Zbliżająca się korekta papieża – kto dołączy do kard. Burke?

burke

 

Wczoraj media obiegła informacja, że kardynał Burke po raz kolejny mówił o korekcie Franciszka. Czy znajdą się odważni kardynałowie i biskupi, którzy dołączą do spodziewanej korekty?

Tak o ewentualnej korekcie mówił kard. Burke: Wydaje mi się, że istota korekty jest dość prosta. Z jednej strony określamy jasną naukę Kościoła; z drugiej – to, co jest faktycznie nauczane przez papieża. Jeśli pojawi się sprzeczność, to papież zostanie wezwany do dostosowania swojego nauczania w posłuszeństwie Chrystusowi i Magisterium Kościoła.

O co chodzi? Oczywiście o sprawę świętokradzkiej Komunii św. dla osób żyjących w grzechu ciężkim. Franciszek jednoznacznie ją popiera – na blogu było o tym tutaj: Pięć dowodów na to, że Franciszek popiera świętokradzką Komunię dla tzw. rozwiedzionych w nowych związkach. A za Franciszkiem idą jego bliscy współpracownicy, mianowani przez niego hierarchowie kościelni, oraz cała masa duchownych i świeckich – albo są świadomi i wiedzą, co czynią, albo wpadają w to odstępstwo od wiary bezrefleksyjnie lub też w fałszywym posłuszeństwie.

Wiadomo, że do korekty nie dołączy jeden z autorów dubiów, śp. kard. Meisner. Niech Pan w swoim Miłosierdziu przyjmie go do Chwały Wiecznej. Czy do korekty dołączą pozostali trzej autorzy dubiów?

Kard. Muller, zaciekle broniący w we wspomnianej sprawie nauczania Kościoła, jako prefekt Kongregacji Nauki i Wiary wypowiadał się w styczniu, że taka korekta nie jest potrzebna: Nie będzie korekty adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”, bo nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla wiary. Czy teraz, nie pełniąc już zadania prefekta, gdy sprawy zaszły jeszcze dalej, będzie nadal w zaparte twierdził, że czarne jest białe, że kiedy Franciszek sam mówi i sam pisze, że popiera taka Komunię, że jak mówi „tak”, to jednak znaczy to „nie”? Czy nadal będzie twierdził, że nie ma niebezpieczeństwa dla wiary, gdy rozliczni duchowni publicznie popierają odstępstwo od wiary? Do korekty na pewno nie dołączy nowy prefekt Kongregacji, abp Luis Francisco Ladaria Ferrer, bo jak sam twierdzi, żyje w głębokiej harmonii z Franciszkiem – wątpliwe więc, by go korygował.

Czy dołączą do korekty jacyś inni biskupi i kardynałowie? Czy polscy hierarchowie także będą jej sprzyjać? Jaka formę miałaby taka ewentualne korekta?

 

Źródła:
^^^https://www.pch24.pl/jak-wygladalaby-formalna-korekta-nauczania-papieza–kardynal-burke-odpowiada,53873,i.html
^^^https://www.lifesitenews.com/news/cardinal-burke-heres-what-the-formal-correction-of-pope-francis-will-look-l
^^^http://gosc.pl/doc/3644330.Nie-bedzie-korekty-adhortacji-Amoris-laetitia

 

108 uwag do wpisu “Zbliżająca się korekta papieża – kto dołączy do kard. Burke?

  • No właśnie co to znaczy nie chcą o tm mówić? Gdyby św. Paweł zmartwychwstał to przegnałby tych tchórzy na cztery wiatry!!! Jak można nie stanąć w obronie SŁOWA BOŻEGO … Co oni zamierzają powiedzieć Jezusowi Chrystusowi w dniu sądu? Gdyby podniosło się w oburzeniu na heretyckie nauczanie Franciszka wiele głosów w kościele to i Franciszek nie poczynał by sobie tak śmiało i bezczelnie z dogmatami kościoła, z nauczaniem Jezusa i tradycją kościoła.

   To tchórzostwo ludzi wyniosło Hitlera do włądzy, to tchórzostwo kapłanów doprowadzi do tragedii kościoła!!!

   Polecam też w temacie – czy to początek schizmy? Proponowana jest zmaina PRAWA KANONICZNEGO!!! Postawa Franka zadecyduje:

   https://akacatholic.com/formal-act-of-correction-and-then-some/

   http://wdtprs.com/blog/2017/08/fr-aidan-nichols-amoris-laetitia-has-led-to-an-extremely-grave-situation/

   http://liturgicalnotes.blogspot.ca/2017/08/fr-aidan-nichols.html

   http://marklambert.blogspot.ca/2017/08/breaking-britains-leading-theologian.html

   https://www.romancatholicman.com/jesus-leave-loophole-divorce-matthew-199/

   http://throwthebumsoutin2010.blogspot.ca/2017/08/cardinal-burke-outlines-formal.html

   Polubienie

   • Może trochę dodam szczegółów dla rozjaśnienia sytuacji. Jaden z najwybitniejszych teologów naszych czasów , Dominikanin Nikolas Aidan (kolega Benedykta XVI i JP II) zamierza doprowadzić do zmainy prawa kanonicznego tak, aby nie trzeba było czekać aż do śmierci papieża (jak w przypadku papieża Honoriusza), aby kościół mógł wyprostować błąd i herezję miłościwie nam panującego. „Amoris Laetitia” zawiera wiele poważnych błędów moralnych i dogmatyczno-teologicznych, że nie można czekać np: prawie 50 lat (jak w wypadku papieża Honoriusza) na wyprostowanie fałszu. W obecnej dobie za 50 lat przy takiej encyklice to zdrowy kościół Chrystusowy przestał by istnieć. Wobec powyższego ruszyła pewna akcja wewnętrzna, aby zaciśnić pojęcie nieomylności papieża i poddać go pod kontrolę wyracowanej już przez 2000 lat dogmatyki i nauczania kościoła pilnowanej przez Kongregację do Spraw Wiary. Trzeba tu dodać, że sam Franciszek uznaje się publicznie za bardzo omylnego, więc …

    Kard. Burke nie posiada bowiem jakiegoś oficjalnego mechanizmu kanonicznego, aby takiej ZOBOWIĄZUJĄCEJ korekty Bergoglia dokonać, bo takiej potrzeby dotąd NIE BYŁO !!! Można więc powiedzieć, że są tacy poza oficjalną ścianą kościoła, którzy pragną legalnie i z mocą ograniczyć heretycką działalność tego niszczyciela kościoła.

    O, gdybyście mogli przeczytać te epitety, jakimi ci autorzy (KAPŁANI KATOLICCY I TEOLOGOWIE blogujący) raczą Franciszka, to można boki zrywać. Mają go po prostu za najzwyklejszego głupca opluwającego katolików, a miżdżącego się i korzącego się do stóp protestantów i ortodoksów, a który w zasadzie jest tyranem przepojonym obsesją na własnym punkcie. Jego argentyński model papiestwa polega na obsadzeniu wysokich stanowisk kościoła bezczelnymi typami, którzy niszczą i poniżają zaskoczonych tym i przestraszonych (jak narazie) kapłanów i biskupów o pokornym sercu…

    OCZY WIELU ZOSATŁY JUŻ OTWARTE i STRATEGIA JEST PLANOWANA.. znając Franciszka to będzie „wesoło”; podobno po „DUBIA” wył i wrzeszczał po domu św. Marty… To co będzie teraz ???

    Polubienie

   • Znalazłem w apokalipsie Świętego Jana dowód na to że Franciszek jest antychrystem w apokalipsie określanymi jako bestia I potrafię to udowodnić na kilka sposobów zgodnie z Apokalipsą Świętego Jana ale biskupi i księża teolodzy doskonale wiedzą o tym bo przecież przez tyle lat studiują Pismo Święte jako ciekawostkę dodam że znalazłem króciutką wzmiankę o naszym kochanym Polaku Janie Pawle drugim Jakież było moje zdziwienie gdy Matka Boska pozwoliła mi to zrozumieć

    Polubienie

 1. ” A co zrobią Moi wyświęceni słudzy? Pochylą swoje głowy, podniosą ręce w chwalebnym uwielbieniu dla nowej fałszywej doktryny i zaprzeczą Wszystkiemu, co dałem światu. Ich miłość do spraw doczesnych; ich pragnienie, aby podziwiano ich wysokie ambicje pozbawią ich przyrzeczeń. Staną się zdrajcami i odwrócą się ode Mnie. Doprowadzą miliony katolików do poważnego błędu, a Moje Kościoły utracą swoją Świętość. Wkrótce potem, gdy rdzeń Mojego Kościoła zostanie zbezczeszczony, zbiorą wszystkie inne wyznania chrześcijańskie i wymyślą nowe sekty ekumeniczne, co doprowadzi do publicznej deklaracji zaprzeczającej istnieniu Piekła. Następnie, działając na opak, dokładnie w przeciwnym kierunku do Prawdy, powiedzą wszystkim wiernym, że grzech jest pojęciem względnym i że z powodu grzechu pierworodnego, nie jest możliwe, aby go uniknąć. W związku z tym powiedzą wam, że nie ma się o co martwić. Grzech sam w sobie zostanie przedefiniowany. Kiedy tak się stanie, całe wyczucie moralności zaniknie. Gdy moralność nie będzie uważana za ważną, wówczas grzech stanie się powszechny. Grzech będzie się rozprzestrzeniał, eskalował, aż społeczeństwo się rozpadnie, a dla tych, którzy pozostaną wierni Mojemu Kościołowi – prawdziwemu Kościołowi – będzie to przerażający widok do oglądania.”-KP 04.04.2014, 23:20
  ——–
  „On już to robi poprzez czarne msze, które odbywają się w wielu kościołach katolickich. Rdzeń niewiernych sług spiskuje przeciwko Mojemu Kościołowi i zwiodą oni wielu.
  Bądźcie czujni. Otwórzcie oczy i proście Mnie o siłę, jakiej potrzebujecie, aby stanąć przeciwko temu podłemu i nikczemnemu planowi.
  Ta walka wewnątrz Mojego Kościoła na ziemi będzie okrutna. Kapłan przeciw Kapłanowi. Biskup przeciw Biskupowi. Kardynał przeciw Kardynałowi.”-KP 23.12.2012, 15:30
  ——–
  „Ci kapłani, biskupi i kardynałowie, którzy się mu sprzeciwią zostaną ekskomunikowani i pozbawieni tytułów. Inni będą zastraszani i prześladowani, wielu księży będzie musiało się ukrywać…”-KP 08.03.2013, 14:05
  ——-
  „Wielu zastosuje się do poleceń mojego Syna, przekazywanych za pośrednictwem tych świętych Orędzi dla świata, ale tylko niewielu będzie na tyle odważnych, aby otwarcie głosić Słowo Boże w czasie Ukrzyżowania Kościoła mojego Syna na Ziemi…”-KP 25.09.2013, 12:15
  ——
  „Wielu samozwańczych uczonych kościoła wkrótce zakwestionuje Moją Prawdziwą Tożsamość i Istnienie Najświętszej Trójcy. Użyją wyszukanych argumentów, aby zaślepić was na Prawdziwe Słowo Boże i użyją wszelkiego rodzaju argumentów teologicznych, aby udowodnić, że wszystkie religie są takie same. Niebawem odrzucą Prawdę — Słowo Boże. Słowo Boże zostanie przez nich sprofanowane przy użyciu skomplikowanych i sprzecznych doktryn, a chodzący do Kościoła nie okażą za grosz mądrości, kiedy będą karmieni tym nonsensem.” -KP 06.09. 2014,16.00
  ——-
  I teraz wklejam linka,aby przeczytali to Ci,do których zwraca się Pan Jezus,bo każdy tam znajdzie coś dla siebie DO PRZEMYŚLENIA, na ten trudny czas :
  http://paruzja.info/2010.11.16_09-55.php

  „Wymagajcie od siebie,nawet,jak nikt od was nie wymaga”-chyba każdy z nas pamięta te słowa Św.Jana Pawła II
  Nie bójmy się mówić Słów Prawdy,obawiajmy się kłamstwa,a szczególnie wtedy,kiedy ono ma objąć w uścisku bliznich.Strach jest złym doradcą.

  Polubienie

 2. polscy hierarchowie jak zwykle w milczeniu beda czekali na rozwoj wwydarzen, poniewaz wiekszosci to tchorze i kniunkturalisci. chcialbym zeby kard. burke poparl kard. sarah. klopot beda mieli ksieza zakonni.ale trzeba ich polecac bogu i wspierac modlitwa.

  Polubienie

  • Jestem pewna, że polscy hierarchowie pomiędzy sobą są już zmówieni przeciwko tej herezji. Polska jest zaliczana do krajów, które postawiły VETO papieskiej „Amoris Laeticia”, chociaż po cichu. Jak pojawi się więcej odważnych, to i Polska do nich dołączy. Dlatego chwała kard. Burke za ODWAGĘ… On był zawsze pierwszy i za to Franciszek już się za nim zemścił.

   Kler czekają straszne czasy, bo Franek (jak wiemy z orędzi) zażąda od nich LOJALKI !!!

   Polubienie

   • Hehehehe. Ja juz nie jestem taki pewien bo szatan działa cały czas aby prawda o fałszywym prorok nie wyszła na jaw. Na razie jest pieszczenie ale później będzie juz ostro i zaczną się poważne prześladowania tych co znają prawdę. Może się obudzą. Oby!!!

    Polubienie

  • „Podział w Moim Kościele będzie rozłożony na rozmaite etapy. +Pierwszy etap nastąpi wtedy, gdy tylko ci, którzy prawdziwie Mnie znają i rozumieją Prawdę Świętych Ewangelii, zdecydują, że nie mogą przyjąć szerzonych w Moim Imieniu kłamstw.+ Drugi etap nastanie, kiedy odmówi się ludziom udzielania Świętych Sakramentów takimi, jakimi one są. +Trzeci etap będzie miał miejsce, kiedy Moje Kościoły zostaną zbezczeszczone; i to właśnie wtedy Moi wyświęceni słudzy nareszcie zrozumieją Prawdę zawartą w Apokalipsie.

   Wiele zmian zostało zaplanowanych na przestrzeni ostatnich kilku lat przez zło masonerii w Moim Kościele na Ziemi. Teraz ich plany są już znane na najwyższych szczeblach hierarchii kościelnej i wkrótce zostaną ogłoszone. Zostaną one odsłonięte wraz z ogłoszeniem, że Kościół katolicki jest właśnie modernizowany, by go móc dostosować do dzisiejszego nowego, nieuprzedzonego, liberalnego społeczeństwa. Oświadczą, że to będzie oznaczało odrzucenie przeszłości, a wtedy podadzą, że jego mottem będzie objęcie wszystkich wyznań, aby pokazać, że jego nastawienie nie jest zawężone. Zapowiedź ta będzie świętowana na całym świecie, a media podadzą te wspaniałe wieści na swoich pierwszych stronach, podczas gdy przedtem komentowały one Kościół katolicki z niesmakiem. Posiew szatana zostanie rzucony i pojawią się nowe obrzędy, w których forma Mszy Świętych zostanie przedstawiona na wspak,..”20 października 2013

   Polubienie

 3. @Bernard Teolog – jestem teraz bardzo zajeta, ale te tytuły rzuciły mi się w oczy o tym jak będzie wyglądać korekta Franciszka: (może w paru zdaniach wyjaśnisz tutaj – mam zawalony weekend)

  1. https://abyssum.org/2017/08/18/cardinal-brandmueller-explains-how-the-correction-of-francis-will-take-place/

  2. https://onepeterfive.com/cardinal-brandmuller-tradition-making-papal-professions-faith/

  3. http://plinthos.blogspot.ca/2017/08/last-intelligent-word-on-amoris.html

  Polubienie

  • Przecież kościół Waldensów odrzuca władzę Papieża.Od razu przypomina mi to,co powiedziane było ks.Gobbiemu :
   „..Przyjmując protestancką naukę, będzie się mówić, że Msza nie jest ofiarą, lecz jedynie świętą ucztą – to znaczy tylko pamiątką tego, czego dokonał Jezus w czasie Swojej Ostatniej Wieczerzy. Zniesie się w ten sposób odprawianie Mszy Świętej. Na tym właśnie zniesieniu codziennej ofiary polega straszliwe świętokradztwo dokonane przez Antychrysta. Trwać to będzie około trzy i pół roku, to znaczy tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni…”

   A w KP :”Wielu idzie na Mszę albo w innych kościołach chrześcijańskich otrzymuje wino, aby uczcić Mój Dar, ale oni nie rozumieją, co to oznacza. Oddałem się całkowicie w Ciele, Umyśle i Duszy. Kiedy przyjmujecie Komunię, musicie spożyć Moje Ciało w pełni, a nie tylko mówić, że Mnie czcicie.
   Bo bez Mojego Ciała, Mojej Rzeczywistej Obecności, nie mogę zdobyć waszych dusz. Czy tego nie wiecie?
   Dlaczego odrzucacie Mój prawdziwy Dar w takim rozumieniu, jak zostało to wyjaśnione Moim apostołom? Że Eucharystia jest rzeczywiście Moim Ciałem.
   Nie potraficie wyobrazić sobie Łask, które utraciliście wy, wasze rodziny i pokolenia z powodu odrzucenia przez was Mocy takiego Daru. Mój ból nigdy nie ustępuje. Płaczę. Cierpię. Rozpaczam, gdy jestem świadkiem grzechu tak rozpowszechnionego na świecie, że Mojemu Imieniu nie oddaje się już dłużej czci. Moje Imię się przeklina. Czuję dotkliwy ból…”4 września 2012 roku, godz. 23.05

   A do 31 pazdziernika będą trwać,jak to jest już zapowiedziane tutaj :
   http://www.dw.com/pl/mały-ekumenizm-w-lund-papież-na-luterańskim-nabożeństwie/a-36215795
   „”*UROCZYSTE obchody jubileuszu 500-lecia reformacji…”
   i dalej(na końcu) czytamy:
   „*UROCZYSTE obchody Roku Reformacji kończą się 31 października 2017, dokładnie w 500 lat po legendarnym przybiciu 95 WYWROTOWYCH TEZ do wrót kościoła w Wittenberdze przez reformatora Marcina Lutra (1483- 1546).”
   Dlatego myślę,że zrobione będzie wszystko,aby tacy wywrotowcy jak ja nie mieli prawa głosu w tej sprawie,aby nie podjudzać do Prawdy.Mówili,że to nie są uroczystości a w duchu pokuty,a tymczasem robione jest coś innego,a mówione coś innego.I zakończę słowami,które tu kiedyś przytoczył @Lolo :

   „Przypomnę jeszcze przy okazji słowa Arnolda Toynbee:
   „usta nasze cały czas przeczą temu co czynią nasze ręce”

   Drodzy duchowni, zgadzając się na tolerowanie zdrajców w swoich szeregach sami przykładacie rękę do zdrady nawet jeśli nie podzielacie ich twierdzeń a milczycie tylko.”
   lolo , 19 lutego 2017 at 11:52

   Polubienie

   • Dodam jeszcze to dla wszystkich powątpiewujących,że Watykan zezwala na głoszenie i wprowadzanie herezji to,że skoro to jest jednoczenie w duchu POKUTY,to dlaczego swego czasu intronizowano tam Lutra?
    A teraz brnął po całości do uwieńczenia tego bałwochwalstwa i nie mogą się już doczekać daty 31 pazdziernika,bo Wtedy będzie za pózno,aby dopiero otwierać oczy na to,co chcą nam Katolikom zrobić.Zostanie to zapięte odpowiednio przez nich na OSTATNI GUZIK I PRZYPIECZĘTOWANE.Panuje „święte” milczenie na bałwochwalstwo.Wtedy dla swoich wiernych podlegających jemu kardynałów i Biskupów zacznie dawać wysokie stanowiska ,aby nas mocniej zdusili.Wielu już takich wybrał,ale potem będą ich już legiony.Czas na POBUDKĘ!!

    Polubienie

 4. Wracając do tematu pasterzy polskiego Kościoła to obawiam się, że jest gorzej niż źle.Szczegolnie sekta jezuicka robi dużo aby wyprowadzić wiernych na manowce.Polecam kuriozalny teks jezuity z portalu deon.Po prostu mnie zatkało kiedy przeczytałem : „Wolimy wpatrywać się w Najświętszy Sakrament niż spędzić ten czas u boku osoby samotnej, z którą i tak pokłócilibyśmy się o dopuszczanie lub niedopuszczanie do Komunii osób żyjących w ponownych związkach. Tracimy z oczu Ewangelię, gdy na świecie wybucha wielki kryzys migracyjny i nie czujemy, że coś zgrzyta, gdy śpiewamy „Nie lękajcie się” a jednocześnie „robimy w portki” na samą myśl o islamie.”
  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,2956,czas-uderzyc-piescia-w-stol.html

  Polubienie

  • Ja też strzepuję kurz z butów,kiedy ktoś mi wmawia ,że są nie tacy straszni.Czy ten jezuita czytał koran?,zna wersety surry.Niech nam nie wmawia,że wszystko jest cacy.Bo,gdyby przeczytał koran,to wiedziałby,że nie ta ich „święta księga” nie tylko obowiązuje salafitów,ale i wszystkich wyznawców muzułmańskich.Mahomet obiecał im Europę i Amerykę.Jest jeden koran.Gdy ich będzie wiecej na danej ziemi,wtedy oni wszyscy na umówiony znak się podniosą przeciwko nam.Niech ten ksiądz lepiej zajmie się nawracaniem ludzi,a nie przykłada na rozkaz Bergoglia ręki do holokaustu na Katolikach.

   Polubienie

   • @Bonaventura
    Bo to jest przygotowywanie nas na pazdziernik,aby nas połączyć z protestantami,bez przygotowania właściwego protestantów do zjednoczenia się ,ale na warunkach Pana Jezusa.Dałam wyżej Słowa Pana Jezusa w tej sprawie.Oni nie tylko nie wierzą w Żywą obecność Boga w Najświętszym Sakramencie,ale nie wierzą,że Maryja jest Matką Bożą.Jeden z protestanckich pastorów bardzo brzydko niedawno wypowiedział się w tej sprawie.Jest materiał na ten temat w youtube,gdzie mówi o tym ks.Jacek Międlar.Najbarsdziej boli,kiedy słów podobnych bez uszanowania Najświętszego Sakramentu używają duchowni i na dodatek katoliccy.Jest to bolesne,kiedy pokazuje sie im do czego zmierzają,bo być może tego nie widzą z jakiegoś powodu,ale gdy się im o tym mówi,to ich reakcja bardzo często jest na zasadzie”krótka piłka”,nie ma tam miłości,a bunt.Najśmieszniejsze jest to,że to o nas oni mówią,że my jesteśmy zbuntowani,nieposłuszni i nawet czasami „lepiej”.Kiedy grzecznie mówisz o tym,to twierdzą,że obserwują cię w Kościele i widzą,że w trakcie Liturgii zachowujesz się inaczej,niż nakazali.Jakby nie pojmowali tego,dlaczego takie zachowanie jest,jakby nie rozumieli,że powód jest inny,niż wskazują i to robią bardzo nerwowo i głośno,aby cię ośmieszyć i upokorzyć przed innymi osobami.Dochodzi do tego,że przez takie sytuacje powodują iż ludzie uciekają z Kościoła,gdzie powinni czuć się najbezpieczniej na świecie.Jest to straszne,jest to przykre,bo boli najbardziej o tych,których kochasz,prawda?

    Polubienie

  • PAN JEZUS BARDZO JASNO TU ODPOWIEDZIAŁ NA TEN TEMAT FARYZEUSZOM,AKURAT W PIĄTEK ZESZŁY BYŁA NA TEN TEMAT EWANGELIA CZYTANA.
   3 Wtedy przystąpili do Niego faryzeusze, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: «Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?» 4 2 On odpowiedział: «Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? 5 I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. 6 A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela»3. 7 Odparli Mu: «Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją?»4 8

   Odpowiedział im: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. 9 A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę – chyba w wypadku nierządu5 – a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo».

   Dobrowolna bezżenność

   10 Rzekli Mu uczniowie: «Jeśli tak ma się sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić». 11 Lecz On im odpowiedział: «Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. 12

   Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!»

   Polubienie

 5. Wybitny teolog z Dominikany proponuje reformę Prawa Kanonicznego w celu poprawienia błędów doktrynalnych Papieża
  Ojciec Aidan Nichols, prestiżowy teolog, profesor w Oxfordzie, Cambridge i Angelicum w Rzymie, mówi, że nauczanie papieża Franciszka doprowadziło do „niezwykle poważnej sytuacji”.
  Ojciec Aidan Nichols, płodny autor, który nauczał w Oksfordzie i Cambridge, a także w Angelicum w Rzymie, powiedział, że napomnienie papieża Franciszka z Amoris Laetitia doprowadziło do „niezwykle poważnej sytuacji” i proponuje, Oświadczenia papieża zawierają pytania dotyczące małżeństwa i prawa moralnego, Kościół może potrzebować „procedury, która wzywa papieża, który w swoim nauczaniu popełnia błąd”.
  Dominikański teolog stwierdził, że procedura ta może być mniej „konfrontacyjne” jeśli miało to miejsce podczas pontyfikatu przyszłości, zamiast się stało, co się stało z papieża Honoriusza, który został skazany przez pomyłkę po opuszczeniu Piotrowej.

  Ojciec Nichols mówił do publiczności większości niekatolickich na dorocznej konferencji w mieście Cuddesdon, ekumenicznej społeczeństwa: Drużyna St Alban i św Sergiusza.

  Twierdził, że proces sądowy „odwieść Papas tendencji do doktrynalnej buntu lub zwykłego zaniedbania” i będzie reagować na pewne niepokoje „ekumenicznych anglikańskich, prawosławnych i innych, którzy obawiają się, że papież ma carte blanche do narzucania swoich Nauczanie. „Oczywiście, wydaje się, że obecny kryzys rzymskiego Magisterium ma opatrznościową zamiar zwrócić uwagę na granicach pierwszeństwa w tym zakresie.”

  Ojciec Nichols napisał ponad czterdzieści książek o filozofii, teologii, apologetyce i krytyce. W 2006 roku był pierwszym nauczycielem, który został powołany, ponieważ reformacji, z University of Oxford uczyć teologii katolickiej.
  Do tej pory nie zrobił żadnej publicznej komentarz na Amoris Laetitia, ale to był jeden z czterdziestu pięciu kapłanów i teologów, którzy podpisali list do Kolegium Kardynalskiego, a następnie filtrowane. List poprosił kardynałów do papieża, aby starać się o wyjaśnienie co zapobiega błędna interpretacja heretycki i napomnienie.

  W swoim przemówieniu Ojciec Nichols wymienić niektóre z problemów wymienionych już w piśmie: na przykład, że Amoris Laetitia wydaje się sugerować, że życie monastyczne nie jest na wyższym poziomie niż małżeństwo, pozycja potępione jako heretyckie przez Sobór Trydencki.

  To interpretować także odwołanie twierdzi, że rozwiódł i ożenił się ponownie może przyjąć Komunię bez popełnienia żyć „jak brat i siostra.” Jest to sprzeczne z odwieczne nauczanie Kościoła potwierdziła przez papieży Jana Pawła II i Benedicto XVI.

  Ojciec Nichols stwierdził, że ta interpretacja, który rzekomo został zatwierdzony przez papieża Francisco, wprowadził w Kościele „stan życia, które nie były znane przed rozmową w nim: mówiąc dosadnie konkubinat tolerowane.”
  (fragment)
  https://infovaticana.com/2017/08/21/prominente-teologo-dominico-propone-la-reforma-del-derecho-canonico-enmendar-los-errores-doctrinales-del-papa/

  Polubienie

 6. Ataki,które przybierają na sile. są niesłychanie wyrafinowane.Społeczeństwo z ohydnym i satanistycznym podejściem, rozwija swoje skrzydła, aby uderzyć mocniej w Chrystusa.Brak słów.Tymi ludzmi kierują zastępy ludzi i to najprawdopodobniej u władzy,bo aby coś takiego wystawić,to potrzebny jest dostęp,prawda?

  Sędzia nakazuje usunięcie bluźnierczych obrazów Bilbao
  Po złożeniu skarg, jeden z nich przez samego biskupa, sędzia zgodził się na ostrożne wycofanie się z przestępstw przeciwko Chrystusowi. Ertzaintza wycofał rano wg kolejności sąd krucyfiksem i kilka dekoracyjnych obrazów txosna trupy „Hontzak” na terenie Festiwalu Bilbao, który zaangażowanych bluźnierstwo i …

  Ertzaintza wycofał rano wg kolejności sąd krucyfiksem i kilka dekoracyjnych obrazów txosna trupy „Hontzak” na terenie Festiwalu Bilbao, co wiązało się bluźnierstwa i atak na chrześcijan
  Biskupstwo Bilbao przedstawiło wczoraj skargę do sądu, który zarządził działanie Ertzaintza, według źródeł Efe poinformował o tym instytucja kościelna.

  Kompozycja zatytułowana „watykańskie Rzeźników” naśladowane przez rozbiór kawałki mięsa w Jezusa na krzyżu, pod kopułą Watykanu, z hasłem „Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje”.

  Po złożeniu reklamacji, liczba sąd sędzia trzy Bilbao nakazał wczoraj wieczorem wycofanie składu i identyfikacji osób przebywających w domu, a on dokonał Ertzaintza rano, mieć Informowane źródła baskijskiej policji.
  Uzdrawianie ertzainów usunęło krucyfiks i kawałki „mięsa” z txosny.

  Biskup uznał, że obrazy te zaatakowały wolność religijną i szacunek dla ludzi, którzy wyznają wiarę chrześcijańską.
  https://infovaticana.com/2017/08/21/ultima-hora-juez-ordena-la-retirada-las-imagenes-blasfemas-bilbao/

  Polubienie

 7. Oto ostatnie kretynizmy Franciszka:

  1. Światowy rząd NWO musi pokierować USA dla ich własnego dobra !!! :
  https://newspunch.com/pope-francis-world-government-rule/

  2. Przedłużcie bezpieczeństwo emigrantów przed wasze osobiste bezpieczeństwo !!!:
  http://catholicherald.co.uk/news/2017/08/21/pope-francis-put-migrant-safety-before-national-security/

  3. „Papież Franciszek w dyskretny sposób zezwolił na Komunię Św. dla cudzołożników w swej ecnyklice”
  https://www.lifesitenews.com/news/papal-confidante-pope-francis-allowed-communion-for-adulterers-in-a-discree

  Polubienie

 8. Przykre to wszystko jest, jak się na to patrzy. A najbardziej przykre jest to ze wierni nie chcą tego widzieć. Ciemność zapada na Kościół Chrystusowy a oni są ślepi. Ślepi przewodnicy ślepych. Mój Boże przebacz im bo nie wiedzą co czynią. Ja chcę żeby ten koszmar się wreszcie skończył…

  Polubienie

  • @Drogi Moher… ten koszmar jest dopiero u swego początku. Ja znajduję pociechę w tym, że Jezus nam to wszystko zapowiedział, powiedział, że musi się to stać, a my mamy ufać w to, że Bóg wie co robi i dlaczego to robi. Bóg będzie wykonywał swoje wyroki, a my mamy się modlić za tych wszystkich których to dotknie.

   Czytając pewne inne proroctwa ( http://www.jesusmariasite.org/global-earthquake-nuclear-war-apostasy-invasion-of-italy-destruction-in-vatican/) wiemy, że oczyszczenie kościoła z potwornych grzechów i odstępstwa nie będzie mogło wydarzyć się w inny sposób. Najbardziej ucierpią włochy i Rzym… jestem pewna, że będziemy się zalewać łzami…

   Polubienie

   • Te wszystkie rzeczy materialne nie mają znaczenia dla Pana Boga. Ja tez uważam ze bardziej mi będzie zalanych straconych dla Pnq Jezusa dusz, które poprzez swoją upartość nie dawały sobie nic powiedzieć, nie dawały się przebudzic i szly razem z falszywym prorokiem prosto w zamęt. Mam nadzieje ze Ostrzeżenie jest juz blisko bo szczerze powiem, ze odczuwam ogromny niepokój wewnątrz mojej duszy. Naprawdę z dnia na dzień coraz większe brzemię czuje na sobie.

    Polubienie

   • @Moher, to niedobrze. Ja się tak czułam przez pewien czas, ale potem zaczęłam coraz częściej odmawiać krucjaty, które podyktował Jezus Marii Bożego Miłosierdzia i odnalazłam wielki spokój. W tych krucjatach modlę się za dusze dla których nie ma ratunku, za dusze illuminatów i szatanistów, za dusze które umrą w czasie Ostrzeżenia, za dusze ateistów i tych, którzy odrzucają Boga w bezwzględny sposób… i z czasem w tych modlitwach odkryłam wielki plan Boży, że ON naprawdę chce uratować KAŻDEGO od ognia piekielnego. Bóg im da szansę i to wszystkim !!! Pamiętasz modlitwy za dusze tak zniewolone, że nie ma dla nich ratunku, ale pomiomo to Bóg chce im ofiarować CAŁKOWITE UŁASKAWIENIE ze względu na nasze modlitwy? Nie mam słów na miłość Bożą, nikt nie będzie wstanie zaprzeczyć, że jej nie otrzymał…

    Moher, negatywne emocje i nastawienia też mogą być pokusą… Nie czekam już na Ostrzeżenie, bo wiem, że ono przyjdzie wtedy kiedy Bóg będzie uważał to za stosowne. Czytałam gdzieś wywód, że Ostrzeżenie nastąpi tuż przed nadejściem Antychrysta, aby ludzie byli doskonale świadomi tego co robią oraz, że w ten sposób Bóg zakończy okres Miłosierdzia, a rozpocznie okres Sprawiedliwości Bożej…

    Polubienie

   • Ja tez uważam ,ze trzeba się modlić. Modlę się tez Krucjatami ale mam tu na myśli ciepienie, ktore odczuwam. Nie zawsze jestem w stanie je przeskoczyć i jest mi dosyć ciężko widząc ze jestem sam w swoim otoczeniu i prowadzę samotna walkę gdzie tylko Pan Jezus mnie podtrzymuje abym szedł ta droga. Dzięki modlitwom mam siłę. Wiem jednak ,ze kiedy coś zaniedbam w modlitwie to odsłaniam się na działanie złego i ten wali ciosem, który mnie powala. Wstaje jednak i idę dalej. Jest ciężko ale Pan Jezus w KP mówił ze nie będzie łatwo. Czasem musze sobie ponarzekać aby wyrzucić to z siebie i się nie zadręczac

    Polubienie

 9. Tak się tworzy jedną światową religię, która z Panem Bogiem niewiele ma wspólnego.
  Już bardziej bezczelnie się nie da.

  Nowy etap relacji z Kościołem katolickim
  „Odniósł się także do „ekumenizmu świętości”. – Święci nas jednoczą, ponieważ są bliżej Boga, a więc są tymi, którzy pomagają nam przezwyciężać trudności w relacjach z przeszłości, spowodowane przez sytuacje minione, i iść wciąż coraz szybciej ku braterskiemu uściskowi i komunii eucharystycznej – mówił gość z Watykanu.”

  http://ekumenizm.wiara.pl/doc/4131563.Nowy-etap-relacji-z-Kosciolem-katolickim

  Polubienie

 10. To, że Franciszek jest apostatą, dla mnie nie ulega wątpliwości. W obliczu tego dramatem jest postawa duchowieństwa, niestety także polskiego. Dociera do mnie coraz bardziej fakt, jak bardzo masoneria przeniknela takze do KK Polski.
  Pojawiające się wątpliwości kupowane są najczesciej za kase, przywileje czy szanse awansu. W ten sposob jest wielu, którzy widzą co sie dzieje ale nie chcą zobaczyć, by czegoś nie stracić.
  Mam wrazenie, że również R.Maryja zostało czymś kupione…
  W dniu wyboru na prymasa Polski abp Polaka, piorun uderzył w wieżę katedry w Gnieznie, mocno ja demolujac. Wczesniej doszło do pożaru w katedrze sosnowieckiej a niedawno w gorzowskiej.
  To są ewidentne znaki braku zgody Nieba na to co robią nasi arcypasterze.
  Czy ida za falszywym prorokiem, bo mu uwierzyli, czy zostali kupieni a przez to gloszą jego falszywy prymat?
  Uderzę w pasterza, a rozproszą się owce…!

  Polubienie

 11. Stolica Święta publikuje na swojej stronie internetowej list papieża do biskupów z Buenos Aires na Amoris Laetitia
  Gabriel Ariza 24 sierpnia 2017 r
  W liście Franciszek powiedział, że interpretacja Adhortacji Apostolskiej biskupów Buenos Aires jest możliwa tylko: „Nie ma innych interpretacji”.
  zródło :
  https://infovaticana.com/2017/08/24/la-santa-sede-publica-web-la-carta-del-papa-los-obispos-buenos-aires-amoris-laetitia/

  Polubienie

  • Nie znam tego języka,ale dobrze byłoby to przetłumaczyć,bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.Nie wklejam całości,bo translatorem to nie jest jasne przetłumaczenie.Myślę jednak,że jest to bardzo ważne!, o ile odpowiedz znowu nie jest dwuznaczna.

   Polubienie

 12. Franciszek, miłościwie nam panujący antypapież właśnie zażądał całego, ślepego i bezwzględnego posłuszeństwa wobec Mszału posoborowego i powiedział, że zmiany w kościele w tym względzie są NIEODWRACALNE i wszystko co było przedtem (msza łacińska i trydencka) jest NIEWAŻNA… bo on tak zarządził i to wyrażał się jak królowa Elzbieta przemawiając w stylu : MY, MAGISTERIUM… etc…

  Kapłani są w SZOKU… to było dziś rano, ale blogowcy (księża) już ROZPACZAJĄ i są zaskoczeni:

  1. https://rorate-caeli.blogspot.com/2017/08/francis-we-can-affirm-with-certainty.html

  2. https://sarmaticusblog.wordpress.com/2017/08/24/logic-whacks-francis-or-why-the-future-council-of-econe-is-inevitable/

  3. http://stlouiscatholic.blogspot.ca/2017/08/let-me-see-if-i-understand-francis.html

  4. http://southernorderspage.blogspot.ca/2017/08/bombshell.html

  Czy jest to początek prześladowań kapłanów… Czy jest to początek schizmy?

  Polubienie

 13. Jak pięknie wspomniał o muzułmananach, którzy są prześladowania wiarę w ktorej sie urodzili a słowem się nie zająknął o ofiarach zamachów. Co powiedza ,ci którzy aż pieją z zachwytu nad tym obłudnikiem. Ale ma tupet ten kłamca. Nie mogę sobie wyobrazić jak są otumanieni ci ludzie co patrzą a nie widzą, słuchają a nie słyszą.

  Polubienie

  • Czekam teraz na list EPISKOPATU POLSKI o tym, że nasz papież to HERETYK, który jest gotów jak mówi Ewangelia „rzucać perły przed świnie”… Nie rozdaje się Najświętszego Ciała Pana Jezusa ludziom żyjącym w grzechu i bez pokuty i spowiedzi…

   CO ZA HERETYK!!!!

   Polubienie

   • Abysmy byli jedno!
    Tak ciagle słyszę w naszy Kościele, odkąd sie nawrocilem a wlasciwie dano mi łaskę nawrócenia. Od tamtego czasu ciągle zadaje sobie pytanie czy jest możliwa taka piękna wspolnota, jedność chrześcijan?
    Jak widzimy w historii chrzescijanstwa, od chwili Wniebowstapienia, praktycznie wspólnota ta dzieli się a dziś podzielona jest szczególnie.
    Jednak najbolesniejsze podzialy są pośród Rzymskich Katolików, bowiem to uformowana przez wieki wspolnota zespolona Duchem Swietym, miedzy innymi w formie dogmatów i teologicznej mądrości.
    Dlatego nie boli mnie tak bardzo brak pelnej jednosci z protestantami czy prawoslawnymi, bowiem ich odrębność trwa już przez wieki i zbyt wiele przeszkód jest, by przezwyciężyć różnorakie przeszkody.
    Bolesny jest podział tworzący się obecnie.To podzial w przstrzeni prycypiow wiary. VI przykazanie jest deptane juz oficjalnie, przez wiele kościołów narodowych. Jest powiedziane, że nie przestrzega się calego dekalogu, jesli sie nie przestrzega jednego z jego przykazań.
    Amoris Laetitia jest tego szczegolnym przykladem. Ale czyż nie dzieje sie w tej apostazji jakiś szczególny zamysl Bożego dopustu?
    Mysle że tak. Owce do owiec, kozly do kozlów.
    To się jeszcze nie skonczylo… To ciagle trwa. Aż do ogloszenia jednej swiatowej religii. Jak znajdujemy w KP, wtedy Bóg uderzy karami (zywioly ogniani wody zostaną użyte dla opamiętania sie czlowieka)
    Zatem na dziś : cierp i módl sie czlowieku, a kiedy apostazja osiagnie swój szczyt w owej jednej swiatowej religii pod zarządem antychrysta, wtedy przyjdzie ostateczne oczyszczenie swiata.
    Wydaje się że to już niewiele czasu zostalo… (choc po drodze jeszcze Ostrzezenie i wojna atomowa)
    Trwajmy w modlitwie i zawierzeniu i powierzeniu się NMP, wszak dziś w jej święto i widzimy Ją szczególnie, jako Krolową Polski!

    Polubienie

   • Mnie ogarnia śmiech bezsilności.A w Kamieniu Śląskim,w zeszłym roku była konferencja,na której był także Walter Kasper,ciężko mi nawet napisać kardynał,bo wiem,co głosi.Jestem tym wszystkim już bardzo zmęczona,a co tu ma powiedzieć dopiero Pan Bóg??!Gdyby to była jedność z nimi,to rozmawiano by z nimi o tym,że 95 tez lutra było herezją.A tak,skoro widzę,że ta jedność oparta była na podniesieniu jego na cokoły w Watykanie,a uciszana skutecznie Prawda,którą głosiło kilku księży(ks.T.Guz i paru jeszcze,jak np.ks.Rajchel),to przykro mi to powiedzieć,ale ja to tak widzę,że hierarchia uczestnicząc w tych obchodach de-reformacji mówi nam,że luter miał rację!Dla mnie jest to czyste wariactwo,czyste bałwochwalstwo,czysta bezbożność….i kto to robi?kto będzie gościem honorowym?po prostu nie mogę uwierzyć w to,co widzę od dłuższego czasu.Jak tu ma być dobrze,kiedy gramy się w”durnia”.

    Polubienie

   • Słowa tej piosenki,w tym temacie jedności 🙂 tak jasno pokazują rzeczywistość jej realizacji,że aż nie mogłam się powstrzymać…..
    Jak to tego się zabrano?

    Polubienie

   • Mamy wpuścić tych do Polski,którzy z Jasnej Góry i nie tylko z niej, zrobią meczet.Ci,którzy łamią Krucyfiksy i rozbijają figury Matki Bożej,ci,którzy krzyczą,że w Fatimie ukazała się ich Fatima,a nie nasza Królowa.
    I to jest właśnie dziś mówione na Maryi Jasnogórskiej Święcie.Oto prymas,który mówi,że Pan Jezus chce ich u nas przyjąć,aby swobodnie mogli zrobić demolkę,podeptać ołtarze,zniszczyć Tabernakula i to jest słowo na dziś.
    Słowa z Ewangelii zostały dzisiejszego dnia(Kana Galilejska) niesłychanie wykorzystane-„zróbcie cokolwiek wam powie”,jako motto dla naszych władz z rządu,aby przyjąć niszczycieli,burzycieli,gwałcicieli,morderców,bo tego chce Pan Jezus.Jak oni się nie boją?! tak manewrować Słowem Bożym.A nieważne,co mówi Ewangelia,tego się już nie uczy ,aby wypełniać.Czyżby miejsce Pana Boga już jawnie próbowano przejąć? i bezwstydnie żonglowano Słowem z Ewangelii i to w takim MIEJSCU!,aby dopiąć tego,czego rząda fałszerz z Watykanu??!!Co się stało z Wiarą?!
    Sł.Boży Kardynał Wyszyński mówił,aby nie zbawiać świata KOSZTEM WŁASNEJ OJCZYZNY!

    Polubienie

   • „Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej”
    83c-A Maryja : Mój przeciwnik sądzi, że pewnego dnia szczycić się będzie swoim całkowitym zwycięstwem nad światem, Kościołem i duszami. +++Tymczasem właśnie wtedy Ja wkroczę – straszna [Pnp 6.10] i zwycięska [Rdz 3,15]. Jego porażka będzie ogromna, tym bardziej, że będzie pewien swego zwycięstwa na zawsze. To, co się przygotowuje, jest czymś bardzo wielkim. Nie było czegoś podobnego od stworzenia świata. Dlatego właśnie wszystko zostało przepowiedziane w Piśmie Świętym. Zapowiedziało ono straszną walkę między Mną, «Niewiastą obleczoną w słońce»[Ap 12,1], a czerwonym Smokiem, szatanem, któremu udaje się zwodzić wielu błędem ateizmu marksistowskiego. Pismo zapowiedziało też walkę Aniołów i Moich dzieci [Rdz 3,15] ze stronnikami Smoka – prowadzonymi przez zbuntowanych aniołów. Zwłaszcza Moje całkowite zwycięstwo [Rdz 3,15] zostało wyraźnie zapowiedziane. Wy, Moi synowie, zostaliście wezwani, by przeżyć te wydarzenia. Teraz powinniście o tym wiedzieć, aby świadomie przygotować się do bitwy. Już czas, żebym zaczęła odsłaniać przed wami część Mojego planu. Przede wszystkim konieczne jest, żeby Mój nieprzyjaciel odnosił wrażenie, że wszystko zdobył, że ma już wszystko w swych rękach. Będzie mu więc dane przeniknąć nawet do wnętrza Mego Kościoła i uda mu się okryć cieniem Świątynię Boga. Zbierze najliczniejsze ofiary wśród sług Świątyni. Będzie to rzeczywiście chwila wielkich upadków dla Moich najmilszych synów, dla Moich Kapłanów. Na jednych szatan zastawi pułapkę pychy, na drugich – żądzy cielesnej, na innych – zwątpienia lub niewiary, na jeszcze innych – zniechęcenia i osamotnienia. Iluż to zwątpi w Mego Syna i we Mnie i uwierzy, że nadszedł koniec Mojego Kościoła! Kapłani poświęceni Mojemu Niepokalanemu Sercu, synowie Moi, których tak bardzo miłuję – których gromadzę w celu stoczenia tej wielkiej bitwy – pierwszym orężem, którym macie się posługiwać, jest ufność pokładana we Mnie i wasze najpełniejsze oddanie się. Przezwyciężajcie pokusę lęku, zniechęcenia, smutku! Zniechęcenie paraliżuje wasze działania i pomaga Mojemu przeciwnikowi. Bądźcie pogodni, cieszcie się. To nie jest koniec Mojego Kościoła, lecz początek Jego pełnej i cudownej odnowy, która się przygotowuje! Wikariusz Mojego Syna – dzięki darowi pochodzącemu ode Mnie – już to przewiduje i nawet w smutku obecnej chwili wzywa was, byście trwali w radości. «W radości?» – pytacie Mnie zdumieni. Tak, Moje dzieci, w radości Mego Niepokalanego Serca, które was wszystkich przygarnia. Moje Serce Mamy będzie dla was miejscem pokoju [Pnp 8,10] nawet wtedy, gdy na zewnątrz rozszaleje się największa nawałnica. Nie zniechęcajcie się nawet jeśli zostaliście zranieni, nawet jeśli często upadaliście, nawet jeśli wątpiliście, nawet jeśli w pewnych chwilach zdradzaliście. Nie zniechęcajcie się, bo Ja was kocham. Im bardziej Mój przeciwnik będzie się na was rzucał, tym większą okażę wam miłość. Jestem Mamą i kocham was, Moje dzieci, jeszcze bardziej dlatego, że zostałyście Mi wyrwane [Ba 4,16]. Moją radością jest uczynić każdego z was, umiłowani Kapłani Mojego Niepokalanego Serca [Pnp 8,6], synem tak oczyszczonym i umocnionym, że w przyszłości już nikomu nie uda się wyrwać go Miłości Mojego Syna Jezusa. Uczynię was żywymi kopiami Mojego Syna Jezusa. Bądźcie więc szczęśliwi, ufni i całkowicie Mi oddani. Trwajcie zawsze ze Mną na modlitwie [Ba 4,20]. Bronią – której użyję, Moje dzieci [Ba 4,21], by walczyć i zwyciężyć [Ba 4,22; Rdz 3,15] w tej bitwie – będzie wasza modlitwa i wasze cierpienie. Wówczas i wy będziecie na krzyżu – ze Mną i z Moim Synem Jezusem, obok Jego Mamy i waszej [Jn 19,27].

    Jasnogórska PANI módl się z nami za nasze zwiedzione duchowieństwo.Amen.

    Polubienie

   • @ada
    Nie wiem do jakiego wydania tej encyklopedii odwoływał się niejaki Ted Sokalski (autor przywoływanego przez Ciebie wpisu), ale w internetowym wydaniu Encyklopedii Britannica pod hasłem „Rycerze Kolumba” nie ma ani słowa o tym, że ta organizacja ma cokolwiek wspólnego z masonerią (https://www.britannica.com/topic/Knights-of-Columbus). Nie udało mi się też znaleźć w internecie jakiejkolwiek informacji na temat tego, że o. Rydzyk miałby rzekomo przystąpić do Rycerzy Kolumba. Dlatego wpis Sokalskiego uważam za mało wiarygodny.

    Ale… to co mówi Krajski o Rycerzach Kolumba wydaje mi się, że jednak jest uzasadnione. Nawet w tej krótkiej notce z Britanniki, wynika że m.in. zajmują się ubezpieczeniami (to co mówi Krajski o rycerzach w USA) i sponsorują Kościół Katolicki, w tym także promują wiedzę między religijną. Sponsorują Kościół… i być może gdzieś tam przemycają i propagują idee właśnie masońskie. Krajski mówi, że ich struktury są bardzo zbliżone do struktur masońskich, a sami masoni mówią o dobrej współpracy z Rycerzami Kolumba.

    To zapewne prawda, że nie każdy Rycerz Kolumba to mason. Ale może on nawet nieświadomie propagować masońskie poglądy i masoński sposób myślenia, który absolutnie jest nie do pogodzenia z autentyczną wiarą katolicką.

    Polubienie

 14. Czy oglądaliście Anioł Pański w Niedzielę 27.08 2017, w którym to Franciszek ubolewał nad …. oczywiście muzułmanami !!!! Grupa muzułmanów Rahinga z Maynamar jest prześladowana przez buddystów i chcą uciekać do muzułmańskiego Bangladeszu, ale ci „bracia” ich wcale nie chcą, więc BBC oczywiście nadało Franciszka płaczącego nad losem tych ISLAMISTÓW…

  Jednak przy okazji kamera uchwyciła ilość ludzi na placu świętego Piotra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tego ja nie widziałam NIGDY za czasów Jana Pawła II czy Benedykta XVI… Można to nazwać totalną PUSTKĄ, w której znaleźli się też oczywiście geje co widać na ich fladze dumnie powiewającej na placu Kościoła Katolickiego. Polecam widok od minuty 9:10 do 10:00… Tak, katolicy czują fałszerza na tronie Piotra – to widać. Franciszek bije rekordy pustki w niedziele…

  Polubienie

 15. Witam kochani.
  Dziś dostałam na pocztę ze strony MBM:

  Dusza cierpiąca w Świętym Imieniu Jezusa wysłała e-maila do bloga Ojca Miłosierdzia i Miłosierdzia, który został zaakceptowany przez Jezusa za pośrednictwem Marii Miłosierdzia Bożego, aby być udostępniany na blogu. Istnieje potrzeba modlitwy, aby chronić tę misję zbawienia przed atakami szatana, aby zbawić dusze od potępienia, a resztę armii zjednoczyć się i wzmocnić dzięki łasce Boga

  Oto 6 instrukcji wysłanych od cierpiącej duszy w Świętej Imię Jezusa.

  Jezus chce, abyśmy zorganizowali światową czuwanie, gdzie bez przerwy będziemy błyskawicznie odmawiać wszystkie cztery Tajemnice Różańca Świętego. Czuwanie powinno zaczynać się o północy, niezależnie od stref czasowych. Nikt nie powinien czuć się zobligowany do uczestnictwa, ale jak wielu z nas angażuje się, większa będzie wylała Grace. Ci, którzy czują się słabi i chory, powinni również przyjść i się modlić tak długo, jak tylko będą mogli, nawet jedna dekada zostanie odebrana, ale wszyscy powinni przyjść z miłością do Jezusa i Matki Bożej, a nie z innego powodu. Jeśli ktoś nie może się modlić lub czuć, albo po prostu zmęczony podczas modlitwy, niech tylko usiądzie z nami, a on też zostanie wzmocniony.
  Każdy, kto jest zdolny, powinien chcieć chlebem i wodą od północy na dzień przed wigilią do wieczoru (24 godziny).
  Spowiedź jest gorąco polecana na dzień przed lub w każdej chwili przed modlitwą.
  Wszystko powinno, i to jest ważne; Wybacz i zapomnij o tym, kto nas obrażał i dlaczego, a zwłaszcza jeśli mamy coś z kimś, kto jest również żołnierzem Pozostałości. To wybaczenie musi być obustronne, bezwarunkowe, a jeśli jest to możliwe, osobiste kontakty muszą być dokonywane przez osoby, które miały jakiekolwiek spory lub były konflikty. Może to być poczta, pocztówka, kwiat, gest, pozdrowienia przez inną osobę lub cokolwiek innego, ale powinno to być z serca i uprzejmie.
  Dzień wigilii jest naszym wyborem, ale należy jak najszybciej zorganizować i jak najwięcej uczestniczyć. Nawet jedna osoba sama jest w porządku.
  Miejsca są również naszym wyborem, możemy się modlić wszędzie, ale kościoły i inne konsekrowane miejsca są pożądane.medal zbawienia

  To, co będzie liczyć, będzie wiara, miłość do Jezusa i naszej Niebiańskiej Matki, Matki Zbawienia i czystości serca.

  Północa jest symbolem Drugiego Przyjścia Jezusa.

  Chwała Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Niech miłość i tkliwość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Różańcowej, będzie z nami na zawsze.

  Jeśli nie znasz modlitw różańcowych, zapraszamy do modlitwy wraz z tymi filmami. Wszystkie cztery tajemnice Różańca i Kaplica Miłosierdzia Bożego

  Daj nam znać, kiedy ty lub Twoja grupa planujesz mieć czujkę. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, daj nam znać

  https://fatherofloveandmercy.wordpress.com/2017/08/29/prayer-vigil-request/

  Polubienie

  • Oto oryginał:

   https://fatherofloveandmercy.wordpress.com/2017/08/29/prayer-vigil-request/

   Mam bardzo silne przekonanie, że tą cierpiącą duszą jest sama Maria Bożego Miłosierdzia. Jest to tak napisane delikatnie, aby nie odnieść poczucia, że tą duszą jest sama Maria. Jednak opis tego nocnego czuwania i warunków jakie są oczekiwane, aby je wypełnić przy tym czuwaniu; następnie jego intencja, jak i informacja, że powtóne przyjście Chrystusa nastąpi o północy, co jest nazwane tutaj „symbolem jego przyjścia” – dają wiele do myślenia czy za tą „cierpiącą duszą” nie ukrywa się sama Maria Bożego Miłosierdzia.

   Co o tym myślicie?

   Polubienie

   • @ Pina
    Pina widzisz, dobrze, że się odezwałaś, bo jeśli znasz angielski to proszę przetłumacz albo opisz tekst.
    Chcemy się włączyć do tej inicjatywy z naszą Grupą ale nie rozumiem czy mamy sami wybrać dzień modlitwy czy będzie wybrany przez tą osobę konkretny dzień, w którym wielu z GM ze wszystkich krajów przyłączy się?

    Gdy chodzi o tę osobę – duszę cierpiącą, to podobnie pomyślałam, ale to w sumie nie ma większego znaczenia o kogo chodzi.
    Zastanawiające jest co innego, a mianowicie, to, że prośby ze strony MBM są coraz częstsze.

    Pierwsza, którą otrzymałam na pocztę i zamieściłam na blogu -wskazywała na zbliżające się Ostrzeżenie.
    Dlatego w Modlitwach prosimy o zbawienie dusz, ratunek dla tych, którzy go nie przeżyją, ale są też wymienione te Modlitwy, w których prosimy o pokój na świecie.

    W drugiej, której nie zamieściłam, a którą znajdziecie na stronie, proszeni jesteśmy o odmawianie wszystkich Modlitw, w których prosimy o ochronę przed wojną i wojną atomową.

    Teraz jeszcze ta prośba o post, Spowiedź, a potem całodobowe odmawianie Różańca w intencji najogólniej mówiąc, przymnożenia sił duchowych, ochrony i wszelkich Łask potrzebnych do wytrwania Armii Reszty i co nie jest powiedziane wprost, ale wyczuwam to wyraźnie ochronę wizjonera i całej Misji.

    Możemy domniemywać, że zbliżamy się do wypełniania się zapowiadanych wydarzeń.
    Więcej mam wrażenie, że będą się one wypełniać nazwę to wielotorowo, na kilku płaszczyznach jednocześnie.

    Pozdrawiam Cię i jeszcze raz proszę, tak na teraz i może na przyszłość, jeśli podobne prośby będą miały miejsce abyś chociaż w kilku zdaniach przełożyła nam to na polski, jeśli nie sprawi ci to kłopotu.

    Co do tego różańca, to mam to samo odczucie.
    Heretyk posuwa się coraz dalej w swojej bezczelności !!!
    Ale wiedz, że dla świata jest cudownym pasterzem owiec.
    Ostatnio będąc na urlopie, a potem jeszcze raz w domu doznałam ataku od osoby, dla której podobnie pokornej duszy i szczerze rezygnującej z wszelkich bogactw niż papież Franciszek, nie ujrzysz we wszystkich poprzednich papieżach.
    Wyrzuciłam znajomemu wprost, że Bergoglio dla mnie jest heretykiem, który nie szanuje Boga, a ta pokora jest fałszywą pokorą, ubraną maską dobroci. Jednak wyczułam , że to nie trafiło do niego zupełnie. Zresztą nie trafiło do kogoś, kto w Boga nie wierzy, dla którego Bogiem są kosmici.
    Taka to jest dojrzałość duchowa współczesnych ludzi, więcej – oni właśnie gloryfikują najwięcej Bergoglia, i wręcz do oczu są gotowi skoczyć, gdy słyszą głosy krytyki pod adresem tego heretyka.

    Polubienie

   • @Beata – strona Ostrzeżenie to już zrobiła:
    http://ostrzezenie.net/wordpress/2017/08/29/prosba-o-czuwanie-modlitewne/

    PROŚBA O CZUWANIE MODLITEWNE

    Dusza cierpiąca w Święte Imię Jezusa napisała pocztą elektroniczną na blogu „The Father of Love and Mercy” – blogu zatwierdzonym przez Marię Bożego Miłosierdzia – aby podzielić się następującą informacją. Istnieje ogromna potrzeba, aby chronić tę Misję Zbawienia od przyszłych ataków szatana, aby ocalić dusze od potępienia i aby Armia Reszty zjednoczyła się, i za Łaską Bożą została umocniona.

    Oto 6 punktów nadesłanych przez duszę cierpiącą w Święte Imię Jezusa:

    1. Jezus pragnie, abyśmy zorganizowali światowe czuwanie modlitewne, podczas którego odmawialibyśmy wszystkie cztery części Świętego Różańca – jedna po drugiej, bez żadnej przerwy. Czuwanie modlitewne powinno rozpocząć się o północy, bez względu na strefę czasową. Nikt nie powinien czuć się zobowiązanydo uczestnictwa w czuwaniu, lecz im więcej z nas się zaangażuje, tym większą będzie wylana Łaska. Ci, którzy czują się słabi lub chorzy, powinni też przyjśći modlić się, na ile im siły pozwalają, choćby jedną dziesiątką – a zostanie to przyjęte przez Boga – ale wszyscy powinni przybyć tylko z miłości do Jezusa i naszej Panienki, a nie z żadnego innego powodu. Jeżeli ktoś nie może się modlić lub nie czuje się odpowiednio, albo jeżeli odczuwa zmęczenie podczas modlitwy, niech po prostu usiądzie razem z nami, a także zostanie umocniony.

    2. Każdy, kto może, powinien pościć o chlebie i wodzie od północy poprzedzającej czuwanie modlitewne, czyli przez 24 godziny, aż do czasu zakończenia modlitwy

    3. Zalecana jest gorąco Spowiedź Święta na dzień przed czuwaniem albo w jakimkolwiek momencie przed jego rozpoczęciem.

    4. Wszyscy powinni – jest to istotne – przebaczyć sobie nawzajem wszelkie przewinienia, urazy itp. Przebaczmy i zapomnijmy, nie bacząc na to, kto nas obraził i dlaczego, a w szczególności jeżeli mamy coś przeciwko komuś, kto jest także żołnierzem Reszty. Przebaczenie to musi się dokonać z obydwu stron i musi być bezwarunkowe oraz, o ile to możliwe, musi nastąpić osobisty kontakt pomiędzy osobami, które są uwikłane w jakąkolwiek kłótnię czy spór, czy coś podobnego. Można też wysłać list, kartkę, kwiaty, okazać dobry gest czy przekazać pozdrowienia poprzez inną osobę, albo uczynić cokolwiek innego, co wynika z życzliwości i pochodzi od serca.

    5. Data czuwania modlitewnego leży w waszej gestii, ale powinno być ono zorganizowane tak szybko, jak tylko jest to możliwe i z udziałem jak największej ilości osób. Nawet jeżeli jest to tylko jedna osoba, to jest to w porządku.

    6. Miejsce czuwania modlitewnego jest także sprawą waszego wyboru, modlić można się wszędzie, ale wskazane są kościoły oraz miejsca poświęcone.

    To, co się liczy, to jest wiara, miłość do Jezusa i naszej Matki Niebieskiej, Matki Zbawienia, oraz czystość serca.

    Północ jest symbolem Powtórnego Przyjścia Chrystusa.

    Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu.

    Niech miłość i czułość naszej Błogosławionej Maryi Dziewicy, Królowej Różańca, pozostanie z nami na zawsze.

    Osoby, które planują odpowiedzieć na powyższe wezwanie do czuwania modlitewnego, mogą poinformować o swoich planach na samym końcu tej strony : https://fatherofloveandmercy.wordpress.com/2017/08/29/prayer-vigil-request/ Ci, którzy nie mówią po angielsku, mogą tylko podać swoje imię, e-mail oraz datę planowanego czuwania w komentarzu i nacisnąć klawisz „SUBMIT”.

    Jeżeli ktoś nie jest obeznany z modlitwą różańcową, oto pomocny link na naszej stronie: http://ostrzezenie.net/wordpress/wp-content/uploads/2011/12/Różaniec.pdf

    Polubienie

   • @ Pina. Bernard
    Dziękuję wam kochani.

    Zwłaszcza Tobie Pina za szczegółowe tłumaczenie, Armia Jezusa faktycznie przetłumaczyła, ale pominęli intencje, chociaż te były i z translatora zrozumiałe, no i końcówkę też pominęli.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s