Kandydaturę Bergoglio na papieża wysunął w 2005 roku kard. Martini – jak potwierdza Wielka Loża – mason

martini.mason

Dokument Loży z 2012 roku, w którym potwierdza, że kard. Martini był masonem

Wszystko nabiera coraz większej klarowności, a w zasadzie mielibyśmy ją zawsze, gdyby nie fakt, że wszyscy zainteresowani milczą, musząc bądź chcąc, udając, że nic nie wiedzą i nic nie widzą. Jednak sami masoni nie mają żadnego problemu z głoszeniem swoich teorii, tak jak głoszenie Prawdy powinno być i było od czasów Chrystusa zawsze zadaniem Kościoła. Skoro jednak Kościół milczy, to przeciwnicy nabierają odwagi…

Kardynał Carlo Maria Martini (też jezuita, tak jak kard. Bergoglio), który zmarł 31 sierpnia 2012 roku, był znaną i barwną postacią Kościoła. To jemu zawdzięczamy to sławetne zdanie, które obiegło cały świat, że „Kościół pozostał 200 lat do tyłu”. Był zwolennikiem środków antykoncepcyjnych (jako mniejszego zła), żądał zupełnej transformacji Kościoła, porzucenia tradycji i otwarcia się na nowe wyzwania rodziny, jakie niesie ze sobą współczesny świat. W świetle tego, co głosi papież Franciszek, nie trzeba skupiać się za bardzo na poglądach kard. Martiniego, ponieważ papież Franciszek je wprowadza w życie, choć jeszcze nie w pełni.    

Już dawno krążyły informacje, że po śmierci Jana Pawła II to właśnie kard. Martini wysunął oficjalnie kandydaturę kard. Bergoglio na stolicę Piotrową na konklawe w 2005 roku (zob. np. źródło włoskie tutaj). Wiadomo jest, że kard. Ratzinger wygrał, ale chodzą słuchy, że Bergoglio i jego zwolennicy mogli próbować zawrzeć specyficzny układ ze zwolennikami kard. Ratzingera (aby nie przedłużać czasu konklawe), że jego pontyfikat ma być krótki i przejściowy. Oczekiwano, że papież Benedykt albo odejdzie w sposób naturalny ze względu na wiek, albo… zrezygnuje. A ponieważ minęło 7 lat i papież Benedykt XVI nadal nam panował z woli Najwyższego, więc po śmierci Martiniego jego zwolennicy zdecydowali się dopomóc w jego rezygnacji. Wszyscy wiemy, jakie publiczne skandale rozpętano wokół osoby papieża Benedykta XVI, aż „zrezygnował”…

Wszystkie te informacje, o których jest mowa w powyższym akapicie, krążyły w prasie już na długo przed rezygnacja Benedykta XVI i wyborem kard. Bergoglio na stolicę Piotrową. I choć nie można ich bezpośrednio potwierdzić, to w świetle tych dwóch faktów, te właśnie powtarzane wcześniej przecieki z konklawe nabierają sensu.

W dwa tygodnie po śmierci kardynała Martini, 12 września 2012 roku, Wielka Loża Masońska we Włoszech publikuje dokument, w którym przy okazji jego śmierci oficjalnie potwierdza, że kard. Carlo Maria Martini przeszedł inicjację, wtajemniczenie do Loży Masońskiej. Znajdujemy tam zaraz na samym początku następujące zdanie:

„Jeżeli chodzi o nas, to z ogromną prostotą i z uczuciem, z bezgraniczną miłością i nieskończonym szacunkiem, pragniemy złożyć hołd naszemu bratu (sic!) Carlo Maria Martini w jego podróży do Wiecznego Orientu” (masońskie pojęcie wieczności).

Podpisali się pod tym nekrologiem, który w całej swojej dalszej treści ubliża papieżowi Benedyktowi XVI, bracia Wielkiego Demokratycznego Orientu.

Z innego źródła wiemy, że kard. Carlo Maria Martini sam się ubiegał i poszukiwał przynależności do Loży Masońskiej. Jest to pisane w książce autorstwa brata z loży Gioele Magaldi (zob. tutaj).

Pojawia się więc słuszne pytanie o to, kim naprawdę jest papież Franciszek, którego tak głęboko czczą masoni?

Czy też dopiero z nekrologu dowiemy się, że był ich bratem?

(post nadesłany, źródła:
http://www.traditioninaction.org/ProgressivistDoc/A_163_MartiniI.html
Italian Masonic Lodge Stated Cardinal Martini Was One Of Their Own
Cardinal Martini was a Freemason – the Lodge webpage says so)

15 uwag do wpisu “Kandydaturę Bergoglio na papieża wysunął w 2005 roku kard. Martini – jak potwierdza Wielka Loża – mason

 1. Zatem moje przeczucia o silnych związkach Bergoglio z masonerią potwierdzają się. Można bez większego ryzyka stwierdzić, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo,iż Bergoglio jest członkiem masonerii a gest ręki w chwili tuż po wyborze, ułożony w tajnym pozdrowieniu braci masonów, nie jest przypadkowy.
  Niestety pazdziernikowy synod rysuje się, jako formalność w „dziele” ostatecznego zniszczenia KK.

  Polubienie

  • Drogi użytkowniku Zorro. Dr. Krajski w swojej książce na temat pontyfikatu Papieża Franciszka pisze i przedstawia dokument, że kard. Bergoglio jest HONOROWYM członkiem ROTARY CLUB a więc przedszkola masońskiego. Jesteśmy w domu. Bardzo przykre dla mnie jest to, że w całej Polsce a nawet i po za Polską różni franciszkanie. Kapucyni, konwentualni , bernardyni bracia mniejsi OFM, reformaci franciszkanie cieszą się, że jest taki papież, który ma imię Biedaczyny. Przykre dla mnie jest to, że franciszkanie w Polsce i na świecie różnych gałęzi franciszkańskich nie widzą nic w złego w pontyfikacie papieża Franciszka. Po za tym ten papież zupełnie inaczej zachowuje się niż biedaczyna z Asyżu. 4 lata formacji u kapucynów więc wiem co piszę. Franciszek Bernardone ratował Kościół podczas gdy papież Franciszek niszczy go rujnuje.

   Polubienie

   • @naiwarsaw – i na tym polega sedno tego oszustwa! Obstawić się symbolami Jezusa i Katolicyzmu i nabrać wszystkich. Szatan nigdy nie występuje otwarcie pomachując flagami zła. NIGDY… Biblia opisuje szatana jako oszusta, kłamcę, niszczyciela i złodzieja… Franciszek udaje przyjaciela wszystkich i każdy słyszy z jego ust to co chce usłyszeć, ale po co? Po co ta gra? A po to, aby UWIEŚĆ JAK NAJWIĘCEJ LUDZI W SWOJĄ NOWĄ RELIGIĘ, KTÓRĄ ON WŁAŚNIE TWORZY…. ohydę spustoszenia…

    Polubienie

   • Naiwarsaw
    Każdy z nas reaguje na zagrożenia w oparciu o fakty. Co do Rotary, to same loze masonskie utrzymują, że to „przedszkole” utworzone zostało przez nich dla swych okreokreślonych precyzyjnie celów.
    W latach dwudziestych KK wydał dokumenty potępiające tę organizację. Jeezcze wcześniej Leon XIII dokonał ekskomoniki wszystkich przynalezacych do masoneri i organizacji PODOBNYCH czyli paramasonskich po wsze czasy.
    Niestety JPII spotkal się z Rotarianami a nawet pisał do nich listy. Tym samym robił wrażenie jakoby zmiany stosunku KK do nich.
    Ekskomunika ipso facto Leona XIII nie została przezeń zniesiona i nadal jest w mocy.
    Jednak co do F., to nie tylko ta ekskomunika wobec Rotary ma moc sprawczą, ale zachodzi podejrzenie głebszej współpracy z lozami masonskimi choćby przez masana kard Martiniego. Wielce prawdopodobne jest ukrywane mocno czlonkostwo Bergoglio w jednej z trzech sekt masonskich, jakie tajnie dzialają do dziś na Watykanie. Poszlaka rekomendacj kard Martiniego jest tu bardzo znamienna.

    Polubienie

  • Jakie to dziwne, że NIKT nie protestuje… Rozbiorą i zniszczą kościół na naszych oczach, a my będziemy bezsilni, bo władza kościoła jest poza naszym jakimkolwiek wpływem … My nie mamy nic do powiedzenia jak będą dzielić kościół…. Czy to nie koszmar…

   Zupełny koszmar…

   Polubienie

 2. Jeszcze jedna ciekawostka…

  Synod, tajemnica zaginionej książki
  Sinodo, il giallo del libro sparito
  Marco Tosatti
  26/02/2015
  http://www.lastampa.it/2015/02/26/blogs/san-pietro-e-dintorni/sinodo-il-giallo-del-libro-sparito-XjlYCpuuDmShE6Qw5nLh8L/pagina.html
  Niemiecka agencja Kath.net jak również zaraz po niej różne angielskie strony internetowe donoszą o dziwnym wydarzeniu zaistniałym podczas Synodu 2014, które może wywołać co nieco zakłopotania. Pamiętacie Państwo książkę zatytułowaną “Permanere nella verità di Cristo. Matrimonio e Comunione nella Chiesa cattolica” (“Pozostać w prawdzie Chrystusa. Małżeństwo i Komunia w Kościele Katolickim ”) opublikowaną przez wydawnictwo Cantagalli zeszłego roku, w której pięciu kardynałów o wielkim znaczeniu w Kościele, wśród nich również prefekt Kongregacji do Spraw Doktryny Wiary, oraz inni bronili obecnego Magisterium Kościoła na temat małżeństwa, rozwodu itd. ? Książka, której angielskie tłumaczenie nosi tytuł “Remaining in the Truth of Christ: Marriage and Communion in the Catholic Church” została wysłana do uczestników Synodu Biskupów na temat Rodziny w październiku 2014. Stanowiska, przedstawione w tejże książce są oczywiście przeciwne wszystkiemu, czego kardynał Kasper domagał się w czasie Synodu i co popierał również Sekretariat Synodu. Dodajmy iż Synod 2014 był całkowicie inny od poprzednich, ponieważ Sekretariat nie zgodził się na opublikowanie przemówień biskupów i kardynałów, którzy zabierali głos w trakcie obrad; decyzja oceniana negatywnie ze względu na brak przejrzystości i jawności, o której zresztą tak wiele się mówi w Watykanie. Książka ta została wysłana do każdego z uczestników Synodu indywidualnie, ale do nikogo nie dotarła. Wydaje się, że ktoś opróżnił skrzynki pocztowe członków Synodu, kiedy książka się w nich znalazła i tylko dwie lub trzy osoby ją otrzymały. Artykuł agencji Kath.net przypisuje odpowiedzialność za ten gest Sekretarzowi Synodu Lorenzo Baldisseri, i pisze „To wydarzenie miało miejsce w Watykanie a nie na Kremlu”. (…) Ojciec Joseph Fessio SJ, odpowiedzialny za Ignatius Press, potwierdza, że dziesiątki egzemplarzy tejże książki zostało wysłanych i otrzymanych przez Pocztę Watykańską (zarządzaną przez tzw. Governatorato) ale nie dostały sie one nigdy do rąk adresatów.

  Polubienie

 3. Kilka słów prawdy o masonerii z nowej książki:

  Masoneria dąży do zniewolenia ludzi poprzez: rozbicie rodziny, zniszczenie kościoła katolickiego, demoralizacje (przejawiającą się w promowaniu przez wolnomularzy- swobody seksualnej, aborcji, antykoncepcji, rozwodów, ślubów cywilnych, eutanazji, homoseksualizmu, laicyzacji). Destruktywnymi narzędziami masonerii są też: państwowe szkolnictwo (obowiązkowe, laickie, państwowe, monopolistyczne), ingerencje państwa we wszystkie dziedziny życia. Rodzina i kościół są wrogami masonerii bo są alternatywą dla masońskiej wszechwładzy biurokracji, masońskiego interwencjonizmu państwa we wszystkie dziedziny życia. Celem wolnomularstwa jest wyalienowanie człowieka ze wszystkich wspólnot alternatywnych wobec biurokratycznego państwa. Wyobcowany ze wspólnot człowiek, pozbawiony oparcia kościoła i rodziny, wydany jest na żer masońskiemu lewiatanowi. Masoneria chce też zniszczyć relacje między ludźmi. Wolnomularstwo chce sex sprowadzić do przygodnego parzenia się, a nie do zjednoczenia się kochających ludzi (niewolnik ma być lojalny wobec masońskiego nadzorcy a nie wobec kobiety którą kocha). Masoneria promuje antykoncepcje i aborcje by matki postrzegały swoje dzieci jako agresora a nie swoje potomstwo, by rozbić naturalną solidarność rodziców i dzieci.
  Państwowe szkolnictwo służy masonerii do ukradzenia dzieci z rodziny i wychowania dzieci na pokornych niewolników. Państwowa ingerencja we wszystkie dziedziny życia (promowana przez większość partii politycznych) służyć ma rozbiciu naturalnych więzi społecznych. Bo społeczeństwo obywatelskie, świadomy naród, jest zagrożeniem dla masońskiej wszechwładzy.

  Destruktywnej roli masonerii we współczesnym świecie zachodnim poświęcona jest najnowsza książka wielce zasłużonego dla prawicy wydawnictwa Antyk Marcina Dybowskiego. Książka Arnaud de Lassusa (a dokładnie polskie tłumaczenie francuskiej najnowszej i uwspółcześnionej wersji z 2007 roku) poprzedzona jest wstępem Stanisława Krajskiego (wykładowcy akademickiego i specjalisty od masonerii).

  za
  http://prawica.net/node/15201
  http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_Za.html?P1=23010006&P2=Lassus%20Arnaud%20de

  Polubienie

 4. 9 lutego kongregacja dominikańska „Przenajświętsze Imię Jezusa” z Fanjeaux we Francji, z okazji czterdziestej rocznicy jej założenia odbyła pielgrzymkę dziękczynną do Bazyliki Św. Jana na Lateranie. Wzięło wniej udział ponad 200 zakonnic, 950 ich uczennic i około setki rodziców wraz z nauczycielami. Dominikanki jednakże nie zdołały zorganizować Mszy Św. w żadnym kościele w Rzymie. Niemożliwość ta tłumaczy się faktem że siostry należą do żeńskiej części wspólnoty lefebriańskiej i że Msza, którą chciały dla siebie miała być Mszą rytu przedsoborowego. Nie pomogła dominikankom nawet wielokrotna interwencja papieskiej comisji „Ecclesia Dei” w tej sprawie.

  Polubienie

 5. Chciałam tylko dodać, że jak widać coraz więcej katolickich bloggerów podejmuje temat nie tylko masońskiej przynależności kard. Martinii do masonów, ale i oficjalnie publikuje znane słowa masona Wielkiej Loży Włoskej – Raffi, po wyborze Franciszka na papieża ; „nic więcej nie będzie już takie samo”… Oto niezwykle interesujący link (dla tych co nie znają angielskiego, niech chociaż obejrzą zdjęcia, bo te mówią wszystko) : http://voxcantor.blogspot.ca/2015/02/grand-orient-masonic-lodge-of-italy.html

  Polubienie

 6. Bramy piekielne nie przemoga Go (kościoła) dobranoc ide spokojnie spać Pa pa. Acha chyba jestem masonem bo też tak trzymam ręk. Na brzuchu jak papież i rozchodzą się mi palce jak macham ręka (bo gram na fortepianie) :-)) o histerio zbiorowa o ludzie małej wiary nie lękajcie sie pa

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s