Franciszek twierdzi, że Jezus stał się diabłem, wężem. Radio Watykańskie pomija te słowa

Tak, dokładnie to powiedział Franciszek. W swojej homilii z 4 kwietnia 2017 roku. Słowa Franciszka wypowiedziane tego dnia podczas porannej Mszy Świętej w Domu św. Marty przekazuje za L’Osservatore Romano portal News.va.

Jak można w taki sposób przeinaczać słowa Chrystusa? Czy Franciszek naprawdę nie wie, co mówi?

Franciszek powiedział w tejże homilii:

«Ma cosa è la croce per noi?» è la questione posta da Francesco. (…) “Sì, io porto la croce per far vedere che sono cristiano”». E «sta bene», però «non solo come distintivo, come se fosse una squadra, il distintivo di una squadra»; ma, ha detto Francesco, «come memoria di colui che si è fatto peccato, che si è fatto diavolo, serpente, per noi; si è abbassato fino ad annientarsi totalmente».

„Ale czym jest dla nas krzyż?” – to pytanie zadał Franciszek. (…) „Tak, noszę krzyż, by pokazać, że jestem chrześcijaninem”. To jest „w porządku”, jednakże „nie tylko jako jako odznaka, tak jak w jakiejś drużynie, odznaka wskazująca na przynależność do jakiejś drużyny”; ale jak powiedział Franciszek, „jako wspomnienie tego, który dla nas stał się grzechem, KTÓRY STAŁ SIĘ DIABŁEM, WĘŻEM. Tak się uniżył aż do całkowitego unicestwienia”.

Jakże bluźniercze są te słowa Franciszka! Jak można w tak haniebny sposób przeinaczać sens Pisma Świętego, tworząc własne dopowiedzenia. Jezus całkowicie unicestwił się, stając się szatanem?

Franciszek cytuje tutaj 2 List do Koryntian (5,21), w którym czytamy: „On [Bóg] to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą”, ale dokłada od siebie słowa o diable, wężu.

Oczywiście w sensie ścisłym, ontologicznym, człowiek nie może stać się grzechem. Może popełnić grzech (grzech jest czynem albo inną przypadłością ludzką, a człowiek jest odrębnym bytem). Stwierdzenie, że Jezus został uczyniony dla nas grzechem przez Boga jest metaforyczne – wyraża głębszy sens. Redaktorzy Biblii Tysiąclecia tłumaczą w komentarzu, że Jezus zostaje określony grzechem: Albo w sensie przyjęcia solidarności zewnętrznej z grzesznym rodzajem ludzkim (por. Rz 8,3), albo grzechem w oczach ówczesnych Żydów, uważających za zbrodniarza każdego, kto umierał na krzyżu (por. Ga 3,13), bądź w sensie ofiary za grzechy (por. Iz 53,10nn), co ST oddaje niekiedy terminem „grzechu”.

W jakim metaforycznym sensie Jezus staje się diabłem, wężem? Jak można w ogóle wypowiedzieć takie bluźnierstwo i czynić takie porównania, metafory?! Że przychodzi kusić ludzkość, że jest największym grzesznikiem, sprzeciwiającym się Bogu, że jest tak sprytny jak diabeł?

Kolejna wypowiedź Franciszka, która wprowadza zamieszanie, dodając coś od siebie do sensu Pisma w dziwny sposób, która jest bardzo trudno do pogodzenia z nauczaniem Kościoła i ludzkim rozumem.

Czy naprawdę trzeba posługiwać się tak szokującymi metaforami, które nie mają najmniejszego sensu i podpadają pod bluźnierstwo? Co Franciszek chciał przez to powiedzieć? Chyba zakpić z wszystkich tych, którzy będą próbowali tłumaczyć jego słowa po katolicku.

Warto dodać, że Radio Watykańskie, relacjonując tę homilię Franciszka, pomija wskazane wyżej słowa. Ciekawe, ile jeszcze wyśmienitych wypowiedzi Franciszka z wcześniejszych homilii zostało pominiętych przez redaktorów. Cóż jeszcze kryją w sobie homilie Franciszka z Domu św. Marty, które trafiają do nas zazwyczaj w urywkach i to zaprezentowanych według logiki dziennikarzy?

Relacja Radia Watykańskiego: ^^^http://it.radiovaticana.va/news/2017/04/04/omelia_del_papa_a_casa_santa_marta/1303293
Relacja News.va za L’Osservatore Romano: ^^^http://www.news.va/it/news/nel-segno-della-croce-4-aprile-2017

Bardzo proszę komentujących o stonowane wypowiedzi.

P. S. Refleksja po dwóch tygodniach od napisania posta. Zastanawiam się, czy nie za bardzo szafuje epitetami, takimi jak „bluźnierstwo” i im podobnymi. Wiadomo, że Franciszek nie mówi tego wprost, że jest w tym zawiła metafora. Ale czy rzeczywiście jest? Ale czy właśnie sama taka metafora nie podpada już pod bluźnierstwo? Co Franciszek chce przez to osiągnąć? Powstaje tylko zamieszanie…

P. S. w jednym z komentarzy poniżej odpisuję na zwrócenie mi uwagi, że Franciszek mówi wcześniej o przybraniu przez Jezusa wyglądu szatana, że taki jest tego kontekst. Niewiele to zmienia – czy zgodziłby się Pan z zasadniczą tezą – a może zechciałby Pan rozwinąć tę teologię – że Jezus na Krzyżu naprawdę przybrał postać szatana, stał się wężem? Czy można twierdzić, że Jezus na krzyżu przybrał postać szatana? Czy mamy więc wnioskować, że szatan w ogóle ma postać/wygląd podobny do tego, który Jezus przybrał krzyżu? W jaki sposób wytłumaczy Pan to, że szatan ma postać taką, jak Jezus przybrał na krzyżu? Czyli jaką postać ma szatan? Z pięknej Pawłowej teologii odkupienia wychodzi pomieszanie z poplątaniem. Możemy się bawić w słówka, niuanse, ale nie jestem przekonany, czy akurat tutaj zasadniczy problem leży w drobiazgowych roztrząsaniu fraz – problemem leży także, a może i przede wszystkim, w szokujących metaforach, zamieszaniu w logice odkupienia, odciągnięciu od teologii zbawienia. Jezus na Krzyżu to piękno Miłości Boga, głębia ofiary, a nie szatan. Kontemplując Krzyż, nie kontemplujemy postaci, wyglądu szatana, a może jednak powinniśmy?

337 uwag do wpisu “Franciszek twierdzi, że Jezus stał się diabłem, wężem. Radio Watykańskie pomija te słowa

 1. Lolo,
  W nawiązaniu do tego tekstu:

  Moja wielce umiłowana córko, muszę poprosić wszystkie Moje wyświęcone sługi, aby mieli się na baczności wobec wezwań, dotyczących uczestnictwa w rekolekcjach, gdy te zostaną wprowadzone, aby ich przekonać, żeby się zgodzili na nową przysięgę wierności, która — o ile się na nią zgodzą — unieważni ich najświętsze śluby, które złożyli Mnie, Jezusowi Chrystusowi.

  Masoneria kościelna osiągnęła obecnie największy poziom władzy wewnątrz Mojego Najświętszego Kościoła na Ziemi i wkrótce podyktuje ona, jak ma wyglądać jej nowa liturgia, a będzie ona stała w sprzeczności z Moją Najświętszą Wolą. Ustanowiona przez wrogów Boga, będzie ona maskowała fakt, że została na nowo dopasowana do wymogów sił politycznych, które chcą zakazać chrześcijaństwa, i zostanie zaprezentowana tak szybko, że u wielu w Moim Kościele wywoła to zdumienie. Będą oni boleć nad tą obrzydliwością, jednak głosy Moich wiernych sług nie zostaną na forum publicznym wysłuchane, gdyż oni, Masoni, w pełni sprawują kontrolę nad tym, jak ta nowa liturgia ma być postrzegana. Każdy sprzeciw, jaki zostanie podniesiony w którejkolwiek z diecezji gdziekolwiek na świecie, zostanie zbyty i odrzucony. Wymówką będzie to, że Kościół musi zwerbować nowe, młode dusze, które od niego się oddaliły. Powiedzą oni, że upodabniając się do laickiego świata, ta nowa liturgia nawróci więcej ludzi.

  O, jakże podstępna będzie ta obrzydliwość i ilu uwierzy w te kłamstwa, które tak wielu odwiodą od Prawdy. Księga Prawdy została przepowiedziana przez proroka Daniela — aby Boże dzieci nigdy nie zapomniały Prawdy, kiedy będą tonąć w kłamstwach, które pochłoną Mój Kościół na Ziemi.

  Zaakceptujcie Prawdę, która została ustanowiona przez Mój Kościół na Ziemi. Nie akceptujcie nowych praw, do przyjęcia których będziecie zmuszani w Moje Święte Imię, co równać się będzie świętokradztwu.

  Wasz Jezus

  Polubienie

  • No cóż, przedstawiasz kolejne przesłanie „Jezusa” przed którym ostrzega Franciszek.
   Są ludzie którzy po kontakcie z Jeszuą-demonem podszywającym się pod Jezusa ostrzegają przed kontaktami z nim. Jednym z nich jest Franciszek!
   To bardzo dobry papież. Takiego jeszcze nie było. Mam nadzieję , że to On rozsypie religię katolicką, islam, protestantyzm i będzie początkiem prawdziwej religii gdzie wszysccy
   w KOŃCU są RÓWNI!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Polubienie

  • „W czasie, gdy teraz przygotowuję świat na Moje Powtórne Przyjście, wyświęceni słudzy w Moim Kościele na ziemi postąpią tak samo. Nauczać będą o Wielkim Dniu, kiedy Ja przyjdę ponownie, ale będą wychodzili z założenia, że dzień ten nastąpi w innym stuleciu. Nie przygotują oni dusz tak, jak Ja tego pragnę. Nie będą oni upominać Mojego ludu, aby szukał pojednania; modlił się; szukał Sakramentów oraz ściśle trzymał się Spisanego Słowa. Zamiast tego wpadną w pułapkę oddzielania
   +++DOGMATU OD DOKTRYNY

   i odmówią przyjęcia orędzi, jakie dawane są Bożym prorokom.”
   http://ostrzezenie.net/wordpress/2014/12/15/zamiast-tego-wpadna-w-pulapke-oddzielania-dogmatu-od-doktryny/
   DOKTRYNĄ JEST CHRYSTUS I tą doktryną mamy kształtować serca dla zbawienia siebie i bliźniego.Jakie to jest bardzo ważne i jakże dalekie od tego,co proponuje TERAZ Watykan w AL.Żyjemy w strasznych czasach,bo mało kto widzi i słyszy jaką mamy rzeczywistość.Powodem tego jest zatwardziałe serce.
   Dołączę także jeszcze jedno przesłanie bardzo ważne z KP.Już na samym początku padają Słowa wyjaśniające,czym KP jest i komu została najpierw objawiona.Gdyby tylko ludzie zechcieli to przeczytać,to zrozumieliby ,że niesłusznie Ją atakują.Aby nie zajmować dużo miejsca,to podam samego linka :
   http://ostrzezenie.net/wordpress/2012/05/02/pierwsza-tajemnica-w-ksiedze-prawdy-ujawnia-spisek-masonskich-grup-przeciwko-kosciolowi/
   Znalazłam też coś bardzo ciekawego,o czym nigdy nie słyszałam(warto to przeczytać),podaję linka:
   http://www.traditia.fora.pl/objawienia-maryjne,36/matka-boza-objawila-sie-fanatycznemu-protestantowi,123.html

   Polubienie

   • @Wiesia
    Czyli nie ma co zwracać uwagi na lewackie kościelno-świeckie gadanie i robić swoje. Prawdę znają? Znają. Ponieważ ją odrzucają, sami wybierają swój los.

    Polubienie

   • Wiesiu to co dałaś o objawieniach w Tre Fontane – to są te właśnie objawienia, o których kiedyś mówiłam, ale dałam ci to tłumaczone translatorem.
    Od Aviso, pamiętasz ?
    To przecież przewidywana przez niego data cudu w Garabandal – 12 kwietnia- rocznica tych objawień- 2018r.
    Czy się potwierdzi, tego nie wiem i nie ma to już żadnego znaczenia, ale nadal wskazuje na tę datę, a jednocześnie potwierdza, że Cud powinien nastąpić w dzień młodego męczennika Eucharystii – Tarsycjusza, tylko ,że Kościół obchodzi wspomnienie jego w sierpniu – dokładnie 15 sierpnia czyli w Wniebowzięcie NMP, bo tak naprawdę nie jest znana data jego śmierci.
    Fajnie, że w ogóle znalazłaś i dałaś link do polskiego tłumaczenia.

    A poza tym, niestety ADS są najbardziej zatwardziali w swoim przeświadczeniu o swojej nieomylności co do prawdy, ich jedynej prawdy – czyli, że Matka Boża była zwyczajną kobietą, Kościół Katolicki to Wielki Babilon, a każdy papież to antychryst.
    Najgorsze, że u nich te negatywne uczucia do KK , ta ogromną niechęć, można wyczuć podczas każdej rozmowy z nimi.

    Szkoda mi mojej znajomej, dobrej znajomej, ale wierzę, że i ona i reszta zgromadzenia – poznają Prawdę i/a przede wszystkim przyjmą ją podczas Ostrzeżenia i potem wrócą do KK!

    Polubienie

   • @Beata
    Beatko,całkowicie mi to uciekło z pamięci,być może czytałam brzydko mówiąc „po łebkach” i niesłusznie.:) mam zwyczaj po eskimosku przeglądać od tyłu do przodu(nawet książki) i jak zobaczyłam Socciego,to się zainteresowałam.Jak zwykle szukałam czegoś innego i na to natrafiłam.Bardzo interesujące,bo nawrócić Adwentystę,to tak,jak „eskimosa” niemalże i przypomniała mi się Twoja znajoma.A ponieważ ten Aviso ma też nie do końca wiarygodne informacje(przynajmniej tak go odebrałam),to może dlatego moje zainteresowanie było znikome.Czasami warto jednak poświęcić chwilkę uwagi i przeczytać.
    @Lolo
    pomimo,że wiedziałam w zasadzie już od dziecka,że takie rzeczy będą miały miejsce,to w podświadomości przez pychę wmawiałam sobie,że Polski może to nie dosięgnie.No zobaczymy,daj Panie Boże nam światłych kapłanów i odważnych i wiernych Tobie.Dwuznaczności nie pochodzą od Boga,zatem potrzeba dużo modlitwy,pokuty i ofiary,aby wpłynąć na przemianę serc.

    Polubienie

   • @Wiesia
    Może pycha a może nie. W końcu w tych przepowiedniach jest, że Polska będzie jak oko cyklonu. I po Papieżu Polaku i komunie byliśmy przekonani, że wierzymy. Teraz to się weryfikuje. Jednak jeśli nas stać na taką refleksję jak Twoja to to oznacza, że jeszcze z nami nie jest tak źle. Nie znaczy, że jest się czym zachwycać a zwłaszcza samozachwycać ale nadzieja jest. W końcu jeśli wołamy z pokorą:
    Nie patrz na grzechy nasze lecz na wiarę Swojego ludu

    Ciekawe czy ów lud stać na pójście w ciemność, wbrew temu co tzw.zatroskani mówią. Jaka jest nasza wiara?

    Polubienie

  • @Lolo
   Tak ma słuszność,bo np. Anna Dąmbska,Zofia Nosko oraz Wanda Malczewska tak głosiły,więc może to przebudzenie narodu oraz duchowieństwa ,jak było głoszone nie jest martwe,a cisza wynika z tego,że przygląda się spokojnie i w pewnym momencie da o sobie głośno znać.Było mówione w objawieniach do naszych mistyków,że świat z podziwem patrzeć będzie na spokój Polski,a nawrócenie nastąpi,gdy ginąć będą wokół nas ludzie,wtedy to w pośpiechu zegnął wszyscy u nas kolana przed Bogiem,a Matka Najświętsza nas wyzwoli.Dzisiaj jest Matki Bożej Dobrej Rady.
   Maryjo,Matko nasza,módl się za nami,którzy się do Ciebie uciekamy i za tymi,którzy się do Ciebie nie uciekają.A zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego,masonami,żydami i poleconymi Tobie.AMEN.AMEN.AMEN.

   Polubienie

  • @Rafal
   „“Pozwólcie, że powiem to jasno: im większą masz władzę, im większy wpływ twoje działania mają na ludzi, tym bardziej jesteś wezwany do tego, by zachować pokorę – powiedział. W przeciwnym razie „władza cię zrujnuje, a ty zrujnujesz innych” – przestrzegł papież.”
   Ach jakimże jezdem zatroskany…

   Polubienie

  • @RYCERKA CHK
   Wiesz, niektórzy to tam stają z przerażenia na rzęsach, ale przecież ktoś tym bajzlem musi zarządzać by Antychryst mógł się ujawnić. A że to się nazywa Chabad? Co za różnica. Są to ludzie oddani szatanowi i mają władzę globalną. Nie mamy na to wpływu. Jedyne co możemy to zawierzyć Bogu. Jak to w Piśmie jest… przełożone na polski: na niektóre duchy post i modlitwa.
   Tu armaty nie pomogą, bo armaty są do tego by Chabad miał rację. Czasy Antychrysta. I tak ich wyroluje.

   Polubienie

 2. Właśnie czytam książkę ” Rabbi, który odnalazł Mesjasza”, którą wam niedawno polecałam.

  Zacytuję kilka ciekawostek z wypowiedzi rabina Kaduriego:

  ” W odzieniu nadchodzącego Mesjasza jest ukryta tarcza Dawida ” – wrzesień 2001 r

  ” – spotkałem Mesjasza…
  Przyszedł w widzeniu. Jego dusza przywarła już do osoby żyjącej w Izraelu. Czeka nas jeszcze wiele wydarzeń pełnych grozy, zanim On nadejdzie, ale nie będą trwały długo”. – 2005 rok.

  ” Mesjasz wyjawił mi , że ukaże się dopiero po śmierci premiera Ariela Szarona” – 2005 r

  ” Maszijach już przybył do Izraela” – 2005 r

  ” [ Mesjasz] nie powie<>, dajcie mi przywództwo.
  To raczej naród wywrze na nim nacisk, by objął władzę, jak tylko odnajdzie[ w moich słowach] znaki wskazujące na to, że jest Zbawicielem”. – 2005 r

  ” nadejście Mesjasza <>, nie odniosą jednak sukcesu, lecz będą walczyć ze sobą”

  ” Wielu ludziom trudno jest zaakceptować przywództwo i porządek zaprowadzone przez Mesjasza będącego osobą z krwi i kości.
  Jako przywódca Mesjasz nie podejmie się pełnienia żadnego urzędu, lecz będzie przebywał między ludźmi i komunikował się z nimi za pośrednictwem mediów.
  Jego rządy będą czyste, nienaznaczone piętnem osobistych pragnień czy ambicji politycznych.
  Pod jego przywództwem rządzić będą tylko sprawiedliwość i prawda”

  ” Rabbi Kaduri miał wyjawić swoim studentom również, że obecny skład rządu jest ostatnim ze ” starej ery”. Publicznie oświadczył, że Szaron będzie ostatnim premierem Izraela, zaś nowy gabinet zostanie powołany spośród przywódców ery mesjańskiej”

  ” Proroctwo Schneersona ( rabin Kaduri dożyje spotkania z Mesjaszem) rzekomo wypełniło się 9 cheszwan 5764 roku kalendarza hebrajskiego ( 4 listopada 2003 r)”

  z tego wynika, że obecnie mamy 5777 rok według kalendarza hebrajskiego.
  Cyfra siedem symbolizuje doskonałość, pełnię.

  Czy to przypadek ta oplakatowana Jerozolima, te przygotowania Żydów na przyjście ich mesjasza ?
  Chyba nie. Za dużo w ostatnich dniach, godzinach zaczyna się dziać na scenie politycznej świata.
  Stoimy na progu wojny, aby wreszcie mógł objawić się człowiek pokoju.

  A co do Jareda Kushnera, przypuszczam, że jest kolokwialnie mówiąc ” prawą ręką” antychrysta.

  Polecam również film 3 odcinkowy – Pozostawieni, no i skarbnicę informacji o a/ch – KP.

  Polubienie

 3. Do tej pory nie miałam pojęcia o istnieniu takiej waluty, zwróćcie uwagę na jej symbol!

  Oto ethereum – alternatywa dla bitcoina, która daje coraz większe zyski

  12 marca po raz pierwszy ta kryptowaluta przebiła barierę 20 dol. i w ciągu kilkunastu następnych dni zaliczyła prawdziwy skok – do ceny 45 dol. Kolejnym kamieniem milowym był magiczny poziom 50 dol., przebity 24 marca.

  http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/glPk9kqTURBXy84NDhjNjJhMGFkN2E4MTY5MTdmMGIyMmExOThmMmNkNy5qcGVnkpUDACjNAoDNAWiVAs0B4ADCw4GhMQI

  http://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/ethereum-co-to-jest-kryptowaluta-i-platforma/1grh4k4

  Polubienie

 4. Dopuszczono się tu dużej manipulacji. W oryginale włoskim jest słowo apparenzia – co tutaj zostało pominięte, wyrwane z kontekstu. Cały kontekst wypowiedzi też wskazują na inne znaczenie niż tutaj jest opisywane. Złośliwość czy ignorancja? Lubię poczytać różne punkty widzenia, ale nie lubię wykrzywiania ludzkich wypowiedzi.

  Polubienie

  • Tak, słowo apparenza (nie apparenzia) występuje wcześniej. Niewiele to zmienia – czy zgodziłby się Pan z zasadniczą tezą – a może zechciałby Pan rozwinąć tę teologię – że Jezus na Krzyżu naprawdę przybrał postać szatana, stał się wężem? Czy można twierdzić, że Jezus na krzyżu przybrał postać szatana? Czy mamy więc wnioskować, że szatan w ogóle ma postać/wygląd podobny do tego, który Jezusa przybrał krzyżu? W jaki sposób wytłumaczy Pan to, że szatan ma postać taką, jak Jezus przybrał na krzyżu, skoro w wyglądzie ? Czyli jaką postać ma szatan? Z pięknej Pawłowej teologii odkupienia wychodzi pomieszanie z poplątaniem. Możemy się bawić w słówka, niuanse, ale nie jestem przekonany, czy akurat tutaj zasadniczy problem leży w drobiazgowych roztrząsanie fraz – problemem leży także, a może i przede wszystkim, w szokujących metaforach, zamieszaniu w logice odkupienia, odciągnięciu od teologii zbawienia. Jezus na Krzyżu to piękno Miłości Boga, głębia ofiary, a nie szatan. Kontemplując Krzyż, nie kontemplujemy postaci, wyglądu szatana, a może jednak powinniśmy?

   Polubienie

 5. 06.10.2013
  W bardzo krótkim czasie posągi, pamiątki, plakaty, naczynia oraz olbrzymie, namalowane na zlecenie obrazy fałszywego proroka zostaną wykonane i umieszczone wszędzie w kościołach. Jego wizerunek, razem z wizerunkiem antychrysta – który z czasem do niego dołączy – będą zdobić wiele miejsc publicznych, kościołów, ośrodków politycznych, także w tych krajach, których parlamenty będą postrzegane jako te, które Kościół Katolicki w „nowym świetle” ochotnie przyjmą. Spowoduje to nową formę fałszywej ewangelizacji, a ponieważ przypadnie to do gustu nowoczesnemu, świeckiemu społeczeństwu, przyciągnie to wielbicieli z całego świata.

  Polubienie


 6. Fatima Perspectives
  Christopher A. Ferrara
  17 kwietnia 2017
  We Włoszech istnieje obowiązkowy podatek zwany „osiem na tysiąc”, czyli 8/10 procenta, podatnicy mogą przeznaczyć na wsparcie państwowego programu opieki społecznej lub w jednym z dwunastu religii w rząd zatwierdził listę , w tym Kościoła katolickiego. W przypadku braku cesji, rząd włoski będzie rozpowszechniać „osiem na tysiąc” w oparciu o proporcjach ustalonych przez podatników, którzy wyznaczyli opcję.
  Antonio Socci właśnie ogłosił na swoim blogu, że będzie zatrzymać zwykłego wyznaczenia Kościół katolicki jako odbiorca jego „osiem na tysiąc”. Powód jest oczywisty dla tych, którzy śledzili jego komentarze w ostatnich latach: pojawienie się co on słusznie nazywany „Bergoglianismo”, czyli specyficzny wersję papieża Bergoglio przez liberalnej teologii jezuitów ze swoją pogardę dla ortodoksji tradycji i tradycyjnych dyscyplin związanych z Kościołem, a zwłaszcza jego wieloletnia zakaz przyjmowania komunii świętej dla ludzi, którzy żyją w stanie cudzołóstwa publicznej nazywają „drugie małżeństwo”.
  Fakt, że wywołało oświadczenie Socci nie dać swój wkład finansowy wydaje się być inny problem improwizacje papieża Bergoglio na to, co widzi jako rozumieniu Pisma, to znaczy ich wyniszczającej oświadczenia, a nawet bluźniercze podczas kazania w Casa Santa Marta Chrystusa na krzyżu „diabła, wąż zrobił dla nas …”
  bluźnierstwa bergoglio.PNG
  Szczegółowe omówienie tego ostatniego Bergoglianismo tutaj. Nie ma wątpliwości, że papież Bergoglio powiedział, że Chrystus „stał się diabłem, wąż …” To jest skręcona interpretacja bergogliana tradycyjnego analogii między węża z brązu podniósł na słupie przez Mojżesza, który rozkazał Izraelitom spojrzeć na zdjęcie zostać wyleczony z ukąszeń węży, które wynikały z ich grzechów, a Chrystus ukrzyżowany, zmartwychwstał na krzyżu odkupienia, aby odpokutować za grzechy nasze, aby zostać zwolnione. Pod żadnym tradycyjnej interpretacji tej analogii można powiedzieć, że Chrystus stał się wąż, znacznie mniej – takie bluźnierstwo papieża! – Stał się diabeł.
  Socci reaguje również na zarzut L’Avvenire, gazety włoskiego Konferencji Biskupów, który zaatakował papieża Bergoglio jego komentarzu „bez ważnego argumentu”. Socci wskazuje, że teza, że ​​Chrystus „stał się diabłem” jest właśnie „gnostyk egzegeza” Massimo Borghesi, stwierdził w swoim artykule „pakt z Węża” w magazynie 30 dni i jest wyraźnie „wyraźne przeświadczenie Bergoglio. ”
  Bergoglio bluźnierstwo przeciw Jezusowi
   Socci korzysta z okazji do listy „inne nieprawości Bergoglio w tym samym kierunku”, w tym jego oświadczeniu, że „Bóg jest katolikiem,” Chrystus „stał się głupcem”, którzy „nie powiodła się ze względu na moralność” i że „nie był czysty.” Ponadto, niewiarygodne, jak mogłoby się wydawać, nie jest kolejnym potwierdzeniem Bergoglio (od 17 marca), że „w ludziach Trójcy argumentować / bicker za zamkniętymi drzwiami, ale na zewnątrz sprawiać wrażenie jedności ”.
  Nie trzeba powtarzać, że Socci zawiera inne przykłady, z których wszystkie zostały omówione tutaj i gdzie indziej. Wystarczy powiedzieć, że ich wniosek, z którymi się zgadzam, jest to, że „jeden obawia się, że szczyt Kościoła jest obecnie zajmowanych przez” partii „postanowił zburzyć katolicyzm jak już znany 2000 lat.”
  W skrócie: apostazja, że ​​„zaczyna się na górze”, które Matka Boża ostrzega nas sto lat temu w tej części Trzeciej Tajemnicy nie została dopuszczona do zobaczenia. Ale jak powiedziałem wcześniej w tych stronach, w tym przerażającym rozwoju, ma nadzieję, że nie może być długo przed końcem do szaleństwa, który ogarnął czynnika ludzkiego Kościoła, a to oznaczać będzie poświęcenie Rosji do Niepokalane Serce Maryi.
  Uwaga:

  Konieczne jest zdefiniowanie bergoglianismo dlatego, że staje się bergoglianismo dłużej katolikiem i stracić zbawienie.
  San Vicente Ferrer wyjaśnia wyraźnie, że płacić cześć fałszywym papieżem jest grzechem bałwochwalstwa, a tym samym łamią pierwsze przykazanie, które nie nakazująca czczą żadnego idola lub boga obcego i fałszywy papież jest tylko fikcyjna wizerunek Chrystusa.
  ROZDZIAŁ III Traktatu nowoczesny schizmy w Kościele, sporządzoną przez Fray Vicente Ferrer, Zakonu Kaznodziejskiego:
  W którym jest ona uznana za bardzo niebezpieczne dla duszy chrześcijańskiej stosować jako ziemniaka, że ​​nie jest … Niewątpliwie jest to bardzo niebezpieczne i condemnable posłuszni jako papież, który nie jest … To jest udowodnione dla wielu powodów.
  Po pierwsze. … The prawowity papież jest uniwersalny ojciec chrześcijan, a Kościół jest matką. Nie czczą żadnego obcego boga lub idola lub figury, ani żadnego podobieństwa Nieba, także zwracając posłuszeństwa do tego, kto nie jest papież i tributándole papieskie wyróżnieniem, pierwsze przykazanie z pierwszej tabeli, który jest zamawiany jest zepsuty. Co jeszcze jest fałszywy papież ale obcy bóg tego świata, idolem, rzeźba, fikcyjny obraz Chrystusa? Jest zatem jasne, że jest bardzo niebezpieczny dla każdej przerwie chrześcijańskiej duszy, nawet dla ignorancji, dwie boskie nakazy wymienione.
  Po drugie. Święty Tomasz mówi, że usprawiedliwienie ignorancji tylko wtedy, gdy grzech jest niepokonany, lub gdy one ignorowane, co ma obowiązku znać (1-2, q. 76, a. 3).
  Nikt nie jest zwolniony z ignorancji, ponieważ jest powszechnie znane, że Jorge Mario Bergoglio już odeszły od wiary katolickiej z Argentyny, gdzie było formalnym heretykiem, a także od 1999 roku stał się członkiem masonerii z Rotary Club Argentyny i współpracował z Partia komunistyczna i Magisterium Kościoła, zarządził, że wybory do pontyfikatu heretyka jest nieważna i bez władzy od heretycy są ekskomunikowani wyroku latae i nie należą do Mistycznego Ciała Chrystusa i ich zwolenników są również ekskomunikowany Ipso facto.
  Bergoglio już publicznie oskarżony w Argentynie za przestępstwo herezji.
  Wzniesienie się do pontyfikatu Bergoglio wynosi zero, ponieważ już przekierowywane i oddzielone od wiary w Argentynie.
  Księga Boskich dzieł benedyktyński nun Hildegarda de Bingen:
  I z tych istotnych słów uwierzysz podporządkować wielu ludzi, tak, że w porównaniu z jego, Syn Boży ma tylko niewielką liczbę wiernych.

  https://enraizadosencristo.wordpress.com/2017/04/19/socci-ni-un-centavo-mas-para-la-iglesia-bergogliana/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s