Nowi kardynałowie Franciszka – dwóch z nich jest znana w Watykanie jako geje?

kardynalowieW niedzielę 1 września Franciszek ogłosił, że w październiku dołączy do grona kardynalskiego 13 nowych hierarchów. Sprawa jest szeroko opisywana i komentowana w mediach. Warto jednak przytoczyć jeszcze komentarz z bloga „Rorate Caeli”:

Są oni [nowo wybrani kardynałowi] bez wątpienia najbardziej liberalna grubą kardynałów elektorów, jaka kiedykolwiek zaistniała. Przynajmniej dwóch z nich jest dobrze znana w kręgach rzymskich za swoje preferencje „gejowskie” (słowa „gejowskie” używam tutaj celowo, aby wskazać na całą „kulturę gejowską”, którą należy odrzucić, wspomnianą przez Benedykta XVI w jego dokumencie z roku 2005 na temat seminarzystów), i jest wśród nich także dwóch liberalnych jezuitów. Nawet ci, którzy wyraźnie nie są liberałami, jak abp Kinshasa, zostali wybrani prawdopodobnie z powodu swojej nadzwyczajnej bliskości z Kościołem w Niemczech i troskami wyrażanymi przez niemieckich biskupów.

Jeśli chodzi o biskupa Michaela Fitzgeralda, wybranego jako jeden z trzech kardynałów, którzy nie są już elektorami, możemy wspomnieć nasz post z roku 2016 na temat tego, dlaczego Benedykt XVI wysłał go daleko od Watykanu [propagował rozmyty dialog międzyreligijny – na przekór wierze katolickiej – potępiony przez „Dominus Iesus” – przyp. mój, Bernard].

Męka i cierpienie Kościoła będą trwały jeszcze przez wiele dziesięcioleci. A Franciszek nigdy nie zrezygnuje. I nie tylko to, purpuraci pozostawią go w śpiączce „kreowania kardynałów” przez lata, co sprawi, że Kolegium Kardynalskie zupełnie zmieni swój charakter.

Można się tylko zastanawiać, czy prognoza dziesięcioleci jest słuszna. Możliwe, że już w najbliższych latach, albo nawet miesiącach, będziemy mieli do czynienia z tolerancją grzechu i fałszerstwem wiary katolickiej w samym rdzeniu instytucji Kościoła i z drugiej strony wyłonieniem się Reszty Kościoła, która będzie trwała w prawdziwej wierze, a potem ostatecznie z Powtórnym Przyjściem Chrystusa.

 

(Źródło: ^^^https://rorate-caeli.blogspot.com/2019/09/francis-announces-creation-of-13-new.html)

Reklamy

886 uwag do wpisu “Nowi kardynałowie Franciszka – dwóch z nich jest znana w Watykanie jako geje?

 1. Egzorcyzmy Anneliese Michel – nagranie wersja polska!

  Egzorcyzmy Anneliese Michel Film opowiada historię 24-letniej Niemki Anneliese Michel, studentki pedagogiki. Uważano ją za opętaną, dlatego przez ostatnie 9 miesięcy swojego życia była poddawana egzorcyzmom. Zmarła 1 lipca 1976 roku. Lekarz podpisujący akt zgonu nie był w stanie stwierdzić naturalnej przyczyny śmierci. Dwaj księża egzorcyści zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci i 2 lata później skazani na karę 6 miesięcy więzienia. Proces ten wywołał w Niemczech największą medialną burzę od czasu procesów Norymberskich.

  Polubienie

 2. WAŻNE – PRZEKAZUJCIE INNYM ABY ZAWIERZALI SIEBIE I SWOJE RODZINY PANU JEZUSOWI CHRYSTUSOWI KRÓLOWI POLSKI
  AKT ZAWIERZENIA RODZIN JEZUSOWI CHRYSTUSOWI KRÓLOWI POLSKI.
  ” Panie Jezu Chryste KRÓLU POLSKI i naszej Rodziny ZAWIERZAMY TOBIE całą naszą RODZINĘ: ( nazwisko i imiona członków rodziny)
  Ofiarujemy Tobie Królowi naszą miłość, przyjaźń, zachowanie WIARY CHRYSTUSOWEJ,
  godnie czcić Ciebie w każdej Mszy Świętej, w Sakramentach Bożych, w Modlitwach i Nabożeństwach. Pragniemy żyć według Twojej Woli wypełniając Przykazania Boże i pytać Ciebie naszego Przyjaciela i Zbawiciela o wszystkie sprawy dotyczące naszej rodziny, naszego domu, naszego gospodarstwa i o wszystko, co znajduje się w naszym posiadaniu.
  Bardzo prosimy Panie Jezu Chryste Królu nasz – przyślij do naszej rodziny Twoich Aniołów,
  aby pomagały nam żyć zgodnie z podpisanym przez nas
  „AKTEM ODDANIA NAS POD WŁADZĘ NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI”. Tak nam dopomóż Bóg”.
  Ten AKT winien być oprawiony w ramki i stać na widocznym miejscu.
  KRÓLUJ NAM JEZU CHRYSTE”.

  Druga Wersja:
  AKT ZAWIERZENIA – ODDANIA RODZIN JEZUSOWI CHRYSTUSOWI KRÓLOWI POLSKI
  Ja ………………………. …w imieniu swoim i mojej rodziny ZAWIERZAMY nasze życie ze wszystkimi radościami i smutkami – szczęściem i troskami – OFIARUJEMY Jezusowi Chrystusowi KRÓLOWI POLSKI i prosimy o przyjęcie naszych rodzin na całe życie ziemskie
  i na życie wieczne. Prosimy o opiekę zupełną dla nas i naszych rodzin – Boga Ojca, Boga Syna i Boga Ducha Świętego oraz Maryję KRÓLOWĄ POLSKI. A M E N”.

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE!
  http://nachwaletrojcyswietej.com/2019/01/16/pana-jezusa-chrzest-13-styczen-2019-r-akt-zawierzenia-oddania-rodzin-jezusowi-chrystusowi-polski/

  Polubienie

 3. U pani Mieci Bergoglio papieżem (wcześniejszy wpis)? @Brygidko, co Ty tu robisz? To p. Miecia też pewnie pod wpływem takiego takiego samego ducha jak jej idol. Kto wie czy i nie Konfederacja… UB-ecy wszystkich krajów łączcie się. Tak się wysypać… Papież Franciszek… He, he, he…
  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2019/09/04/nowi-kardynalowie-franciszka-dwoch-z-nich-jest-znana-w-watykanie-jako-geje/comment-page-10/#comment-36734

  Tak przy okazji umiejętności języka rosyjskiego nie tylko zapewne u p. Korwina, ale jak się połączy to z jego słowami, że dobrze by było abyśmy byli mili dla Rosji to Rosja nie zrobi nam kuku, dowodzą albo cynizmu albo nieznajomości rzeczy. Bowiem założenia teologiczne Prawosławia podkreślają siłę, moc Boga a nie Jego wolność wyboru, miłość. Rosja prawosławna nie zna czegoś takiego jak wolny wybór. Toteż w takiej Rosji demokracja nie ma prawa bytu. Liczy się tylko silna władza tym bardziej, że do łask wrócił np. Feliks Dzierżyński o czym parę lat temu alarmował portal „wolna-polska”. Zatem i podboje w duchu tow. Lenina i jego światowej rewolucji są jak najbardziej aktualne. W końcu jak pisze sam Stanisław Michalkiewicz o umiłowanym przywódcy rosyjskim, „zimny czekista Putin”.

  Polubienie

  • No – nie wytrzymałeś tak Ci ten Pan Jezus Chrystus Król Polski przeszkadza.
   Pan Jezus i tak będzie Królem Polski i pogoni to całe zdradzieckie towarzystwo, będą
   się kajać i przepraszać

   Polubienie

   • Brygido , ciekawe czy Panu Jezusowi podoba się Twój ton i komentarze. Sama będziesz musiała przepraszać za to co piszesz o innych. I nie zmuszaj nikogo na siłę do swoich przekonań . Każdy otrzymał wolną wolę i sam wybiera zgodnie z sumieniem.

    Polubienie

   • @Brygido
    Widzę, że UB-ecką narrację opanowałaś do perfekcji. Żałuję tylko, że piekłem mnie znowu nie postraszyłaś. Co za niedoróbka… Ale mam się spodziewać wizyty „bez udziału osób trzecich”? Najzdrowszy nie jestem to robota niemęcząca by była… Pozdrów kolegę @Mohera.

    Polubienie

   • Ps.
    Bergoglio też mówi, że bardzo Matkę Bożą kocha a Pana Jezusa słuchać trzeba bardzo. I w ogóle Bóg najważniejszy… A poza tym braterstwo, ekologia i walka z wykluczeniem, różnym zresztą, ale migracyjnym najbardziej… Jak wiadomo ubogich wśród nas nie ma i należy ich importować. Żeby się wyrównało…

    Polubienie

   • „Trzeba bowiem ażeby Królował aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy.
    Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć” (1 Kor 15,25-26)

    „Pan skierował do Natana następujące słowa: „Idź i powiedz mojemu słudze Dawidowi: To mówi Pan: «Kiedy wypełnią się twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzę po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnętrzności, i utwierdzę jego królestwo. On zbuduje dom imieniu memu, a Ja utwierdzę tron jego królestwa na wieki. Ja będę mu ojcem, a on będzie Mi synem. Przede Mną dom twój i twoje królestwo będzie trwać na wieki. Twój tron będzie utwierdzony na wieki»”.

    Ks. dr Paweł Murziński: Prawdziwa Dobra Zmiana będzie wtedy, kiedy rządy człowieka zamienimy na rządy Boga, Jedynego Prawdziwego Króla

    https://gloria.tv/video/fzFrpLt8uaXS4Qth3Bp4bhV8q

    Polubienie

   • @lolo
    Dzięki za pozdrowienia ale noe jestem ubekiemni nie wiem jakie sa ubeckie metody. Widac u ciebie juz starczy tetrytyzm. Kiedys nawet cie nazwalem w podobnu sposob i sie nie pomylilem. Nie walcz z nim!

    Polubienie

  • No i jeszcze sprawa p. Olgi Tokarczuk. Wszyscy oczywiście się radujemy, że Polka i nagroda Nobla i w ogóle… Proponowałbym najpierw jednak sprawdzić korzenie p. Olgi by za parę lat nie było jak z tymi niemieckimi roszczeniami do Kopernika bo on nie np. z Krakowa tylko ten Toruń… no i ten Frombork. Ale tam…

   Z różnych doniesień medialnych ostatniego czasu dochodzą głosy, że nagroda Nobla została zideologizowana. Ujmując krótko: lewica bliższa ciału niż prawica. Zresztą nie dotyczy to też literatury, ale i pokoju… Myślałem, że może w tym roku docenią młodą szwedzką bojowniczkę Gretę by otrzeć jej ślozy z powodu zniszczonego dzieciństwa gwałceniem krów i dorzucą do tego Bergoglio, bo kto jak kto, ale jego zasługi w obronie ekologii są nie do przecenienia w odróżnieniu od obrony wiary katolickiej, ale kto by tam zwracał uwagę na szczegóły…
   No więc w związku z ową nagrodą Nobla dla Polki (to jeszcze się ustali w zależności o wiatrów historii) mam dwa pytania:

   1). Czy gdyby dziś Sienkiewicz napisał „Quo vadis” to dostałby nagrodę Nobla czy by nie dostał? I tak samo Reymont za „Chłopów” bo to jeszcze nie byli chłopi Pawlaka, Kalinowskiego i Kamysza… Przyznaję się przy okazji bez bicia, że ani jednej książki p. Laureatki nie przeczytałem, to się na temat walorów jej twórczości nie wypowiem, pytanie jednak jest takie czy p. Laureatka, gdyby jej poglądy były bliższe przebrzydłym kaczystom, otrzymałaby wcześniej jakąkolwiek nagrodę, nie mówiąc o teraźniejszym Noblu?

   2). Doszły mnie słuchy, że podobno na nagrodę mają wpływ parytety płci. Zatem pytanie czy gdyby p. Laureatka miała na imię na ten przykład: Oleg, byłaby jej… jego kandydatura brana pod uwagę przez komitet noblowski czy nie czy nie byłaby brana?

   Zdaje się, że oddziaływanie współczesnych nagród jako wyznaczających pewien standard w sferze wartości wynosi dziś „mniej niż zero”, bowiem istnieje podejrzenie, że na przyznanie danej nagrody miały wpływ nie kryteria obiektywne tylko ideologia. Dziwi mnie tylko, że nagrody Nobla do tej pory nie otrzymała p. Rowling za „Harrego Pottera”. Poczytna jest? Jest. Kobieta to napisała? Napisała. Cykl powieściowy odwołuje się do wartości uniwersalnych jak przyjaźń, lojalność, miłość, walka ze złem? Odwołuje. No i jeszcze taka magiczna, czyta się to całkiem nieźle a i film nakręcono czyli znany jest ten cykl bardzo. Przecież przetłumaczyli toto na wiele języków…

   Polubione przez 1 osoba

 4. Najnowsza „Warszawska Gazeta”, ostatnia strona, cykl: „Tweety Tygodnia”
  „PiS na konwencjach mówi, jak budować Polskę, a PO jak zniszczyć PiS. W ten prosty sposób obywatel może wybrać, co dla niego jest istotne.
  Spirydion Oxymoron

  Odwiedziłem dzisiaj rodziców. Zapytałam żartem ojca, czy to prawda, że jest chłopem folwarcznym. Odparł, że w niedziele będzie kosynierem przy urnie.
  Przewodnicząca

  Ten sam nr „Warszawskiej Gazety”, str. 18-19, Stanisław Balcerac, tytuł:
  „WOJNA RELIGIJNA I RASOWA. OSTATNIE OSTRZEŻENIE.
  Tylko u nas! Mrożące krew w żyłach ostrzeżenie francuskiego intelektualisty. Biały heteroseksualny katolik jako wróg publiczny nr 1. To samo czeka nas w Polsce, jeżeli opozycja powróci do władzy.”

  Fragment:
  „Gromy krytyki i potępienia mediów głównego nurtu zwaliły się ostatnio na francuskiego pisarza i felietonistę żydowskiego pochodzenia Erica Zemmoura. Za to, że wygłosił 28 września słynne już przemówienie ostrzegające Francuzów przed wojną religijną i rasową, która się już zaczęła. To tekst jest porażający i, co ważne, odnosi się także do Polski.”

  Polubienie

 5. Wydawało by się żeśma jednego Ducha…ale poglądy to mamy kształtowane przez naszych sąsiadów wrogów i lewacką UE… O narodowych interesach nie wypada mówić… Znów nas obraną grajki z Łubianki i Unter den Linden ale czy można się dziwić ? Takie continuum tradycji…Polak musi dać ze swej biednej kieszeni tym co i tak są bogatsi…
  Reszta to hasła, idee i sztandary Bogo- rzekomo najczęściej – ojczyźniane…
  Czas jest wybuchowy to i wybuchowe polskie reakcje…czy znów wylądujemy z ręką w nocniku?

  Polubienie

 6. Przepraszam, ze to powiem. Dostaniecie wszyscy po tyłkach, bo zrobiliście z tego bloga, blog polityczny, a nie katolicki. Pamiętacie, co było zamierzeniem naszego admina?- otóż, demaskowanie fałszywego proroka i jego świty. Pamiętacie, co mówił Pan Jezus-” Nie traćcie czasu na spory”. Ten czas lepiej poświęcić na modlitwę do Ducha Świętego, który wszystkim wskaże drogę. Kłócicie się, bo ciągle pokładacie wiarę, że każdy z was wie najlepiej…. A ja wam powiem… żeby się nie okazało kiedyś tam u góry, że wszyscy byliśmy w błędzie. Bardzo mądrze powiedział kiedyś znany mi franciszkanin. „Żebyście się kiedyś nie zdziwili, kogo spotkacie w niebie, bo przypadkiem okaże się, że nie są, to ludzie, o których byście sądzili, że tam mogą trafić”. Więc ja wam mówię po raz drugi!!! – Żebyśmy kiedyś po śmierci, nie dowiedzieli się, że każdy z nas był w błędzie… także „politycznym”. Dziękuję.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Znając działania „papieża” F. zasługuje na Nobla jak mało kto. Wszystko co robi jest zupełnie po linii komitetu noblowskiego. Ciekawe dlaczego jeszcze nie dostał? Może nie wyrobił normy? Może coś zaniedbał, coś mu nie wypaliło, co było w programie a my nie wiemy, bo i tak jesteśmy zszokowani tempem zmian? Najwyraźniej musi być jakiś powód.

  Polubienie

 8. Zapewne w Niebie spotkam ( jeśli się tam jakimś cudem dostanę) Marksa, i Dzingis Hana? To ja nie wiem czy chce do takiego franciszkańskiego nieba Elizo!
  Moher nie ćpaj tyle…przeszedłeś już samego siebie z tym okrągłym stołem…Uzupełnij braki z historii! Zaczynam podejrzewać że świadomie mieszasz wszystko ze 2szystkim by narobić Ludziom gnoju w głowach.
  Nikt nie może liczyć na pobłażanie…prawdziwa demokracja jest w Sądzie Pana Boga nad czlowiekiem, bo wszyscy są wobec tego Sądu są równi. Z całą pewnoscia zobaczymy (jeśli sami się tam znajdziemy) Łazarza spod pałacu nowobogackich, wszelakich kultur noblistycznych. Samego Nobla już nie koniecznie!

  Polubienie

  • Chyba ten tekst o ćpaniu to wyrwałeś ,ze swojego przykładu albo ze swojego otoczenia. Nie dość, że Moher to ruski agent stosujący ubeckie metody, to jeszcze ćpun. Przestań rzucać oszczerstwami. Włącz sobie TVPis tam mówią tak jak sie Tobie podoba lejcarzu szermierczy a tu nie musisz indoktrynować wszystkich na swoją stronę bo i tak ludzie mają swój rozum. Nie oddadzą głosu na aborterów z PiS. Ja oczekuje od tego bloga prawdy a nie ściemy układu okrągłostołowego więc ja nie odleciałem. To ty masz jakieś zaczadzenie. Proszę mnie nie zaczepiać i nie obrażać. Zorro wracaj do pis trolla Brąka z DKP. Tam masz swoich wiernych adwersarzy typu ciocia i jej pochebce autora bloga Brąka. Nic już nie piszę i nie odpowiadam na zaczepki. Z Panem Bogiem

   Polubienie

  • Panie Adminie bardzo dziękuję za możliwość wstawiania na tym blogu prawdziwych informacji., pierwszy blog na którym nie były usuwane.
   Bóg Zapłać Panie Bernardzie!
   Króluj nam Chryste!

   Polubienie

  • Takie jest prawo i jestem za! Jednak są okoliczności szczególne…w takich żyjemy, jesteśmy otoczeni ogromną ilością lewactwa, de facto – szatanstwa i wydaje się jesteśmy bez szans…a jednak krok po kroku wybijamy się na niezależność…teraz nadchodzi czas uporządkowania spraw aborcji eugenicznej…wierzę w to!

   Polubienie

   • Ja wierzyłem że Rostowski wycofa 23% VAT na powrót w ciągu 3 lat do 22% jak deklarował, i co?
    Mamy 23% juz okolo 10 lat. Na gadaniu sie skonczylo. Jak nie masz na papierze czegos to wsadz to między bajki. Oczywiscie możesz sobie wierzyć…

    Polubienie

 9. Ale dodaje jeszcze:
  „…I dodaje, że politycy Zjednoczonej Prawicy hołdują „antyboskiej, antyludzkiej i antypolskiej ideologii socjalistyczno-komunistycznej”.
  I to jest mocne ale niestety prawdziwe. W KP Bóg Ojciec mówi, że będzie karał narody
  w zależności od ilości zamordowanych nienarodzonych dzieci. Tak więc nie mamy co się
  łudzić – kara nas też nie ominie.

  Polubione przez 1 osoba

 10. Marek Jakubiak o KONFEDERACJI
  – Z mojego doświadczenia wynika, że to będą cztery lata mitrężenia etatów poselskich, biur poselskich i budowanie swoich partii na bazie happeningowej, czyli wystąpień sejmowych – tak ewentualne wejście Konfederacji do Sejmu ocenił poseł Marek Jakubiak nie szczędzi krytyki byłym kolegom.

  Marek Jakubiak udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl na temat Konfederacji. Formacja „korwinistów” i narodowców balansuje na granicy progu wyborczego, zdobywając różne wyniki. Były działacz ruchu Kukiz’15 ocenił, że politycy Konfederacji będą zajęci rozdawaniem stanowisk i apanaży. – Z mojego doświadczenia wynika, że to będą cztery lata mitrężenia etatów poselskich, biur poselskich i budowanie swoich partii na bazie happeningowej, czyli wystąpień sejmowych – przekonuje poseł.

  Jakubiak odniósł się też do swojej tezy o tym, iż Konfederacja jest w stanie zawiązać koalicję po wyborach z Koalicją Obywatelską, by obalić PiS.

  – Opieram tę tezę na takiej obserwacji, że kiedy brałem udział w kilku spotkaniach Konfederacji (bo jak się tylko połapałem w czym rzecz, to szybko opuściłem ten projekt), to nie było innej mowy, niż „PiS jest takie i takie, PiS jest socjalistyczne, komunistyczne” i masa epitetów. W związku z tym pozostaje tylko druga strona i trzeba się z nią dogadać. Pytam: po co kilku posłów Konfederacji w Sejmie, jeśli nie dogadają się z nikim? Kukiz’15 miał 41 posłów, byliśmy trzecią siłą, a oni będą ostatnią. Pytanie brzmi w takim razie po co? Jak chcą realizować swój program? Przecież to trzeba budować koalicje wokół postulatów – stwierdza Jakubiak.

  Polityk wskazał na podziały w Konfederacji. – Jeden obóz wolnościowców, którym tak naprawdę wszystko jedno z kim, byle załatwić wolnościowe interesy i narodowców, którzy z lewicą absolutnie nie pójdą – podkreślił. Jak dodał, Koalicja Obywatelska jest również ugrupowaniem podzielonym.

  Jakubiak skomentował też kontrowersyjne wypowiedzi, z których słynie od wielu lat Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji.

  – Korwin-Mikke zarządza politycznie swoimi wypowiedziami emocjonalnie. Rządzą nim emocje i logika myślenia, np. takie skrajne przykłady logicznych związań. To, co robi i mówi, robi i mówi z premedytacją. Nie można go nazwać człowiekiem niedojrzałym, on jest dojrzały, robi wszystko z premedytacją – ocenił poseł i szef Federacji dla Rzeczpospolitej. Jego zdaniem Korwin-Mikke widzi wzorce zarządzania państwem u Władimira Putina.

  Jakubiak odniósł się także do narodowców. – To są ludzie (…), którzy są nastawieni na dostanie się do Sejmu i za tym nic innego nie idzie. Oni w swojej skrajności nie będą w stanie dogadać się z nikim. (…) Sądzę, że Korwin-Mikke na bazie swoich 3 proc. może wprowadzić do Parlamentu ten skrajny Ruch Narodowy. Kukiz nie wprowadził skrajności. Z tych jaskrawych polityków był tylko Winnicki. Dzisiaj ci narodowcy, którzy wchodzili z list Kukiz’15 w części są w PiS albo nie ma ich nigdzie. To nie są ci ludzie, o których Winnicki myślał, że są narodowcami – zaznacza poseł. W jego ocenie wejście narodowców do Sejmu, „czeka nas brutalizacja obrad sejmowych”.

  Polubienie

 11. Marek Jakubiak o KONFEDERACJI
  – Z mojego doświadczenia wynika, że to będą cztery lata mitrężenia etatów poselskich, biur poselskich i budowanie swoich partii na bazie happeningowej, czyli wystąpień sejmowych – tak ewentualne wejście Konf.do Sej-mu ocenił poseł M. Jakubiak nie szczędzi krytyki byłym kolegom.

  M.J. dzielił wywiadu na temat Konfederacji. Formacja „korwinistów” i narodowców balansuje na granicy progu wyborczego, zdobywając różne wyniki. Były działacz ruchu Kukiz’15 ocenił, że politycy Konfederacji będą zajęci rozdawaniem stanowisk i apanaży. – Z mojego doświadczenia wynika, że to będą cztery lata mitrężenia etatów poselskich, biur poselskich i budowanie swoich partii na bazie happeningowej, czyli wystąpień sejmowych – przekonuje poseł.

  Jakubiak odniósł się też do swojej tezy o tym, iż Konfederacja jest w stanie zawiązać koalicję po wyborach z K.Ob., by obalić rzadzacych

  – Opieram tę tezę na takiej obserwacji, że kiedy brałem udział w kilku spotkaniach Konfederacji (bo jak się tylko połapałem w czym rzecz, to szybko opuściłem ten projekt), to nie było innej mowy, niż „rządzący są tacy, tacy, są socjalistyczni, komunistyczni” i masa epitetów. W związku z tym pozostaje tylko druga strona i trzeba się z nią dogadać. Pytam: po co kilku posłów Konfederacji w Sejmie, jeśli nie dogadają się z nikim? Ciasteczka miały 41 posłów, byliśmy trzecią siłą, a oni będą ostatnią. Pytanie brzmi w takim razie po co? Jak chcą realizować swój program? Przecież to trzeba budować koalicje wokół postulatów – stwierdza Jakubiak.

  Polityk wskazał na podziały w Konf-ederacji. – Jeden obóz wolnościowców, którym tak naprawdę wszystko jedno z kim, byle załatwić wolnościowe interesy i narodowców, którzy z lewicą absolutnie nie pójdą – podkreślił. Jak dodał, K. Ob. jest również ugrupowaniem podzielonym.

  Jakubiak skomentował też kontrowersyjne wypowiedzi, z których słynie od wielu lat -Mikke, jeden z liderów Konf.

  Mikke zarządza politycznie swoimi wypowiedziami emocjonalnie. Rządzą nim emocje i logika myślenia, np. takie skrajne przykłady logicznych związań. To, co robi i mówi, robi i mówi z premedytacją. Nie można go nazwać człowiekiem niedojrzałym, on jest dojrzały, robi wszystko z premedytacją – ocenił poseł i szef Federacji dla Rzecz-pospolitej. Jego zdaniem Mikke widzi wzorce zarządzania państwem u Władimira Putina.

  Jakubiak odniósł się także do narodowców. – To są ludzie (…), którzy są nastawieni na dostanie się do Sejmu i za tym nic innego nie idzie. Oni w swojej skrajności nie będą w stanie dogadać się z nikim. (…) Sądzę, że Mikke na bazie swoich 3 proc. może wprowadzić do Parlamentu ten skrajny Ruch Narodowy. Kuk. nie wprowadził skrajności. Z tych jaskrawych polityków był tylko Winnicki. Dzisiaj ci narodowcy, którzy wchodzili z list Kuk. w części są u 4zadzacych albo nie ma ich nigdzie. To nie są ci ludzie, o których Winnicki myślał, że są narodowcami – zaznacza poseł. W jego ocenie wejście narodowców do Sejmu, „czeka nas brutalizacja obrad sejmowych”.

  Polubienie

  • @Beata
   Z przepowiedni KP wynika, że ostatnim prawdziwym papieżem jest Benedykt XVI a Bergoglio to apokaliptyczny Fałszywy Prorok. Analiza faktów pokazuje, że jego wybór jest nieważny na takiej samej zasadzie co stwierdzenie nieważności zawarcia związku małżeńskiego co kiedyś zdaje się zauważył @Moher. To, że ktoś sobie wypuszcza filmiki powołujące się na jakieś proroctwa, nawet gdy jest to Fatima, nie znaczy, że w takiej produkcji przekazywana jest prawda. Siedząc tyle na tym blogu znakomicie powinnaś sobie z tego zdawać sprawę i nie ściemniać, tym bardziej, że Anglia jest centralną siedzibą światowej masonerii, a Londyn wg. ks. Gabriele Amortha jest najbardziej zsatanizowanym miastem świata. Co więcej czasy apokaliptyczne wg. Biblii charakteryzować się będą nawałem oszustwa niespotykanego do tej pory. Będzie to jad sączony subtelnie mniej więcej tak jak to określił Benedykt XVI w stosunku do „Harrego Pottera”.

   Tak przy okazji proroctw. Pewnie bym nie angażowałbym się przed wyborami w kampanię gdyby nie konkretnie p. Miecia. No jak się wzywa Boga Wszechmogącego na świadectwo czyli w tym wypadku do „czczych rzeczy” wzywa się Imienia Pańskiego, to robi się już niebezpiecznie. Otóż każdy z zasobem wiedzy i dysponując odpowiednim poziomem intelektualnym jest w stanie skompilować „proroctwa”. Np. takie wróżki. Ile z nich rzeczywiście ma jakiś wgląd w nadprzyrodzoność nawet gdy jest to nadprzyrodzoność szatańska a ile z nich to połączenie znajomości psychologii z wysokim IQ i zdolnością obserwacji? A na dodatek jak te różne „proroctwa” okrasić różnymi pobożnymi wezwaniami dla dodania wiarygodności… To jest ewidentne złamanie II przykazania Dekalogu. „Kto czym wojuje od tego ginie” zwłaszcza jak się dołoży do tego bezpośrednie straszenie karą piekła ognistego co stoi zresztą w sprzeczności z nauczaniem Chrystusa. W przypadku p. Mieci jest na przykład ewidentna rozbieżność z tym co mówił Anioł do Polaków czyli, że nie mamy szukać sojuszy ani na Wschodzie ani na Zachodzie. A wg. tego przekazu p. Mieci mamy jednak szukać biorąc pod uwagę deklaracje polityczne. Samo to stawia już pod znakiem zapytania wiarygodność tego przekazu. Jako polityk mogę postulować oczywiście sojusz z tymi czy z tamtymi, ale jeśli wprowadzam w ten obręb autorytet samego Boga to robi się niebezpiecznie i to przede wszystkim w wymiarze duchowym. Bardzo to przypomina sektę.
   Otóż wśród darów Ducha Świętego jest i dar rozumu i dar roztropności. Jest też i dar mądrości, ale ten dar to raczej bezpośredni wgląd w rzeczy ukryte i mają to zwykle mistycy i święci. Większość ludzi ma dostęp jednak do analizy rozumowej. Jest to weryfikowalne, a biorąc po uwagę czasy globalnego oszustwa, jest to droga najpewniejsza by nie popełnić błędu. Nie da się go wyeliminować, ale trzeba ograniczyć możliwość jego zaistnienia na tyle ile to możliwe. Prawda bowiem jest weryfikowalna na drodze rozumowej. Przy ocenie politycznej trzeba zatem brać pod uwagę prócz zapowiedzi, obietnic także realność świata. To co jest możliwe do realizacji przy ścierających się propozycjach od tego co niemożliwe. Oczywiście coś za coś, bo jak to jest w „Dezyderacie”: „bądź ostrożny w interesach bowiem na świecie jest pełno oszustwa” i nie mamy do czynienia ze światem idealnym tylko z pewnymi możliwościami. W demokracji jest tak, że czy nam się to podoba czy nie zwolennicy opcji swawoli występują na równi ze zwolennikami ascezy. A wszyscy w końcu chcemy być demokratyczni czyż nie? Demokracja – jeśli brać ją dosłownie do końca – opiera się na założeniu, że wszystkie poglądy mają taką samą wartość i tylko większość decyduje w danym momencie co jest lepsze. Tak to funkcjonuje i my jesteśmy tego świadkami, zarówno tu u nas w Polsce jak i w świecie. A co wynika z zapisu ewangelicznego dla Katolika wg. mnie – jeśli potraktować ten zapis radykalnie – to może kiedyś napiszę, ale na pewno nie dziś. W każdym razie na pewno celem ludzi wierzących w Chrystusa jest Niebo a nie budowanie raju na Ziemi. To pewne i to jest w Doktrynie Kościoła. W historii Kościoła próbowano już zbudować państwo kościelne (i nie mam na myśli Watykanu) i jednak nie wyszło, choć pewne elementy udało się zrealizować. Z prostego względu: idee ideami a my nosimy w sobie dziedzictwo grzechu pierworodnego.
   Z tych wszystkich powodów, żaden z polityków mimo szczytnych obietnic, najszczerszych chęci nie zrealizuje w pełni swojego programu, zwłaszcza dziś. Co najwyżej można sobie zadać pytanie gdzie jest najwięcej obłudy? Które formacje – no bo w naszej rzeczywistości nie tyle poszczególne osoby – są najmniej wiarygodne lub najbardziej wiarygodne. Obiecać można wszystko. To nic nie kosztuje. A angażowanie do tego Majestatu Boga samego, ociera się o bluźnierstwo. Jeżeli sam Bóg w KP nie podaje nazwiska Bergoglio jako FP, nie podaje na tacy tego co dotyczy bezpośrednio niszczenia Jego Kościoła i zostawia to ocenie rozumowej człowieka, to tym bardziej nie będzie tego robił co do opcji politycznych. Zresztą proroctwa mogą dziś być fałszywe nie tylko poprzez bezpośrednią ingerencję szatana, ale także poprzez oddziaływanie zdobyczy nauki. Innymi słowy, można sobie wyprodukować „proroków” w zależności od potrzeb. I dany „prorok” nawet może być szczerze przekonany, że ma posłanie od Boga a jednak wszystko to służby, które posiadają odpowiednią pulę środków do realizacji takich celów. Dość o takich rzeczach w internecie.
   Dlatego KP wyraźnie wskazuje na to, żeby nie wierzyć niczemu po KP. No chyba, że uznamy, iż KP to fałsz… Każdy musi sam zdecydować, ale w takim przypadku nic nie stoi na przeszkodzie by brać wszystko co powołuje się na Boga za prawdę, głos samego Stwórcy. No i będziemy mieli wysyp różnych pp. Mieci czy – a bo ja wiem – pp. Antonich. Jak zwał tak zwał. Wtedy na pewno o polityce nie będzie decydował rozum tylko kto ma lepsiejsze i mocniejsze wierzenia. A dlaczego nie słuchać Świadków Jehowy? Objawienia mają? Mają. I to jest mocna wiara. Dlaczego ma być gorsza od wiar innych, zwłaszcza w polityce? Na pewno są nam potrzebne stacje krwiodawstwa? Tyle pieniędzy można by wydać na potrzebujących… A bezpieczeństwo? No jak twierdzą ŚJ, wojsko to nie, ale policja to już tak… Widzę tu pewną niekonsekwencję, ale kto by tam zwracał uwagę na drobiazgi… Ale za to ile forsy byłoby na „głoszenie słowa” i następnych „proroków” co to ogłoszą kolejny koniec świata. I są ludzie gotowi za to umrzeć. Jest wiara, jest proroctwo? Jest.

   Polubienie

 12. Dodam tylko: pełną III tajemnica fatimska nie została ujawniona wpełni – mówił o tym BXVI rok po objęciu tronu Piotrowego. Treść pełnej tajemnicy znają jedynie 4 osoby…jedna z nich wspomniala mgliście, że cała degeneracja rozpocznie się od najwyższego miejsca na Watykanie. My już tu wiemy, że chodziło o kardynała Bergoglio, który wysunięty przez masonerię wdrapal się na tron Piotra zrzucając z niego BXVI.
  Widac, że jest to człowiek wielkich herezji niszczących KK.

  Polubienie

 13. @ Maćku nie rozumiem twoich intencji co do mojego komentarza, szczególnie zarzutu w czym ja to ściemniam? ale pozostawiam to.

  Dobrze Eliza napisała, przystopujcie trochę, bo zmieniliście charakter bloga, w kierunku przeciwnym niż cel dla , którego został stworzony.
  Widze juz analogię do DKP , który z bloga Maryjnego przekształcił się w blog polityczny, agitacyjny.
  Stracił swoją tożsamość i za moment straci ją nasz blog!
  Całe szczęście, że teraz cisza wyborcza, a potem mam nadzieję, że nie będzie komentarzy politycznych.

  Dla wszystkich , którzy łatwo szafują słowami, ku przemyśleniu i przypomnieniu!

  ” Nigdy nie odrzucajcie Moich proroków, gdyż odrzucacie Mnie.
  Krzywdząc lub wyszydzając Moich proroków, czynicie to samo Mnie.
  Ponieważ to jest Mój Głos z Nieba, który obrażacie.

  Znacznie lepiej jest, jeśli nie mówicie w ogóle i zachowujecie milczenie w razie wątpliwości.” —- 21.02.2012

  Więc radzę wszystkim, którzy takie wątpliwości mają co do różnych orędzi, zachować milczenie, zgodnie z prośbą Boga Ojca, bo nigdy nie wiemy tak naprawdę, czy nie mamy do czynienia z prawdziwym prorokiem!

  I @ Maćku jak ci się wydaje, dlaczego wstawiłam tego linka?
  Czym się kierowałam?
  Widzę, że coraz bardziej albo ja niezrozumiale piszę, albo ty widzisz coś zupełnie innego!
  Jeśli przyjąć wariant pierwszy to odejdę, pisać nie muszę.
  Są osoby, które dalej będą zwracać uwagę na to co ważne, a ja się usunę.
  Wstawiłam ten link, bo jak dla mnie to ważne, zdając sobie sprawę ilu ludzi ten perfidny portal wprowadzi w błąd celowo i z premedytacją.
  Nie łudzę się, że to przemknie bez echa. Miliony ludzi czyta onet, a kolejne miliony maja na nim pocztę tak jak ja.
  Gdy się czyta kłamstwo-sugerowane w tytule- powielane wielokrotnie, to wreszcie tę informację przyjmuje się jako prawdę, stara sprawdzona strategia, która szczególnie sprawdzi się u tych, którzy nadal mają oczy szeroko zamknięte.
  A dla tych, którzy widza, nadejdą za chwilę ciężkie czasy, bo nasilą się prześladowania nie tylko od obcych, instytucji, ale i od najbliższych osób z naszych rodzin -” brat wyda brata…”.
  A takie właśnie tytuły znakomicie wpisują się w tę kłamliwą retorykę światowych mediów i masonerii kościelnej!

  Polubienie

  • @Beata
   Masz rację co do moich uwag pod tym linkiem co dałaś o tym ostatnim papieżu (wpis g. 08:28). Moja wina. Czasem tak mam. Już tak jestem poirytowany bredniami – wiem wiem @Brygidko, będę się smażył w piekle – p. Mieci, że przeoczyłem Twój początek o onecie. Przepraszam. Moja wina.

   Z całym szacunkiem, ale postulat by milczeć w obliczu proroctw, zwłaszcza wątpliwej jakości, to bredzenie. Delikatniej: to fałszywe podejście. W takim razie nie należy też bronić i KP. Rozumiem, że to Twój wybór, dlaczego zatem nie tak dawno mnie chwaliłaś za stawanie w obronie KP? Powinnaś zgodnie z tym co piszesz zganić mnie. Jeśli w KP jest tekst o „Moich prorokach” to to oznacza, że są także „nie-Moi”. I to trzeba stwierdzić którzy są „Moi” czyli ich proroctwo ma źródło w Bogu a którzy to „nie-Moi” czyli ich „proroctwo ma źródło w szatanie bezpośrednio lub jest sfałszowane np. przez działalność służb. Jeśli nie podjąć tego rozróżnienia to po prostu następuje chaos. Wszystkie wizje są tak samo ważne. I te od Boga i te nie od Niego. Takie spojrzenie jakie zaprezentowałaś to jest charakterystyczne dla wrogów Kościoła. Taka samo jak to, że „Bóg wszystko wybaczy bo jest miłością”. Owszem, ale pod warunkiem, że nie przeczę iż to co uczyniłem złego jest grzechem, za którym muszę odpokutować, za który mi się należy sprawiedliwa kara. To jest także takie samo oszustwo jak to, że nie powinniśmy osądzać. Intencji nie da się, ale już same postępowanie jak najbardziej. Zresztą czynimy to nieustannie, np. ta partia dobra a tamta zła, to Katolicy a to nie, itd. Zatem jak nie dokonywać ocen to nie powinniśmy także krytykować żadnych wypowiedzi duchownych, np. egzorcystów co to wg. nich „papież Franciszek” najukochańszym tatuleńskiem jest. Albo jak twierdzi ks. prof. Aleksander Posacki SJ, Antychryst to zbiorowość o ile pamiętam. A co do pamięci to popełniłem błąd przypisując @Moherowi stwierdzenie o nieważności wyboru Bergoglio jak w przypadku stwierdzenia nieważności zawarcia związku małżeńskiego. Zrobiła to albo @Ada albo @Rafal.

   Problem z partiami jest w ogóle problemem z władzą. Z jednej strony oczywiście mamy nie politykować a z drugiej chcemy aby grupa, która rządzi była wierna Bogu. No nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko. Albo się nie wypowiadamy na temat propozycji i ludzi za nimi stojących albo musimy podjąć dyskusję, spór czy wręcz walkę rozumianą jako walkę na argumenty a nie jako stosowanie przemocy fizycznej na przykład. Przykładem spór o aborcję.
   Z obecnego rozwiązania nikt nie jest zadowolony. Nikt, czy to z lewa czy to z prawa. Ale wg. mnie nikt tego nie tknie w ramach tego co jest. Mimo szumnych zapowiedzi, zwłaszcza co do stanowisk skrajnych z obu stron sporu. Z prostej przyczyny. Tak na prawdę nikt – poza najradykalniejszymi radykałami – nie chce wojny domowej jakby to ująć lapidarnie. No chyba, że – zwłaszcza po prawej stronie – bojownicy o zakaz aborcji są gotowi na możliwość wywrócenia w kraju wszystkiego do góry nogami. Dosłownie. Wojna domowa, bo taka jest możliwa perspektywa. Rozbujane emocje bardzo trudno wyhamować, zwłaszcza jak jeszcze się w to zaangażują różne międzynarodowe organizacje. A chcemy zdaje się być uznani na świecie, czyż nie? Żeby nas szanowano, nie pomiatano nami, żebyśmy mogli się rozwijać, zarabiać, utrzymywać rodziny itd. Jednym słowem, byśmy żyli w pokoju a świat nas szanował. Niemożliwy jest taki wojenny rozwój wydarzeń w przypadku całkowitego zakazu aborcji? A co się zaczęło dziać w sprawie reformy sądownictwa albo nowelizacji ustawy o IPN? No więc zasadnicze pytanie jest, ilu uważających się za Katolików, jest gotowych poświęcić wszystko i na jak długo? Dzień, dwa dni, tydzień, miesiąc a może dziesięć lat, a może do końca życia… No ilu będzie takich co się nie załamie w obliczu trudności po tygodniu? Ilu jest gotowych na śmierć dla Chrystusa, nie deklaratywnie, ale rzeczywiście? Kiedy nie broni prawo i policja… W końcu wszyscy cenimy demokrację, czyż nie? Pamiętam jak w takich mało istotnych powiedzmy sprawach wszyscy byli za daniem odporu. Kiedy przyszło co do czego zostawałem sam na placu boju. O tak nawet było poklepywanie po plecach ale bardziej niedawni buntownicy mówili jak mogłeś taki sprzeciw. A potem jak się okazywało skuteczne nagle wszyscy bohaterzy, albo kandydaci na bohaterów… Także w zakonie… Moje doświadczenie jednak nie ograniczają się do jednego środowiska.

   Zatem jedyne pewne rozwiązanie jakie widzę na teraz to przede wszystkim edukacja. Uświadamianie ludziom, że aborcja to zło nie tylko w wymiarze fizycznym, ale przede wszystkim duchowym. Zło, które jest morderstwem.
   Jedna z moich krewnych ongiś dokonała tej zbrodni. Dowiedziałem się o tym dość późno, jednak nie zmieniłem zdania o niej, że to była kobieta oddana Bogu, mimo że dokonała tego strasznego czynu. Choć mówiła, iż przyczyny były dęte, ale przecież nie ma przyczyń istotnych tak na prawdę). Była oddana Bogu dlatego, że całe późniejsze jej życie stało się świadectwem wiary o Bogu i ostrzeżeniem by w żadnym przypadku, nie czynić zbrodni.

   Polubienie

   • Ps.
    Niewykluczone, że stosunek do aborcji w sensie prawnym (i paru innych rzeczy) zmieni się kiedy jako naród, państwo staniemy w obliczu zagłady.

    Polubienie

   • Errata
    W tym dłuższym tekście zrobiłem parę błędów tzw. literówek i interpunkcyjnych, ale myślę, że nie będzie to przeszkodą by właściwie zrozumieć o co mi chodzi.

    Polubienie

  • @Rafal
   „GW” nie posiada się już z radości a my możemy – zakładając, że tak jest w istocie – pożegnać Kościół. No bo w bergogliańskiej wydmuszce to oczywiście „tak”. No, wicie, rozumicie, lepiej z celibatem, ale te natchnienia ducha no to co ja mogę… Mamy synodality i w związku z tym vox populi, vox Dei… dei… „dei”. Kto pamięta tekst „Episcopalis communio”? Jak demokracja to demokracja.

   Polubienie

 14. W „Wiadomościach” (TVP Info) pokazywali reportaż z wyspy Lesbos (Grecja) gdzie jest pełno „uchodźców” z różnych krajów, także z Afryki i ma być jeszcze więcej. Rozmówca – Grek – mówił, że jak tak dalej pójdzie to będą musieli uciekać ze swojej ziemi. No to do jednych „uchodźców” dojdą następni, rdzenni mieszkańcy, już prawdziwi uchodźcy. To jest znakomity przykład tego jak głupia była polityka „pomocy”. Pomagający stają się wymagającymi pomocy. Biorąc to pod uwagę wychodzi na to, że Zachód musi upaść bowiem nie widać końca importu biedy. Zamiast zaradzić temu tam na miejscu sprowadza się ją do siebie i implementuje do warunków rodzimych, zapewniając jej rozwój. Zdaje się, że na fundusze unijne już niedługo nie będzie można liczyć. No bo przecież „uchodźcy” jeść i popić chcą. Ubrać się też w coś muszą a spać gdzieś trzeba i na „drobne” wydatki też mieć. A pracować się nie chce…

  Polubienie

 15. Oryginalna i cała modlitwa papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła

  Modlitwa papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła jest prorocza. Ułożona ponad 100 lat temu, a później stłumiona, oryginalna modlitwa jest bardzo ciekawa i kontrowersyjna, odnosi się do obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się prawdziwy Kościół Katolicki. 25 września 1888 roku, po porannej Mszy, papież Leon XIII dostał takiego szoku, że upadł. Towarzyszące mu osoby myślały, że zmarł. Po odzyskaniu przytomności papież opisał przerażającą rozmowę jaką usłyszał wychodzącą od strony tabernakulum. W rozmowie uczestniczyły dwa głosy, które papież wyraźnie rozpoznał jako Jezusa Chrystusa i szatana. Szatan przechwalał się, że może zniszczyć Kościół, jeśli dostanie 75 lat na realizację swojego planu [1888+75=1963 początek II SW – OG], albo jak mówią inni, 100 lat. Szatan poprosił także o możliwość “większego wpływu na tych, którzy oddadzą się mojej służbie”. Na prośby szatana Pan udzielił takiej odpowiedzi: “dostaniesz i czas i władzę”.

  Głęboko wstrząśnięty tym co usłyszał, papież Leon XIII ułożył następującą Modlitwę do św. Michała (która jest także proroctwem) i nakazał odmawianie jej po wszystkich cichych Mszach jako ochronę dla Kościoła przed piekielnymi atakami.

  Modlitwa pochodzi ze “Zbioru” [The Roccolta], 1930, Benziger Bros., s. 314-315. “Zbiór” jest kolekcją oficjalnych i błagalnych modlitw posiadających imprimatur Kościoła.

  Modlitwa

  O chwalebny św. Michale Archaniele, Książę wojska niebieskiego, bądź naszą obroną w straszliwej wojnie, którą toczymy z księstwami i mocami, z władcami tego świata ciemności, duchami zła. Przyjdź z pomocą człowiekowi, którego Bóg uczynił nieśmiertelnym, stworzył na swój obraz i podobieństwo, i wykupił za wielką cenę od tyranii szatana.

  Tocz dzisiaj tę bitwę Pana, razem z aniołami świętymi, jak już walczyłeś z liderem dumnych aniołów, Lucyferem i jego odszczepieńczym wojskiem, którzy byli bezsilni by oprzeć się Tobie, a nie było już dla nich miejsca w niebie.

  Ten okrutny, starodawny wąż, którego nazywa się diabłem lub szatanem, który zwodzi cały świat, został rzucony w otchłań ze swoimi aniołami. Oto ten prastary wróg i morderca ludzi nabrał odwagi. Przekształcając się w anioła światłości, wędruje z całym tłumem złych duchów, atakuje ziemię w celu wymazania imienia Boga i Jego Chrystusa, by schwytać, zabić i rzucić na wieczną zgubę dusze przeznaczone do korony wiecznej chwały. Ten niegodziwy smok wylewa jak najbardziej nieczystą powódź, jad swojej złośliwości na ludzi o zdeprawowanym umyśle i skorumpowanym sercu, ducha kłamstwa, bezbożności, bluźnierstwa, i zgubny oddech nieczystości i wszelkiego występku i bezprawia.

  Ci najsprytniejsi wrogowie są przepełnieni i upici goryczą wobec Kościoła, małżonki niepokalanego Baranka, i położyli swoje bezbożne ręce na tym co ma najświętsze.

  W samym Świętym Miejscu, gdzie ustanowiono Stolicę św. Piotra i Tron Prawdy jako światło świata, wyniosą na tron swoją ohydną bezbożność, z niecnym planem, że kiedy uderzą w Pasterza, rozpierzchną się owce.

  Pokaż się, niezwyciężony Książę, udziel pomocy przeciwko atakom zagubionych duchów na lud Boży, i daj mu zwycięstwo.

  Lud czci cię jako swojego opiekuna i Patrona; Tobą chlubi się Kościół Święty jako obroną przed złośliwą mocą piekła; Tobie Bóg powierzył dusze ludzi, które mają być doprowadzone do niebiańskiej szczęśliwości. Oh, módlcie się do Boga pokoju, żeby położył szatana pod naszymi stopami, jak dotąd podbitych, by już nie mógł trzymać ludzi w niewoli i szkodzić Kościołowi. Ofiarujmy nasze modlitwy przed oczyma Najwyższego, żebyśmy mogli szybko zjednać sobie miłosierdzie Pana; i pokonując smoka, starodawnego węża, który jest diabłem i szatanem, byś Ty znowu zniewolił go w otchłani, żeby już nie mógł zwodzić narodów.

  Amen.

  Spójrzcie na Krzyż Pana; rozproszcie się wrogie moce.
  Lew z plemienia Judy podbił, z rodu Dawida.
  Udziel nam Twego miłosierdzia, Panie.
  Bo mamy nadzieję w Tobie.
  Panie, wysłuchaj mojej modlitwy.
  I niech moje wołanie dojdzie do Ciebie.
  Módlmy się.

  Boże, Ojcze naszego Pana Jezusa Chrystusa, wołamy do Ciebie, i jako petenci błagamy o Twoją łaskę, żebyś za wstawiennictwem Maryi zawsze Niepokalanej Dziewicy i naszej Matki, i chwalebnego św. Michała Archanioła, raczył nam pomóc przeciwko szatanowi i wszystkim innym duchom nieczystym, które wędrują po świecie na szkodę rasy ludzkiej i na zgubę dusz. Amen …

  Polubienie

 16. Jedno ze smakowitości na „glorii”

  „Franciszek: Jezus „wcale nie był Bogiem””
  https://gloria.tv/article/e2qjZWq6fdWH2tfVAjhBtuS6V

  I komentarz do tego:
  „Wyjaśnienia Bruniego nie mają sensu. Po co Franciszek miałby udzielać wywiadów Scalfariemu, gdyby ten cały czas źle interpretował jego słowa?”
  z:
  Watykan obwinia dziennikarza za to, że Franciszek zaprzeczył boskości Chrystusa
  https://gloria.tv/article/3XPPicCqhi8447oeJhshoiGWp

  A moje pytanie jest takie:
  Co się musi jeszcze stać by ludzie zrozumieli, że na Tronie Piotrowym zasiada oszust?

  Polubienie

 17. Niezłe ujawnienia…Bergoglio już się specjalnie nie kryje. Pamiętam jak w 2012, może 13, przeczytałem w KP skargę NMP: że następca BXVI nie wierzy w boskość Jezusa Chrystusa… Wtedy wydawalo mi się to wręcz surrealizmem…dziś już nie dziwi.
  Czas przyspiesza…

  Polubienie

  • @Zorro
   Nie może wierzyć. Gdyby wierzył nie zostałby „papieżem”. A czy wierzą ci co go wynieśli na to stanowisko? A czy wierzą w boskość Chrystusa ci co uważają Bergoglio za papieża, zwłaszcza gdy przyjmują herezje głoszone przez niego? W końcu: „ubi Petrus, ibi Ecclesia”. To tak jakby anty-łaska zagarniała coraz większe obszary. Anty-łaska nie jest najlepszym słowem bo sugeruje istnienie czegoś. Bardziej odpowiednie by było: brak łaski, wycofywanie łaski przez Boga, jakby Bóg „ustępował”.

   Polubienie

  • @Moher
   Zgadzam się z Tobą. Wszystkie nasze plany są nicością wobec woli Bożej. Każdy i każda z nas może umrzeć w każdej chwili.
   „Lecz Bóg rzekł do niego: Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?” (Łk 12:20; BT)

   Polubienie

  • „…Do UFO(czyt. demony), które wylądują na całej
   Ziemi demony zaproszą ludzi do badania i leczenia.
   Ludzie masowo pójdą do nich po zdrowie, a wyjdą
   jako „zdrowi zombie”. To tylko jeden z rodzajów
   oszukiwania ludzi, będą też inne metody zombizacji,
   w zależności od poziomu duchowego człowieka…”
   Sławik – chłopiec z Czelabińska (lata 80 XX w)

   Polubienie

  • @Rafal
   Myślisz, że Pan Bóg będzie działał wiedząc, że ci którzy uznają „papieża Franciszka” odrzucają Jego Syna, Jego samego? Odpowiedź niestety narzuca się sama, ale napisałem dla zasady. Właściwie w kontekście tego braku wiary Bergoglio w Bóstwo Jezusa Chrystusa to się nieco zastanawiam czy używać sformułowania „Jego Syna”, choć przecież jest prawdziwe. Chyba teraz pisząc „Jego Syna” za każdym razem trzeba będzie dodawać wyznanie wiary:
   „Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało.”.

   Bardzo mi się podoba ten tytuł: „prefekt Dykasterii ds. Promocji Zrównoważonego Rozwoju.” No to może nowa nazwa: Kościół Zrównoważonego Rozwoju, albo przynajmniej jaki kierunek w seminariach: Katedra Świętej Ekologii?
   „Kardynał: czas „wyjść” z szału wokół nadużyć”
   https://gloria.tv/article/3xVV8nqhoQzm3gsDzjCxqiA1w

   No i to pasuje do powyższego. Zresztą Stary Testament to jest to. Na co komu Nowy. Ja bym nawet i pewnie wybronił ten „Stary Testament”, ale po co? Żeby lepiej uwiarygodnić herezje? Bo przecież obecne misjonarstwo to jest misjonarstwo herezji.
   „Pogańskie zakonnice: Indianin, który chce być chrześcijaninem, musi unikać Kościoła Franciszka”
   https://gloria.tv/article/z6aWdj8ibqpZ4J7azSkMPy2NN

   Polubienie

  • @Rafal
   No i widzisz, jak już wprowadzą te kapłaństwo kobiet – bo tak oswajają, oswajają, „gotują tę żabę” – i będą znosić ten celibat to tylko krok – co jeszcze sobie pisałem o tym zdaje się nawet w 2016 r. po wydaniu AL – do seksu sakralnego. Patrz jak będzie pożytecznie. Takie 2w1 i nie trzeba będzie iść do burdelu tylko się złoży ofiarę na „kościół” i będzie, i pożytecznie i miło. Z ucuciem. Wiadomo seks rzecz przyjemna i ludzie potrafią dla seksu wojny prowadzić, ale żeby tak podnieść to do rangi dogmatu… Taaa… „słuszną linię ma nasza Partia”. Biskupi mają duże pałace to sie ta bez problemu dostosuje a w seminariach zrobi część męską… „Hiacynt” v. 2.0. Jak to by powiedzieć… „kościół otwarty” frontem (i zadem) do klienta czyli: dla każdego coś miłego. I przy okazji będzie na pomoc dla ubogich. No bo czyż nie należy troszczyć się o ubogich…

   Polubienie

   • Ps.
    A ponieważ ma być ekologicznie to żadnych prezerwatyw. No to i Planned Parenthood może zainwestuje w rozwój „religijności”… Oczywiście „katolickiej”…

    Polubienie

   • Ps’
    I żadne nowe Grety Thunberg nie będą mogły ślochać, że im dzieciństwo zmarnowano… No popatrz ile to dobrego tera na świecie przybędzie… I pobożnie, i ekologicznie, i ubogich nie będzie… Jednym słowem, Matka Ziemia wreszcie odetchnie.

    Polubienie

   • Ps”
    Wiesz jak teraz będzie się zaczynała nowa „biblia”…
    I Bóg stworzył kosmos. A pośród tego kosmosu stworzył Ziemię. Matkę Ziemię. A z sąsiedniej galaktyki przyleciał pierwszy człowiek i ją skaził. I aż do tej pory Ziemia, Matka Ziemia jęczała w ucisku aż przyszedł Bergoglio i ją wyzwolił.

    Polubienie

  • @Rafal
   A gdzie ja napisałem, że jedna żona i jeden mąż? Zresztą mamy już tyle pciów… Ale tam, w końcu ludy rdzenne Amazonii cenimy bardzo, to wiesz jak z tą inkulturacją… w naszą stronę. Bo broń boże mamy unikać jak ognia prozelityzmu, no to nie skończy się tylko na pióropuszach na głowę…
   Bodajże w 2003 r. w „Naszym Dzienniku” ukazała się informacja o tym, że parlament szwedzki deliberował nad ustawą ustanawiającą, że małżeństwo to związek wielu kobiet i wielu mężczyzn. Do tej pory się to nazywało domem publicznym, ale wiesz obecnie zgodnie z postępem to zdaje się będzie to „dom boży”. I to by chyba co najmniej podpadało pod dobre uczynki… znaczy się uczynki miłosierdzia co do ciała czyli głodnych zaspokoić.

   Polubienie

   • Ps.
    Na pewno teraz kard. Wyszyński z radości w grobie się przewraca, że go Bergoglio zatwierdził na błogosławionego. Uj jak się raduje. A jeszcze bardziej się raduje z tego, że się cała Polska cieszy… jakiego to ma dobrego „papieża”. No tyle lat czekał i się wreszcie doczekał.

    Polubienie

 18. Przymierzają się do zrobienia miejsca dla antychrysta w kościele jednej światowej religii….

  Amazońskie rytuały liturgiczne?

  Przedsynodalny dokument roboczy Instrumentum laboris zawierał niezwykle groźną ocenę znaczenia kultury Amazonii dla rozumienia wiary. O problemie tym pisali szeroko między innymi kardynał Burke i biskup Schneider. Amazonia miałaby stać się nowym locus theologicus, miejscem objawiania się Boga; pierwotne rytuały pogańskie, plemienność, naturalna ludowa kosmologia – to wszystko miałoby według dokumentu wyrażać prawdę o Bogu i człowieku. Dokument mówił nawet o rzekomej konieczności „docenienia” relacji, w jakich Indianie amazońscy pozostają… „z duchami” (sic!). Na samym Synodzie Amazońskim pojawiła się już propozycja opracowania ad experimentum (na próbę) amazońskiego rytu liturgicznego. Jak mogłoby to wyglądać w praktyce doprawdy strach pomyśleć. Kilka miesięcy temu brazylijscy biskupi spotkali się w ramach przygotowań do Synodu z przedstawicielami ludności tubylczej Amazonii; w przeprowadzonej wówczas ceremonii szaman jednego z plemion udzielał biskupom „błogosławieństwa” i skrapiał ich wodą. Z kolei w samym przededniu synodu w Ogrodach Watykańskich odbył się w obecności papieża, kardynałów i biskupów horrendalny pokaz: grupa Indian pod przewodnictwem szamanki wykonywała pogańskie rytuały na rozłożonym na trawie dywanie; wszystkiemu towarzyszyły posążki ciężarnych kobiet oraz mężczyzny z nieproporcjonalnie dużym fallusem w stanie erekcji. Jak w tym kontekście miałby wyglądać amazoński ryt Mszy świętej? Czyżby celebrowanej przez „kobietę-liderkę” uosabiającą Matkę Ziemię albo „starszego” lub jednego z viri probati, a tak naprawdę po prostu lokalnego szamana?

  Papież zwalcza „ideologów” i „dogmatyków”

  Jak wobec tego wszystkiego pozycjonuje się papież Franciszek? Znamy tylko ogólne przemówienia Ojca Świętego, a te wskazują jasno: biskup Rzymu chce zmian. Papież nie wzywa do wierności Tradycji ani do obrony pełni depozytu katolickiej wiary. Wprost przeciwnie: w synodalnych i okołosynodalnych przemówieniach piętnuje „ideologów” i „dogmatyków”, zachęcając do tego, by nie trzymać się kurczowo „tego, co było”. Franciszek mówił między innymi o dwóch modelach Kościoła, jednym pozytywnym, otwartym i akceptującym rzeczywistość taką, jaka jest, drugim – negatywnym, Kościołem „ideologii, w które sam się uwikłał”. Przestrzegał przed „oddawaniem czci formułom dogmatycznym” i wzywał do porzucania „religii jako ideologii religijnej, społecznej i politycznej”. Piętnował ludzi, „którzy są ideologiami, ponieważ chcą czystości – w cudzysłowie – Kościoła” i którzy w ten sposób „uderzają w Chrystusa”. Przestrzegał wreszcie przed „obroną status quo”. Gdy idzie o konkret, nie wiemy wiele; papież poświęcił w swoich wystąpieniach wiele uwagi piętnowaniu kolonializmu, przemocy, wykorzystywania lokalnej amazońskiej ludności, ale o czołowych problemach według aktualnych przekazów – nie mówił.

  Pch24

  Polubienie

  • @Rafal
   Urzekł mnie ten „nieproporcjonalnie duży fallus” i to „w stanie erekcji”. A co mieli pokazać niemoc, że „kościół” słaby, bez siły przebicia? No szkoda, że nie odczytali słynnej XIII Księgi pana. Oczywiście Tadeusza. Ach, to jest dopiero opis mocy… Brakuje tylko początkowego wezwania: Na potęgę Posępnego Czerepu mocy przybywaj.

   Ale wiesz i tak w całej tej krytyce i PCh24, i ci „krnąbrni” hierarchowie likwidują smród z szamba używając dezodorantów. W końcu z pełnym oddaniem wołają: „nasz Drogi Ojciec Święty Franciszek”, czyż nie?

   Polubienie

 19. I jak się tu dziwić, że p. Tokarczuk dostała nagrodę Nobla? W końcu w Szwecji poważaniem cieszy się słynny brat jeszcze bardziej słynnego redaktora.
  https://niezalezna.pl/292124-borowski-przypomnial-slowa-tokarczuk-nt-polakow-obok-tych-zarzutow-nie-sposob-przejsc-obojetnie

  Cóż to jest przy „osiągnięciach” Bergoglio… I p. Daniel ma takie swojskie nazwisko…
  https://wpolityce.pl/polityka/467667-bluznierstwo-nike-firma-wypuscila-na-rynek-buty-jezusa?fbclid=IwAR1gDC3mWRXXT3Y9ObbQVH6k4xfJa9sUNVFFy3oJg091Jc8p2MtYNxCYQsQ

  Polubienie

  • @Rafal
   Tak jak napisałem wcześniej, nie znam twórczości tej pani. I nie dokonywałem oceny pod kątem wartości przekazu. Jednakże same zasady przyznawania Nobla literackiego jak i pokojowego, są podejrzane ze względu na preferowaną poprawność polityczną. I to dzieje się nie od dziś. Zatem wartość Nobla jako wyznaczającego standardy jakości wyraźnie spada. Zostaje tylko forsa. No tak jest gdy się do rzeczy zabiera lewactwo. Zero prawdy.
   A co do samej pani Laureatki, w momencie jak dotarło do mnie, że pani ma nagrodę Nike to stwierdziłem, że co będę tracił czas. Lepszy już „Harry Potter”. Przynajmniej od razu wiadomo, że gusła.

   Polubienie

 20. https://niezalezna.pl/292542-33-ofiary-smiertelne-tajfunu
  „…Położone w środkowej części wyspy Honsiu miasto Nagano było jednym z najbardziej dotkniętych przez żywioł obszarów – podaje agencja Kyodo. Zerwał się brzeg rzeki Chikuma, powodując ogromną powódź w dzielnicach mieszkalnych. Władze szacują, że w niektórych miejscach poziom wody powodziowej może dochodzić nawet do 5 metrów. Wielka woda pochłonęła wiele domów i obiektów w mieście, w tym oczyszczalnię ścieków i pociągi dużych prędkości, które stały na stacji kolejowej w pobliżu Nagano(…)
  Hagibis to najsilniejszy tajfun od 1958 r., jaki nawiedził Japonię – podkreślają media. Uderzył w sobotę wieczorem czasu lokalnego w Honsiu, a wkrótce potem stolicą wstrząsnęło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7.”

  Ta mieszanka tajfunu z trzęsieniem ziemi daje niezłą wypadkową Japończykom.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s