijał szerokim łukiem, tak że możesz mieć pewność, iż nie będziesz niepokojony.

   Polubienie

   • Lolo
    Wszystko co piszesz można odwrocic o sto osiemdziesiąt stopni. Zatem pozostaje spisać protokół rozbieżności i każdy pozostaje przy swoim…
    Przyszłość powtwierdzi kto mial rację… Ja jej nie muszę mieć- do aż takiego bólu, jaki zauważyłem po stronie adwersarzy…
    Pozostanę na ostatnim miejscu, bo cóż mnie głupiemu pozostaje…?
    To juz nie jest szukanie PRAWDY…raczej ego… wycofuje sie z tak prowadzonego dyskursu. On przybiera formę toksyczą….
    Zatem pożegnam sie… Z Panem Bogiem

    Polubienie

   • Jestem powaznie rozczarowany co do poziomu dyskusji nie odpowiem na żadne z twoich pytan, bo jak rzeklem mozna je dokladnie odwrocic o 180 stopni. Mowimy przyszłości zatem dopominanie sie jakichś dowodów to czsta demagogia.
    Twoje wycieczki pod adresem ( zreszta nieznanego dla ciebie) Nostradamusa przelewają czarę goryczy tego co sie zwie erytrystyką – uprawianą w zlej intencji.
    Jak sie rzekło protokół rozbierznosci spisany.
    Niechęć do prowadzenia dyskusji w nadziei szukania PRAWDY wyłożony na stół.
    Zatem żegnamy reklamy…

    Ps
    Chyba juz wiem dlaczego nie jestes w…

    Polubienie

   • Co do pokory: to prawda, że pokorę mozna udać, posluszenstwa juz nie. Chce byc posłuszny nauczniu BXVI i pozostac na ostatnim miejscu w KK , więcej mi nie potrzeba.

    Polubienie

  • Współczesne tłumaczenia Malachiasza są niewiele warte dla dokładnych dociekań, dlatego że po pierwsze są tłumaczeniami, a jak to bywa w takich łamigłówkach, tłumaczenie potrafi wiele przeinaczyć, a po drugie, nie zachowują dyscypliny redakcyjnej występującej w oryginale.

   Polubienie

   • Tekst z konca 16 wieku nie jest oryginalem, ale jest najstarszą forma dostepna obecnie listy Malachiasza
    Wspolczesne tlumaczenia bazują na tym dokumencie i maja różną wartość poznawczą w zaleznosci od wiernego przetlumaczenia.
    .
    Oryginal – pisalem juz- albo jest w tzw 113 szafie ( takiego określenia użył dla tajemnic Watykanu -jesli dobrze pamietam- biskup Cieplak w swej profetycznej poezji o dziejach przyszłych Polski i Świata)
    umiesczony przez nieistniejące juz Święte Oficium, albo zniszczony i juz niedostepny na zawsze.

    Teraz nie mam pewności co do tego że Moj Piotr Rzymianin (Rzymski) z KP to inna osoba od tego, który mialby zasiąść na koniec dziejów papiestwa a którego to sw Malachiasz obdarzyl przydemkim lacinskim Petrus Romanus.
    Jednak ciagle lekko skalniam się do wersji, o dwoch różne osobch. Poza argumentami przytoczonymi wyżej dodalbym jeszcze mieszanie planow papieza zyjacego w wiecznosci Kefasa z 112 papiezami z antypapiezami wystepujacymi tu na ziemi jedynie w ciele fizycznym, przemijajacym.
    Jednak i to jest mozliwe, wszak jest to sytuacja nadzwyczajna…
    Watpliwosci ciagle są i chyba nie znikną. Po przemodleniu tematu nic nie posunąlem sie do przodu.

    Ze strony przeciwnej Franciszek formalno-prawnie nie jest papiezem, tylko biskupem Rzymu. Z tego powodu sw Malachiasz moglby go nie umieścić na liscie. Jednak kiedy przeczytamy, jakimi zbójami byli niektórzy antypapieze z grona 36-47 tak kwalifikowanych przez historyków, to wyydaje się ze Franciszek przy nich to grzeczny chloptaś.

    Polubienie

  • Naiwni… Ale może wntym szalenstwie jest metoda? Nie sądzę jednak, by mistrz wkrętów Franciszek dal się ograć w tej semantcznej wojnie…
   Klucze Piotrowe sa juz u Pana Boga. Teraz toczy sie bitwa o ujawnienie kto jest kim…

   Polubienie

 16. co prawda artykuł z lutego, ale bardzo ciekawy:

  Musicie to przeczytać! Co o nas piszą w żydowskich mediach? Antypolonizm kwitnie pomimo wyciągniętej dłoni polskich władz

  ” W połowie stycznie bieżącego roku, podczas wizyty w państwie Izrael, prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z prezydentem Reuvenem Rivlinem wypowiedział wojnę wszelkim przejawom antysemityzmu: Nigdy nie może być, nie tylko wśród polityków, ale także i wśród zwykłych ludzi, obywateli świata, zgody na nienawiść, zgody na antysemityzm?

  Żydowskie media sprytnie wykorzystały naiwność polskich władz i w antypolskiej propagandzie nabrały wiatrów w żagle. Kampania nienawiści wymierzona w Polaków, jaką obserwowałem przez ostatnie trzy tygodnie na izraelskich portalach oraz w gazetach, sięgnęła zenitu, co świadczy o totalnej porażce polskich władz w relacjach z państwem Izrael.

  Założony w 1918 roku, najstarszy dziennik izraelski Haaretz, zamieścił artykuł pt. „Orgia morderstw: Polacy polowali na Żydów”, zainspirowany skrajnie polonofobicznymi aberracjami urodzonego w Polsce żydowskiego historyka z Centrum Badań nad Zagładą Żydów PAN, Jana Grabowskiego

  – Polacy, którzy „polowali” na Żydów, przekazywali ich nazistom. Ponad 200 tysięcy, bezpośrednio lub pośrednio zostało zabitych przez Polaków w czasie II wojny światowej – ku uciesze żydowskiego medium powiedział pracujący na Uniwersytecie w Ottawie Jan Grabowski.

  – Polacy pomagali z chciwości

  – Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców

  – Antysemityzm rośnie w Polsce, kraju prawie bez Żydów

  https://jacekmiedlar.pl/2017/02/24/musicie-to-przeczytac-co-o-nas-pisza-w-zydowskich-mediach-antypolonizm-kwitnie-pomimo-wyciagnietej-dloni-polskich-wladz/

  Protokoły obrad mędrców Syjonu

  FERMENT, WAŚNIE I NIEZGODA NA CAŁYM ŚWIECIE

  ”  W całej Europie, a przy jej stosunkach i na innych ladach również winniśmy wywołac ferment, waśnie i niezgodę.  Wypływa z tego zysk podwójny: po pierwsze utrzymujemy w respekcie wszystkie kraje.  Wiadome, ze od woli naszej zależy wywołać zaburzenia, lub zaprowadzić ład.  Wszystkie te kraje już przyzwyczaiły się do uważania nas za ucisk niezbędny.  Po drugie:- przy pomocy intryg splączemy nici łączące nas z rządami wszystkich państw za pomocą polityki, traktatów ekonomicznych lub zobowiazań pieniężnych

   Hasłem naszym jest siła i podstęp.  W sprawach polityki zwycięża tylko siła, zwłaszcza jeśli ukryta jest poza zaletami, niezbędnymi mężów stanu.  Gwałt powinien być zasadą,  podstęp zaś i obłuda – przepisami dla rządów, które nie chcą złożyć korony u stóp przedstawicieli jakiej nowej potęgi.  Jest to zło, stanowiące jedyny środek osiągnięcia celu, w którym jest dobro narodu żydowskiego.  Toteż nie powinniśmy się cofać przed korupcją pieniężną, oszustwem i zdradą, o ile ma to dopomóc do osiągnięcia celu naszego.  W polityce należy umieć brać bez wahania własność cudzą, Jeżeli przy jej pomocy zdobędziemy uległość i władzę.”

  Film pokazujący , prawdziwe oblicze , i mechanizmy antysemityzmu – ZNIESŁAWIENIE

  Problem „dias-P0-ry” najlepiej podsumowała babcia autora tego dokumentu Żydówka (Yoav Samir) 3:02

  „Żydzi to oszuści. Po co mieliby przyjeżdżać do Izraela i ciężko tu pracować, jeśli wśród gojów mogą dostatnio żyć bez pracy? Więc, co to za antysemityzm, kiedy mimo tego, nikt ich stamtąd nie wygania i nie zabija?”

  warto obejrzeć!

  Polubienie

 17. Ostro, czasy aby mówić głośno.
  Czyż lementów teologii wyzwolenia ie mieliśmy choćby 13 maja na mszy w Fatimie? „Chrystus” obok krzyża.
  Ks. prof. Bortkiewicz o generale jezuitów: dopuszcza się herezji
  „Odrzucenie osobowego istnienia diabła jest w sprzeczności z doktryną Kościoła wyrażoną zupełnie jasno w Katechizmie Kościoła katolickiego. Trzeba więc powiedzieć, że – choć to brzmi szokująco – generał Towarzystwa Jezusowego dopuszcza się herezji”, powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
  Duchowny odniósł się do najgłośniejszych wypowiedzi o. Arturo Sosy. Komentując jego słowa na temat „symbolicznego diabła” w pierwszej kolejności przypomniał odpowiednie punkty Katechizmu katolickiego mówiące o tym, że „diabeł jest bytem osobowym i realnym”, co swoją wypowiedzią podważył o. Arturo Sosa. Dodał, że „zakwestionowanie istnienia osobowego zła, stwierdzenie, że jest to jedynie to jedynie konstrukt socjologiczny, zdecydowanie osłabia znaczenie zła, banalizuje je, a co za tym idzie – podważa sensowność Zbawczego Chrystusa”. – Jeśli bowiem zło ma jedynie charakter socjologiczno-społeczny, to drogą wyzwolenia ze zła jest czyn społeczny czy polityczny, a nie ma potrzeby oddawania przez Boga swojego życia na krzyżu – podkreślił ks. Bortkiewicz.
  Następnie odniósł się do słów ojca generała dotyczących braku urządzeń nagrywających dźwięk w czasie życia Jezusa Chrystusa, co zdaniem o. Sosy stanowi dowód na „nadinterpretację Jego słów” zwłaszcza w kwestii dyskusji o komunii dla osób rozwiedzionych i/lub żyjących w ponownych związkach. Ks. Bortkiewicz pyta wprost: „czy ojciec generał jest w ogóle człowiekiem wierzącym?”.
  Read more: http://www.pch24.pl/ks–prof–bortkiewicz-o-generale-jezuitow–dopuszcza-sie-herezji,52439,i.html#ixzz4kcRcCbwc

  Polubienie

 18. Ponad 900 parafii zniknie z katolickiej mapy Niemiec. I to tylko w jednej diecezji!
  Biskup Stephan Ackermann z diecezji Trewir w Niemczech ogłosił, że zamyka prawie wszystkie parafie. Najstarsza jednostka administracyjna Kościoła w Niemczech zlikwiduje aż 903 parafie. Wierni będą mogli korzystać z posługi pasterzy w 35 pozostałych parafiach. To efekt „kryzysu”, jaki dotknął coraz bardziej protestantyzujący się Kościół katolicki.
  Liberalny biskup Stephan Ackermann przyznał, że nowe parafie nie będą miały nic wspólnego z tradycyjnymi poza nazwą.
  Od Soboru Watykańskiego II niemiecki Kościół katolicki szybko się zliberalizował, o czym pisał w swojej bestselerowej książce ks. Ralph Wiltgen „Ren wpada do Tybru.” Kilku niemieckich prałatów było zaangażowanych w tak zwaną mafię Sankt Gallen, która twierdziła, że w ciągu ostatnich dwóch konklawe doszło do wyboru papieży, którzy stopniowo mieli „reformować” Kościół. W tym roku dwie niemieckie diecezje (Osnabrück i Moguncja) nie wyświęcą żadnego kapłana. Podobne problemy mają inne biskupstwa.
  Jednak Trewir to szczególny przypadek. Po pierwsze, jest najstarszą katolicką diecezją w Niemczech i miejscem narodzin Karola Marksa, ale także do niedawna diecezją kardynała Reinhardta Marxa, przewodniczącego konferencji biskupów niemieckich i jednego z najbliższych doradców papieża Franciszka.
  Kardynał Marx znany jest między innymi z krytyki dubia.
  http://www.pch24.pl/ponad-900-parafii-zniknie-z-katolickiej-mapy-niemiec–i-to-tylko-w-jednej-diecezji-,52443,i.html#ixzz4kcuCJ0pn

  Polubienie

 19. Zwolennik aborcji w papieskiej akademii życia.
  http://www.pch24.pl/die-tagespost–nigel-biggar-w-papieskiej-akademii-zycia-to-blad,52431,i.html
  Wczesniej został przygotowany pod to grunt.
  Obrońcy życia i byli członkowie Papieskiej Akademii Życia wyrażają zaniepokojenie obecnym kursem obranym przez nowego przewodniczącego – Vincenzo Paglię. Zwolnił on bowiem znaczną część dotychczasowych członków organizacji a także zliberalizował zasady dotyczące ich prawowierności. Zdaniem obrońców życia działania te niszczą instytucję założoną przez Jana Pawła II.
  Dziewięć miesięcy temu papież Franciszek mianował arcybiskupa Vincenzo Paglię przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia. Ten z kolei dokonał w niej rewolucyjnych zmian. Zwolnił on bowiem jednocześnie 172 osób należących do Akademii pozostawiając jedynie części z nich możliwość powrotu a także anulował wymóg, aby nowi członkowie podpisywali oświadczenie o woli ochrony życia według Magisterium Kościoła.
  http://www.pch24.pl/dzialacze-pro-life-powaznie-zaniepokojeni-zmianami-w-papieskiej-akademii-zycia,52132,i.html#ixzz4jLhJUrXz

  Polubienie

  • Otwartość na sodomię i eutanazję. Skandaliczne nominacje do Papieskiej Akademii Życia

   Wikimedia Commons

   Kolejne skandaliczne nominacje do Papieskiej Akademii Życia. Jej nowymi członkami są: teolog z Mediolanu, ks. Maurizio Chiodi, który wspiera eutanazję i profesor Anne-Marie Pelletier, opowiadająca się za otwartym podejściem wobec sodomii i innych aberracji seksualnych.

   Dziewięć miesięcy temu papież Franciszek mianował arcybiskupa Vincenzo Paglię przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia. Hierarcha dokonał w niej rewolucyjnych zmian. Zwolnił jednocześnie 172 osób, pozostawiając jedynie części z nich możliwość powrotu, a także anulował wymóg, aby nowi członkowie podpisywali zobowiązanie do ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci zgodnie z Magisterium Kościoła.

   Read more: http://www.pch24.pl/otwartosc-na-sodomie-i-eutanazje–skandaliczne-nominacje-do-papieskiej-akademii-zycia,52473,i.html#ixzz4kip5F045

   Polubienie


 20. Socci o pontyfikacie Franciszka – Historyczne oskarżenie
  Recenzja najnowszej książki Antonio Socci La Profezia Finale [Finałowe proroctwo] — Christopher A Ferrara
  Wprowadzenie
  Wielokrotnie włoski katolik i intelektualista Antonio Socci szokował „główny nurt” katolicki ostrymi wypowiedziami potwierdzającymi diagnozę obecnego kryzysu w Kościele w kręgach „tradycjonalistów” i „fatimistów”.
  Odwrotnie do wielu swoich kolegów komentujących katolików,
  — Socci nie wycofuje się z publikacji tego czego wymaga uczciwość intelektualna w tej sytuacji.
  Dlatego nie chce zniknąć jego Czwarta Tajemnica Fatimska, — zawierająca masę dowodów na fiasko Watykanu w ujawnieniu opinii publicznej całej Trzeciej Tajemnicy.
  Podobnie z jego To nie Franciszek [Non é Francesco, gra słów w tytule włoskiej piosenki] — nieustraszenie skonfrontował katastrofę obecnego pontyfikatu, nawet jeśli ma się obiekcje co do wątpliwych argumentów Socciego wobec ważności wyboru kard. Bergoglio.
  Teraz pojawia się Finałowe proroctwo, — książka która przede wszystkim jest listem otwartym do Franciszka po wprowadzeniu przeglądu uznanych objawień Maryjnych i innych proroctw, — zwłaszcza Orędzia Fatimskiego i integralnej Trzeciej Tajemnicy, które są ze sobą zgodne i

  — „wskazują na nasze czasy jako okres niemal apokaliptycznego punktu zwrotnego”.

  Ponieważ książka ta pojawiła się jak dotąd tylko w języku włoskim, a może nigdy nie będzie miała wydania angielskiego – tłumaczenia tu są moje – co wydaje się właściwe.

  Oto recenzja książki, która jest bardziej przeglądem tekstu, a nie zwykłym jej podsumowaniem.

  — To co podnosi tę pracę do statusu dokumentu historycznego — jest otwarty list do Franciszka.

  Tu mamy do czynienia z tekstem, pod którym wrze ledwie ukrywana, ale w pełni uzasadniona furia z powodu zgubnych skutków tego, co Socci nazwał „bergoglianizmem”
  – mieszanka pobożności ludowej, lewicowej ideologii, pogardy dla ścisłego przestrzegania tradycyjnej doktryny i dyscypliny Kościoła, i kultu osobowości wywołanego i podtrzymywanego przez masmedia zachwycone papieżem, który, — jak pisze Socci, — wydaje się, iż „przystąpił do ataku na Kościół”, zamiast bronić go przed atakami.

  Tytuł listu otwartego – „Przerażająca odpowiedzialność przed Bogiem” – nadaje ton zjadliwemu oskarżeniu całego pontyfikatu,
  — który, właśnie z powodu jego wrogości do Tradycji, cieszy się
  — „nieznośnym ogólnym podziwem mediów, a przede wszystkim laicystów i wrogów Chrystusa, którzy propagują prawdziwy kult osobowości” (s. 92).
  Franciszek, mówi — Socci, promuje błąd „czystego” chrześcijaństwa (cytując Andreasa Hoffera),
  — „rodzaj‚ superchrześcijaństwa, — co ma oznaczać, że — „jest dużo lepsze od samego Jezusa Chrystusa”,

  bo uważa, że
  — „nie wystarcza już miłować grzesznika… Trzeba nawet kochać grzech” (s. 98).
  Nie bez powodu ironicznie zatytułowany „Synod o rodzinie” szeroko degradowano jako „Sin-Nod” i „Synod przeciwko rodzinie”.
  POLECAM DO PRZECZYTANIA CAŁOŚĆ :
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2016/06/08/socci-o-pontyfikacie-franciszka-historyczne-oskarzenie/

  Polubienie

  • NO TO LECIMY.Chyba już nikt nie powie,że u nas jest dobrze i tak,jak powinno być.Lecz czy to ta sama Ewangelia??
   Chyba już czas,abyśmy intensywniej(3 x dziennie) i to codzienne modli się TĄ MODLITWĄ :KM-158 zanim nastąpi pazdziernik.
   Patrzcie! w pazdzierniku mija dokładnie 100 lat od ostatniego Objawienia Matki Bożej.Oni to robią dwa tygodnie po uroczystościach.Widzicie?,to tak samo,jak niedawno obchodziliśmy rocznicę Chrztu Polski,a zaraz po tym,ci sami,którzy uczestniczyli w ROCZNICY chcą zamienić na islam,udając,że nie widzą czym kończy się taka gościna.ZDRADA!

   „Aby było pewne, że pozostaniecie silni, odważni, opanowani i że zachowacie pokój,
   kiedy weźmiecie Krzyż Mojego Syna na swoje ramiona,
   musicie odmawiać tę Krucjatę Modlitwy.

   +++Niech ci spośród was, którym ciężko jest zaakceptować, że te wszystkie rzeczy nastąpią, wiedzą, że nadejdzie taki dzień, kiedy będziecie odmawiać tę Krucjatę Modlitwy (158) trzy razy dziennie, albowiem presja, jakiej będzie się was poddawać — abyście wyparli się Mojego Syna — będzie przytłaczająca.

   Krucjata Modlitwy (158) Zachowaj mnie od jednej światowej religii
   POKUTA,POKUTA,POKUTA!

   Polubienie

 21. Najpierw nie klękanie, teraz nie branie udziału !!!
  Potem co?!!!
  Rozumiem, że nikt nie widział w tym nic złego!!!
  To taka kolejna przypadłość chorobowa Bergoglia, którą powinniśmy zrozumieć i usprawiedliwić, po wyprostowanych kolanach !!!
  Tak więc wszystko jest OK !!!

  A fałszywy prorok w swoim zuchwalstwie posuwa się coraz dalej i dalej i … !!!
  Przepraszam za mój sarkazm, ale niestety patrzeć już spokojnie nie mogę na to co wyprawia Bergoglio, a duchowni milczą, udając, że wszystko w porządku.

  Polubienie

  • Po prostu solidaryzuje się z tymi,którzy nie oddają czci Panu Jezusowi i robi to konsekwentnie od samego początku.Teraz bardzo skupiony jest na „uchodzcach” i na telefonach do tych Episkopatów,które mają problem z wiernymi,a może powinnam powiedzieć niewiernymi FP i islamowi i talmudowi?,z nami,którzy wręcz nie życzymy sobie rozwałki we własnej Ojczyznie.Nie liczmy na to,że w razie gdyby przyjęto u nas „uchodzców”,to Episkopat pójdzie za nami i z nami ramię w ramię,to JUŻ widać przecież!.Wręcz przeciwnie,już na KULU byli „uchodzcy” i powyrzucali stamtąd krzyże.Pamiętacie to?.Ludzie,którzy je znalezli przynosili na KUL,a duchowni podeszli do sprawy oczywiście z poprawnością polityczną,przypomnijmy sobie te reakcje,jakie wtedy miały miejsce ze strony duchowieństwa na Uczelni.Więc możemy się spodziewać,że Bergoglio i Episkopat to ta sama drużyna i będziemy przechodzić potem przez tę poprawność polityczną przez siły porządkowe i duchowieństwo, tak samo,jak na Zachodzie ludzie przechodzą.Zapomnieli bardzo szybko,…….która to jest owczarnia Pana Jezusa.
   Wracając do Twego @Beatko pytania : „Potem co?? „,to odpowiem,że on(FP)kolejne Święta zacznie przestawiać,aż w końcu te przestawione Święta czcić będą razem z A/C.Bo przestawienie Świąt,ustalonych przez Boga już nie jest Świętem Boga,gdyż złamało się to,co było ustalone ODGÓRNIE,ale to żadna nowość!…,bo skoro już grzechu nie ma?,Dekalog niepotrzebny?,to jest to już religia ustanowiona przez człowieka,a co za tym idzie człowiek stawia się w miejscu Pana Boga.Czy zle mówię??,bo ja to tak widzę .Boże Ciało było ustanowione przez Pana Jezusa,to Św.Juliannie(przeoryszy konwentu augustianek-w 1245r).Pan Jezus powiedział,że ma być zaraz po NIedzieli Trójcy Świętej, w CZWARTEK.Zobaczcie,że to nie tylko to Święto przesuwają duchowni,ale i WNIEBOWSTĄPIENIA,a w Piśmie Świętym jasno powiedziane,że od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia jest 40 dni.
   Więc??
   Jak można sobie tak samemu przesuwać Święta?? Dla mnie jest to brak szacunku,Kto tu jest Bogiem.
   Musimy uzbroić się w cierpliwość,bo już lepiej nie będzie,a nawet……
   Dlatego kiedyś powiedziałam,że co innego o tym czytać,a co innego w tym żyć,jest to straszne nie tylko dla oczu.Ale co nas jeszcze nie zabiło,to nas zahartowało na przyszłość.Gorzej z tymi poprawnymi katolikami,którzy nic nie widzą i nic nie słyszą,ale bronią herezji i plugastwa!!…. do upadłego!!…… i jeszcze każą przepraszać wrogów Boga,za to,że mówi się prawdę!
   A zatem @Beatko
   on nie klęczy przed Panem Bogiem konsekwentnie od 2013 roku,bo nie wierzy w Chrystusa,dzięki temu pokazuje,czym dla niego jest Krzyż Chrystusa.Obraża Boga,ale klęczy przed wiadomo kim,pokazał to nie raz.
   Módlmy się za tych,którzy za nim podążają,bo oni posnęli.

   Polubione przez 1 osoba

 22. Zobaczcie,co biedni imigranci robią i jak są prześladowani,okradani i ile na nich rozboju..Zobaczcie ile tam kobiet i dzieci małych.

  A w naszych Kościołach są intensywne adoracje przed Najświętszym Sakramentem i księża proszą,abyśmy się modlili UWAGA!!…w intencjach FP.Ja w jego intencjach nie modliłam się i nie modlę,po prostu wyrwałam z Kościoła,bo nie mogłam tego znieść,bo wiem,że jego intencje są szkodliwe.
  „Módlcie się, módlcie się, módlcie się, aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na to, jak Moi zagubieni, wyświęceni słudzy padną mu w podziwie do stóp. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia.
  Jego pokora będzie fałszywa.
  Jego intencje będą szkodliwe,
  a miłość, którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego — świeży powiew. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego.

  Módlcie się, módlcie się, módlcie się. Bo wy, Moje dzieci, musicie stać na straży. Potrzebujecie, bym was prowadził teraz, gdy te proroctwa są objawiane światu. Bądźcie silni. Bądźcie wierni Mojemu nauczaniu. Módlcie się w grupach. Módlcie się Świętym Różańcem, by chronić się od złego.

  Zapamiętajcie jedną rzecz. Moje nauczanie nigdy się nie zmienia. Jest takie same, jakie było zawsze. Jak już mówiłem wcześniej, jeżeli odkryjecie, że zostało zafałszowane, złagodzone albo, jak będzie w tym przypadku, zniekształcone w taki sposób, że będzie się ono wydawać wam dziwne lub odbiegające od Mojego nauczania, odwróćcie się od tego i módlcie się o Moje prowadzenie.

  Wasz Boski Zbawiciel Jezus Chrystus”

  A tu niżej,….to widziane Oczami Boga tchórzostwo ale i męczeństwo,które już są widoczne,a niedługo będą bardziej :
  http://jezusdoludzkosci.pl/2013-03-20-19-15-tak-jak-niewidomi-nie-potrafia-widziec-podobnie-bedzie-z-tymi-w-kosciele-w-rzymie-ktorzy-widza-ale-odrzucaja-przyjecie-prawdy

  http://jezusdoludzkosci.pl/2011-03-03-23-00-demokracja-zniknie-ksieza-zostana-meczennikami

  Polubienie

  • @Wiesia
   Ponieważ wchodziłaś na „ndie.pl” to Ci napiszę, że zostałem dosyć skutecznie zablokowany. Ponieważ i tak mój dostęp do internetu się kończy to nie będę zaczynał od nowa wszystkiego. No, powodzenia.

   Polubienie

 23. Blokada na „ndie.pl” obowiązuje to jeszcze skorzystam i póki mogę to tu jeszcze napiszę.

  To prawda, że nie mamy przymusowego kontyngentu „uchodźców” i dzieki Bogu, ale jeśli ktoś myśli, że to gwarantuje bezpieczeństwo to może się grubo pomylić. Jest wewnątrz UE ruch bezgraniczny. Zatem jeśli dany „uchodźca” otrzymuje pozwolenie na uczestnictwo w tym ruchu to nic nie stoi na przeszkodzie by tu dostał się np. z pasem szahida albo w całości albo stopniowo przemycanym. Może – jak się zna – zaopatrzyć w potrzebne artykuły by coś domowego skonstruować. Skoro p. Szeremietiew informował, że mała dziewczynka z rodziny tzw. porządnych Syryjczyków co to dostali obywatelstwo u nas, mówiła do siostry zakonnej: ja cię kocham, ale jak dorosnę to cię zabiję tylko tak żeby nie bolało – a ja znam opowieść o tym jak Arab mówił do Polaka jeszcze w PRL-u: jesteś moim przyjacielem ale i tak cię zabiję bo jesteś niewierny – to to oznacza, że bezpieczeństwo można uzyskać albo zamykając granice dla jakichkolwiek „uchodźców” czy w ogóle muzułmanów albo należy być gotowym na śmierć. Nie widzę innych możliwości bo nie wygląda na to by muzułmanie się nawracali na chrześcijaństwo – zresztą w KK nikt im tego teraz nie ułatwia – co najwyżej takija i ketman. Dżihad trwa.

  Polubienie

   • Tak,czytałam,że kiła i jej pochodne na potęgę się rozprzestrzeniają.Wygląda na to,że ściągają ich dlatego,aby znalezć sposób na nas,.w sprawie szczepień globalnych.Myślę,że normalny człowiek,który jeszcze nie widział wcześniej w tym niedorzeczności,że UE ich ściąga na potęgę,bez jakiejkolwiek kontroli i obiecała im hotele wielogwiazdkowe,ten już wie jaką miłością pała Bruksela do cywili w Europie.To jest to ich MIŁOSIERDZIE.W razie draki mają przecież bunkry…. dla siebie 🙂
    Ubogacenie nam się szykuje ,jak babcie kocham!

    Polubienie

  • @Lolo
   Tak jest jak piszesz,ale dodam jeszcze to,że między nimi są tacy,którzy znają nasz język,wchodzą na portale nasze,na blogi.To,że są butni,to można w tym filmie ,który dałam wyżej :
   (Wiesia , 21 czerwca 2017 at 23:01)
   w czasie : 13,21 usłyszeć,co mówią ,że mają w nosie naszego zaproszenia lub zakazy,bo i tak wejdą!!.Ten imigrant,który zna język angielski o tym mówi.
   A teraz na temat ndie. Wchodzę tam poczytać włącznie z komentarzami,aby zobaczyć nastroje i wymianę zdań i też stwierdzam obłudę,widziałam reakcję niektórych na artykuł w którym minister mówił o tej dziewczynce i naszej zakonnicy.
   No i skoro Ciebie blokują i to za mówienie prawdy i na takim portalu,to znaczy,że jest on stworzony w celach nie takich,jak sądziliśmy!!.
   Poza tym dzisiaj pisać,jak jest,to graniczy z cudem,aby pozostało nietknięte i pozostawione bez echa.Tak więc wszyscy pewnego dnia będziemy zablokowani.Coś Ci pokażę :
   „Będą mówili, iż Moje Słowo tak bardzo obraża innych,
   że zostanie uznane
   +++za niepoprawne politycznie
   i to będzie podane jako główny powód, by radykalnie zmienić oblicze chrześcijaństwa.”-
   7 sierpnia 2014 roku, godz. 23.40
   Nawet Pan Jezus użył tego określenia.
   Jeżeli Cię zablokują całkowicie,to ja i inni będziemy wiedzieć,że zaczęło się już na poważnie zwalczanie uczciwego przekazu w naszym kraju.Póki co,pamiętaj,że i za Ciebie się modlimy.Jak Bóg da,to przyjdzie dzień,że się spotkamy.Również pozdrawiam i póki możesz,to tutaj pisz,bo my znajdziemy sposób na sekretny kanał.Trzymaj się,nie jesteś sam,choć w grupie łatwiej jest,to prawda.Znajdziemy sposób.

   Któż,jak BÓG!

   Polubienie

   • @Wiesia
    Ja raczej jako tako do Administratorów nie mam pretensji. Raczej myślę, że ktoś wywiera naciski. Ale zmieniony jest sposób dostępu. Niestety nie mam żadnych możliwości odzyskania hasła mimo formalnego ułatwienia. Co najdziwniejsze, jeszcze rano mogłem pisać bez przeszkód a po tym jak ostro „pojechałem” po Bergoglio się skończyło. No cóż jak napisałem nie kalkuluje mi się zaczynać wszystkiego od początku na krótką chwilę. Także i tu koniec bo taka perspektywa.

    Polubienie

   • W takim razie,aby nie robić niepotrzebnie naszemu Adminowi kłopotów,to sama muszę bardziej przyłożyć się,do podawania swoich myśli,w sposób przemyślany i szeroko wzrocznie podejść do tej sprawy,aby nie spowodować czegoś.No cóż,żyjemy już w takich czasach,że nie sposób nie zauważyć,iż mowa powściągliwa przedłuża dostęp tu i tam.Pętla się zaciska.

    Polubienie

   • @Wiesia
    Znikam w ogóle z internetu. To co na tę chwilę miałem do powiedzenia to powiedziałem. Jeśli moje poglądy są prawdziwe to należy je przyjąć. Jeśli błędne to odrzucić. A poza tym każde z nas będzie musiało indywidualnie zmierzyć się z problemami.

    Polubienie

   • @Lolo
    to prawda,moja zgoda na ujawnienie Tobie meila związana jest z pewnych względów,a Ty się domyśl jakich.Przyjdzie taki dzień i to prędzej,czy pózniej,że będziemy się szukać,więc zaproponowałam to przyszłościowo,przyda się.

    Polubienie

   • @Wiesia
    Znajdziemy się. Zresztą to sprawa drugorzędna. Rób co robisz wokół siebie tam gdzie jesteś. I tam organizuj grupy podobnie myślących. I róbcie sieć tak jak to jest w KP. Być może w końcu nasze duchowieństwo wreszcie się ruszy bo herezja jest aż nadto widoczna. Nie da się tego zamieść pod dywan i każdy musi się określić zdecydowanie. Po prostu jest taki rozdźwięk – upraszczając – pomiędzy tym co reprezentował Jan Paweł II (i Benedykt XVI) a tym co reprezentuje Bergoglio, że duchowni nie będą mogli uniknąć odpowiedzi. Jeśli ja do znajomych i to nie młodych, z którymi nie jestem blisko i raczej nie prowadzimy jakichś tam rozmów tylko zdawkowa wymiana zdań, mówię nagle, że inicjał – litera „K” – się nie zmieni bo mieliśmy dotychczas Kościół a teraz będzie K.restwo (dosłownie) i to Powszechne i oni patrzą na mnie ze zrozumieniem, to duchowni powinni się poważnie zastanowić nad tym co głoszą z ambon. Jeżeli ja siedzę w przy stoliczku na kawie z dobrym znajomym i mówimy dosyć głośno i to w Boże Ciało, że nasi biskupi badziewią, zdrajcy i w ogóle, i nie ma reakcji obok siedzących tylko wzrok zamyślony, to coś to znaczy. Bo Polska to nie Niemcy i może być tak, że owieczek nie będzie, chyba że sprowadzą sobie „uchodźców” i dokooptują pp. Lisa i Migalskiego z całą pozostałą ferajną. Tylko wtedy jak dojdzie do rozróby w kraju to może się okazać, że do obrony takich „pasterzy” chętnych nie będzie a nowe „owieczki” rozprawią się z nimi w trymiga. Jak to w mądrości: chcącemu nie dzieje się krzywda.

    A ze mną w ogóle nawet fizyczny kontakt będzie utrudniony chociaż to nie więzienie ani inny formalny przymus odosobnienia..

    Polubienie

 24. http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20500&Itemid=53
  Sąd UE ogłosił, że szczepienia mogą i wywołują ciężkie choroby oraz kalectwo

  Prof. Maria Majewska

  Sąd UE ogłosił, że szczepienia moga i wywołują ciężkie choroby oraz kalectwo, i że można to stwierdzić wyłącznie na podstawie faktu, że ktoś byl zaszczepiony i wkrótce po szczepieniu zachorował na jakąś poważna chorobę.
  Można to stwierdzić bez badań naukowych, które jak wiadomo od dawna, w wiekszości sa dzis fałszowane na korzyść karteli farmaceutycznych.
  To powinno dać polskim sądom wiele do myślenia.

  Fragment ze strony linkowanej pod informacją (translacja automatyczna):
  „(CNN) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł w środę, że sądy mogą uznać szczepionek być przyczyną choroby, nawet w przypadku braku dowodów naukowych link potwierdzający.”

  Polubione przez 1 osoba

  • @Lolo
   hahahahaha!
   no i nie wytrzymałam,parsknęłam śmiechem,ciekawe również komentarze i genialne tłumaczenia.Jedno jest pewne,że jak wpuszczą,to ubogacenie będzie na całego i to pod każdym względem .Idziemy do przodu zatem z batutą i humorem hahahaha!.Wiem,wiem powinnam być poważna,ale cóż, nazbierało mi się tych mądrości ostatnio,że reakcja taka,a nie inna. 🙂
   Dzięki @Lolo

   Polubione przez 1 osoba

   • @Wiesia
    Nie zapomnij o dystansie do tego wszystkiego, takiej zdrowej ironii. To pomaga znieść to wszystko. Oczywiście przede wszystkim siła z wiary, ale takie drobnostki też dają chwilę wytchnienia.

    Polubienie

   • @Wiesia
    „ndie.pl” puściło informację, że to „tryb konserwacji”. Przyjmijmy, że wierzę. Nie chcę przeceniać swojej osoby, ale to ukazało się chwilę po tym jak tu napisałem: „albo ktoś im bruździ albo zmieniają serwer”

    Polubienie

   • @Lolo
    Wiesz?ja też mam bujną wyobraznię i powiem,że ta moja …wyobraznia również mi podpowiada,że niektórzy siedzą i tu i tam :). Tak na wszelki wypadek. Ciężko pracują,jak mrówki,aby nic nie pominąć,czujne oko zawsze czuwa.Ale to moje takie tam teorie spiskowe,jak zawsze. Zbiegi pewnych okoliczności czasami widzę i jestem zdumiona rozdwajaniem się.Ale czego nie robi się dla mamony lub idei?! 😉
    Ja tak miałam często z moją pocztą,że jak wpisywałam hasło,to mi przychodziła odpowiedz,że to nie moja poczta.Nie rozwijam tematu,bo pisałam już o tym.Dziś wszystko jest możliwe.No,ale nie chcę oskarżać,bo mogę się pomylić i skrzywdzić kogoś.Poczekajmy a zobaczymy.

    Polubione przez 1 osoba

 25. @ Lolo

  Lolo dopóki możesz to pisz.
  Każdy wpis jest dzisiaj ważny.
  Każdy wnosi coś co otwiera oczy na to co nadchodzi.
  Ciemność duchowa zapada nad światem!
  Straszliwa ciemność!

  Wczoraj byłam na „pogrzebie’ kolegi z liceum. Okazał się być ateistą. Do dzisiaj to przeżywam.
  To nie pogrzeb a świecka ceremonia, poryczałam się po raz enty. Nie ważny zresztą mój płacz.
  Po prawdzie był to płacz, nad świadomością duchową obecnych na pogrzebie.
  Większość była zachwycona, a ja przerażona, gdy słyszy się, jak to lokator trafił na swoje miejsce przeznaczenia, kupka prochu, bo tyle zostaje z człowieka trafiła do ostatniego z mebli – urny, a truchło włożone zostało do ziemi !!!

  Nikomu z obecnych, poprawka znacznej większości to nie przeszkadzało, ten twardy ateizm, bez duszy !
  Ale wszystkim podobało się gdy mistrz ceremonii na zupełny koniec zawołał do obecnych –
  pamiętajcie, dlatego trzeba szarpać z życia garściami ile tylko się da !!!

  Obraz tego na niwie tej śmiesznej ceremonii, sądzę można odnieść w zupełności do całego świata.

  A żeby było milej, albo ciężej na duszy dla mnie, po pogrzebie spotykając się ze znajomymi z liceum, powiedziałam jako jedyna, że mnie w ogóle się ta cała ceremonia nie podobała.
  A zmarłemu potrzebne są najbardziej nasze modlitwy i Msze zamówione w jego intencji.
  A na odpowiedź kolegi, że on już spoczywa w ziemi i na tym koniec, powiedziałam wprost, że albo czeka go piekło, albo niebo przez czyściec -wiatyk-

  Po czym usłyszałam od niego – Beatko w niebie Bóg też przygotował oddzielne miejsce dla ateistów, ja w to wierzę, bo przecież to dobrzy ludzie, nie tacy co to w kościele w pierwszych ławkach siedzą, a potem wyjdą z kościoła i … – ręce mi opadły i ryczeć mi się chciało.

  Myślę jednak, że Pan Bóg przez to doświadczenie wczorajsze chciał mi pokazać, w jak potwornej ciemności duchowej znajduje się w obecnym czasie ludzkość !!!

  Ciemność z każdym dniem gęstnieje i zasnuwa kolejne połacie Ziemi!!!
  I jak ludzie nie przyjmą kłamstw Bergoglia, że wszyscy trafimy do nieba, gdy na własne uszy słyszę, że jeden z „rejonów” w nim, jest przygotowany dla ateistów!!!
  Taka to jest właśnie dojrzałość duchowa ludzi w obecnym świecie !!!
  Łykną te kłamstwa jak świeże bułeczki!!!!

  Polubienie

  • @Beata
   Właśnie to robię (o pisaniu). Co do tego specjalisty „od osobnych miejsc w Niebie” trzeba było mu zacytować:
   „Mówi głupi w sercu swoim: nie ma Boga” (Ps 53:1; BT)
   I że za dużo się naczytał AL 297.

   Polubienie

 26. Ciemność duchowa pogłębia się i pogłębia się również Ucisk !!!
  Głosy Prawdy są bezwzględnie uciszane !!!

  Szef włoskiego Radia Maria zawieszony

  ” Szef włoskiego Radia Maria pijar o. Livio Fanzaga został zawieszony za wypowiedź na temat senator Moniki Cirinny, promotorki ustawy, zezwalającej na zawieranie homoseksualnych związków partnerskich. Prawo to zostało nazwane jej imieniem.

  – Ona przypomina mi ową niewiastę z 17 rozdziału Apokalipsy, Babilon w rzeczy samej. Teraz świętuje szampanem zwycięstwo, ale może być spokojna – nadejdzie też i pogrzeb. Życzę jej, żeby nastąpił jak najpóźniej, ale i tak to nastąpi – powiedział o. Fanzaga.”

  https://info.wiara.pl/doc/3995260.Szef-wloskiego-Radia-Maria-zawieszony

  Niebezpieczne poprawki do rezolucji ONZ o ochronie rodziny

  ” W Radzie Praw Człowieka ONZ trwają negocjacje nad ostatecznym kształtem rezolucji o ochronie rodziny. Niestety, w ostatnich dniach Szwajcaria oraz – w imieniu Unii Europejskiej – Malta zaproponowały kontrowersyjne poprawki promujące ideologię LGBT i podważające naturalną tożsamość rodziny. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję w obronie integralności rezolucji chroniącej rodzinę.”

  https://info.wiara.pl/doc/3994978.Niebezpieczne-poprawki-do-rezolucji-ONZ-o-ochronie-rodziny

  Polubienie

 27. Oglądałem właśnie „Minęła 20-sta” w TVP Info. Występował Cejrowski, jak co czwartek. Zwrócił on uwagę na to, że sprawa z tymi „uchodźcami” co to gminy – wg. Schetyny i „schetyniątek” – mają przyjmować przypomina jako żywo sprawę zabierania dzieci i przekazywania ich rodzinom zastępczym przez Jugendamty. Za każde dziecko zabrane Jugendamt (czyli urzędnicy) dostają forsę od państwa niemieckiego. Wynika z tego, że pod płaszczem bergogliańskiego miłosierdzia i wykłuwania nim oczu Katolikom polskim znowu jakaś banda urzędasów będzie kręciła swoje lody bo za „uchodźcami” będą szły konkretne pieniądze. Ciekawe jak długo?
  Ale nie tylko oni, bo przecież biskupi też chrzanią o korytarzach humanitarnych w ramach Caritasu. Parafie przyjmą a biskupi w sumie czy to wprost do kurii czy to via parafia, dostaną pieniądze. Księża i ludzie będą się męczyć, żeby jeden z drugim taki pastuch w purpurach kupił sobie nową furę.

  Polubienie

  • No ładnie,ładnie! bergolka się rozsiewa i efekty już mamy.
   Niedługo Pan Bóg powie DOSYĆ!! i ziemia się zatrzęsie tak,że na nogach nie ustoją.Mieliśmy to zapowiedziane,zobacz Modlitwę Krucjaty.
   Krucjata Modlitwy (84) – O oświecenie dusz elit, które rządzą światem.
   O drogi Jezu, błagam Cię, oświecić dusze elit, które rządzą światem.
   Pokaż im dowód Twojego Miłosierdzia.
   Pomóż im, aby stali się otwartego serca i okazali prawdziwą pokorę,
   ku czci Twojej wielkiej Ofiary przez Twoją Śmierć na Krzyżu,
   gdy umarłeś za ich grzechy.
   Pomóż im rozpoznać, kto jest ich Prawdziwym Stwórcą,
   kto jest ich Stworzycielem, i napełnij ich łaskami, aby zobaczyli Prawdę.
   Proszę, zapobiegnij realizacji ich planów sprawienia bólu milionom ludzi
   poprzez szczepienia,
   niedobór żywności,
   +++wymuszone adopcje niewinnych dzieci
   i rozbicie rodzin.
   Uzdrów ich.
   Okryj ich Twoim Światłem
   i zabierz ich na łono Twojego Serca,
   aby ocalić ich z sideł złego.
   Amen.

   Nie chcę nawet myśleć,co zaśpiewają nam ci,co to sami psują nam Biskupów.
   Jest taki wierszyk,ułożony zapewne przez obserwatorów,a nie katolików:”Za pieniądze …. się modli,za pieniądze lud się podli”.No i zobacz,jak to dzisiaj ślicznie widać.Oj!! diabeł się cieszy i rączki zaciera,bo dusz mu przybywa.
   Panie Jezu,Ty się tym zajmij.Amen.

   Polubienie

 28. Dobra audycja o seksie w małżeństwie, wysłuchałam w radio do końca do 22,30 , co mi się rzaaadko zdarza.

  Stosunek oralny i analny szkodliwy, upokarza kobietę,powoduje raka jamy ustnej, sado-maso, gdy się wpuszcza diabła przenosi się na życie codzienne, zaczyna się przemoc. Żeby żony zdawały sprawy z potrzeby seksualnych mężów, to powinność. U kobiet wraz z wiekiem rosną potrzeby seksualne po 35 roku, u mężczyzn spada ścieżka , radio Maryja–>multimedia->audio->audycje dla małżonków i rodziców->mistyka aktu małżeńskiego (ostatnia audycja 22.06.2017)
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-malzonkow-rodzicow-mistyka-aktu-malzenskiego/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s