Benedykt XVI: Pan nie opuszcza Kościoła, nawet kiedy łódź prawie tonie

funeralmeisnerKu zdziwieniu wszystkich podczas pogrzebu kard. Meisnera abp Georg Gänswein, osobisty sekretarz papieża emeryta Benedykt XVI, przeczytał jego słowa napisane na tę okoliczność, które można postrzegać jako nieformalne wsparcie dla dubiów.

Czy słowa Benedykta są rzeczywiście cichym wsparciem dla kardynałów, którzy skierowali do Franciszka dubia, skoro są wyrazem uznania dla jednego z nich? Papież emeryt zabiera obecnie głos tylko w wyjątkowych sytuacjach. W jego podziękowaniach dla kardynała odczytanych w czasie pogrzebu możemy znaleźć ciekawe fragmenty.

Na przykład papież emeryt Benedykt zawarł w swoim przesłaniu między innymi takie słowa:

„Najbardziej mnie poruszyło, że w ostatnim okresie swojego życia [kardynał Meisner] zdołał porzucić swoje życie i coraz więcej żyć głębokim przekonaniem, że Pan nie opuszcza swojego Kościoła, nawet kiedy łódź nabrała tak wiele wody, że prawie już tonie”.

Jakże różna jest to retoryka i zobrazowanie sytuacji Kościoła – Benedykt wraca wciąż na nowo do tego porównania Kościoła z tonącą łodzią – od tego, którym posługuje się Franciszek, twierdząc, że Kościół nie miał się nigdy tak dobrze, jak dzisiaj, i że jego największym problemem jest bezrobocie młodych, przy triumfalistycznym wchodzeniu w relacje ze światem polityki, mediów i innymi religiami, gdzie gubi się pryncypia wiary katolickiej.

Dzięki Ci, Panie, za pasterzy, którzy potrafią mocno stanąć w obronie wiary katolickiej, którzy koncentrują się na wierze i trzeźwo patrzą na rzeczywistość.

Profesor zwyczajny prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Amerykańskim, Kurt Martens, tak skomentował słowa Benedykta: „Przesłanie papieża Benedykta XVI przeczytane przez abpa Gansweina na pogrzebie kard. Meisnera jest zadziwiającą, ale wciąż dyplomatyczną forma wsparcia dla kardynałów, którzy przedstawili dubia.”

 

Oryginał: ^^^https://www.erzbistum-koeln.de/export/sites/ebkportal/.content/.galleries/downloads/170715_papst_em_benedikt_gr_requiem_meisner.pdf, ^^^https://www.lifesitenews.com/news/pope-benedict-church-is-on-the-verge-of-capsizing, ^^^http://fideminterra.blogspot.co.uk/2017/07/benedict-xvis-message-at-funeral-of.html

 

59 uwag do wpisu “Benedykt XVI: Pan nie opuszcza Kościoła, nawet kiedy łódź prawie tonie

 1. Benedykt XVI ewidentnie w tym jednym zdaniu ukazał obecną sytuację Kościoła, a także to, że nie należy nigdy tracić wiary w Boga i płynącej z tego nadziei. Nawet jeśli wszystko tonie. Mniemam, że wrogowie rozumieją doskonale co on powiedział i będą chcieli to pomniejszyć. Tak mi się wydaje.

  W tym kontekście wychodzi mi na to, że czekamy na „Piotra z nieba” tzn. wg. mnie będzie to osoba niejako bezpośrednio wskazana przez Chrystusa jako Jego reprezentant, który będzie działał w charyzmacie św. Piotra w warunkach podobnych do czasów, w których żył św. Piotr, chociaż technika zaawansowana nieporównywalnie bardziej. Druga możliwość to św. Piotr, ale to oznacza, że mamy do czynienia ze zmartwychwstaniem św. Piotra. No nie wydaje mi się aby o to chodziło bo to kwestia właściwego czasu wydarzeń.

  Polubienie

  • Również tak samo,jak Ty odczytałam słowa Papieża Benedykta.Tamci mącą,wywracają jego słowa na lewą stronę.Poza tym,jak dla mnie,to Benedykt nie jest Papieżem emerytem,bo takiego stanowiska nie ma,to wymysł obecnego uzurpatora.Papież jest nim do samego końca.O tym powinni wiedzieć duchowni ,,,i myślę,że wiedzą,ale podlizują się ile mogą nienumerycznemu uzurpatorowi,chociaż on sam o sobie mówi,że jest tylko biskupem Rzymu.
   Ci kardynałowie i biskupi,którzy na siłę odwracają słowa Benedykta(mniemam,że celowo na korzyść Bergoglia) są poplecznikami biskupa Rzymu.Ich myśli i słowa są podsuwane dla tych,którym się myśleć nie chce i łykają jak pelikany każdą ich podstępną mowę.Są na tyle zuchwali,że Boga się nie boją!.Pozdrawiam Was.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Zachęcam do przyłączenia się do modlitw wynagradzających za ciemne dusze. 17 dnia każdego miesiąca.
  17 to liczba którą „wybrali” sobie masoni a może bardziej ich pan -szatan.
  1517 Reformacja, 1717 powstanie masonerii 1817 Masoneria z Portugalii chciała ustanowic pierwsze masonskie Państwo-odbył się pucz,
  1917 pochód masoński w Rzymie ze sztandarami gdzie Michał Archanioł leży pod nogami zwycięskiego lucyfera. Ten obraz był impulsem do założenia Rycerstwa Niepokalanej.
  1917 Fatima i groźby kar dla grzeszników
  1917 masońska rewolucja październikowa i blędy Rosji
  13 maja 1917roku Maryja objawiła się pastuszkom w portugalskiej wiosce o nazwie Fatima.
  W Orędziu z Fatimy jest mowa o poświęceniu Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, jako warunek konieczny, aby błędy Rosji nie rozprzestrzeniły się po świecie.
  Błędy Rosji uwidocznione tuz po rewolucji październikowej to komunizm, ateizm, aborcja, homoseksualizm, rozwiązłość.
  100 lat po objawieniu Fatimskim widzimy iż te błędy Rosji są niemal powszechne na świecie.
  13 maja 2017 roku miał miejsce finał konkursu Eurowizji.
  Konkurs wygrał reprezentujący Portugalię wokalista Salvador Sobral (Salvador tłumacz. z portug. ZBAWICIEL). Z konkursu Eurowizji została wykluczona Rosja.
  Wokalista zaśpiewał smutną piosenkę Amar pelos Dois.
  W piosence dwukrotnie pojawia się sekwencja słów: „… Moja droga, wysłuchaj moich modlitw…”
  http://jastrzabpost.pl/newsy/salvador-sobral-tlumaczenie-piosenki-amar-pelos-dois-o-czym-spiewa_518534.html
  Rozważałem dlaczego liczba Fatimy związana jest z 17, gdyż ważnych sprawach nie ma przypadków. To rozważając w Wielką Sobotę, modląc się i cały dzień nic nie jedząc i nie pijąc, Pan otworzył mi oczy w czasie Mszy trydenckiej
  Siedemnastego dnia Noe wszedł do Arki, Bóg zesłał potop
  Rdz 7, 11-13
  11 W roku sześćsetnym życia Noego, w drugim miesiącu roku, siedemnastego dnia miesiąca, w tym właśnie dniu trysnęły z hukiem wszystkie źródła Wielkiej Otchłani i otworzyły się upusty nieba; 12 przez czterdzieści dni i przez czterdzieści nocy padał deszcz na ziemię. 13 I właśnie owego dnia Noe oraz jego synowie, Sem, Cham, Jafet, żona Noego i trzy żony jego synów weszli do arki,
  http://www.biblia.deon.pl/2010/rozdzial.php?id=7&werset=7#W7
  Nastepnie „przypadkowo” otworzyłem Nowy testament i przeczytałem:
  ŁK 17
  26 Jak działo się za dni Noego, tak będzie również za dni Syna Człowieczego: 27 jedli i pili, żenili się i za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił wszystkich.
  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=332

  Polubienie

  • Czy to przypadek (numeracja modlitw?)
   Orędzia Ostrzeżenie:
   (17) Modlitwa do Matki Zbawienia za ciemne dusze
   O Niepokalane Serce Maryi, Matko Zbawienia i Pośredniczko wszystkich Łask. Ty, która będziesz uczestniczyć w ratowaniu ludzkości od niegodziwości szatana, módl się za nami. Matko Zbawienia, módl się, aby wszystkie dusze mogły być ocalone i przyjęły miłość i Miłosierdzie okazane przez twojego Syna, naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który przychodzi ponownie, by uratować Ludzkość i dać nam szansę wiecznego zbawienia. Amen.
   (1 17) Za tych, którzy sprzedali swoje dusze
   Najdroższy Jezu, poświęcam dusze (wymień te dusze) oraz wszystkich tych, którzy wymienili swoje dusze za cenę sławy. Uwolnij je od ich skażenia. Odwróć je od zagrożenia ze strony Iluminatów, którzy ich pożerają. Daj im odwagę, aby bez strachu wyszły z tej niegodziwej niewoli. Weź je w swoje Miłosierne Ramiona i uzdrów je z powrotem do Stanu Łaski, aby były godne stanąć przed Tobą. Poprzez Twoją Boskość, pomóż mi przez tę modlitwę za dusze przejęte przez szatana, odciągnąć je od masonerii. Uwolnij je z kajdan, które ich pętają i sprowadzą na nie straszne tortury w komorach piekła. Pomóż im, poprzez cierpienia wybranych dusz, poprzez moje modlitwy i poprzez Twoje Miłosierdzie, zająć miejsce w pierwszym szeregu w gotowości do wejścia przez Bramy Nowej Ery Pokoju – Nowego Raju. Błagam Cię, abyś uwolnił je z niewoli. Amen.

   Proponuje nastepujący układ modlitw za „ciemne dusze”
   1. Msza św z intencja nawrócenia „ciemnych dusz” wraz z eucharystia w tej intencji
   2. 1 dziesiątka lub 1 cześc Rożańca
   3. Modlitwy Krucjaty (17) i (117), (157)
   4. Koronka do BM

   Polubienie

 3. Ten blog zaczyna coraz bardziej irytować z uwagi na komentujących.Pod każdym artykułem komentarze na temat można policzyć na palcach jednej ręki.

  Wracając do tematu.Zna ktoś niemiecki i może odpowiedzieć jak Benedykt wyraził się w oryginale ?
  Bernard pisze o tonącej łodzi, portal Rorate Caeli o wywracającej się łodzi, a deon o „łodzi tak pełnej, że się niemal przewraca”.
  Niby znaczenie to samo ale wymowa łagodniejsza.
  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,30968,benedykt-xvi-o-zmarlym-kard-meisnerze.html

  Oryginał: https://www.erzbistum-koeln.de/export/sites/ebkportal/.content/.galleries/downloads/170715_papst_em_benedikt_gr_requiem_meisner.pdf

  Polubienie

  • No cóż, ewidentnie jest mowa o łodzi tak napełnionej (angefüllt), że się przewraca. Teraz pytanie, czym napełnionej – wodą, wiernymi, grzechem? A może… „uchodźcami”? Wieloznaczności, interpretacje – każdy teraz może je dopasować pod swoją wizję rzeczywistości.

   Polubienie

   • wybacz, ale pisanie i mowienie ‚w temacie’ nie nalezy do ladnej polszczyzny. ktos okreslil to ‚walesizmmem’. zdanie powinno brzmiec – dziekuje za komentarz n a t e m a t . przykro mi, ale ta dzis popularna forma bardzo mnie irytuje.

    Polubienie

   • Już ponad 40 lat temu W. Młynarski napisał piosenkę „Nie mam jasności w temacie Marioli” – więc zwrot „w temacie” bardziej mi się kojarzy z tą zabawną piosenką niż z Wałęsą. Ale fakt, że Wałęsa tę sparodiowaną przez Młynarskiego formę upowszechnił jako normalną i obowiązującą.

    Polubienie

 4. @bonaventura

  Blog jak blog, zawsze może ktoś wrzucić coś ciekawego niezależnie od tematu poruszonego w poście. Nie rzadko takie wrzutki stawały się tematami kolejnych postów. Poza tym blog ma informować również o zmianach, znakach występujących na ziemi a mających bezpośredni wpływ na zdanie sobie sprawy przez tych odwiedzających bloga w jakich czasach przyszło nam żyć a także do zmiany swojego dotychczasowego życia na lepsze aby być się przygotować na najgorsze. Mam nadzieje ze nie będziemy musieli wsadzić wszystkich komentarzy w „ramy” aby nie irytowac niektórych odwiedzajacych.

  Polubienie

  • Dokładnie @Moher,tym bardziej,że wszystko to jest powiązane ze sobą.Czyli:sprawy świeckie i duchowe oraz znaki z Nieba,bo żyjemy w czasach ostatecznych.Najwięcej krzyczą ci,co wpadają tu jako niezadowoleni nauczyciele wystawiający swoją ocenę(zazwyczaj niedostateczną),a sami głosu nie zabierają,lecz krytykują na potęgę i co chwilkę zmieniają nicki..Motto : Najpierw daj sam coś z siebie,a potem krytykuj na potęgę.

   Polubienie

 5. „Kardynał Schoenborn: odpowiedź na „dubia” padła już dawno”- czyżby?
  Jeśli tak ma być reakcja FP na list kardynałów, to życzę kapłanom tym i innym odwagi, i wytrwałości w obronie Słowa Bożego. Zaiste, może sobie Bergoglio zamiast tablicy, jaką ostatnio powiesił na drzwiach swojego apartamentu, przywiesi list owych kardynałów? Może jak się tak dobrze na niego napatrzy, to „dojdzie do wniosku” że „umknęło” jego uwadze określenie się i odpisanie odpowiedzi na dubia. Wywraca naukę Pana Jezusa i kościół do góry nogami, tak jak jest napisane w Księdze Prawdy, wprowadzając w nas katolikach chaos i zamieszanie…..a pamiętacie jak było powiedziana w KP, że początkowo wszystko pójdzie powoli a później wszystko potoczy się raptownie. Czy widząc, co dzieje się obecnie w KK i poszczególnych Episkopatach, oraz dodając do tego, to co dzieje się w Watykanie- czy to nie jest ten czas?

  Read more: http://www.pch24.pl/kardynal-schoenborn–odpowiedz-na-dubia-padla-juz-dawno,53142,i.html#ixzz4nFT6kj2d

  Polubienie

  • RYCERKA CHK
   Jeżeli to prawda co powiedział, to ta wypowiedź biskupa Rzymu daje nam pewność w 100%, że mamy doczynienia z fałszywym prorokiem z Księgi Objawienia Św. Jana.

   Polubienie

 6. Teraz nieco z innej beczki. Kto zna angielski to proszę obejrzeć.
  Jakaś kaatastrofa wisi nie tylko nad Nowym Yorkiem ale chyba od niej się może zacząć prawdziwa gehenna dla Amerykanów.

  Polubienie

 7. fragment(j.hiszpański)
  Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych mówi, że „zaangażowanie papieża jest wyeliminowanie ubóstwa i głodu na świecie”, który jest pierwszym z celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych razem.

  Marcelo Sánchez Sorondo, kanclerz Papieskiej Akademii Nauk i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, powiedział, że obecnie świadkami „magiczną chwilę”, bo „po raz pierwszy Magisterium Papieża, odpowiadając na Ewangelii, jest równoległa Magisterium Organizacji Narodów Zjednoczonych”.
  https://infovaticana.com/2017/07/20/san­chez-so­ron­do-pri­me­ra-vez-ma­gis­te­rio-del-papa-pa­ra­le­lo-al-las-na­cio­nes-uni­das/

  Na temat ubogich jest tutaj:
  KP- 6 października 2013, godz. 23.20

  Na temat ONZ jest tutaj :
  KP- 30 listopada 2010, godz. 12.00

  Watykan chce odwrócić naszą uwagę od rzeczy bardziej istotnych.Mówi o ubogich ,głodujących,a zastanawiające jest przy tym,że mówi także o depopulacji,była tam przecież Konferencja w tej sprawie,w której uczestniczyli tam świeccy i duchowni..
  Skoro Watykan skupia się niby na głodujących,a porusza się tam ten drugi temat,który wspomniałam,to nie będzie głodu i ubogich,jak tylko ich………
  No tak,bo tych skrajności w tych debatach nie mogę inaczej sobie wytłumaczyć.Zobaczmy,jak wszystko się już kotłuje w różnych zakątkach świata.Wg.mnie,to jest spowodowane sztucznie ale w jednym celu.Kościół stał się od kilku lat POLITYCZNY,nie ma tam miejsca dla Pana Boga i Jego Przykazań i Jego Warunków.Nie mówię,że ubogim i głodnym nie powinno się pomagać,lecz czy w takim samym przynajmniej stopniu dba się TAM o dusze??Nie.
  Wszystko jest upolitycznione i gra się na naszych uczuciach i wywoływaniu w nas poczucia winy,bo mówimy innym językiem.Jest to zaplanowany podstęp i walka o swoje i to nieważne czyim kosztem.

  Polubienie

 8. Poznajecie tego gościa,który mówił o konwergencji między naszą wiarą a marksizmem?

  https://infovaticana.com/2017/07/20/arturo-sosa-participa-encuentro-budistas-cristianos-visita-camboya/
  (fragment)
  „Arturo Sosa medytuje z buddystami w Kambodży w zaskakujący wizerunek
  „To jest głęboko pokrzepiające, aby zobaczyć, jak jesteśmy zjednoczeni w naszej chęci promowania pokoju i pojednania w naszym świecie,” powiedział generał jezuitów, którzy sugerowanych promowanie dialogu międzyreligijnego.

  Ojciec Arturo Sosa, przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego, udał się do Kambodży w rewanżu jego pierwszej podróży do Azji i Pacyfiku. Jako rejestrowane przez artykule opublikowanym przez serwis jezuita Konferencja Azji i Pacyfiku po raz pierwszy Sosa odwiedza głównie buddyjskiej kraj.
  W homilii w dniu 15 lipca w kaplicy Ośrodka Reflection Metta Karuna w Siem Reap, generał jezuitów zaapelował do „budowania mostów” i stworzenie „kultury gościnności” w świecie, w którym istnieje tyle przemoc, podziały i nietolerancji…”

  Polubienie


  • „Ci, którzy nie są wierni Mojemu Ciału, zmienią wiele praw, a także utworzą nowe interpretacje znaczenia Najświętszej Eucharystii. Wielu świętych sług Bożych i ludzi świeckich wszystkich wyznań chrześcijańskich będzie patrzeć, jak Duch Święty zostanie zaatakowany. Wielu będzie zaszokowanych sposobem, w jaki Moje Imię i Moje Nauczanie otrzymają nową interpretację, tak że nacisk zostanie położony na powinność człowieka względem człowieka. Człowiek będzie zachęcany do miłości własnej i przedstawiania swoich potrzeb przed ołtarzem Boga.

   Na zewnątrz to podejście do chrześcijaństwa będzie postrzegane jako coś dobrego. Będzie popierać znaczenie miłości, ale nie w taki sposób, jaki nakazuje Bóg. Ludzie na wysokich stanowiskach będą widziani, gdy publicznie będą się wzajemnie wychwalali podczas sprawowania ceremonii religijnych. Będą się z szacunkiem wzajemnie sobie kłaniali i będą się czołobitnie rzucać do stóp wrogów Boga.” KP -25 kwietnia 2013

   Polubienie

 9. Witam po wakacyjnej przerwie… I mam pytanie do znawców: czy wolno podczas Mszy św. posługiwać się białym winem przy przeistoczeniu? Byłam w pewnym kraju na mszy św, gdzie ksiądz podawał każdemu z wiernych nie tylko Ciało Chrystusa, ale i krew Chrystusa… Nigdy jednak w swoim życiu nie widziałam, aby wino było BIAŁE!!! Czerwone wino zawsze symbolizowało krew (czerwień), krew przelaną za nas w akcie odkupienia. Po raz pierwszy w życiu spotkałam się z czymś takim. Miałam nawet wątpliwości, czy to nie jest znowu jakiś modernizm? A może zaniedbanie, ignorancja czy po prostu to ja jestem niedouczona w tym względzie?

  =======================================================

  Odnośnie zaś tematu to ciekawy artykuł ukazał się tutaj na ten temat : https://abyssum.org/2017/07/18/there-is-much-more-in-pope-benedcts-message-re-cardinal-meisner-than-meets-the-eye-it-is-worth-reading-and-re-reading/

  Polubienie

 10. Dostałam na pocztę:

  strona MBM –

  W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

  Poproś swojego ulubionego świętego, aby przyłączył się do modlitwy i wstawiać się za tobą i twoją rodziną:

  Święci (y) ______________, dołącz do mnie w tych modlitwach i działajcie jako wstawienniczka dla mnie i mojej rodziny. Amen.

  „Wzywajcie wszystkich tych świętych, których czcisz, aby ci pomóc jako apostołowie mojego Ojca Przedwiecznego”. Jezus, 20 grudnia,

  Oświadczenie * w tej liście zostały złożone modlitwy skupiające się na dziećmi, rodzinach i niewinnych duszach. Jeśli uważasz, że brakuje Ci modlitwy, daj nam znać.

  Lista Modlitw o odmawianie, których prosi MBM:

  (4) O zjednoczenie wszystkich rodzin (podczas Ostrzeżenia)
  (13) Modlitwa prośby o uwolnienie
  (19) Modlitwa za młodych ludzi
  (27) Modlitwa o pokój na świecie
  (31) Łańcuch Ochrony
  (32) Módlcie się, módlcie się, módlcie się o powstrzymanie aborcji w Irlandii
  (33) Powstań teraz i przyjmij Pieczęć Boga Żywego
  (37) O zjednoczenie wszystkich dzieci Bożych
  (39) O pomoc w przygotowaniu dusz do Nowego Raju
  (41) Za dusze niewierzących
  (55) O przygotowanie do Ostrzeżenia
  (58) Krucjata Modlitwy o nawrócenie
  (60) Modlitwa o nawrócenie rodzin podczas Ostrzeżenia
  (64) Zbaw moich braci i moje siostry
  (67) Chroń moje dzieci od króla kłamstw
  (68) Chroń mnie od wpływu szatana
  (72) Modlitwa ucznia
  (73) Za młode dusze, za dzieci
  (80) Za dusze tych, którzy popełniają morderstwa
  (88) Za dusze po Ostrzeżeniu
  (101) Cudowna modlitwa, aby odczuć Obecność Jezusa
  (105) O Dar Nawracania innych
  (106) Miłosierdzie dla młodych, którzy nie uznają Boga
  (111) Poświęcenie swoich dzieci Jezusowi Chrystusowi
  (117) Za tych, którzy sprzedali swoje dusze
  (118) Za stracone pokolenie młodych dusz
  (122) O uświęcenie najbliższych Najdroższą Krwią Jezusa Chrystusa
  (127) O ratowanie mojej duszy i dusz tych, których kocham
  (131) Modlitwa Miłosierdzia
  (150) O ratowanie dusz niewierzących
  (151) O Obronę Wiary
  (153) O Dar Ochrony dla dzieci
  (162) O ochronę słabych i niewinnych
  (166) O ograniczenie zabijania niewinnych
  (167) Chroń moją rodzinę

  Litanie:
  (1) Ochrona przed fałszywym prorokiem
  (2) O Łaskę Ochrony
  (3) Obrona Słowa Bożego
  (4) O złagodzenie kary Boga Ojca
  (5) O uratowanie tych, którzy są w grzechu śmiertelnym
  (6) O Dar Łask

  Po wyborze Modlitw możemy przypuszczać, że zbliżamy się do Ostrzeżenia.
  Już wcześniej Maria prosiła aby polecać w naszych modlitwach jej szczególne intencje.

  Polubienie

 11. W punktach nieujawniona III Tajemnica Fatimska wg Orędzi:
  1. Nikczemna sekta w wielkiej liczbie weszła do Watykanu
  2. Wprowadzono nowe metody katolickiego kultu, który obraża Ojca Przedwiecznego
  3. Kościół został opanowany od wewnątrz przez wrogów Boga w liczbie 20 kardynałów sprawujących kontrolę odśrodkowo, którzy dokonali największego oszustwa (sfałszowanie wyboru Bergoglio na papieża) wybierając człowieka niepochodzącego od Boga
  4. W czasach ostatecznych będzie dwóch mężczyzn, noszących Koronę Piotra
  5. Jeden będzie cierpiał z powodu kłamstw, które zostały spreparowane, aby go zdyskredytować, i które z niego praktycznie uczynią więźnia
  6. Ten wybrany jako drugi doprowadzi nie tylko do zniszczenia Kościoła Katolickiego, ale i wszystkich kościołów, które czczą Ojca i przyjmują Nauki Syna, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela Świata.

  Jesli ktoś ma watpliwosci co do roli falszywego proroka Franciszka, to powinien to skonfrontowac to z wypowiedziami BXVI – ostatniego papieża w dziejach swiata. ( choc na liscie sw Malachiasza jest wymieniany jako przedostatni) oraz wypowiedziami czterech osob, ktore czytaly pelną III tajemnicę z Fatimy.
  Jej utajnienie jest grzechem przeciwko Niebu. Jest to wystepek nieposluszenstwa wobec NMP jako wyslanniczki Syna Swego i calej Trojcy Swietej.

  Polubienie

 12. ” Do Gniezna dotarła w czwartek polsko-niemiecka pielgrzymka ekumeniczna, która po raz piętnasty wędrowała z Magdeburga do św. Wojciecha śladem Ottona III. U celu pątników witał Prymas Polski abp Wojciech Polak.

  „Już piętnasty raz łączy was wspólna droga – droga wzajemnej miłości i zrozumienia. Idziecie nią po śladach Chrystusa i św. Wojciecha, który łączy Magdeburg z Gnieznem. Przekraczając co roku granicę między naszymi krajami, przekraczacie też inne granice, które często dużo mocniej i trwalej dzielą ludzi – granice w ludzkim sercu” – mówił metropolita gnieźnieński zwracając się do pielgrzymów w ich ojczystych językach, czyli po niemiecku i polsku. Przypomniał też, że wszystkich ochrzczonych łączy Chrystus i chrzest. „To jest fundament, z którego wyrastamy. A budować na Chrystusie i z Chrystusem, to znaczy budować na jedynej nadziei, jaką daje nasze chrześcijaństwo” – mówił Prymas.

  Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyły słowa Marcina Lutra „Solus Christus” – Jedynie Chrystus , będące jedną z pięciu zasad protestantyzmu.”

  http://prymaspolski.pl/ekumenicznie/

  Polubienie

 13. Juz do dawna wiadomo ze obecny prymas jest człowiekiem Franciszka. On ma jasno określoną misję do wykonania i konsekwentnie ją realizuje. Tka jak napisałem kiedyś Polak to on jest tylko z nazwy

  Polubienie

 14. Drogi/a @La Salette, wspomaniałeś powyżej ojca Tomasza Rosica (rzecznika prasowego Franciszka)… a ciekawa to postać… Aby nie opisywać jego przeszłości tylko trzymać się teraźniejszości: to należy zaznaczyć, że jest on CAŁKOWICIE zaprzedany nauczaniu Franciszka (a nie Chrystusa). Dochodzi do tego, że nie potrafi on nawet rozróżnić kiedy bluźni!!! Oto najnowsza propaganda encykliki Franusia na temat ochrony środowiska, „Laudato Si”…

  Nasza Matka Najświętsza z dzieciątkiem Jezus na ROWERZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prosto z twittera Rosici … Bluźnierstwo w samym sercu kościoła i czy ktoś REAGUJE ??????????????
  Nie, milczenie tchórzy…

  Polubienie

 15. Bardzo trafne spostrzeżenie Dra Krajskiego. Właściwie to powiedział cały mechanizm działania masonerii.

  A tu znany komik amerykański Jim Carrey, nawrócił się. Miał poważną depresję po tym jak jego narzeczona odebrała sobie życie. Pan Bóg go wyzwolił i dał mu nowe życie aby świadczył o Nim.

  Prawdziwie zbliża się nasze odkupienie…

  Polubienie

  • Zupełnie mnie nie dziwi powódź w Indonezji, nie ma w tym żadnego nadprzyrodzonego działania.W tym kraju na potęgę wycina się olbrzymie połacie lasów m.in pod uprawę palmy oleistej.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s