Nagranie wideo wypowiedzi Franciszka – dowód na to, że wspiera on poglądy kard. Kaspera

franciszek.teologia.spokojna

Franciszek podczas przemówienia do kardynałów z 21 lutego 2014 roku.

Cały problem debaty nad możliwością udzielania Komunii Św. tzw. rozwodnikom żyjącym w nowych związkach rozpoczął się od referatu kard. Kaspera, wygłoszonego przez niego 20 lutego 2014 roku na konsystorzu kardynałów w Rzymie. Referat ten został mu powierzony przez Franciszka. Ponieważ wywołał on burzę wśród kardynałów, następnego dnia Franciszek musiał wszystkich uspokajać…

Na wideo widzimy i słyszymy, jak Franciszek pochwala ten referat. A przecież znalazła się w nim próba wprowadzenia do Kościoła praktyki de facto przeciwnej nauczaniu Chrystusa i Tradycji Kościoła!    

 

Słowa Franciszka wypowiedziane w czasie 00:17 do 1:11.

„Wczoraj, przed pójściem spać, ale nie po to by usnąć, przeczytałem, na nowo przeczytałem, pracę [referat, wskazania] kard. Kaspera. Chciałbym mu podziękować, ponieważ odnalazł głęboką teologię, a także spokojne rozważania w teologii, a ja lubię czytać teologię spokojną (…) przyszedł mi pewien pomysł, przepraszam eminencjo, jeśli zawstydzam [eminencję], ale ta idea nazywa się: uprawianie teologii na kolanach. Dziękuję. Dziękuję.”

7 uwag do wpisu “Nagranie wideo wypowiedzi Franciszka – dowód na to, że wspiera on poglądy kard. Kaspera

  1. no wprost Franciszek nic nie powiedział na temat sprawy Komunii św. dla tzw. rozwodników – ale na pewno wyraził ogólną pochwałę dla poglądów kard. Kasper; jeśli byłby przeciwny pomysłowi kardynała, na pewno nie wyrażałby takiego uznania jego osoby, tylko zaniepokoiłby się tym, że kardynał, któremu powierzył referat, wygłasza coś co jest przeciwne Magisterium Kościoła

    Polubienie

  2. Ciekawe by to było – kpić sobie publicznie w taki sposób z kardynała, któremu powierzyło się referat; to by było po chrześcijańsku? Jaki to miało by sens? Przecież Franciszek mówi, że przeczytał p o n o w n i e ten referat, czyli wcześniej musiał go znać, przed jego wygłoszeniem. Jak dla mnie jest to ewidentna pochwała, poważna, a to nawiązanie do teologii łagodnej (spokojnej, wyciszonej) – to chyba tylko po to, by uciszyć kardynałów, którzy poprzedniego dnia mogli w gorętszych i konkretniejszych słowach sprzeciwić się heretyckim pomysłom zawartym w referacie – ten referat ponoć wywołał bardzo burzliwe nastroje wśród kardynałów.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s