Franciszek nie wzywał Lucyfera. O potrzebie rozwagi w ocenie faktów i wypowiedzi

Pewien znajomy ostatnio zwrócił mi uwagę, jak wiele jest pochopnego oceniana zachowań Franciszka i jego wypowiedzi, czynionego przez ludzi co prawda w dobrej wierze, zaniepokojonych jego działaniami, ale zupełnie nierozgarniętych w sprawach teologicznych, łykających rzeczy, które zdają się popierać przyjętą przez nich logikę myślenia, jednak bez należytego zbadania sprawy. Tymczasem nie wszystko, co jest jakąś krytyką Franciszka, jest trafne, a niektóre rzeczy są absolutnie niesłuszne – a z tego bezrozumnego braku słuszności śmieją się inni, utwierdzając się tylko w swoich pochlebstwach wobec Franciszka. Wielu odczuwa, że coś jest nie tak z Franciszkiem, ale nie potrafi tego dobrze wyrazić, nie jest w stanie dobrze zintelektualizować, albo spieszy się z wyrokowaniem. Przykład z Lucyferem opisuję w dalszej części posta. Rozwagi i cierpliwości, bracia i siostry.

W niejednym miejscu widziałem już w Internecie oskarżenie Franciszka o to, że wzywał Lucyfera.  Dajmy na to tutaj.

Być może autorzy tego artykułu celują w tanią sensację, chcąc na siłę przyciągnąć czytelników, i dlatego zamieszczają takie teksty, ale jednak jakiś poziom rzetelności i rozumności należałoby wykazać, choćby najmniejszy, siląc się na publikacje artykułów w internecie.

Teksty typu: „Wszystko zaczęło się od dziwnej ceremonii, transmitowanej na cały świat, w której odprawiono rzekomo chrześcijański obrzęd zwieńczony jednak łacińską inwokacją do Lucyfera zamiast do Jezusa Chrystusa” są po prostu kompromitacją na całej linii. Nie jest też wykluczone, że celowo tworzy się takie teksty, by śmiać się z naiwnych krytyków Franciszka.

Jak to ktoś już skomentował prywatnie, pozwolę sobie wkleić słowa, które dostałem:

To nie „dziwna ceremonia”, tylko najważniejsza katolicka ceremonia w trakcie całego roku liturgicznego – wigilia paschalna!
To nie „rzekomo chrześcijański obrzęd”, ale przepiękna i głęboka liturgia światła i liturgia słowa i Msza Święta.
To nie była inwokacja do Lucyfera, tylko normalny klasyczny tekst exsultetu śpiewany przez wieki.
To prawda, że tam jest słowo „lucifer”, ale po łacinie oznacza ono „niosący światło” i nie jest imieniem szatana, ale charakterystyką światła od płomienia świecy i dookreśleniem cech Chrystusa.
Ten tekst był śpiewany przez stulecia na każdej wigilii paschalnej, najważniejszym obrzędzie katolickim w ciągu roku, w obecności wszystkich papieży i księży katolickich.

Zobaczcie tutaj wideo tej liturgii sprzed kilku lat z Benedyktem XVI.
Benedykta pokazują wyraźnie na 9:00. I zaraz potem na 9:29 i drugi raz 9:37 jest słowo „lucifer”.

Zachęcam do roztropności i dokładnego badania spraw, a nie przyjmowania wszystkiego, co jest krytycyzmem wobec Franciszka. Piszę to także do siebie, choć na blogu zawsze sprawdzam fakty i przesiewam interpretacje, zaglądam do oryginałów tekstów, staram się w komentarzach raczej zadawać pytania niż okopywać się na swoim stanowisku, szukać odpowiedzi niż wyrokować.

Podane twierdzenia dotyczące Lucyfera to tylko przykład. Podobnej pochopnej krytyki Franciszka jest więcej, choć teraz już nie odnajdę przykładów.

Problem jest też taki, że ten, kto chce przeinaczyć i wypaczyć – w tym wypadku domniemywamy, że jest to Franciszek – nie zawsze zrobi to wprost. Taki ktoś zwykle czyni wszystko, co może, by nie zostać wprost oskarżonym i posądzonym. To jednak jest już oddzielna sprawa, bardziej skomplikowana – nie tak prosta jak dobre przyjrzenie się samym faktom, co powinno być podstawą wszelkiej analizy czy krytyki.

156 uwag do wpisu “Franciszek nie wzywał Lucyfera. O potrzebie rozwagi w ocenie faktów i wypowiedzi

 1. Co się dzieje z duchownymi?!
  Dostałam od znajomej na pocztę –

  Komunia w kościele. Biskup wprowadził nowe zasady

  Żółtaczka pokarmowa szaleje, więc Kościół dmucha na zimne i… zmienia zasady wydawania komunii świętej.

  Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą dostać hostię do ręki. Tradycyjnie w polskich kościołach kapłan wkłada opłatek do ust wiernych. Jednak kaliski biskup Edward Janiak poprosił proboszczów ostrowskich parafii, by informowali o możliwości przyjmowania hostii w inny, w teorii bardziej higieniczny sposób.

  Pierwsze przypadki żółtaczki stwierdzono w lutym w pobliskim Krotoszynie. Choroba zataczała coraz szersze kręgi, bo zarażeni ludzie pracowali głównie w sklepach, barach i restauracjach. Zachorowało 25 osób, dwie wciąż są w szpitalu – informuje se.pl.

  Ostateczna decyzja należy do wiernego. Jeżeli zdecyduje się na przyjąć hostię do ręki, musi połknąć ją przy księdzu. Bojąc się profanacji, Kościół nie zgadza się na zabieranie jej ze sobą do ławki.

  Czy ten zabieg ma sens? Sanepid decyzji duchownych nie komentuje, odnosi się jednak do mechanizmu przenoszenia choroby.

  https://www.o2.pl/artykul/komunia-w-kosciele-biskup-wprowadzil-nowe-zasady-6125974814033537a

  Czy ci duchowni wierzą Prawdziwą Obecność Chrystusa w Najświętszej Hostii, czy uważają, że Hostia może być siedliskiem zarazków ?!
  Kolejny absurd, albo kolejny modernistyczny kapłan, który przyjął kłamstwa szatana!!!

  KP -06.07.2011

  ” Najświętsza Eucharystia może być otrzymywana wyłącznie na język i nie może być udzielana przez nieczystego (nie kapłana) człowieka. Ale to właśnie Moi wyświęceni słudzy wprowadzili tu zmiany.”

  KP – 18.01.2012

  ” Znieważacie Mojego Syna, kiedy przyjmujecie Świętą Komunię na rękę.”

  SPOWIEDŹ I KOMUNIA ŚW.
  A.:
  …muszą przyjmować Sakramenty, godnie przyjmować… Prawdziwa spowiedź, a nie tylko brać udział w nabożeństwach pokutnych i Komunię Świętą
  Przy tym muszą kapłan i trzykrotnie odmawiać: “Panie nie jestem godzien…, nie tylko raz. Komunię św. do ust muszą przyjmować, a nie na rękę.
  E.: Mów tylko prawdę w Imieniu Najdroższej Krwi, Krzyża św. Niepokalanego Poczęcia z Lourdes, Królowej Różańca św. z Fatimy…!

  ++++++A.: Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę. Komunia na rękę… Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w piekle — wierzcie mi…

  E.:…Rozkazujemy ci w Imię… powiedzieć, co ci tylko Niebo rozkazuje! Mów tylko prawdę i całą prawdę. Ty nie śmiesz kłamać!
  A.: Ona (N.M.P.) wskazuje palcem w Górę chce abym powiedział…
  E.: Mów prawdę w Imię…

  +++++++ A.: Ona (N.M.P.) chce abym powiedział, gdyby Ona, ta wysoka Pani jeszcze żyła tu na ziemi to przyjmowałaby Komunię św. do ust, ale klęcząc i skłoniła by się głęboko i to tak (pokazuje jakby się skłoniła).

  E.: W Imieniu Matki Bożej… i Tronów, z polecenia Tronów mów prawdę!

  ++++++ A.: Muszę powiedzieć, że Komunię na rękę, właściwie nie wolno przyjmować ; nawet sam Papież udziela Komunii do ust. On (Papież) wcale tego nie chce, aby udzielano i przyjmowano Komunię na rękę. TO POCHODZI OD JEGO KARDYNAŁÓW…

  E.: W Imię… z polecenia Tronów mów prawdę!
  A.: To idzie później dalej (ta samowola kardynałów odnośnie Komunii św. na rękę ) do biskupów, a biskupi! myślą wtedy, że to jest posłuszeństwo, że trzeba być posłusznym kardynałom. Później przechodzi to dalej do kapłanów, a ci znowu myślą, że muszą być podporządkowani, ponieważ posłuszeństwo jest bardzo ważną rzeczą (cnotą).
  E.: Mów prawdę, ty nie śmiesz kłamać, rozkazujemy ci w Imię…
  A.: Złemu, nie wolno być posłusznym !!! Papieżowi, Jezusowi Chrystusowi i Matce Bożej trzeba być posłusznym. Komunii na rękę Bóg wcale nie chciał!
  E.: Mów dalej w Imię…

  ojciec Bonawentura Meyer – Ostrzeżenie z zaświatów

  Homilia Ojca Świętego Jana Pawła II o przyjmowaniu Komunii świętej

  ” Dlatego ostrzegam ponownie przed wszelkimi formami braku należnego szacunku, jak np. zakazane w moim biskupstwie podawanie Komunii św. na dłoń oraz postawa stojąca podczas wielu części liturgii Mszy Świętej. Prowadzi to do utraty właściwego poczucia doniosłości tego zgromadzenia. To jest nic innego jak śmierć naszego Pana i Zbawcy, któremu wszystko zawdzięczamy.”

  https://dzieckonmp.wordpress.com/2011/10/26/homilia-ojca-swietego-jana-pawla-ii-o-przyjmowaniu-komunii-swietej/

  Polubienie

 2. @Moher
  O Niego mi właśnie chodzi o tego wizjonera ale dla mnie wiarygodna jedynie jest Księga Prawdy

  Bardzo dobrze i tak trzymaj, tylko dlaczego w swoich rozważaniach nt. W. Ucisku odnosisz się także do niego, skoro nie jest on dla Ciebie wiarygodny ? 🙂

  @Donald
  Wydaje mi się, że Steve Cochran …

  W zasadzie to wspomniałem o Cochran’ie tylko ze względu na pytanie Mohera. Całkowicie rozumię Wasz sceptycyzm. Ja sam z reguły na własną rękę nie wychodzę poza PŚ oraz KP, chyba że są to proroctwa polecane przez zaufane mi osoby, choć i tu wykazuję ostrożność, tak jak w przypadku proroctw Steve’a. Osobiście oddzielam jego 10 proroctw, które mogą być prawdziwe, od jego interpretacji Apokalipsy, która na pewno jest częściowo wadliwa, bo „Żaden człowiek nie może naprawdę zrozumieć Księgi Apokalipsy, gdyż nie wszystkie wydarzenia są zapisane w szczegółach lub w kolejności…” (KP 16.03.2014).
  Nastał czas, że trzeba nam oddzielać ziarna od plew i nie ma co się z tym za bardzo wozić, jest już zbyt późno. Nawet jeśli nieopatrznie odrzucimy prawdziwe, to i tak nic nie tracimy, mamy przecież KP. Gorzej, jeśli zatrujemy umysł ukrytym fałszem, bo nawet źdźbło kłamstwa w połączeniu z prawdą może rozmydlić nam widzenie rzeczywistości, dlatego odrzuciłem WSZYSTKIE polskie przekazy, które zahaczają o okres rządów FP.

  @Donald
  żadne tabletki nie zabezpieczą przed destrukcyjnym wpływem promieniowania jonizującego na organizmy żywe.

  Steve raczej nie jest specjalistą od radioterapii, bazuje jak większość osób na obiegowych opiniach, i choć jego rady mogą czasem być niedorzeczne, nie mają one związku z jego proroctwami. Podobnie jak w przypadku interpretacji Apokalipsy rozdzielałbym te kwestie. Swoją drogą, skoro po wybuchu elektrowni w Czarnobylu podjęto w Polsce działania profilaktyczne jodem, zatem stosowanie jodu (konkretnie płyn Lugola) w przypadku radioaktywnych opadów musi gwarantować jakiś poziom zabezpieczenia. To tak na chłopski rozum. Jaki to poziom – tego nie wiem, ale jeśli coś więcej wiesz na ten temat, może znane Ci są wyniki współczesnych badań, to prosiłbym Cię o informację.
  Inna sprawa, że dawka promieniowania nie była wtedy aż tak wysoka, jak oczekiwano. Założono, że przez dwa tygodnie od wybuchu, skażenie powietrza będzie się zwiększało, i na tej podstawie podjęto akcją profilaktyczną, która – jak mówią dziś specjaliści – nie była konieczna na tak ogromną skalę.

  @Donald
  Gdzie indziej twierdzi, że znamię bestii to wcale nie będzie mikroukład RFID

  Myślę, że proroctwa Steve’a adresowane są głównie do mieszkańców USA, i jeśli – jak mówi – skutkiem nuklearnego ataku będzie powrót do średniowiecza, to rzeczywiście taki mikroukład RFID nie miałby tam zastosowania, choć znowu pamiętajmy – to jest tylko jego interpretacja. Te proroctwa, które dotyczą Izraela i Syrii (obalenie Assada), choć wychodzą poza USA, mogą spełniać rolę sygnalizatora, ostrzegającego przed rychłym atakiem Rosji. Steve wielokrotnie powtarzał do swoich rodaków, by kto może niech ucieka ze Stanów, po tym jak Assad zostanie obalony.

  Reasumując, nie zamierzam bronić proroctw Steve’a, na razie ich po prostu nie lekceważę. Jeśli są prawdziwe, już nie długo obronią się same.

  Polubienie

  • Oczywiście nie przesądzam czy wizja wydarzeń S. Cochrana jest prawdziwa, prawdopodobna itp., czy też nie. Odnoszę tylko wrażenie, że w tych filmikach trochę jakby zbyt mocno promował własną osobę, co w przypadku autentycznych Bożych proroków po prostu nie ma miejsca. W tym co mówi raczej nie ma zbyt wielu odniesień do Boga (ale też fakt, że pobieżnie znam tylko kilka jego filmików), nie ma wezwania do nawrócenia, jest jakby taki trochę fatalizm (że to musi się zdarzyć). Na filmach na których występuje nie dostrzegłem też w tle żadnych symboli religijnych. Ale to tylko taka drobna przesłanka. Oczywiście zobaczymy. Być może faktycznie otrzymał jakieś autentyczne przesłanie, a cała reszta to już jego subiektywne przemyślenia i analizy. Była też taka Pani Glenda Jackson (jeżeli nie mylę nazwiska), która również utrzymywała, że Bóg ukazuje jej przyszłość. Nawet podobno przewidziała prawidłowo kilka spektakularnych zdarzeń typu zburzenie muru berlińskiego. Ostatnie jej proroctwo, czy raczej przepowiednia, dotycząca Obamy jednak się nie sprawdziła. Czy tak będzie z Cochranem – zobaczymy.

   Faktycznie, po wybuchu w Czarnobylu stosowano suplementowanie w nadmiarze jodu po to by organizm ludzki nie pobierał z otoczenia jodu skażonego, napromieniowanego. Gdy jakaś substancja promieniotwórcza zostania już przez organizm wchłonięta to nie można nic zrobić. W taki sposób GRU, czy tam FSB „pozbyło się” ich byłego agenta Łysenkę (jeżeli dobrze pamiętam nazwisko). Podali mu napromieniowaną herbatkę bodajże – to była głośna sprawa jakiś czas temu. Ja oczywiście nie jestem tu specjalistą, to tylko wnioski wyciągnięte z pewnej liczby znanych faktów.

   Polubienie

   • @Donald
    Aleksander Litwinienko. Przy pomocy izotopu polonu.
    Wikipedia:
    Trofim Denisowicz Łysenko – radziecki agrobiolog i agronom, twórca pseudonaukowej teorii „łysenkizmu”.

    Polubienie

  • Dlatego trzymam się pewników czyli Pisma Święgo i Księgi Prawdy. Reszta może być złudna. Dałem się kiedyś nabrać na taką panią (Glenda Jackson), która mówiła że wybory w USA się nie odbędą (te z Trumpem) bo powstanie wielkie zło i Obama zostanie na trzecią kadencję. Szukałem wiele wiadomođci na ten temat w internecie i sam Obama nie wykluczał takiej decyzji. To jednak było działanie fałszywej prorokini zwodzonej przez złego aby zwieźć innych. Trzeba sie trzymać togo co pochodzi od Boga. Resztę należy przyjmowac z rozwagą lub z rozwagą pozostawić i nie zajmowac się tym. Proroctwa Stivena Cochrana są bardzo prawdopodobne i należało by je zbadac w oparciu o Pismo Święte oraz Księgę prawdy. Nie oznacza to jednak, że jeśli są prawdopodobne to ze są prawdziwe. Pamiętajmy jak działa szatan 90% prawdy a wsącza 10 % kłamstwa.

   Polubienie

   • Rumuński prorok tak mówił o ataku na USA:

    Steven Cochran też potwierdza, że Rosja zaatakuje USA bombami nuklearnymi. Izrael też bedzie cierpiał i potwierdza to KP:

    Tu muzyk Maurice Sklara opowiada o swoim śnie:

    Polubienie

  • Prawie wszystko tu,to prawda.Dlaczego PRAWIE wszystko?,ponieważ nawet ten ksiądz nie powie wprost,że Bergoglio to fałszywy prorok z Pisma Świętego.Mówi ogólnie i zawsze ogólnie,słucham go często.Ciekawe czy gdybym zapytała wprost,czy uważa go za fałszywego proroka,to powiedziałby,że tak??No nie wiem,nie wiem.
   Skoro to TYLKO Duch Prawdy miał objawić prawdę zawartą w Apokalipsie,to skąd ten ksiądz wie?Broń Boże nie atakuję księdza,szanuję go,proszę mnie dobrze zrozumieć,bo nie rozumiem tego tabu.Bo jak się mówi prawdę,to całą.Wyczuwa się,że temat Bergoglia z jakiegoś powodu jest tabu.

   Polubienie

 3. Bp Farrell: Papież wprowadza reformy
  To, co robi Papież Franciszek, nie jest kwestią jego stylu prostoty i bezpośredniości, wzywania do pokory, rozeznawania czy służby. Ojciec Święty małymi krokami wprowadza elementy prawdziwej reformy w rządy Kościoła oraz w rozumienie jego misji w świecie – uważa sekretarz Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan.

  Bp Brian Farrell zaznaczył, iż Franciszek pragnie reformować urząd papieski oraz rolę poszczególnych episkopatów. Ojciec Święty jest przekonany, że Papież nie sam z siebie nie stoi ponad Kościołem, ale jako biskup pośród biskupów, nazywany „Następcą Piotra, do tego, by prowadzić Kościół rzymski, który ma przodować w miłości wśród innych Kościołów lokalnych”. Biskupów natomiast zachęca do wzięcia większej odpowiedzialności osobistej i duszpasterskiej.

  Reforma ta, jak zauważył bp Farrell, zmierza w kierunku Kościoła, który jest wspólnotą ducha i w którym każda część pełni swoją rolę w duchu najwyższego prawa miłości, solidarności, bratestwa i wzajemnej odpowiedzialności. „Tak rozumiana reforma Kościoła – zauważył sekretarz Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan – jest źródłem nadziei dla świata ekumenicznego”.

  http://pl.radiovaticana.va/news/2017/05/21/bp_farrell_papie%C5%BC_wprowadza_reformy_/1313794

  Polubione przez 1 osoba

 4. „w centrum całej dyskusji trzeba postawić osobę ludzką”….A ja myślałam, że w centrum wszystkiego powinien stać tylko, i wyłącznie! Bóg?

  „O tym, jak nauka społeczna Kościoła może pomóc odpowiedzieć na pilne wyzwania współczesności dyskutują w Watykanie uczeni z całego świata. Spotkanie zorganizowane przez Fundację „Centesimus Annus – Pro Pontifice” odbywa się pod hasłem „Konstruktywne rozwiązania w epoce globalnego zamieszania”. Wśród pilnych kwestii podejmowane są takie problemy, jak bezrobocie młodzieży, edukacja w epoce cyfrowej, walka z przestępczością zorganizowaną i handlem ludźmi.

  „Nie wystarczą odpowiedzi techniczne. W centrum polityki i gospodarki musi zawsze stać człowiek” – podkreśla uczestniczący w kongresie watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin. (…..)
  http://pl.radiovaticana.va/news/2017/05/19/watykan_nauka_spo%C5%82eczna_ko%C5%9Bcio%C5%82a_a_wyzwania_wsp%C3%B3%C5%82czesno%C5%9Bci/1313413

  Polubione przez 1 osoba

  • Czy odnosicie też takie wrażenie,że w koloratkach jest teraz wiele przebranych i bardzo ambitnych osób,które za nic mają sobie Boga??
   Już to kiedyś słyszałam z ust FP,jak prosił,aby pomóc jemu w zbudowaniu społeczeństwa,gdzie w centrum będzie człowiek,to było w zeszłym bodaj roku..Polityka w Kościele??A jak się zapatrywał na to Pan Jezus,gdy był na ziemi??
   Ilu jeszcze mamy prawdziwych i oddanych Chrystusowi i Jego owcom duchownych??
   „Ci, którzy próbują pociągnąć was za sobą do fałszywej wiary, niepochodzącej od Boga, będą bardzo przekonujący. Oni nigdy nie ujawnią swoich prawdziwych intencji, dopóki nie uwierzą, że wygrywają tę bitwę. Ale wtedy zniszczą wielu, którzy nie będą chcieli przyjąć znamienia bestii. „-29 lipca 2013

   „już niedługo odszczepieńcy z Kościoła katolickiego, którzy porzucą posłuszeństwo Bogu, zbiorą się, aby organizować złośliwe ataki na te wyświęcone sługi, którzy są wierni Prawdzie.

   Ci, którzy nie są wierni Mojemu Ciału, zmienią wiele praw, a także utworzą nowe interpretacje znaczenia Najświętszej Eucharystii. Wielu świętych sług Bożych i ludzi świeckich wszystkich wyznań chrześcijańskich będzie patrzeć, jak Duch Święty zostanie zaatakowany. Wielu będzie zaszokowanych sposobem, w jaki Moje Imię i Moje Nauczanie +++otrzymają nową interpretację, tak że nacisk zostanie położony na powinność człowieka względem człowieka. +++Człowiek będzie zachęcany do miłości własnej i przedstawiania swoich potrzeb przed ołtarzem Boga.

   Na zewnątrz to podejście do chrześcijaństwa będzie postrzegane jako coś dobrego. Będzie popierać znaczenie miłości, +++ale nie w taki sposób, jaki nakazuje Bóg. (…)
   Król ciemności ze swoimi złymi duchami szybko działa w sercach wielu, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie Moich wyznawców. Niektórzy z tych sług nie zdają sobie sprawy, że są kuszeni przez złego ducha. Zwracam się do nich – przyjdźcie teraz. Przyjdźcie do Mnie poprzez sakrament pojednania. Jeśli niepokoicie się o swoją wiarę, Ja was oświecę, ale musicie oczyścić swoje dusze z pychy. To pycha was oszukała, +++abyście uwierzyli, że wasz intelekt jest wyższy od Bożego.

   Inni, niczym wilki w owczej skórze, sprzedali swoje dusze szatanowi. I tak jak on działa, +++będą podstępni w swoim sposobie oszukiwania dzieci Bożych. Będą kusić innych, chwaląc swoje sługi za to, że są święci, i to przyciągnie sługi napełnione pychą i miłością własną, którzy pójdą jak owce. Będą bez przerwy kłamać, a ich publiczne homilie będą w Oczach Boga bredniami.”- 25 kwietnia 2013

   Polubione przez 1 osoba

  • Wszystkie gesty,prezenty i słowa tam padające, mają ogromne znaczenie.Z prawej na lewą,ze wskazaniem co dla kogoś takiego,jak ja ma być czyste.
   „Bestia będzie krył swoją niegodziwość pod maską uroku osobistego i nowoczesności i ukazywał się wszystkim za fasadą humanitaryzmu, miłości i „troski o ubogich”. Ani przez chwilę nie sądźcie, że uczniowie szatana kiedykolwiek pokażą swoje prawdziwe oblicze. Wszystkie kłamstwa przedstawiane po to, aby zastąpić Prawdę, będą się wydawały logiczne i dla wspólnego dobra wszystkich. Każde nowe prawo, które wkrótce ma być wprowadzone przez wrogów wewnątrz Mojego Kościoła, będzie szydzić z prawdy danej przez Mojego Ojca w dziesięciu przykazaniach, przekazanych Mojżeszowi. Wszystkie gesty, choćby nie wiem jak subtelne, zostaną tak obmyślone, aby obrażać Mnie, Jezusa Chrystusa, Syna Człowieczego. Zwodziciel poprzez swoje sługi nie potrafi powstrzymać się przed tym, by nie szydzić ze Mnie, bo on Mnie nienawidzi.

   Będzie znieważał każde naczynie w Moim Kościele poprzez działania, słowa i dodawanie symboli satanistycznych.

   Tylko ci, którzy znają Prawdę, dostrzegą te obrzydliwości i dokładnie zrozumieją, co te gesty naprawdę oznaczają.”-17 października 2013.
   http://jezusdoludzkosci.pl/2013-10-17-20-38-kazde-nowe-prawo-ktore-wkrotce-ma-byc-wprowadzone-przez-wrogow-wewnatrz-mojego-kosciola-bedzie-szydzic-z-prawdy-ustanowionej-przez-mojego-ojca

   Polubienie

   • Co do gestów to FP robi rogi diabła prawą ręką kiedy pokazuje Trumpowi Swoje wypocone encykliki ,które są niczym innym jak tylko bredniami. Zwróćcie uwagę…

    Polubienie

 5. do @ Wiesi
  Dokładnie Wiesiu tak jest, i ja też tak uważam. W ogóle dobija mnie, kiedy czytam, takie artykuły jak ten powyżej, bo wiem, że robi się z nas ludzi (szczególnie tych słabej wiary i tych którzy nie znają KP) zakute barany. Nikt na to nie reaguje, a proroctwa wypełniają się na naszych oczach, chociaż za naszymi plecami. Wszystko to co przepowiedziane było w KP wypełnia się krok po kroku, a mnie coraz bardziej załamuje, że brak odzewu ze strony duchowieństwa, a jeśli nawet jakiś jest (dubia), to umiera śmiercią naturalną nie wiadomo nawet z jakiego powodu. Brak jest ludziom w tych czasach odwagi (no może za wyjątkiem @ lolo który wytyka prosto z mostu), bo mało w nas (mówię o ludziach) wiary,modlitwy, wyciszenia, adoracji Najświętszego Sakramentu, braku spowiedzi i świadomości czym jest wiara, kim jest Pan Bóg, czym są Sakramenty Święte i jakie dobrodziejstwa z nich płyną. Przede wszystkim jednak najgorsze jest to, że ludzie mają nikłą świadomość istnienia nieba i piekła. O ile w czyściec jeszcze wierzą (choć wyobrażają sobie, że wszyscy go zaliczą) to w piekło wierzy już mało kto. Jak się czasem pytam dorosłych ludzi czy wierzą w istnienie piekła, to widzę głupie uśmieszki i słyszę lub widzę tylko wzruszenie ramionami a kiedyś usłyszałam od koleżanki „że ona i tak pójdzie do piekła”. Ostatni cytat pozostawiam bez komentarza.

  Polubienie

  • tu chyba mam odpowiedź, dlaczego dubia umarły śmiercią naturalną.

   „Ostry atak kardynała Maradiagi: Burke to biedny, rozczarowany człowiek”

   „Biedny, rozczarowany człowiek, któremu nie udało się osiągnąć wielkiej władzy, o jakiej marzył. Tak o kardynale Raymondzie Leo Burke wypowiedział się w wywiadzie-rzece bliski współpracownik papieża Franciszka, kard. Rodriguez Maradiaga.”

   Read more: http://www.pch24.pl/ostry-atak-kardynala-maradiagi–burke-to-biedny–rozczarowany-czlowiek,51753,i.html#ixzz4i4n0DFiF

   Polubienie

   • Zauważa się zrzucanie (przez przebiegłość)swoich cech i zamierzeń na osoby takie,jak np.Kardynała Burke.Wyczuwa się mocno obwinianie i ośmieszanie takich duchownych,którzy zwracają uwagę,że sukcesywnie Kościół schodzi z KURSU.
    Nie dość,że nie próbują naprawić,co zepsuli to brnął w zaparte,a mowa jest,jak u smoka i szyfrem masońskim podparta.Teraz po takim długim czasie od dubia,widać jaskrawo,że leci to bez opamiętania i mimo wszystko.Oni się czują bardzo pewni,bo bez żenady posuwają się nawet do publicznego wyszydzenia Kard.Burke z wierutnym kłamstwem.Jest to bardzo niesmaczne,ale przynajmniej widać kto komu służy i jakie ma mocne argumenty.Wstrętna przebiegłość.@Eliza wysłuchaj tego,co dała nad Twoim kom.@RycerkaCHK,warto,bo dzięki temu widać,że i u nas,na naszym podwórku jest też sporo takich,jak Kard.Maradiaga,przebiegłość ta sama,choć jeszcze nie oficjalnie ze wskazaniem personalnym.U nas jest to ostrożnie na razie robione.Na razie!Jak poczują się pewni,jak Maradiaga,to mogą zrobić to samo.Jeszcze pracują w ukryciu,dlatego niewielu widzi owoce ich pracy.
    Zaraz zobaczę materiał od @Mohera,bo jeszcze nie oglądałam.

    Polubienie

  • @Eliza
   Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora i nie myśl że tylko lolo jest jedynym odważnym. Znam wiele osób ,które są na placu boju jak to się wyraził niegdyś Ks. Piotr Glass. To że nie piszą tu o tym co robią to nie oznacza ze nie działają w tej materii. Chciałem zapytać ciebie lolo czy modlisz się codziennie Krucjatami i Litaniami oraz czy odmawaiasz Różaniec i Koronkę, bo jeśli nie to Twoje uwiadamianie innych na niewiele się zda. Z Panem Bogiem.

   Polubienie

 6. Dziś w RM usłyszałem jak nieznany mi kaplan ostro potepiał udzielenie Komunii Sw. rozwodnikom żyjącym w drugich zwiazkach. Jednak zaraz dodał, że nie ma przeslanek by dokumenty wydane orzez Franciszka to umożliwialy.
  Ręce opadają…. Toż to ewidentne klamstwa… Czy można kłamać ze strachu?

  Inny wątek KP
  wtorek, 4 marca 2014, godz. 17.00
  Moja wielce umiłowana córko, jest ważne, żeby ludzie na całym świecie się w tym czasie do Mnie zwrócili i Mnie poprosili o ochronę przed udręką wojny.
  Wojny będą eskalować, aż wypowiedziana zostanie Wielka Wojna, i wówczas największy wróg — a jest nim komunizm — wywoła wielkie zamieszanie wśród wszystkich narodów.
  …Wojny te zakończą się chaosem. Wielu utraci życie, ale wtedy wojna na wschodzie wywoła jeszcze większą wojnę. W czasie tej wojny zginą miliony.

  Zastanawiałem się nad powyższym tekstem i przypomnial mi sie fragment zapowiedzi wybuch wojny zainicjowany przez Niemcy. Wydaje sie, ze wojna w Europie wynikla z prowokacji Rosji przez Niemcy, to wojna przynależąca do wspomnianej wyżej grupy pomniejszych wojen, która legnie u podstaw Wielkiej Wojny na Wschodzie ( Chiny napadną na Rosję) gdzie zginą miliony.
  Nie oznacza to ze ta europejska wojna będąca poczatkiej tzw III wojny będzie jakąś mniej groźną. Niewielka wojna w Syrii przynosi żniwo straszne…wystarczy popatrzeć na zrównany z ziemia prawie dumilionowy Damaszek czy ponad milionowe Aleppo…

  Polubione przez 1 osoba

   • @Wiesia
    A Drogi ks. Biskup nie jest przypadkiem do niedawna wraz z kard. Dziwiszem członkiem Rycerzy Kolumba, o których to Rycerzach dr S. Krajski ma nader interesujące uwagi? I oczywiście „papież Franciszek” jest naszą najukochańszą duszeńką… Jak dobrze że „zostałem” ekskomunikowany z tego „kościoła”. Nikt mnie nie szantażował, na własną prośbę. Drogi Biskupie. Nie jesteś już moim biskupem i nie mam obowiązku słuchać – teraz już mogę ze spokojem powiedzieć – wypocin.

    Żeby nie było:
    nikt nie jest zobowiązany do brania mojego zdania pod uwagę w jakimkolwiek stopniu. Nie jestem lokalnym autorytetem eklezjalnym i nie mam uprawnień do wypowiadania się w imieniu Kościoła etc.

    Polubienie

   • Wielu zapomniało o Ewangelii,zapomniało w sumie Słów zawartych w Ewangelii :
    Mt 19
    Dobrowolna bezżenność

    10 Rzekli Mu uczniowie: «Jeśli tak ma się sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić». 11 Lecz On im odpowiedział:

    +++«Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane.
    12 Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili;

    +++a są i tacy bezżenni,
    którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!»
    (…)
    21 Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie.
    +++Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22
    Zatem módlmy się za tego Biskupa,aby przejrzał na oczy,to jedyne i najważniejsze,co możemy zrobić.

    Polubienie

   • @Lolo
    te organizacje”chrześcijańskie”,bo tak się je nazywa na ich polecenie,jak widać ostro pracują,aby uciszać delikatnie,uspokajać i wprowadzać w błąd nieświadomych katolików.A tych nieświadomych jest ogromna rzesza.Dlatego napisałam kiedyś do takich,aby ruszyli głową i zaczęli myśleć samodzielnie.Bo owoce już widać.Po Ostrzeżeniu będzie już świadomy podział na kolejną połowę tych,co się oddzielą od Boga,ale i tych,co dopiero poznali Prawdę,bo wcześniej zwodzeni byli.Nie na darmo Pan Bóg powiedział,gdzie są Jego świadomi wrogowie.Bo poznali Boga,ale zgubiło ich to COŚ.

    Polubienie

 7. @Wiesia
  U mnie sprawa jest prosta: ja mam zawsze rację. 😉 A jak nie, to sobie idę. Etap dyskutowania mam za sobą. Szkoda marnować czas na próżne przepychanki. Ale moja sytuacja jest nietypowa nieco więc mi łatwiej jest pewne rzeczy zrobić niż innym. Lecz trochę chyba na te ułatwienia zapracowałem.

  Polubienie

   • @RYCERKA CHK
    Ciekawe a wśród prelegentów nie widzę ks. prof. Tadeusza Guza? Coś mi się wydaje, że to jednanie z Reformacją – bo to my się jednamy z Reformacją a nie Reformacja z nami – będzie tak jak w słynnym skeczu Smolenia i Laskowika, w którym Smoleń robił za diabła a Laskowik za anioła. No i handlowali. Ostatecznie handel ustalono na poziomie dwa różki za jedno skrzydełko. No i anioł (Laskowik) się cieszy, że diabeł bez rogów, stracił swoją moc. A na to diabeł (Smoleń) do anioła: „A spróbuj teraz polecieć”.

    No Panowie Biskupi… spróbujcie potem polecieć… Jak już się tak pojednacie…

    Polubienie

 8. @Moher
  Dzięki za filmik.
  Tytuł jednak, wysoce nieadekwatny do odczuć Bergoglia.
  Jego zmieszanie ? !!! – fałszywe, jak fałszywa jego pokora.

  Za to przekaz podprogowy, subtelne sygnały, gramy do jednej bramki!!! – nadzwyczaj czytelny .
  Takie to subtelne gesty pokoju, pokoju, pokoju !!! śle fałszywy prorok prezydentowi USA, na wybór, którego Żydzi talmudyczni czekali od lat, aż się w końcu doczekali !

  Polubienie

  • Nie ma sprawy, my tez gramy do jednej bramki. Proste ze oni są w jednej drużynie od razu zauważyłem jak robi rogi swoimi wywytrenowanymi w znakach satanistycznych łapskami. Nie mniej jednak zachowują pozory aby oszukiwać na lewo i prawo cały otumaniony, będący pod wpływem demonicznej hipnozy, świat. Co jeszcze przyniesie nam kolejny dzień? Będzie coraz więcej takich newsów…

   Polubione przez 1 osoba

 9. U ks. Gobbiego Matka Boża mówi:
  „…Msza Święta jest codzienną ofiarą – ofiarą czystą składaną
  Panu na wszystkich ołtarzach od wschodu aż do zachodu słońca.
  Ofiara Mszy Świętej uobecnia ofiarę, którą Jezus złożył na Kalwarii.
  Przyjmując protestancką naukę, będzie się mówić, że Msza nie
  jest ofiarą, lecz jedynie świętą ucztą – to znaczy tylko pamiątką
  tego, czego dokonał Jezus w czasie Swojej Ostatniej Wieczerzy.
  Zniesie się w ten sposób odprawianie Mszy Świętej. Na tym
  właśnie zniesieniu codziennej ofiary polega straszliwe świętokradztwo
  dokonane przez Antychrysta. Trwać to będzie około trzy i pół roku
  to znaczy tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni…”

  Te słowa Matki Bożej wyjaśniają tę eksplozję „miłości” FP i jego
  pomagierów do „wielkiego reformatora” oraz jego wyznawców.
  FP toruje drogę A/C do tronu , na którym jak wszystko na to
  wskazuje, niebawem zasiądzie.

  Polubione przez 1 osoba

  • Właśnie!,dawniej były trzy świece,na Cześć Trójcy Przenajświętszej.To już długi czas na ołtarzu zapalane są tylko dwie.Ale zobacz te przy ołtarzu,jakiego są koloru-czarne.Ołtarz też czarny,tylko przykryty białym obrusem.Co ta czerń symbolizuje?
   Co do tych dwóch świec na ołtarzu,to u mnie też tylko zapala się od dłuższego czasu tylko dwie.Wiele zostało zmienione tak niepostrzeżenie,bez wyjaśnienia,jak wszystko co do tej pory zostało pousuwane.

   Polubienie

   • Trzy świece to wymysł posoborowia. Na Ołtarzu zawsze paliła się parzysta ilość dwie. W zależności od rodzaju Mszy dwie, albo sześć. Wyjątek stanowi 7 świec w momencie gdy Mszę sprawuje biskup.

    Polubienie

   • Ty mi mówisz o ks.Murzińskim,a ja nie wiedzieć dlaczego mam w pamięci ołtarz w Fatimie z 13 maja.Stąd nawiązałam do świec ,które stały przy ołtarzu(czarne). 🙂
    Dlaczego zwróciłam uwagę na świece,że kiedyś były palone na ołtarzu trzy?Ponieważ,jak potem wystawiano na ołtarzu Najświętszy Sakrament,to widziałam,że przy nim(NS) stały trzy świece.Dziękuję Wam @ Chudy i @Donaldzie za poprawienie mnie.
    Przepraszam też @Beatko za swoją pomyłkę i w tej sprawie i w sprawie czarnych świec,które oczywiście nie były przy ołtarzu ks.Murzińskigo,a FP.

    Polubienie

  • Według ogólnego wprowadzenia do Mszału Rzymskiego (punkt 117) na ołtarzu powinny znajdować się przynajmniej dwa świeczniki. Może być ich więcej: cztery, sześć lub siedem gdy Mszę celebruje biskup. Z tego wynika, że trzy świece (lub pięć) są niezgodne z przepisami liturgicznymi.

   Polubienie

 10. Myślę że dobrze by było aby admin Bernard utworzył nowy post, w którym będziemy my jako czytelnicy umieszczać świadectwa nawróceń dostępne w internecie jak również prywatne jeśli ktoś chce i czuje się na siłach aby swoje świadectwo umieścic w tym miejscu.
  Dla przykładu podam kilka żródeł:
  https://gloria.tv/article/2oDkV21bspECE9s14ZCHYL9rV
  http://swiatlowolacie.blog.pl/2014/03/17/swiadectwa-osob-czytajacych-oredzia-marii-bozego-milosierdzia/

  Polubienie

 11. @ada
  To ważne przypomnienie z x Gobbiego. Mocno potwierdza wskazania KP. Protestantyzowanie się zwyczajów w KK, jest ostatnio bardzo przyspieszone. Nawet nasze duchowienstwo biskupiej rangi, w tym uczestniczy – vide abp Pollak.
  Jesli zmienią słowa konsekracji to zrobią ze Mszy świętej jedynie nabożeństwo jakie jest właśnie u protestantow… A to juz oznacza 1290 dni bez codziennej ofiary (ks.Daniela)…

  Polubienie

  • TAM PISZE TAK :
   W pieśni na cześć lucyfera,nie padło Imię JEZUSA.
   Użyto samego zwrotu CHRYSTUS,czyli Boski pomazaniec,
   wyznaczony przez Boga.
   Oznacza to,że Lucyfer uznając się za boga sam naznaczył,wskazał jako Chrystusa swego syna Horusa vel Baphometa.
   Bestia ,syn Lucyfera i Lilyth
   Horus-Baphomet zasiądzie już wkrótce na tronie ziemi,w odbudowanej już po raz trzeci Świątyni Salomona.
   Na szczęście-tylko na chwilę!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s