Statystyki i różne myśli o blogu

blogNa bloga wchodzi w tej chwili codziennie średnio około 350 osób, a każdy odwiedzający poza stroną główną otworzy statystycznie prawie cztery i pół artykułu. Od początku, kiedy został założony (październik 2014) – włączając w to prawie pół roku, kiedy nie pojawiały się nowe posty (kwiecień-wrzesień 2015) i ruch przez to był mocno ograniczony oraz kilka kolejnych miesięcy, kiedy nowe artykuły i tłumaczenia pojawiały się jedynie sporadycznie – blog uzyskał łącznie niespełna milion dwieście tysięcy odwiedzin. Nie jest to jakaś duża liczba, ale z drugiej strony też nie jest mała. Co robić dalej z blogiem?

Zaczynając bloga ponad dwa i pół roku, nie spodziewałem się, że tak się wszystko rozwinie i blog przetrwa.

Zasadniczo problem mam taki, że braknie mi czasu na nowe posty… Niekiedy nieco to kłopotliwe robić za kombajn wielofunkcyjny – jednocześnie tłumaczyć, komentować, pisać, umieszczać na blogu, robić korektę samego siebie.

Wiem, że blog rozwściecza niektórych tradycjonalistów przez podkreślanie wielkich zasług Jana Pawła II i Benedykta XVI dla Kościoła, uznawanie hermeneutyki ciągłości, a nie potępianie niektórych twierdzeń Vaticanum II, nawiązywanie do wątpliwych według nich objawień prywatnych oraz niektóre inne „modernistyczne” twierdzenia. Z drugiej strony wielu liberałów traktuje przedstawiane na blogu hipotezy jako bajanie i absurdy, a na fakty, które ujawniam, patrzy z niedowierzaniem, jeśli w ogóle zechcą coś przeczytać, ruszyć głową i przemyśleć sytuację. Magis amicus Plato…

Komentarze są bardzo różne. Ale tak chyba musi być. Komentujących jendak proszę o komentarze bardziej w temacie. Rozumiem, że tworzy się mała społeczność komentujących, która porusza różne tematy, ale nie bardzo mi się to podoba, gdy się wchodzi na blog i wrzuca co popadnie bez żadnego słowa komentarza. Lepiej mniej komentarzy, a bardziej w temacie – przynajmniej w temacie Franciszka i tematach Kościoła, niż cała masa linków ot tak, bo akurat ktoś gdzieś coś przeczytał. Nie będę wycinał komentarzy i ich specjalnie moderował, bo nie mam czasu, jedynie zachęcam.

Zastanawiałem się, czy nie rozkręcać bloga w innej formie. Z drugiej strony nie wiem także, czy blog cały czas jest potrzebny, bo obecnie krytyka Franciszka (i wskazania na jego wątpliwe działania) jest spotykana coraz szerzej w Internecie. Wielu początkowych fanów Franciszka i tych, którzy nieustannie go bronili we wszystkim, otrzeźwiało. Jaka powinna być misja tego bloga, jakiego rodzaju artykuły/tłumaczenia przedstawiać, w jakiej formie?

Zapraszam do komentowania albo kontaktu mailowego (bernard.teolog@interia.pl), jeśli ktoś chciałby się podzielić opinią lub swoimi spostrzeżeniami.

Panie Jezu, przymnóż światła. Matko Najświętsza, prowadź. Wszystko, co się czyni, musi być na chwałę Bożą.

 

125 uwag do wpisu “Statystyki i różne myśli o blogu

 1. @Bernard
  Myślę, że dopóki jest to możliwe byś prowadził ten blog to prowadź, nawet jeśli miałyby się ukazywać rzadziej artykuły wprowadzające. Internauci sobie z tym radzą w komentarzach. Jest to jedyny blog, który zajmuje się tylko „papieżem Franciszkiem” jako głównym bohaterem. Blog ponadto ma już swoją widownię i jak kto szuka informacji poza mainstreamem na temat tego „umiłowanego przywódcy” to tu jest cały zestaw informacji. Być może masz kogoś znajomego kto mógłby Ci pomóc to prowadzić. Negatywną – a zarazem pozytywną – stroną tego rozwiązania jest to, że nowy człowiek to odmienne preferencje nawet jak główne spojrzenie jest to samo. W każdym razie jest to ryzyko.

  Polubienie

 2. Blog jest ważny i potrzebny. W realu nie można usłyszeć słów prawdy o F. – ani w kościele, ani w prasie katolickiej, ani na spotkaniach różnych grup przykościelnych, ani w prywatnych rozmowach u twardogłowych katolików, którzy nie rozumieją co się dzieje. Ks Natanek po paru latach tolerowania wszystkich najgorszych nawet wyskoków F. i usprawiedliwiania ich, zaczyna coś tam przebąkiwać, ale jak dla mnie parę lat za późno. Pewnie w internecie więcej można spotkać takich stron krytycznych wobec poczynań F., jednakże profil jaki ta strona reprezentuje pasuje mi najbardziej. Strony protestanckie krytykują F., bo oni zawsze krytykują papieży i to nie jest żadna nowość i każdy papież jest zły. Strony tradycjonalistów, lefebrystów czy sedewakantystów krytykują papieży posoborowych, bo taka ich rola i profil, więc to też nie jest żadna nowość i odkrycie.
  Jedyne co mi tu nie pasuje, to fakt, że za dużo tu ludzi pozbawionych własnego zdania i własnego myślenia, podpierających się cały czas Księgą Prawdy i cały czas mówiących cytatami. Takich jak Wiesia i inni.
  Nie mam nic przeciwko Księdze Prawdy i uważam, że ma swoją wartość, ale sorry, każdy sobie może przeczytać i wejść na strony jej poświęcone, więc jak dla mnie to zaśmiecanie. te długie elaboraty i wielostronicowe cytaty, niestrawne i niepotrzebne.

  Polubienie

  • Księga prawdy to wybujałe fantazje pseudo jasno-ciemnowidzacych wizjonerów – Wiesia jest klawa ;-)) . Bernard – księga prawdy to ściema – podobnie jak Medjugorie. Niemniej jednak, czasami coś ciekawego tutaj wrzucałeś.
   lolo, wiesia i im podobnych przyblokuj a blog stanie się ciekawszy. Natanka wieczernik tez się nie sprawdził w tym roku z końcem świata. Kalendarz majów skonczył sie 21.12.2012 a świat istnieje dalej i mnóstwo bzdur Wiesi i jej podobnych nie spełniło się, gdyż to tylko były urojenia fanatyków.
   Czytam Cie Bernardzie – ciekawe art, zawsze sa potrzebne.
   Gdzie Ty w Warszawie ukrywasz się ? ;-)) Chętnie porozmawiam z Tobą w realu.
   Barbara

   Polubienie

   • Barbara to ze ty jesteś ciemna to nie oznacza ze inni też tacy są. Mam na to rozwiązanie. Obudź się i zacznij myśleć racjonalnie nie tylko przyjmujesz wszystko co ci gazeta wyborcza i TVN podsuną. Z resza nie musisz tutaj zaglądać jak nie chcesz

    Polubienie

   • Drogi Bernardzie ;-).
    Poniżej wkleję kilka herezji z tej ,, księgi prawdy”??Modlitwy Krucjaty codzienne:
    Według tej księgi obecne pokolenie będzie świadkiem Powtórnego Przyjścia Chrystusa. Księga ta zawiera serię natchnionych, Bożych orędzi, które otrzymuje pewna żyjąca w Europie kobieta, znana jako Maria Bożego Miłosierdzia, twierdząc, że dostaje je od Boga niemal codziennie, poczynając od 8 listopada 2010 roku. Pomimo że Maria posiadała niewielką wiedzę na temat Biblii, to jednak te otrzymywane przez nią Orędzia usiane są licznymi biblijnymi odniesieniami, symboliką i tajemnicami — i zostały przepowiedziane, jak wyjaśnia jej Pan Jezus, jako Księga Prawdy w Księdze Daniela.
     
    Bóg Ojciec przekazał jej także modlitwę „Pieczęć Boga Żywego” jako ochronę przeciw antychrystowi, zapowiedzianemu w Księdze Objawienia.
     
    Kościół Rzymskokatolicki upadnie i zostanie przejęty przez fałszywego proroka, który również opanuje wszystkie kościoły chrześcijańskie. Powtórne Przyjście Chrystusa zapowiada Nową Jerozolimę, Nowy Raj na ziemi. Szatan zostanie wygnany na 1000 lat. Jezus, Baranek Boży, łamie obecnie Pieczęcie i ujawnia tajemnice zawarte w Księdze Objawienia przez Swojego siódmego posłańca. Maria mówi, że ona jest tym siódmym posłańcem — wysłanym, aby przygotować świat na Powtórne Przyjście Chrystusa. Otrzymuje ona niemal codziennie jedno orędzie i twierdzi, że Jezus objawia światu tajemnice dotyczące Siedmiu Pieczęci, zawartych w Księdze Objawienia — aby mógł On zbawić świat, ofiarując każdemu Prawdę Swojego Nauczania. Jezus, mówi Maria, prosił ją o nadanie tej książce tytułu „Księga Prawdy” i wyjaśnił, że została ona przepowiedziana w Księdze Daniela (10.21). Wtedy, kiedy Anioł Gabriel wyjawił przed prorokiem Danielem, że wszystko, co zostało mu objawione na temat przyszłości i czasów ostatecznych, będzie można znaleźć w Księdze Prawdy. Danielowi nakazano zapieczętować tę wiedzę, ponieważ ma ona pozostać ukryta, aż do innego czasu, zwanego „Czasem Ostatecznym”.

    ——————————————————–

    Modlitwa Krucjaty 33 Modlitwa Pieczęć Boga Żywego

    Bóg Ojciec: „O uznanie Mojej Pieczęci i przyjęcie jej z miłością, radością i wdzięcznością”.

    Bóg Ojciec pragnie, aby wszyscy przyjęli tę Pieczęć jako ochronę – dla każdego z osobna oraz dla naszych rodzin – w czasie przygotowań na Powtórne Przyjście Jezusa Chrystusa.

    Jezus: „Pragnę, by każdy z was odmawiał od dzisiaj każdego dnia Modlitwę Krucjaty o numerze 33 i żebyście mieli egzemplarz Pieczęci Boga Żywego przy sobie”.

    O mój Boże, mój kochający Ojcze, przyjmuję z miłością i wdzięcznością Twoją Boską Pieczęć Ochrony. Twoja Boskość obejmuje moje ciało i duszę na wieczność. Chylę się w pokornym dziękczynieniu i ofiaruję Ci moją głęboką miłość i wierność, mój ukochany Ojcze. Błagam Cię, chroń mnie i moich bliskich tą szczególną Pieczęcią. Ślubuję moim życiem służyć Ci na wieki wieków. Kocham Cię, drogi Ojcze. Pocieszam Cię w tych czasach, drogi Ojcze. Ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego na przebłaganie za grzechy świata i dla zbawienia wszystkich Twoich dzieci. Amen.

    Tą pieczęć wymyśliła osoba o pseudonimie ,, Maria od Miłosierdzia,,

    Sprzeczności z Biblią
    a) Pieczęć Boga Żywego
    Biblia podaje, że pieczęć Boga Żywego w czasach apokaliptycznych będzie dana ludziom bezpośrednio przez Boga (nie przez „Marię” z Irlan­dii), na ich czołach (nie jako woskowy odcisk pieczęci) i przypuszczalnie będzie niematerialna (niewidoczna dla ludzi, ale widoczna dla 4-ch posłanych aniołów, by nie czynili ludziom opieczętowanym nimi żadnej krzywdy):
    „I ujrzałem innego anioła, wstępującego od wschodu słońca, [a] mającego pieczęć Boga żywego. Zawołał on donośnym głosem do czterech aniołów, którym dano moc wyrządzić szkodę ziemi i morzu: Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom, aż opieczętujemy czoła sług Boga naszego. I usłyszałem liczbę opieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów Izra­ela:” [Ap 7, 2-4]

    (…) Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Pieczęć o której mowa wykonana przypuszczalnie z wosku, przedstawia krzyż w koronie. Pierwotnie symbolem tym posługiwali się Świadkowie Jehowy, a wcześniej templariusze. Kościół Katolicki już dawno temu zakazał używania tego symbolu tak samo jak odwróconego krzyża (symbol antychrysta), pentagramu czubkiem do dołu (symbol satanizmu) i innych tego typu. Każdy kto więc rozpowszechnia ten symbol, także poprzez wieszanie go na ścianach pomieszczeń, sprzeniewierza się na­uce Kościoła Katolickiego, które zakazały używania tego symbolu. Prawdziwa istota z Nieba wie o takim zakazie obowiązującym w Kościele Katolickim i nie może nawoływać do jego rozpowszechniania. Zatem w sposób definitywny dostajemy tu informację, że „Maria” z Irlandii działa pod wpływem demona.

    Polubienie

   • Odrzucasz te objawienia na podstawie swoich własnych interpretacji Pisma, a nie orzeczeń dogmatycznych Kościoła i Tradycji. W ten sposób można odrzucić wiele rzeczy – zinterpretować Pismo po swojemu i powiedzieć, że jakieś objawienia nie zgadza się z moją interpretacja. Co do krzyża w koronie – diabeł lezy w szczegółach – wyjaśniano już nie raz, że co innego kiedy krzyż stoi prosto, a co innego kiedy jest przechylony, proszę pogrzebać w historii symboli.

    Polubienie

   • Tutaj to już jest zupełna kpina z sakramentów w księdze herezji:
    Modlitwa Krucjaty 24:

     

    „Proszę, abyście przyjęli Mój dar rozgrzeszenia dla dobra tych, którzy nie mogą otrzymać Sakramentu Spowiedzi lub dla tych, którzy nie są członkami Kościoła rzymskokatolickiego.” 29.02.2012, 17:30

     herezja – sakramenty są darem łaski dla osób do nich przystępujących, nie można przyjąć sakramenty za kogoś. Tylko wiara w niego  pozwala na działanie sakramentu. Potrzebny jest wcześniej sakrament chrztu – następnie wiara w Pana Jezusa jako Boga i Zbawiciela –  która z pogańskich religii wyznaje Pana Jezusa jako Boga i Zbawiciela – islam, hinduizm,buddyzm, wierzenia animistyczne. Ten fragm. Pisma Sw chyba znacie, mówiący o misji apostołów, by poszli do wszystkich narodów, głosili naukę Pana Jezusa udzielając chrztu i odpuszczając grzechu tym, którzy UWIERZĄ

    „Ci, którzy nie są katolikami, proszę niech przyjmą Dar Odpustu Zupełnego w Modlitwie Krucjaty (24)” 25.09.2012, 12:50

     kpina z sakramentów – Bernardzie, przeczytaj katechizm – o sakramentach , ich istocie i kiedy można je przyjmować.Pan Jezus zmienia swoją naukę????!!!

    Polubienie

   • Ja nie widzę w orędziach kpiny z sakramentów – tam są dziesiątki fragmentów na temat ważności i znaczenia sakramentów Kościoła. Czytała Pani całość, czy wyszukuje Pani fragmenty? Co do tego odpustu – Bóg ma prawo udzielać łaski jak chce i komu chce, nie możemy Go w tym ograniczać.

    Polubienie

   • Ad zapasów żywności – zauważ datę rok 2012
    : Przygotowywanie zapasów

    ========================

    Tak, jak Mój Syn zmartwychwstał trzeciego dnia, tak też objawi się On w trzecim dniu, po trzech dniach ciemności, przy swoim Powtórnym Przyjściu. Pragnę, abyście byli świadomi tych trzech dni ciemności i się ich nie bali. Tylko poświęcone świece zapewnią jedyne światło, na które przyzwalam, aby tym, którzy Mnie kochają, dać możność widzenia i oczekiwania z radością Powrotu Mojego Syna. 20.04.2014, 17:40

    ========================

    Musicie posadzić choćby kilka nasion – czystych nasion, które nie zostały zmodyfikowane przez ingerencję człowieka. Rozmnożę wtedy owoce, które one wydadzą i wszyscy będą mieli co jeść, gdy świat doświadczy wielkiego głodu.

    Przechowujcie dużo wody,  gdyż wszystko, co będziecie przechowywali, zostanie przeze Mnie rozmnożone. 31.08.2013, 21:45

    ========================

    Nalegam abyście zachowali wszystkie poświęcone przedmioty, różaniec, pobłogosławione świece, wodę święconą, egzemplarz Biblii i święty codzienny Mszał wraz z modlitewnikiem Modlitw Krucjaty. Musicie trzymać Pieczęć  Boga Żywego w domu i jeśli to możliwe, przy sobie. 23.08.2013, 14:09

    ========================

    O tej pustce powiedziano prorokowi Danielowi. W wielu miejscach to oznacza koniec Mojej Świętej Eucharystii i koniec Mszy, jaką znacie. Ale Moi umiłowani wierni słudzy przygotowują teraz wyrób Świętych Hostii. Muszą oni zachować Święte Mszały, szaty, Pismo Święte i Święte Krzyże. To wszystko zostanie zastąpione. 17.08.2013, 11:50

    ========================

    Nie zapomnijcie Moich wskazówek dotyczących posiadania zapasów żywności na dziesięć dni, pobłogosławionych świec i poświęconych przedmiotów w domu. 09.07.2012, 23:00

    ========================
    A co po tych 10 dniach?
    Widziałam człowieka, bogatego, który kupił sobie kuchnie węglową, kozy, kury, pszczoły poza miastem to wszystko hodował. Dwie ogromne chłodnie mięsa. Niesamowicie bogaty, na moje zdziwienie o kuchni węglowej w tak nowoczesnym domu odpowiedział – bo ma być koniec świata, Dodam tylko, że jego syna żona zostawiła i uciekła od nich jak od wariatów.
    To są brednie i jak wcześniej napisałam, to są urojenia i fantazje. To demon stosuje takie chwyty w zwodzeniu, on ośmiesza wiarę robiąc takie podszepty.
    Otwórzcie oczy i ze zrozumieniem czytajcie pomiędzy wierszami to, co demon dyktuje.
    To tylko kilka herezji z tej książki pt KP
    Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!

    Polubienie

  • @JL
   Może rzeczywiście czasem to trochę długie bo można samemu odnaleźć. Ale z drugiej strony nikt nie każe czytać wpisu. Można pominąć. Natomiast jest co innego.
   Jeśli KP jest brakującą Księgą Pisma Świętego, obiecaną przez Boga to określenie tego, że jak ktoś cytuje to jest „pozbawiony własnego zdania i własnego myślenia” jest deprecjonowaniem tej Księgi a także ludzi, którzy się do niej odwołują. Jest w konsekwencji powiedzeniem Bogu „nie”. Jeśli to co piszesz jest słuszne to najpierw musisz udowodnić, że KP nie jest księgą daną od Boga, przez Niego samego zapowiedzianą.

   Polubienie

   • @Bernard
    Problem w tym – jak to rozumiem – że Księga Prawdy została zapowiedziana w Piśmie Świętym. Albo uznajemy, że to ściema… Tutaj innych możliwości nie ma.
    Żadne inne proroctwo na przestrzeni wieków nie jest w ten sposób traktowane na czele z Fatimą. Jest dyktowana przez Chrystusa (no nie tylko). To właśnie dlatego napisałem, że to brakująca Księga. Oczywiście w samej KP jest wyraźnie powiedziane, że Pismo Święte jest najważniejsze a sama KP Pisma Świętego nie może zmienić, unieważnić ani go nie zastępuje. Nawet ja – choć to co powyższe a kontrowersyjne napisałem – głównie powołuję się na teksty biblijne. Ale jeśli coś jest zapowiedziane i na to czekamy to siłą rzeczy takie coś traktuje się jako brakujące. Na pewno nie będzie KP stanowiła kanonu Pisma Świętego jak to jest ujęte w Doktrynie KK. Niemniej stanowi jego ważne uzupełnienie po coś w końcu dane. Co więcej KP wskazuje na to, że żyjemy dosłownie w czasach opisanych w Apokalipsie i chyba to jest jej największa wartość.

    Polubienie

   • Są różne Biblie chrzescijanskie, w jedych są ksiegi (takie jak Henocha) w innych ich nie ma.
    To co sie włącza w sklad Bibli (kanon) -decyduje „rada mędrców” do tego wybranych.
    Czy KP może być wlaczona do Pisma Świetego? Oficjalna nauka KK glosi, że przesłanie Bibli jest zamkniete i nic juz do niego dodać nie można. Jednak nie jest to niemożliwe, by nie dodajac tego co zmienialoby istotę przekazu, powiększyć Biblie o dodatkowa formę i treści, nie wplywajace na zmiany tego co juz jest. To kwestia zarzadzenia przez papieza i radę mędrców, przy asystencji Ducha Świętego

    W obecnym czasie takie prawowierne przeslanki raczej trudno sobie wyobrazić (chaos dwuwladzy), nie ujmujac wagi przesłania KP.

    Polubienie

   • To, co piszesz, to modernizm pełną parą, Zorro. Radę mędrców, która sobie zadecyduje, czy to co zostało powiedziane do tej pory ma obowiązywać w takiej formie, to mamy w szamanizmie, a nie w katolicyzmie.

    Polubienie

   • @Bernard
    KP nie wnosi nic nowego w sensie prawd wiary do przekazu Pisma Świętego bo było by to sprzeczne z Doktryną KK. Tak jak inne Objawienia uznane w Kościele. Natomiast pozwala lepiej zrozumieć to co już jest dane. Jednakże powtórzę to co napisałem wcześniej: KP jako jedyne Proroctwo, które ma się ukazać w przyszłości po zamknięciu kanonu Pisma Świętego jest zapowiedziane w Biblii na czasy Apokalipsy św. Jana. W tym sensie trzeba je traktować chyba jako Aneks do Apokalipsy św. Jana i stąd wynika wyjątkowość tego Orędzia postawionego na równi z Pismem Świętym jako słowem Boga – jest zapowiedziane w Piśmie Świętym. No chyba, że ta zapowiedź to wymysł ludzki.

    Polubienie

   • Bernard
    Napisalem : pod asystencja Ducha Swiętego – zatem o jakim szamanizmie mówisz? Rady medrcow to zebrania biskupow i kardynalow z tym najwyzszym wlacznie, jak sobory. Zaś o modernizmie można mówić ze względu ja wskazania (tresci)a nie mechanizmy (formę)…

    Polubienie

   • Obawiam się Bernardzie, ze w nieuprawniony sposób wyciagasz wnioski, o żadnej ewolucji dogmatow nie pisalem. One sa stałe i zamkniete. Po śmierci ciala może dowiemy sie jeszcze o innych.
    Przy okazji proszę przypomnij jak konstytuowala sie zawartość Biblii i kiedy ostatecznie zostala zamknieta w obecną formę kanonów ?
    Jest w niej to co niezbędne do zbawienia. Jednak Bóg ciagle zwraca sie do czlowieka choć nigdy nie ma niezgodności w tej ojcowskiej mowie ( chocby przez NMP) z Biblią.
    Zawsze zdumiewali mnie ortodoksi, ktorzy mówią, że starcza im Biblia… Tak to minimum…
    O zmianach ewolucyjnych w Biblii też nic nie pisalem.
    Dla mnie ona jest zamknietym.dzielem.z woli Boga.
    Jednak wiem takze wlasnie z Biblii, że po Sądzie Ostatecznym, kiedy osądzą nas i daj Boże wejdziemy do krolestwa Niebieskiego – dowiemy sie o wszystkim a dzisiejsze kanony wydadzą sie nam owszem bardzo potrzebne, ale jako waska droga promienia do glebin swiatla wiecznego. – To zapewne nie modernizm ani ewolucja – to moje przeczucie i wielka nadzieja.

    Polubienie

   • Na otrzeźwienie wielu:
    Zapowiedź czasu trwania tych przekazów
    W dniu 12.11.2010 w przekazie nr 6 z godziny 15:00 demon podający się za Jezusa informuje „Marię” z Irlandii o tym, że współpraca z nim zajmie jej dokładnie 3 miesiące:
    „(…) zostałaś wybrana do tego, by wykonywać tę pracę ze Mną. Zabierze Ci to trzy miesiące. Chcę, żebyś opublikowała ją całemu światu. To musi być obszerne, mocne i poszukiwane przez miliony, jak Pismo Święte.”

    Polubienie

  • Zauważ,że te cytaty ,które wstawiałam,to Słowo Boże.Gdyby drażniło pogan,to jeszcze bym zrozumiała.Faktem jest,że niepotrzebnie tracę swój czas,aby drażnić bliznich.Jak chcę sobie elokwentnie porozmawiać o tym,co ja myślę,to rozmawiam z kimś,z kim mam kontakt wzrokowy.Wtedy jest to rozmowa prywatna.Admin ma rację w tym,że nie powinnam wstawiać całych Orędzi z KP,już raz mnie o to prosił i za to,że wkleiłam znowu,przeprosiłam w poprzednim temacie,bo zwrócił mi uwagę.Skoro dochodzi do takich sytuacji,gdzie kolejne osoby personalnie mnie wskazują,to strzepuję kurz z butów i idę dalej swoją drogą,
   z Bogiem i Matką Zbawienia.

   Polubienie

  • Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Niepokalana Niebieska Pani Najświętsza Maria.

   @ JL i Drogi Bernardzie
   Ponieważ mnie ,,odblokowałeś na swoim blogu, wczoraj natomiast ukazałam Tobie i Wiesi istotę diabelskiej herezji tej książki pt ,Księga Prawdy”. Jej żądanie faktów zmusiło mnie do poszukiwania tej księgi herezji i co ona zawiera. Znalazłam, wkleiłam cytaty mówiące o sprzeczności z nauką KK oraz jedno jest pewne, to jest – droga Lutra, polegająca na niszczeniu sakramentów – . Jak pisałam wcześniej, bardziej wierzycie w iluzje tej księgi niż w PISMO Św. Ty wiesz, co myślę o Wiesi i jej podobnym pod względem intelektu bywalcom tej strony, nie wrzuciłeś tego wpisu ;-).
   Mój Drogi Bernardzie, wiem, że starasz się ukazywać prawdę, czytam Twój blog, jednak jak pisałam o tym wcześniej – demon jest nieskończenie inteligentniejszy od człowieka i potrafi doskonale zwodzić. Zauważ jedno – zawsze działa opierając się na świętości. Inaczej jego działanie z miejsca byłoby podejrzane. Przykład:
   ————————————-
   Modlitwy Krucjaty codzienne:

   Modlitwa Krucjaty 33 Modlitwa Pieczęć Boga Żywego

   Bóg Ojciec: „O uznanie Mojej Pieczęci i przyjęcie jej z miłością, radością i wdzięcznością”.

   Bóg Ojciec pragnie, aby wszyscy przyjęli tę Pieczęć jako ochronę – dla każdego z osobna oraz dla naszych rodzin – w czasie przygotowań na Powtórne Przyjście Jezusa Chrystusa.

   Jezus: „Pragnę, by każdy z was odmawiał od dzisiaj każdego dnia Modlitwę Krucjaty o numerze 33 i żebyście mieli egzemplarz Pieczęci Boga Żywego przy sobie”.

   O mój Boże, mój kochający Ojcze, przyjmuję z miłością i wdzięcznością Twoją Boską Pieczęć Ochrony. Twoja Boskość obejmuje moje ciało i duszę na wieczność. Chylę się w pokornym dziękczynieniu i ofiaruję Ci moją głęboką miłość i wierność, mój ukochany Ojcze. Błagam Cię, chroń mnie i moich bliskich tą szczególną Pieczęcią. Ślubuję moim życiem służyć Ci na wieki wieków. Kocham Cię, drogi Ojcze. Pocieszam Cię w tych czasach, drogi Ojcze. Ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego na przebłaganie za grzechy świata i dla zbawienia wszystkich Twoich dzieci. Amen.
   —————–
   Co w tym tekście, a szczególnie w modlitwie jest takiego istotnego, otóż ten fragm. modlitwy anioła fatimskiego i koronki Faustyny Kowalskiej – cyt:
   Ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego na przebłaganie za grzechy świata i dla zbawienia wszystkich Twoich dzieci. Amen.
   Bernardzie, jeśli jesteś katolickim teologiem to doskonale wiesz, że Ofiarę z Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej może składać Panu Bogu Ojcu tylko i wyłącznie KAPŁAN KATOLICKI po wcześniejszej konsekracji – Ofiara zawiera się w czasie i kończy z chwilą jej złożenia następnie jako Najświętszy Sakrament jest spożywana przez kapłana i wiernych godnych przyjęcia Sakramentu EUCHARYSTII. W tych trzech przypadkach Najświętszy Sakrament zostaje sprowadzony do postaci symbolicznej, wirtualno-werbalnej czyli fikcyjnej. Poza tym każdy może taką ofiarę składać Panu Bogu Ojcu, co jest herezją, gdyż Pan Jezus pozostawił swoje Ciało i Krew pod widzialnymi postaciami chleba i wina i tak nakazał to czynić na wieki. Protestanci oczywiście nie uznają realnej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i traktują jako symbol. Niszczy się tutaj wszystkie sakramenty w tym również kapłaństwa. Tak podstępnie działa demon.
   Jestem osobą świecką, nie odróżnisz mnie od innych w tłumie, lecz oddaną Panu Bogu i z głębi serca powtórzę z radością za psalmistą ,,

   25 Miałem Pana zawsze przed oczami,
   gdyż stoi po mojej prawicy,
   abym się nie zachwiał.
   26 Dlatego ucieszyło się moje serce
   i rozradował się mój język,
   także i moje ciało spoczywać będzie w nadziei,
   27 że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani
   ani nie dasz Świętemu Twemu ulec skażeniu.
   28 Dałeś mi poznać drogi życia
   i napełnisz mnie radością
   przed obliczem Twoim.
   Dodam od siebie z pełna świadomością – SKAŻENIU I ZAWSTYDZENIU.

   masz mój link Bernardzie – napisz, jeśli będziesz chcesz?
   Barbara
   Marta – to nadałam sobie sama przy Sakr. Bierzmowania
   —————–
   Zwróćcie uwagę na daty i miejsce pod tymi linkami oraz ich zbieżność z wizjonerstwem tej Irlandki. Jestem w 99,9 % przekonana, że to są ,,wizje,, z tego miejsca.
   Staliście się bezwiednie,,koniem trojańskim” demona – w Kościele Katolickim.

   http://itccs.org/what-is-itccs/
   http://itccs.org/by-laws-of-the-international-tribunal-into-crimes-of-church-and-state-itccs/

   https://it.wikipedia.org/wiki/Kevin_Annett
   Zjednoczony Kościół Kanady (ang.: United Church of Canada) – największa chrześcijańska denominacja protestancka w Kanadzie i druga największa kanadyjska denominacja chrześcijańska po Kościele rzymskokatolickim. Kościół Zjednoczony Kanady został założony w 1925 roku w wyniku połączenia czterech wyznań protestanckich.

   Polubienie

   • Jeśli twierdzisz, że Księga Prawdy sprzeciwia się sakramentom Kościoła albo Eucharystii, to znaczy, że jej tak naprawdę nie znasz. Znajdujemy w niej dziesiątki fragmentów, które bronią sakramentów przeciwko fałszywemu prorokowi, który ma utworzyć nowy fałszywy kościół, gdzie sakramenty zostaną praktycznie odrzucone i sprofanowane. Zobacz, że to się zaczyna wypełniać – Komunia dla cudzołożników jest świętokradztwem. Jeśli w Kościele urzędowo, oficjalnie pozwala się na świętokradczą Komunię, to mamy do czynienia już nie z Kościołem, ale anty-kościołem. Mam dla Ciebie dobra rade, przeczytaj choć jedną czwartą orędzi, jakieś 300 orędzi (z wszystkich chyba ponad 1300) bez uprzedzeń, po kolei jak leci, nawet zaczynając gdzieś w środku, na spokojnie, rozeznając, ale nie czepiając się wyimków i spróbuj zrozumieć, co jest tak naprawdę jest głównym przesłaniem tekstu. Zamiast mieć do czynienia z prawdziwym tekstem orędzi, wynajdujesz wyimki, interpretujesz je po swojemu, tak by na dodatek były sprzeczne z twoją interpretacją Pisma. Tak można potępić wszystko… Dorwać się jakiegoś wyrażenia, po swojemu przytoczyć i wynaleźć fragment Pisma, który miałby być temu przeciwny.

    Polubienie

   • Poza tym nie jestem uniwersyteckim katolickim teologiem. Mam wystarczające wykształcenie i wiedzę, by móc jakoś się mierzyć z takimi zagadnieniami, ale to nie jest tytuł akademicki. Teolog to zwykła ksywa, bo zajmuję się między innymi zagadnieniami teologicznymi.

    Polubienie

  • Ponowię znalezione w necie…bo przy poprzednim wpisie umieszczony na koncu juz malo kto reaguje.

   Podpisujemy się pod tym!

   „Ostrzegamy Was kapłani i biskupi (Episkopat Polski). Jeśli wprowadzicie do Polski armię islamskich najeźdźców i bandytów gotowych mordować nasze kobiety i dzieci, natychmiast wprowadzimy akcję: „Pusta taca”. Nie znacie siły Polaków i mocy narodu polskiego. Skrzyknęliśmy w kilka tygodni prawie 200 tysięcy ludzi na Jasna Górę na „Wielką Pokutę”, skrzykniemy i teraz 1 milion. Amen.”

   #zcoprofanacje #zcoislam

   Polubienie

 3. Drogi Bernardzie blog jest niezbędny do dalszego prowadzenia. Czytający ten blog znają prawdę, my wiemy że żyjemy w czasach ostatecznych, czasach końca. Wiemy też kim jest Ten zasiadający na siedzibie Św. Piotra, ale wielu nie wie i jeżeli trafią na ten blog, poznają prawdę.

  Polubienie

 4. Blog jest bardzo,bardzo potrzebny bo pozala demaskować zakłamanie i fałsz wspłóczesnych faryzeuszy Watykanu.Musimy na bieżąco zauważać błędy aby nie dać się ZWIEŚĆ i trwać przy PRAWDZIE EWANGELI !!!

  Polubienie

 5. szanowny i drogi bernardzie. blog jest bardo potrzebny szczegolnie takim jak ja, ktorzy nie maja z kim konfrontowac swojej wiedzy i wydarzen. utwierdza w slusznosci poglado. nawet dla osob mieszkajacych poza polska jest ‚oknem na prawde’. niech wiec z pomoca boza trwa i rozwija sie. pozdrawiam.

  Polubienie

 6. Bernardzie, myślę że będę wyrazicielem wielu dziękujac za istnienie tego bloga. Miejmy nadzieję, że służy on nie tylko piszącym ale wielu innym, którzy bez tegoż bloga mieliby wielkie trudnisci do dotarcia do wielu ważnych faktow dotyczących działalności Bergoglio.
  Prosze nie karcic tak mocno Wiesi. Ona robi bardzo ważną benedyktynską robotę, przywołując ważne oredzia z KP. Wielu z nas musiało by szukać odnośnych do bieżących tematow wskazań oredzi z Ksiegi Prawdy. Chwała jej za to. Dziekuje Ci Wiesiu!

  Polubienie

 7. Nie bardzo cię rozumiem Bernardzie… jeżeli 350 wejść dziennie to dla ciebie mało w warunkach w Polsce, gdzie zaślepienie Franciszkiem jest wprost fanatyczne, to chyba się mocno nie doceniasz… Sprawy Watykańskie nabierają rozmachu i tempa; gdybyś teraz zrezygnował to byłby to chyba duży błąd… Franciszek planuje kolejny synod w 2018 roku!!! Twój blog to jedyny tak szczegółowy i chronologiczny blog w Polsce śledzący do jego poczynania od samego początku…

  Jeżeli uważasz, że potrzebujesz zmienić jakiś format bloga oraz coś dodać, abyś się czuł bardziej usatysfakcjonowany swoją pracą to oczywiście powinieneś to zrobić, bo trzeba kochać to co się robi …

  Ponadto nie możesz oceniać ilością wejść na bloga jego wpływu i znaczenia. Wiele osób nawet jak nie komentuje to zawdzięcza tobie otwarcie im oczu (nawet kler), a ponadto kiedy kryzys osiągnie swoje apogeum każdy będzie poszukiwał PRAWDY o tym kim był naprawdę Franciszek… i dlaczego nabrał tylu!

  Oraz jeszcze inna strona medalu… czy istnieje taka mozliwość, że jest to pokusa, bo szatan nie znosi tego, że wykonujesz tak dobrą robotę i to w Polsce?

  Polubienie

  • Oraz jeszcze inna strona medalu… czy istnieje taka mozliwość, że jest to pokusa, bo szatan nie znosi tego, że wykonujesz tak dobrą robotę i to w Polsce?
   Moim zdanie na pewno na blogu Królowej Pokoju po celnych wiadomościach demaskujących Fałszywego Proroka zawsze powstawała „jadka” i admin zamykał lub blokował wpisy dopóki się nie uspokoił.

   Polubienie

   • No…., to demaskowanie FAŁSZYWEGO PROROKA, wyprorokwango przez Biblię 2000 lat temu, tego który doprowadzi do zniszczenia kościoła katolickiego takiego jakim go znamy i jest „głosem wołającym na pustyni”, ale nadchodzącego antychrysta – nie uważasz za wystarczająco DOBRE ??? !!!

    Bernardzie, chyba nie widzisz krytycznie tego co robisz? Przecież to jest EPOKOWE, nie tyle dzieło co MISJA!!!

    Kto ma mówić prawdę TAKIEGO KALIBRU, kiedy ludzie nie rozumieją zła jakie ten człowiek wprowadza w kościele!!! Kiedy po latach wrócisz do tego okresu swojego życia (gdy prowadziłeś tego bloga), to będziesz wiedział, że zrobiłeś wszystko co było można, aby ratować KK przed największym po Kalwarii zamachu na Mistyczne Ciało Chrystusa…

    Najprawdopodobniej już wkrótce jeszcze bardziej pogłębi się kryzys i schizma w kościele, bo to już widać, Franciszek postepuje coraz bardziej bezczelnie… Zatrzmanie tego bloga spełniło by marzenia,… ale diabła…

    Czemu nie widzisz DOBRA w demskowaniu PRAWDY w kościele…???

    Polubienie

   • Zbuntowani biskupi i kardynalowie niemieccy -znakim tego jest niepodanie reki papieżowi. Wiem z innych źródeł, ze BXVI wymusil przywrócenie poprawnej wersji modlitw przeistoczeniowych z „umarl za wszystskich ” na poprawną umarl ” za wielu”.
    Wersja błędna ” za wszystkich” zostala zatwierdzona przez biskupów i stosowana w znacznej czesci Kosciola w Niemczech a oznaczala ona, ze grzech jest nieważny, i że nie ma kary zań, czyli piekła.
    Dzis tą drogą idzie falszywy prorok Franciszek.
    Jesli dobrze pamietam, to bylo miedzy innymi dysonansem pomiędzy BXVI i biskupami niemieckim, w tym powyższe demonstracyjne niepodanie reki.
    Pamietam też inna demonstrację niezgody -siostry zakonne niemieckie, na powitanie z papiezem przyszly po cywilnemu.
    Ten bunt – to jest jądro ciemności w kościele niemieckim. Dziś powraca za sprawą działalności Franciszka, ale juz w skodyfikowanej wersji, zgodnej z falszywym nauczaniem fp.

    Polubienie

  • W tym filmiku nie ma żadnego skandalu. Papież przedstawia kardynałów. Najlepszym podsumowaniem jest fakt, ze wita się z nim heretyk Kasper a „nie podaje mu ręki” arcykonserwatywny (nawet bardziej konserwatywny niż Burke) kardynał Brandmuller. A to dlatego że jest w jego orszaku.

   Polubienie

   • Pokazywałem kiedyś to wideo znajomej osobie, która zasięgnęła rady osoby mającej znajomość protokołu dyplomatycznego i podobno nie powinno się w tym momencie podawać dłoni. Nie wiem, jak rozumieć wtedy gest Benedykta. Wszystko mówię „podobno”, bo trudno mi to zweryfikować.

    Polubienie

 8. Czy kard Nycz jest w strukturze wolnomularskiej? Jego czyny moglyby swiadczyc o tym. Ustawia sie w kontrze do rządu narodowego nie pierwszy raz a przygotowywania diecezji do przyjmowania niesprawdzonych imigrantow, poważnie niepokoi.

  Katolik będący masonem podlega automatycznej exkomunice ipso facto.

  Polubienie

 9. Tu macie czarno na białym:

  Tu Ksiądz Natanek już Mówił o tym rok temu:

  Jakiej narodowości jest Kard. Nycz?

  On już wie że owoce Papieskich Dni Młodzieży w Polsce były (o zgrozo!) wielkie…

  Natanek, wykładnia Nycza

  Polubienie

  • Moher , 26 czerwca 2017 at 12:24
   „Czy Nycz zdaje sobie sprawę z tego?”
   Oczywiście, że jest świadomy. Przecież to jest
   wszystko starannie przygotowane. FP nie
   zasiadłby na Tronie Piotrowym ot tak
   z przypadku. Najpierw musieli rozlokować
   swoich Kościele na całym świecie,
   żeby on mógł teraz im wydawać polecenia.
   A główny cel teraz, to rozlokowanie armii szatana
   na terenie całej Europy, żeby na odpowiedni rozkaz
   mogli nas wymordować (może oni są już zaczipowani
   a tym samym przygotowani do zdalnego sterowania)
   Wtedy to w ogólnym chaosie i panującym terrorze wystąpi A/C
   aby zaprowadzić fałszywy pokój i aby ludzie z wielką ulgą
   podążali za nim do bram piekła. Przed tym ostrzega nas
   przecież KP.
   A blog jak najbardziej potrzebny, bo gdzie jak nie tu można
   tę prawdę przekazać i oczywiście uzyskać.

   i

   Polubienie

 10. Czy tego chcesz dla nas, Narodu Polskiego Nyczu? Czy tego chcesz dla nas Franciszku? Szatana macie za ojca i jego polecenia wypełniac chcecie…

  My wam damy korytarze humanitarne. Bedziecie tymi korytarzami spieprzać gdzie pieprz rośnie, jak się Polacy naprawdę wkurzą…

  Polubienie

 11. @Bernard
  Jest jeszcze jedna sprawa odnośnie pozycji KP względem Pisma Świętego. Otóż Księga została zapieczętowana do czasów ostatecznych. Oznacza to, że gdyby nie została zapieczętowana to byłą by w kanonie Pisma Świętego.
  „Teraz zbliża się wypełnienie proroctwa danego Danielowi, gdy zostało mu nakazane zapieczętowanie Księgi Prawdy, aż do końca czasów, kiedy zawartość byłaby ujawniona.” (KP Niedziela, 29.04.2012, godz. 15.33)
  To wskazuje na to, że poziom przekazu KP jest równy poziomowi przekazu Pisma Świętego.

  Polubienie

  • Tak, ale została zapieczętowana – stąd nie jest w kanonie. Nie jest częścią objawienia publicznego. Nie można stawiać na równi KP i Biblii, choć jedno i drugie są to słowa od Boga. Biblia to objawienie publiczne, a KP to objawienie prywatne, bardzo ważne, wspomniane w Biblii, ale jednak niekonieczne do zbawienia.

   Polubienie

   • @ Bernard
    ” Biblia to objawienie publiczne, a KP to objawienie prywatne”

    Czy aby można powiedzieć tak do końca, że prywatne? Tej tezie w dużej mierze zaprzecza poniższy fragment:

    Matka Zbawienia: Księga Prawdy jest zawarta w Publicznym Objawieniu
    sobota, 8 listopada 2014

    „Nigdy nie wolno wam odrzucać usiłowań, jakie podejmuje Bóg, aby doprowadzić was do Prawdy. On, Mój Przedwieczny Ojciec, kocha każdego, a misja ta została przepowiedziana. Przynosi On poprzez nią światu sekrety, zawarte w proroctwach przekazanych Danielowi, a następnie Jego wybranemu uczniowi, Janowi Ewangeliście.
    Księga Prawdy jest zawarta w Publicznym Objawieniu i jest ważne, abyście tej Świętej Księgi nie odrzucali.”

    A skoro zawarta jest w objawieniu publicznym, to skłaniam się, ku tezie Lola!

    Gdyby np. brać pod uwagę słowa, że ” ani jedna kropka, ani jedna jota, nie może być zmieniona..” –
    to też nie można odnieść tego do KP, bo jest Ona tym co zostało zapowiedziane, a ” tymczasowo” zapieczętowane, aby gdy nadejdzie czas odsłonić to przed światem.
    Więcej , to nie Maria jest autorem, a sam Bóg. Ona jest tylko skrybą, zresztą jak wszyscy pozostali prorocy. Różnicę czyni tylko to, że tamte proroctwa, które też otrzymywali przecież zwykli ludzie- wciągnięto do kanonu Biblii, a KP nigdy nie miała być ujęta , a tylko ujawniona, na koniec czasów, przez tylko jedną Osobę – Chrystusa – Baranka Bożego!
    Nikt inny nie mógłby i nie miał prawa- tej Księgi otworzyć, jak wskazuje Apokalipsa.

    „Księga Prawdy jest Słowem Bożym danym już ludzkości przez Księgę Mojego Ojca. Przypomina ona Bożym dzieciom o Prawdzie, gdyż tak wielu o Niej zapomniało.
    Ujawni również niektóre tajemnice czasów ostatecznych podanych Danielowi, tak aby wszyscy z was zostali przygotowani do wejścia, ze swojej własnej woli, do Nowego Raju.” — 08.12.2012

    Dlatego sama używam niekiedy, określenia, że KP to dopełnienie Biblii. To określenie nas zwykłych ludzi, a dla uczonych w piśmie, kapłanów, czy teologów( mówię ogólnie) może podpadać pod herezję.
    Ale żeby ją herezją określić musieli by ją najpierw przeczytać, a wtedy zapewne bardziej już zważali by na słowa, którymi ją określą !

    Polubione przez 1 osoba

   • @Bernard, @Beata
    KP jest – poprzez odniesienie wprost do zapowiedzi zawartej w Biblii – wyjątkowym Objawieniem, Orędziem, Proroctwem i w tym sensie nie ma odpowiednika wśród innych ukazujących się po zamknięciu kanonu Pisma Świętego. Wyraźne stwierdzenie o przesunięciu w czasie ogłoszenia tego co już objawione wymaga aby traktować to Proroctwo wyjątkowo i tej wyjątkowości nie przenosić na inne Objawienia pochodzące od Boga przecież, ale nie sytuowane na tym samym poziomie co KP. Nawet Fatima nie ma takiego statusu choć głosicielką jest w nim sama Maryja. A biorąc pod uwagę zawartość KP co do treści, KP nie będzie uznana jako ortodoksyjna przez hierarchię Kościoła związaną z Bergoglio ani tym bardziej przez samego Bergoglio.
    Generalnie jest jeden problem do rozwiązania, przed którym każde z nas staje: czy KP jest pochodzącą od Boga czy nie jest? Reszta sama wynika w zależności od udzielonej sobie odpowiedzi.

    Polubione przez 1 osoba

 12. Panie Bernardzie, proszę nie rezygnować z prowadzenia tego bloga ponieważ jest to dla mnie punkt orientacyjny, bo nie ma tak na prawdę w sieci żadnego takiego bloga który by sprawy Kościoła przedstawiał na bieżąco tak jak jest to tutaj przedstawiane z trafnymi wyjaśnieniami i komentarzem Pana. Wiele rzeczy zrozumiałam czytając Pana wiadomości i komentarze. Myślę że to jeszcze nie czas na zwijanie żagli, ponieważ prawda jest coraz bardziej uciszana.

  Polubienie

  • Ale z drugiej strony coraz więcej jest krytyki Franciszka w mediach, której jeszcze dwa lata temu nie było prawie w ogóle. W Polsce jakieś pch24.pl, coś na frondzie wrzucą, red. Terlikowski w małymdzienniku, na gloria w newsach albo ktoś prywatnie, w świeckich periodykach się pojawia jakiś artykuł kogoś… w mainstreamie katolickim oczywiście nie ma.

   Polubienie

 13. Szanowny Bernardzie, niech Pan robi dalej swoje zgodnie ze swoim sumieniem bez względu na głosy ultratradycjonalistów, protestantów czy kogokolwiek. Ja nie wiem, czy Franciszek to fałszywy prorok a trwające czasy to te ostateczne, ale Pański blog zmusił, zmusza bo mam nadzieję będzie zmuszał do refleksji nad tym.

  Polubienie

 14. Panie Bernardzie proszę nie rezygnować chociaż do czasu Ostrzeżenia. Myślę, że później sprawa się sama rozwiąże i Pan Bóg wskaże Panu drogę. Co do Wiesi, to wiem, że już dawno była z pana strony prośba o nie zamieszczanie długich fragmentów Orędzi od MBM, ale wiem, że nasza kochana Wiesia, robiła to z miłości do Boga i nas tutaj czytających. Wnosiła tym wiele dobrego.

  Polubienie

   • @Bernard
    Wszystkie inne portale tylko wyrywkowo traktują problem. Na żadnym z nich nie ma analizy pod kątem „fałszywego proroka” w znaczeniu Apokalipsy św. Jana. Być może tam ukazują się krytyczne materiały co do „pontyfikatu” Bergoglio – też im „ciężko przez gardło przechodzi” to samo Bergoglio nie mówiąc o fałszywym proroku – być może nawet pod wpływem informacji zawartych tutaj, dlatego że nie mogą zlekceważyć zastrzeżeń.

    Polubienie

   • Ps (@Bernard)
    A o ile na tamtych portalach tak krytyka Bergoglio – ale jako „papieża Franciszka” – jednak jakoś jest, to na pewno informacja o KP nie istnieje.

    Polubienie

   • @ Lolo

    Lolo dokładnie jest jak piszesz w komentarzu z 28 czerwca 2017 at 05:14

    Wielu łatwiej jest przejść do prawdy, że Franciszek może być fałszywym papieżem, albo myśleć, że coś jest z nim nie tak.
    Ale niewielu przychodzi do głowy, że jest on fałszywym apokaliptycznym prorokiem, bo to już zasadniczo zmienia postać rzeczy.

    Wtedy trzeba byłoby przyjąć, że mamy czas końca. A jeśli ma się jeszcze świadomość, wydarzeń zapowiedzianych w Apokalipsie, to ma się tę świadomość, że czasu” dużo nie zostało”.

    A tu prawie nowy samochód się kupiło, a może dom wybudowało, dziecko wyszło za mąż – trzeba pomóc, prace dobrze płatną właśnie znalazłem, itd, itp…
    I jak tu przyjąć, że ze wszystkim co łączy nas z tym światem, wkrótce przyjdzie nam się rozstać, lepiej więc schować głowę w piasek, nie wiedzieć, nie słyszeć, nie dostrzegać!

    A duchowni – z nimi jeszcze gorzej!!!
    Uświadomić sobie, że Tron Piotra został przejęty przez apokaliptycznego – fałszywego proroka !
    Zgroza.!
    Lepiej jak to powiedział sam Pan Jezus – „otoczyć się kokonem fałszywego bezpieczeństwa ” i wyprzeć się jak faryzeusz wszystkiego co może otworzyć oczy, bronić fałszu, bo to przecież łatwiejsza droga, niż pójście za Prawdą Chrystusową.

    Dopiero potem, gdy wszystko okaże się Prawdą , będzie płacz i zgrzytanie zębami!!!

    Polubione przez 1 osoba

 15. Paglia przygotowuje rewolucję w Instytucie Jana Pawła II dla Rodziny

  Magister ujawnia, że Jan Paweł II Papieski Instytut Studiów nad Małżeństwem i Rodziną przygotowuje nową ustawę, która będzie natychmiast wejść w życie z quirógrafo papieża Francisco.

  Instytut zostanie zmieniona, nie będą już przejąć jak tytuł imię papieża, który go będzie on o nazwie „Instytut Nauk Rodzina” lub coś podobnego założonej i zostaną włączone do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, pod nadzorem obecnym rektorem prałat Enrico dal Covolo

  https://infovaticana.com/2017/06/28/paglia-prepara-la-demolicion-del-instituto-juan-pablo-ii-la-familia/

  Polubienie

 16. Takie tam myśli pewnego znanego jezuity !

  The ‚chupamedias’ Papież: James Martin, jezuita lobby LGBT kwestionując Katechizm

  James J. Martin, zwany także Jim Martin, urodził się 29 grudnia 1960 roku jest jezuita, pisarz i redaktor czasopisma jezuickiego Ameryki. Dorastał w Plymouth Meeting, Pensylwania, a obecnie mieszka we wspólnocie jezuitów w centrum Manhattanu.

  Według relacji samego Martina, jego życie zmieniło się po obejrzeniu filmu dokumentalnego „Merton: film Biografia”, pokazując życie Thomasa Mertona, trapistów mnicha, który po mieszka i pracuje w Nowym Jorku, postanowił pójść za jego powołanie zakonne. W książce James Martin „Moje życie ze świętymi”, wyjaśnia ile przekształcił ten film. „Wciąż pamiętam jego minę, o wiele szczęśliwsze niż widziałem w lustrze każdego ranka. Jego życie, życie monastyczne, wydawało się egzotyczne, tajemnicze, romantyczne”.

  Jednak jego „wezwanie” był po przeczytaniu książki „Siedem kręgów Storey Mountain”. Martin zauważył, że po przeczytaniu go, „bezpiecznie wiedział chciałem realizować. Dla mnie to było moje wezwanie, „wyjaśnia. James Martin ma 28 lat należące do zakonu jezuitów i 17 wyświęcony na kapłana.

  +++++++ „Prawdopodobnie niektórzy święci byli gejami.”

  Tak powiedział ksiądz James Martin w jednym ze swoich profilach publicznych sieciach społecznych. I to jezuita, wybrany konsultant Sekretariatu Komunikacji przez papieża Francisco, korzysta z witryn takich jak Twitter lub własnej strony internetowej, na to, co wydaje się być jego jedynym zadaniem jako księdza jezuity: obrona zbiorowa Lesbijki, geje, transseksualiści i biseksualnej.

  https://infovaticana.com/2017/06/28/perfil-james-martin/

  Polubienie

 17. San Anton, Ojciec Anioł kościół, świątynia w Madrycie Gay Pride

  Pozwolisz wpisu do Drag Queens kapłana i inni uczestnicy ubrani jedynie w przepaskę na biodrach?

  „Musimy kontynuować uwrażliwienie wszystkich ludzi i będę obecny w Chueca jako gay pride przyniesie tysiące ludzi, którzy szukają spokoju, a także gospodarz”. Były słowa ks mediów Angel, który zdaje się zapominać prawdziwy cel tej imprezy.

  Ojciec Anioł wyjaśnił, że w ten weekend będzie odbierać w kościele San Anton „dla tysięcy ludzi w mieście stać Madryt Gay Pride”. Pozwolisz wpisu do Drag Queens kapłana i inni uczestnicy ubrani jedynie w przepaskę na biodrach?

  Również ksiądz twierdzi, że „społeczeństwo potrzebuje więcej entuzjazmu, świetne towarzystwo i słuchać siebie nawzajem.
  ++++ Franciszek mówi, że jedna rzecz mówić, a co innego słyszeć „dlatego religijne postanowił otworzyć drzwi swojego kościoła do wszystkich uczestników w” World Pride Madrycie”.

  Ponadto, jak zostało powiedziane InfoVaticana Ojciec Anioł jest zaproszony do okrągłego stołu „Siła różnorodności”, która odbyła się w piątek, 30 czerwca, z okazji „Światowego Pride 2017 Madryt”.

  https://infovaticana.com/2017/06/28/san-anton-la-iglesia-del-padre-angel-templo-del-orgullo-gay-madrid/

  Ohyda spustoszenia rozlewa się po Kościele.
  Te wszystkie działania, prawa przyznawane gejom, tak jak w tym akurat przypadku, aby tylko w opasce przyjść sobie do kościoła, promocja homoseksualizmu, uwrażliwianie innych na problemy tej grupy osób, to wszystko po to, aby ” oswoić” nas pozostałych z myślą , że to naturalne, a później zafundować Kościołowi niespodziankę w postaci wprowadzenia małżeństw tej samej płci!

  Polubienie

 18. Polacy przeciwko korytarzom humanitarnym. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

  Ponad 60 proc. Polaków krytycznie ocenia pomysł utworzenia korytarzy humanitarnych, o których stworzenie apelują polscy biskupi. Takie wnioski płyną z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla dziennika „Rzeczpospolita”.

  Opublikowane badania przeprowadzono w dniach 23-24 czerwca na grupie 1100 osób
  (…)
  Innym ciekawym aspektem opisanym w sondażu jest „stosunek badanych do wiary i Kościoła.

  „Czy Kościół powinien zrezygnować z pomysłu?”, pyta portal rp.pl. Jako odpowiedź na to pytanie przytoczona zostaje wypowiedź sprzed roku abp Stanisława Gądeckiego: „Nawet gdyby 60 czy 80 proc. społeczeństwa było przeciwne uchodźcom, Kościół nie może powiedzieć jak politycy: ludzie tego nie chcą, więc tego nie zrobimy”.

  http://www.pch24.pl/polacy-przeciwko-korytarzom-humanitarnym–najnowszy-sondaz-nie-pozostawia-zludzen,52629,i.html#ixzz4lIjTacPm

  Nagrania migrantów we Francji wyglądają dosłownie jak sceny z horrorów.

  Nowy film nagrany we Francji, w którym migranci blokują drogę drzewami próbując porwać samochód dosłownie wygląda jak sceny z filmu grozy.

  http://www.prisonplanet.pl/kultura/nagrania_migrantow_we,p394847511

  Polubienie

 19. Słuchajcie czy ktoś moze napisać mniej więcej chronologicznie jak będę wyglądały przyszłe zdarzenia bo sie zakrecilem troche….wojna, ostrzezenie, ac, 3 dni ciemności….. ? z gory dzieki

  Polubienie

 20. I tak rozpoczął się kolejny atak na Księgę Prawdy kochani !

  Zerknijcie w komentarz barbara , 28 czerwca 2017 at 14:07

  a może należało by powiedzieć katoliczki barbary, a może tradycjonalisty, a może ateisty, sama już nie wiem, bo tekst wałkowany po raz enty!!!

  Księga Prawdy, prorok – szkalowany niemiłosiernie, co tylko dowodzi jej prawdziwości !

  Drogi Bernardzie ;-).
  Poniżej wkleję kilka herezji z tej ,, księgi prawdy”

  Tą pieczęć wymyśliła osoba o pseudonimie ,, Maria od Miłosierdzia,,

  Zobaczcie do jak dziecinnego wniosku trzeba dojść aby napisać taką bzdurę:

  Biblia podaje, że pieczęć Boga Żywego w czasach apokaliptycznych będzie dana ludziom bezpośrednio przez Boga (nie przez „Marię” z Irlan­dii), na ich czołach (nie jako woskowy odcisk pieczęci)

  Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Pieczęć o której mowa wykonana przypuszczalnie z wosku, przedstawia krzyż w koronie. Pierwotnie symbolem tym posługiwali się Świadkowie Jehowy, a wcześniej templariusze.

  Zatem w sposób definitywny dostajemy tu informację, że „Maria” z Irlandii działa pod wpływem demona.

  Tutaj to już jest zupełna kpina z sakramentów w księdze herezji:
  Modlitwa Krucjaty 24:

  kpina z sakramentów – Bernardzie, przeczytaj katechizm – o sakramentach , ich istocie i kiedy można je przyjmować.Pan Jezus zmienia swoją naukę????!!!

  Droga moja, powiem tak, jeśli dla ciebie to taka herezja, to nie zaglądaj na blog, nie pisz, wróć na WOWITÓW, tam się wyładuj dostatecznie, a potem wycisz i zapomnij o wszystkim !!!
  Ciesz się, że w tę „herezję” nie popadłaś !

  Będziesz wtedy naprawdę spokojniejsza !!!

  A Pana Bernardzie raz jeszcze proszę, o zastanowienie się jeśli to możliwe nad uruchomieniem czegoś w rodzaju zakładek, może wtedy unikniemy takich śmiesznych ataków !

  Polubienie

  • A i jeszcze droga @ barbaro !

   Zakoduj sobie pewną podstawową prawdę:

   szatana nie interesuje fałsz, on walczy z Prawdą !!!
   Przemyśl to moja droga i wyciągnij wnioski !
   Nikomu już w tej chwili nie zaszkodzisz, tylko i wyłącznie sobie !

   Polubienie

 21. @Barbara
  1) Droga Basieńko, robisz „odgrzewane kotlety”. Te ataki są takie same jak z rok temu. Te same zarzuty. Poczytaj sobie co było wtedy i nie zadawaj tych samych pytań jak np. o te słynne 3 miesiące. O ile pamiętam wtedy udzieliła na to pytanie odpowiedzi @Wiesia. Jej wypowiedź jak mniemam jest taka sama bo innej być nie może. Zatem chwytasz się tanich chwytów erystycznych. Ale mam prośbę jak już chcesz walić na odlew niczym w podrzędnej spelunie w bójce po pijaku: podawaj źródło cytatu i dokładny cytat zaznaczony, że to cytat. Na tym Waszym WOWiCie nie uczyli jak prowadzi się dyskusję gdy stawia się zarzuty?
  2) Powtórzę za @Beatą: nie ma obowiązku wchodzić tutaj i wierzyć w chociażby jedno słowo. Czas pokaże kto ma rację. Jak na razie uwagi KP co do Bergoglio czyli fałszywego proroka – oczywiście wg. mnie – potwierdzają się w 100%.

  Polubienie

  • Wyjątkowo przyzwala na ten jeden Twój komentarz i odpowiadam. Drogi Robinie, posuwasz nie tylko do przedstawiania swojego zdania, a obrażasz religię katolicką, podając przy okazji także kłamstwa, dlatego zgodnie z zasadami blogu nie przyzwalam dla na to.

   Polubienie

 22. TRAGEDIA : Kard Pell officjalnie oskarżony przez policję w Australii o wielorakie przewinienia natury seksualnej w tym pedofilię. Oskarżony ma się stawić przed sądem w Melbourne 18 lipca…

  Papież Franciszek się ucieszy, bo pomimo, że kard. Pell był przez niego mainowany to pracy nad finansami Vatykanu, to kard. Pell sprzeciwiał się ostro heretyckim encyklikom Franciszka…

  PAMIĘTAJMY, ŻE KAŻDY JEST NIEWINNY DOPÓKI SĄD NIE UDOWODNI JEMU WINY… Podobno kard. Pell zaprzecza tym insynuacjom…

  https://rorate-caeli.blogspot.com/2017/06/cardinal-pell-charged-by-australian.html

  http://www.cbc.ca/news/world/george-pell-australia-cardinal-charged-1.4183018

  http://www.bbc.com/news/uk-40439489

  Polubienie

  • @Pinia
   W tej chwili trudno wyrokować, ale oskarżenia o pedofilię mają taką samą rolę jak oskarżenia o antysemityzm. Jeśli są fałszywe – co niewykluczone – to dowodzi to tylko tego, że macki masonerii sięgają bardzo daleko i bardzo głęboki i jest to zintegrowany system kościelno-polityczny. Poza tym istnieje możliwość, że sam kard. jest taką osobą o takich powiedzmy zainteresowaniach, ale układ był taki, iż wystąpił przeciwko nauczaniu Bergoglio by dać się potem skompromitować. Bez względu na to, jak potoczą się dalej losy kardynała krytycy Bergoglio będą na cenzurowanym i większości nie będzie interesowało co tam Bergoglio wymyśli. Efekt zamknięcia ust zostanie osiągnięty. A sam Bergoglio może powiedzieć: przecież go mianowałem a to zrobiły władze świeckie i nie jest to moja jurysdykcja. Trzeba być przygotowanym na wszystko, jak się krytykuje Bergoglio i całe to NWO. Każdy za chwilę może się okazać „bandytą”, „zboczeńcem” i wszystkim co najgorsze. Albo się temu człowiek poda albo nie. Czas próby wiary i charakterów.

   Polubienie

   • Ps
    Trzeba uważać bo przeciwnicy polityczni NWO są piętnowani na różne sposoby a jednocześnie pracuje się nad akceptacją pedofilii tak jak w przypadku homoseksualizmu. Niewygodnych ludzi w Kościele oskarżymy o co się da i zrobimy wszystko by ich utrącić, ale ludzi o udowodnionych takich skłonnościach a jednak zachwycających się Bergoglio i NWO będziemy hołubić i mówić o odmienności, ekspresji artystycznej i w ogóle o konieczności postępu np. w doktrynie KK, Na przykładzie takich oskarżeń doskonale widać hipokryzję oskarżycieli.

    Polubienie

   • Otóż to Lolo, trafnie to ująłeś.
    Dodam tylko to, że ci oskarżyciele nie przejmują się nikim i niczym i w „głębokim poważaniu’, że się tak wyrażę mają to, czy ktoś dostrzega kto za tym wszystkim stoi czy nie i nie ważne kto zwraca na to uwagę – zwykły człowiek, celebryta czy polityk.
    Wręcz bawią się z nami – karty iluminatów, okładka The Economist – ukazując pewne przyszłe wydarzenia z wyprzedzeniem, licząc tym samym na wywołanie niepokoju.
    Niewygodnych, którzy zbyt głośno się oburzają, otwierają oczy innym, po cichu się usuwa, a jak długie i rozłożyste są macki masonerii nawet nie mamy pojęcia.
    To są ludzie – wielu, którzy opowiedzieli się po stronie zła i z pełną świadomością prą do zakończenia szalonego planu stworzenia NWO.

    Polubione przez 1 osoba

   • @Beata
    Dlatego nie można się dać zastraszyć. A mogą to być różne sposoby zastraszenia. No, historia dziejów ludzkich to dokładnie pokazuje. A ponieważ jesteśmy słabi i ręczyć nie możemy za siebie to pozostaje tylko modlitwa o wiarę niezłomną.

    Polubienie

  • Ps
   „Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią.” (Mt 10:16-21; BT)

   Polubione przez 1 osoba

  • Wystarczy przeczytac książkę Dom Smagany Wiatrem ks egzorcysty M. Malachi napisanej 20 lat temu aby się zorientować iż pierwszym celem masonerii do wdrożenia której dążył kard Marini było przeniesienie „decyzyjności” do episkopatów lokalnych,na które wpływ mają świeckie rzady i różne lobby.

   Polubienie

   • @La Salette
    Jeśli poszczególne Episkopaty uzyskają „decyzyjność” odnośnie prawd wiary to może się to nadal nazywać kościołem (zgromadzenie wiernych – czemu?) nawet katolickim (powszechnym),ale Kościołem Katolickim nie będzie. Ta koncepcja w istocie opiera się na kulcie jednostki i tą jednostką będzie „papież” a nie na wierności prawdzie. Bergoglio jako „papież” będzie zwornikiem jedności przy całkowicie przeciwstawnych prawdach wiary a zatem wynikających z tego sposobach postępowania jednostek podległych. Jednakże wcześniej czy później i tak wrócimy do jednolitej doktryny wyznaczanej przez tegoż „papieża”. I będzie to doktryna totalitarna zależna od tego człowieka. Będzie to swoista nieomylność. Jedyny obowiązujący tak na prawdę dogmat. Zatem ci którzy popierają „decentralizację” bergogliańską w istocie opowiedzą się za „nieomylnością papieską” w stopniu nieporównywalnie większym niż gdy było normalnie bowiem dowolnie kształtowaną. O ile przedtem była dobrowolnie przyjęta wiara w niezmienne prawdy wiary, na straży których stał papież, to teraz będzie (a właściwie jest) przymusowa wiara w „papieża” wyznaczającego dowolne prawdy wiary.

    Polubienie

   • @ada
    Władca tyle może ile ma poparcia ludu. Nawet Pan Jezus na dobrą sprawę nie mógł nic zdziałać w Nazarecie, bo zabrakło wiary. W końcu nasze zbawienie zależy od naszej wiary, tzn. Niebo jest tym czym jest, istnieje niezależnie od naszej wiary, ale by się tam dostać potrzebna jest wiara, wierność prawdzie.

    Polubienie

   • Ps
    Ale ta wypowiedź to oczywiście raczej zapowiedź czystek na wzór czystek tow. Stalina. A kto się będzie opierał z przyznaniem do winy w braku gorliwości w wprowadzaniu postępu to się mu łopatologicznie wytłumaczy niestosowność takiej postawy. W końcu Bergoglio komunizm stawia na piedestale jako przykład zrealizowania w pełni ideałów chrześcijańskich. A skoro wszyscy jesteśmy zbawieni z definicji (AL 297) to nie będzie problemu z wprowadzeniem sprawiedliwości ludowej. Do tego dochodzą „rewelacje” o. gen. Arturo Sosa SJ o tym, że szatan jest symbolem zła a nie realnym bytem. No ale źli są, np. ci co nie chcą „uchodźców”. Oooo… nie wystarczy gałęzi by ich powywieszać. W końcu zła nie chcemy. I owszem wszyscy będziemy zbawieni, ale niektórym to się przyspieszy. PP. Lenin, Dzierżyński, Beria, Pol Pot, Stalin, Hitler jako wybitni przywódcy socjalistyczni mogą być niewyczerpalnym źródłem inspiracji w tym względzie, zwłaszcza, że po śmierci spotkamy się w tym samym niebie, jak głosi „nasz drogi papież Franciszek” jak to mówi masoneria…

    Polubienie

   • Ps’
    Jeśli szatan jest tylko symbolem zła a nie realnym bytem, to kto jest zly? Określony człowiek i nie ma miejsca na nawrócenie, bo zły jest z definicji. No to likwidacja takiego złego jest jak najbardziej właściwa. Jedyny problem to kto ma określać kto jest tym złym… Ale to chyba już wiadomo…

    Polubienie

  • MATKA BOŻA: Humanizm zapewni sprytną przykrywkę dla zdrajców wewnątrz Kościoła mojego Syna, którzy pragną być postrzegani jako kochający, troskliwi i głośno upominający się o potrzeby innych. Z ambon w Kościołach chrześcijańskich będą głosili humanizm wraz ze wszystkimi jego pustymi obietnicami, aż praktycznie przestanie się już wspominać o tym, jak ważne jest ratowanie waszych dusz. Odrzucenie grzechu będzie sposobem na uniknięcie konfliktów na świecie, przy czym przestanie się go uznawać za coś istniejącego realnie.

   Polubienie

  • Nie będę cytował tych tekstów – tych na temat papiestwa i katolicyzmu w ogóle, które stanowią obrazę i są pełne jątrzenia. Szacunku, trochę Robinie, dla świętej Boskiej religii i tych, których Bóg powołał w Kościele. Jeśli jako protestant chcesz walczyć z katolicyzmem za pomocą różnych epitetów, to pomyliłeś blogi. Tutaj na blogu mówimy o obronie katolicyzmu i Franciszku.

   Polubienie

 23. Witam, Proszę nie rezygnować i prowadzic dalej tego bloga. Ufam i wierzę, że to co Pan pisze , pisze uczciwie z tego co obserwuję i pisze jak jest. Nie chodzi o to żeby codziennie cos umieszczać, raz na 2-3 tygodnie jest OK. Każdy ma swój rozum i widzi co się dzieje.To jedyna strona do której mam jak dotąd zaufanie ze nie sa to żadne fake newsy tylko informacje wiarygodne w tym temacie. To że wchodzi na ta stronę 350 osób dziennie nie oznacza ze tylko 350 osób dziennie się tym interesuje. Ludzie rozmawiaja między sobą wystarczy że ktos przeczyta i powie 3 osobom co robi juz 1000 osób a tamte rozmawiają tez przeciez z innymi. Chyba się Pan nie spodziewał 1 mln wejśc dziennie ;-)) Tu nie o ilośc chodzi ale o jakość.Musimy mówic jak jest i nazywac rzeczy po imieniu nawet jeśli prawda jest bolesna. Dla mnie bardzo bolesne jest że mój Ojciec Św. mojego Kościoła, następca Pana Jezusa czasami tak się zachowuje, wolę jednak prawdę jakakolwiek ona by nie była. Dziękuję Panu za to co robi – pisze jak jest. Jak dziś przeczytałem w mądrej książce – Kościoł jest paradoksem – jest święty i jednocześnie grzeszny.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s