NEWS. Franciszek podziękował kardynałowi Müllerowi

mullerJak podają Rorate Coeli, LifeSites News i inni, powołując się na źródła rzymskie, Franciszek nie przedłużył kończącej się 2 lipca pięcioletniej kadencji prefekta Kongregacji Nauki i Wiary kard. Gerharda Ludwika Müllera. Jak widać, poglądy kard. Müllera i jego działania nie spodobały się Franciszkowi. No bo przecież w zaparte bronił Objawienia i Tradycji…  Warto dodać, że prefekci Kongregacji Nauki i Wiary mogą to stanowisko zajmować długo, Ratzinger pełnił tę funkcję 24 lata. Nowy papież, czas na nową ekipę. Franciszek nie mógł mu podziękować wcześniej bez zbędnych pytań, zamieszania i podejrzeń, poczekał więc do końca kadencji, by zrobić to łagodnie. Kto teraz zostanie nowym prefektem? Kard. Schonborn, kard. Kasper, abp Fernandez czy kard. O’Malley? Czy Watykan stanie się jawnie heretycki, anty-katolicki, gdy nowy prefekt będzie bronił w zaparte Komunii dla żyjących w grzechu ciężkim, zmierzając ku jeszcze większemu odstępstwu od wiary katolickiej?

P.S. Typowanie mediów nie sprawdziło się. Nowym prefektem Kongregacji Nauki i Wiary został hiszpański jezuita, arcybiskup Luis Francisco Ladaria Ferrer.

 

Źródło: ^^^https://rorate-caeli.blogspot.com/2017/06/breaking-exclusive-in-english-pope.html
^^^https://www.lifesitenews.com/news/breaking-pope-removes-conservative-vatican-doctrine-chief

143 uwagi do wpisu “NEWS. Franciszek podziękował kardynałowi Müllerowi

  • @Rafal
   I bardzo dobrze. Ale układ jest taki: Rosja albo UE w trakcie islamizacji albo przynajmniej werbalna jedność idei z USA. Niemniej zarówno przemówienie jak i cała wizyta były bardzo udane. Przemówienie trzeba docenić, bo tym jednym przemówieniem p. Trump zrobił więcej dla Polski niż od 1989 r. cała ta tzw. opozycja niepodległościowa. Mamy w tej chwili zbieżność interesów, ale nie łudźmy się. jak przestaniemy być potrzebni to się nas pozbędą. Zatem będziemy oscylować pomiędzy pragnieniem bezpieczeństwa a pragnieniem wierności prawdzie. Uniezależnienie się od tego układu to zgoda na bezbronność a więc bycie łatwym łupem. Trzeba wtedy oprzeć się na Bogu. Dopóki nie ma takiej decyzji to zostaje oscylacja. W tej sytuacji najbardziej racjonalnym wyborem jest podporządkowanie się USA. Powiedzmy dopóki jest to niesprzeczne z prawdą. Nie że osiągniemy doskonałość, ale spróbujemy nie sprzeniewierzyć się temu w co wierzymy. Taki balans na krawędzi. Polityka to nie prawdy wiary to gra interesów, więc trzeba być czystym jak gołębica a ostrożnym jak wąż. Obecnie Trump z Putinem zdaje się przyklepali odsunięcie Sadata od władzy. Jest zmieniana całkowicie konfiguracja na Bliskim Wschodzie.

   Polubienie

   • @Moher
    Ja się poentuzjazmowałem przemówieniem p. Trumpa, ale w końcu przeczytałem to przemówienie „na sucho”. I tam jest haczyk. Nie bez przyczyny było tyle o bitności Polaków, bo mnie już wcześniej zastanowiło.
    „Zachęcamy Rosję, aby wstrzymała swoją działalność na rzecz destabilizacji Ukrainy i innych krajów i jej wsparcie dla wrogich reżimów, w tym Syrii i Iranu, oraz by zamiast tego przyłączyła się do wspólnoty narodów odpowiedzialnych, walczących przeciwko wspólnym wrogom, a w Syrii broniących cywilizacji jako takiej.”

    Wczoraj podali informację, że pp. Trump i Putin przyklepali odsunięcie Asada. to oznacza budowę Wielkiego Izraela a w konsekwencji wybuch III wojny światowej. W sumie napisałem wcześniej o oscylacji ale jest pytanie: czy to w ogóle ma jakieś znaczenie kto mnie zabije? Czy Ameryka, czy Niemcy, czy Rosja? I tak za tym wszystkim są Żydzi a właściwie Żydzi masoni i ich sługi. Czyż Bergoglio nie idzie w tym kierunku ciągle zachwalając „uchodźców”?

    Polubienie

   • Uważam, że zarówno Trump jak i Putin pchają wózek NWO (wbrew pozorom) w JEDNYM kierunku. Oczywiście nie robią tego wprost, bo ludzie by się szybko połapali w tym kłamstwie.
    Robią to, można by rzec, tajnie i po kryjomu.
    W internecie jest informacja na temat wprowadzania czipów w Rosji. Dlaczego Putin na to pozwala? Bo jest po tej samej stronie co reszta chazarskiej bandy.
    To samo dotyczy Trumpa. Przeczytajcie kim był jego dziadek
    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/trump-pulapka-dla-glupcow-2017-01

    Polubienie

   • @Miki
    Oczywiście zgadzam się z tym, że to gra na użytek zewnętrzny. Ale przemówienie poszło w świat. I tego nic nie zmieni. Obrazki z Warszawy i Hamburga też. To jest w jakiś stopniu przy całym cynizmie wykorzystania retoryki narodowej, rodzinnej – powiedzmy – piękne, właśnie ta sztuka oszustwa. Bo to jest sztuka by zrobić takie oszustwo w taki sposób. To trzeba im oddać. Są mistrzami w tym procederze globalnego oszustwa. NIe nadaje się do naśladowania ale misterność prowokacji zadziwia. Zarzucanie sieci. Oczywiście myślę o masonach. Żydach masonach. Gdyby nie ta Syria to pewnie bym nie wgłębiał się w te rzeczy. Panowie spece… przedobrzyliście.

    Polubienie

   • Tak lolo, tak to niestety wygląda. To co nam sprzedają w mediach to taka gra, kto kogo przechytrzy, rządzący oszukują własne społeczeństwa po to by wprowadzać stopniowo prawa szatańskiego NWO. Krok po kroku posuwają się do przodu w zaplanowanym kierunku, czasami cofają się o krok, ale potem dwa do przodu. Pajęcza nić „masońskiego robaka” zacieśnia się na ogłupionym społeczeństwie każdego narodu na świecie, bo chyba tak jest.
    Czytam ostatnio tę książkę: http://www.cruelhoax.ca/#illuminati-polish
    Jest świetna, odkrywa tajemnice zakryte przed większością ludzi, a zaplanowane właśnie tak jak napisałeś. Jest tam wyjaśniony prosty fakt np.: skąd wziął się czerwony kolor na fladze reprezentujący komunizm? Odp.: Od nazwiska Rot(czerwony)schild(szyld)a. Kto by pomyślał? Za komunizmem stał Rotschild. Czerwony sztandar to potwierdza.

    Polubienie

 1. To ze Trump mówił ładnie i wszyscy sie podjarali w Polsce nie znaczy wcale, ze on tak samo myśli, ja w nim widzę dużo sprzeczności, mówi po prostu to co tłum chce usłyszeć…czas pokaże

  Polubienie

  • Oczywiście Rafał też tak uważam.
   On mówi to co ludzie chcą usłyszeć i z tego korzysta. Usypia ich czujność.
   Społeczeństwom coraz trudniej jest wciskać kit NWO.Mimo wszystko część społeczeństwa się budzi, więc każdy sposób wdrażania globalizmu jest słuszny w mniemaniu chazarskiej braci.
   Nawet taki jaki reprezentuje swoim postępowaniem Trump.
   Poza tym Trump cały czas pokazuje szereg masońskich gestów jak ten:

   Widzicie te rączki złożone w geście piramidy masońskiej?

   A tu wyjaśnienie podobnym obrazkiem:

   Zobaczcie co ten duchowny (chyba) ma na piersiach? Krzyż. Ale co on ma w głowie?
   Gwiazdę Dawida! Proste?

   Poza tym żona Trumpa przyjechała w pięknej spódniczce (pewno specjalnie uszyta).

   I co my tu mamy? Symbol rogów i głowy po środku?
   Przypomnijcie sobie krzyże Franciszka omawiane na niniejszym blogu.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Bardzo pocieszające jest tworzenie przez Trumpa buforu państw pod kontrolą USA między Niemcami i Rosją w postaci tzw.Trójmorza (12 państw) z Polską na czele. Po co Trumpowi to Trójmorze?? Trump skłócony jest z Niemcami. Wbrew propagandzie rosyjskiej, nie jest też przyjacielem Rosji. Niemcy bardzo zacieśniły współpracę i wzajemną przyjaźń z Rosją i Chinami, co jest dla Polski dramatyczne. Pamiętamy układ Ribbentrop-Mołotow. Mamy z USA wspólnych wrogów i Polska jest potrzebna Trumpowi, więc jest szansa na strategię, gdzie obie strony wyciągną korzyści, chyba że polska dyplomacja coś znowu sknoci. Poza tym USA sprzedadzą Polsce rakiety Patriot – więc nie tylko piękne słowa, ale też konkretne działania.
  W naszym układzie geopolitycznym między Niemcami i Rosją dobra współpraca z Trumpem to jedyne wyjście. Jedyne co budzi moje obawy i wątpliwości to nasi sprzedajni politycy, którzy mogą odstraszyć dobrego sojusznika jakim jest w tej chwili Trump swoimi głupimi działaniami, bo nasi wrogowie ich przekupią.

  Polubienie

  • Podpisuje.sie pod Twoimi.slowami. DOKŁADNIE tak to widzę. Trump jest protestantem i jest dalekonod katolicyzmu, ale mam wrazenie, że jest narzedziem w rekach Boga. Rozwala monolit NWO, dlatego lewactwo światowe tak wyje – teraz w Hamburgu.
   Poza tym Trójmorze, to wyrazna przyszła kofederacja wolnych marodow pod przywodctwem Polski zapowiadana przez wielu mistykow.

   Polubienie

   • Wybór miejsca pod pomnikiem Powstania Warszawskiego był bardzo symboliczny. Wymowa przemówienia Trumpa jak dla mnie była taka: Polacy przypomnijcie sobie, że Niemcy to wasi wrogowie, Ruscy to wasi wrogowie, tylko my Amerykanie wam zostaliśmy i nasz Bóg, który jest także waszym Bogiem, bo jesteście chrześcijanami, a chrześcijaństwo to fundament Europy. Mamy wspólne korzenie chrześcijańskie. Inaczej niż ci obcy terroryści islamscy, którym trzeba się ostro przeciwstawić.
    O chrześcijańskich korzeniach Europy nikt, ale do absolutnie NIKT na Zachodzie nie mówi ( a politycy unijni i „papież” F. albo zaprzeczają albo przemilczają temat).
    Jest nadzieja. Oby nie została zmarnowana przez „naszych”.

    Polubienie

 3. Coraz bardziej zastanawia mnie ten kushner……jesli jest prawda,ze należy do tej sekty chabad lubawicz to robi sie mało ciekawie….oni wyczekują swojego mosjaha teraz…

  Polubienie

 4. Kochani zobaczcie do jakiego ważnego momentu opisywanego w Księdze Prawdy się zbliżamy:

  ” Moje drogie dziecko, kiedy Judasz Iskariota zdradził Mojego Syna, Jezusa Chrystusa, miało to daleko idące konsekwencje. Zdrada jego była dla Mojego Syna bardzo bolesna, ponieważ był on jednym z najbliższych sprzymierzeńców Mojego Syna i jednym z Jego najdroższych apostołów.

  +++Taka sama będzie zdrada Mojego Syna z wnętrza Jego Kościoła na Ziemi.
  +++Mój Syn, Jezus Chrystus, zostanie zdradzony przez innego Judasza i to posiadającego wielki autorytet, a pochodzącego z wnętrza Mojego Kościoła na Ziemi.
  ++++Kiedy ta druga największa zdrada — od czasu Judasza Iskarioty, który sprzedał Mojego Syna za trzydzieści sztuk srebra — będzie miała miejsce, to spowoduje ona, że ludzie z każdej rasy, narodu i z każdego wyznania chrześcijańskiego podważą Prawdę. Zdrada ta będzie też miała daleko sięgające konsekwencje, ponieważ doprowadzi ona do powstania wątpliwości co do każdego z aspektów Boskości Mojego Syna. Gdy do tego dojdzie, Prawda upadnie.” — 09.04.2014

  Dziś w Moim Kościele, powtarza się ten czas: Judasz zdradza mi, oferując swoje Boga dla szatana!

  Carbonia, 30 czerwca 2017

  W nocy, kiedy został wydany, wziął chleb, połamał go i wspólnie z moimi apostołami, dałem je do udziału w chwale, ale jeden z nich mnie zdradził!

  Dziś w Moim Kościele, powtarza się ten czas: Judasz zdradza mi,
  oferując swoje Boga dla szatana! Umiłowane dzieci, bądźcie czujni w tych ostatnich godzinach agonii wzrośnie, terror zmieni w waszych sercach, gdybym perish’re prawdopodobnie zamknąć ducha i wasze życie już nie będzie !!!

  http://www.colledelbuonpastore.it/anno-2017/giugno-2017/2712-nella-notte-in-cui-fui-tradito-presi-il-pane-lo-spezzai-e-lo-condivisi-con-i-miei-apostoli-diedi-loro-di-partecipare-alla-mia-gloria-ma-uno-di-loro-mi-tradi.html

  a z poprzedniego:

  Mój Kościół śpi!
  Moi kapłani są jak pijaków!
  radujcie się one w rzeczy tego świata i nie puścić mnie więcej!
  Ich życie jest uszkodzony!
  Ich celebrarMi bluźnierstwo!

  http://www.colledelbuonpastore.it/anno-2017/giugno-2017/2711-presto-vi-accorgerete-della-verita-di-questi-messaggi-presto-saprete-chi-veramente-io-sono.html

  Polubienie

  • @Moher
   Jeśli to nie jest kłamstwo to też i jego koniec jako autorytetu. Będzie jednym z wielu.
   1) Wywarto na niego taki nacisk, że się poddał
   2) Od początku to planował tylko chciał mieć „zasłonę”.
   3) Został zadaniowany po to by skompromitować całą sprawę.
   4) Uznał, że jakoś musi ułożyć sobie życie w tej sytuacji jaka jest, ale tak czy owak będzie jednym z wielu. Małżeństwo ograniczy mu niezależność. Można go będzie szantażować. Niełatwo być symbolem.

   Polubienie

   • Mysle ze to prawda. Mam informacje z pewnego zrodla ale nie chcialo mi sie w to wierzyc. A mogło być tak pięknie. Zawiodłem się na nim. On nie ma świadomości ,ze to juz ostateczna walka. W ten sposób położył wszystko na szali i poniesie klęskę totaną. Mógł walczyć z patologią kleru jako ten, który stał się ich ofiarą ale jako nadal ksiądz a nie mąż. Kobieta w jego życiu to jego kompronitacja tak jak napisałeś. Juz teraz rozumiem dlaczego rozprawiał o celibacie w którymś z odcinków. Myślałem przez ten czas, ze to on jest tym mężem walecznym, który poprowadzi polaków przez nawałnice kary Bożej, która będzie toczyć swiat. Zaprzeczył samemu sobie. Brak słów bracia i siostry, brak słów…

    Polubienie

   • To bardzo przykra historia z J. Międlarem. Czy on nie rozumie, że żadna suspensa, żadne wykluczenie nie unieważniają sakramentu kapłaństwa??? Kapłaństwo to nie jest jakaś funkcja w korporacji, jak cię wyrzucą, to przestajesz być księdzem. Dzisiejsi księża tego nie rozumieją, nie uczą ich tego. Ks Natanek miał cykl wykładów o kapłaństwie. Kapłaństwo to ślubowanie Bogu i ludzie swoimi decyzjami tego nie mogą zmienić.

    Polubienie

   • @JL
    Wie o tym bardzo dobrze, ale nie łatwo jest być samemu i walczyć. Duchowny odsunięty od możliwości wykonywania jest jakby zawieszony. Jest sam bo ani nie przynależy do „gildii” ani nie nie ma oparcia w rodzinie. To jest bardzo trudne wytrzymać. Łatwo zacząć wojnę – a taką zaczął -ale trudno w niej wytrwać. Wszyscy w pewnym czasie rozchodzą się do swoich domów a taki ktoś co? Sam. Oczywiście poklepujemy się po plecach, jesteśmy razem ale nie do końca. W sumie – zakładam szczerość postępowania ks.Międlara – odczytane to i tak zostanie jako klęska. Nie zrozumiał jednej rzeczy. Wybierając drogę takiej walki trzeba być gotowym na śmierć. Nie da się tego zrobić z zabezpieczeniami, tak do połowy, że ktoś pomoże, że się nie będzie samemu. Jedynym zabezpieczeniem jest Chrystus a On umarł na krzyżu. Oczywiście zmartwychwstał… ale na to potrzeba wiary a cierpienie dotyka.

    Polubienie

   • Jak można w tej walce opierać się na ludziach a nie na Bogu? Zrywając ślub dany Bogu, jak można spodziewać się Bożego błogosławieństwa w dalszych działaniach, jakichkolwiek działaniach? Jak można spodziewać się, że jakaś kobieta da wsparcie i siłę w tej bitwie? Przecież to absurd. Naprawdę dramat.

    Polubienie

   • mysle, ze chodzi o 4 punkt. nie on pierwszy i nie ostatni. znalem wspanialego czlowieka, dzialacza niepodleglosciowego, zonatego, ojca 4 dzieci. byl ksiedzem, zakochal sie, dostal dyspense i ozenil sie. oczywiscie sakrament kaplanstwa jest wazny, ale nie wolno sprawowac mszy sw. i sakramentow za wyjatkiem zagrozenia smiercia.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s