Sen najczarniejszy ze wszystkich: Kościół instytucjonalny przechodzi na ciemną stronę mocy

dresden-2460704_640.jpg

 

Rzecz, która może się niebawem dokonać. Sytuacja przerażająca dla wszystkich, którzy kochają Jezusa i wiernie bronią prawdy. Najczarniejszy z koszmarów, a także coś, co spędza sen z powiek.
Mowa jest o grożącym nam wejściu Kościoła instytucjonalnego w skali powszechnej w sferę kłamstwa i jawnej herezji – wejściu Kościoła instytucjonalnego w pakt z szatanem, z Franciszkiem na czele – za jego pozwoleniem.

Oczywiście nie odnosi się to do Kościoła w jego najgłębszym sensie. Kościołem jest Chrystus i wszyscy, którzy w nim żyją. Kościół to wspólnota trwająca na modlitwie, przyjmująca prawdę i Zbawienie. Jako taka nigdy nie może przestać istnieć ani nie może się zachwiać w swojej istocie. Prawdziwa Reszta Kościoła zawsze będzie niewzruszenie trwać – aż do Dnia Powtórnego Przyjścia Chrystusa (Resztą Kościoła nie zawsze są ci, którzy najgłośniej krzyczą, że nią są i że sami zachowują prawdę).

Może się jednak zdarzyć, że instytucja Kościoła, to znaczy ci, którzy oficjalnie reprezentują Kościół – biskupi wraz z osobą zasiadającą na tronie papieskim – popadną w poważny błąd, herezję i będą przyzwalać na świętokradztwo. W historii mamy aż nadto przykładów odstępstwa od wiary u hierarchów.

Odejście od wiary może się zdarzyć pojedynczym biskupom lub ich większej ilości, może mieć miejsce albo w odniesieniu do jednej prawdy albo też do większej części nauczania Kościoła.

Najczarniejszy sen z możliwych jest taki, że kłamstwo i herezja zagnieździ się na trwałe w Kościele instytucjonalnym powszechnym – z nielicznymi wyjątkami – z poparciem osoby, która będzie uchodzić za Namiestnika Chrystusa. Dzisiaj to zagrożenie jest bliższe do wypełnienia się niż kiedykolwiek wcześniej.

Nie jest mowa tylko o jakimś mniej znaczącym nowym teoretycznym sporze teologicznym – choć wszystko jest istotne, gdy chodzi o prawdę – mowa jest o fundamentach wiary, o zafałszowaniu sakramentów, o elementach istotnych nauczania katolickiego, już ogłoszonych, którymi żyły pokolenia wierzących i które były głoszone przez papieży, przez niezliczonych duchownych i biskupów przez wieki.

W takiej sytuacji na pewno wielu będzie widziało prawdę, ale nie będzie miało odwagi się jej przeciwstawić. Daj im, Panie, odwagę do podjęcia poważnych kroków i jednoznacznych wypowiedzi.

Gdy horror się wypełni, niewielu będzie w stanie powiedzieć non possumus.

Kiedy przez ostatnie dziesięciolecia z kolei wielu chciało rozmiękczyć doktrynę katolicką, wszelkie zakusy przeinaczenia prawdy były niweczone rdzeń instytucji Kościoła, przegnane ostatecznie przez Namiestników Chrystusa na ziemi.

Cóż jednak teraz, gdy na tronie Piotrowym siedzi osoba, która sama posiada poszczególne poglądy bądź jawnie sprzeczne z nauczaniem katolickim, bądź wprost je rozmiękczające?

Odstępstwa od wiary znajdzie poparcie na szczycie, a przez to cały Kościół – poza tymi, którzy się temu jawnie przeciwstawią – wpadnie w odstępstwo. Nieliczni – uciszani, odtrącani, wyszydzani – będą głosić prawdę.

 

75 uwag do wpisu “Sen najczarniejszy ze wszystkich: Kościół instytucjonalny przechodzi na ciemną stronę mocy

  • fragment
   „Z jednej strony nie da się ukryć, że profesor głosił tezy trudne do zaakceptowania, jak choćby rzekoma nieważność wyboru Franciszka na Stolicę Piotrową. Mimo to wśród komentatorów pojawia się oburzenie dysproporcją między traktowaniem konserwatywnych przeciwników Ojca Świętego, a tolerancją najskrajniejszych postępowców, a nawet otwartych wrogów Kościoła.

   Były rektor Uniwersytetu La Gran Kolumbia głosił między innymi, że papież Franciszek został nieprawnie wybrany i oskarżał go o sprzeciwianie się wielu fundamentalnym aspektom nauki katolickiej. Tezy te Maike Hicksona przedstawiał na antenie założonej i posiadanej przez niego stacji Teleamiga.

   W związku z tym kolumbijscy biskupi podjęli „kroki kanoniczne” przeciwko profesorowi, osądzanemu o postawę schizmatycką. One Peter Five spekuluje, że działania hierarchów wiążą się z przygotowaniami na zaplanowaną na środek września pielgrzymkę papieża Franciszka.

   W sprawie wypowiedział się też prałat Pedro Mercado, przewodniczący Kościelnego Trybunału Bogoty. 26 lipca opublikował on oświadczenie głoszące, że „z powodu uporczywego nieposłuszeństwa wobec papieża José Galat umieścił się poza komunią z Kościołem. Nie może on przyjmować Sakramentów”. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że oświadczenie ukazało się pierwotnie na Twitterze. Również 26 lipca prałat Mercado również na tym portalu społecznościowym pochwalił się pisząc „jestem katolikiem i znajduję się w komunii”. Dowód tego stanowiło zdjęcie jego wraz z papieżem Franciszkiem.

   José Galat dwukrotnie odpowiedział na stawiane mu zarzuty. 25 lipa stwierdził, że „to prawda, że katolik musi żywić miłość i szacunek dla legalnego następcy apostoła Piotra”. Jednak jego zdaniem można się zastanawiać czy papież naprawdę został wybrany przez Boga czy może przez człowieka, a może wręcz „mafię kardynałów”. Powołał się na słowa kardynała Godfrieda Danneelsa, twierdzącego, że to presja tej „mafii” doprowadziła do rezygnacji Benedykta XVI i wyboru Franciszka……”

   Prawda jest gorzka do przełknięcia.Jeden będzie się nią krztusił,drugi wypluje,a trzeci przyjmie.Ci,co się krztuszą lub ją wypluwają znają doskonale Pismo Święte i to z racji tego,że kończyli teologię i filozofię,a mimo to,jakby nie znali jego zawartości,upsssss,ale obciach.
   Dzięki @Rafał

   Polubione przez 1 osoba

 1. @Bernard Teolog bardzo delikatnie przedstawiłeś tutaj ten problem kościoła, zbyt delikatnie, bo fakty są o wiele gorsze… Może więc wszyscy posłuchajmy o tym samym problemie dużo mocniej ustami ks. Jacka Międlara…

  Polubienie

   • Dokładnie. On już zapowiedział ze będzie chcial rodzine zakładać wiec na powrót Ks. Międlara do kapłaństwa bym nie liczył. A szkoda bo z tego węgla byłby ogień w piecu

    Polubienie

   • Słuchajcie, abstrahując od oceniania postaw i osobistych poglądów oraz decyzji ks. Jacka Międlara, należy przyznać jemu, że liczy sie jako odważny głos – W POLSKIM JĘZYKU – publicznie mający odwagę wytknąć błędy i rażące heretyckie kroki podejmowane przez Franciszka w celu zniszczenia kościoła katolickiego.

    Poza tutejszą stroną Bernarda Teologa, Ks Natankiem oraz Międlarem ILU ZNACIE LUDZI KOŚCIOŁA W POLSCE, którzy mają odwage publiczną mówić o Franciszku, który rozkłada kościół od środka?

    Uważam, że każdy głos sie liczy, bo w Polsce istnieje odrażający idolatoryzm Franciszka, co samo w sobie jest grzechem. W kościele jest gorzej niż myślimy, Franciszek dokonał naprawdę już dewastacji praktycznie nieodwracalnej w sensie personalnym. Obstawił już swoimi ludźmi praktycznie wszystkie ważniejsze pozycje i wpływowe urzędy. Teraz dokonają kolejnych zduszeń prawdy i kolejnych usunięć niewygodnych jemu ludzi, zanim nie nastąpi większy atak na wszystko co katolickie.

    Czytam straszne rzeczy o tym co dzieje się na samym Watykanie. Podobno gejowskie lobby rozrosło się niebotycznie w swoich rozmiarach i wpływach pod zarządem Franciszka; ludzie proaborcyjni zajmują katedry etyki w katolickich instytucjach, a protestanci różnej maści decydują o przyszłych zmianach we mszy świętej…

    I GDZIE W POLSCE O TYM USŁYSZYCIE ???

    Nawet Putin rozszyfrował go natychmiast: http://yournewswire.com/putin-pope-francis-god/

    Polubienie

   • @ Bernard, Moher
    Nie skreślałabym tak od razu ks. Międlara.
    Na razie się nie ożenił. Mówić można wiele, ale pamiętajmy, że wszystko co sobie planuje może uprzedzić Ostrzeżenie i wtedy wróci na swoją drogę kapłańską.
    Nawiasem mówiąc nie wiem dlaczego w kwestii celibatu ma tak namieszane w głowie.
    Ale czekam i wierzę, że może być tym , który kiedyś poprowadzi Polskę!

    Polubienie

  • Film już jest wyłączony,czy ja mam problem z wejściem?
   Nie wolno mówić prawdy o „ojcu świętym Franciszku”,jest to zabronione nie tylko za granicą,ale jak widać i u nas.Na szarganie przez szereg lat tego,co otrzymaliśmy od Boga jest zezwolenie i zatem wg.wielu nie ma grzechu,grzechem jest dzisiaj mówić prawdę.Za moment pójdzie się dalej.Zatem kto powinien się wstydzić i obawiać?Co do ks.Jacka Międlara,to ja bym się jeszcze wstrzymała.Grzech większy jest wtedy,kiedy jest już dokonany,a jeszcze nie uczynił tego.Spokojnie,poczekajmy.Kiedy większość nas siedziała w fotelach,to on,jako bardzo nieliczny nadstawił karku i czyni to nadal.

   Polubienie

   • Ks Jacek udzielił wywiadu w którym wyraził się czytelnie i jasno ze ma zamiar założyć rodzinę i mieć dzieci. Biedaczysko nie ma jednak świadomości ze może być to trochę trudne przez wzgląd na czasu, które się nieuchronnie zblizaja

    Polubienie

   • Słuchałam tego,ale tego nie zrobił jeszcze.Również byłam w ogromnym szoku i gotowa byłam prędzej uwierzyć,że mam omamy słuchowe.Mimo wszystko to jakoś ciężko mi w to uwierzyć,że mówił to na serio.Hierarchia kazała jemu zdjąć nawet koloratkę,a niema prawa,bo to jego obrączka.Jakby coś takiego się stało,to odpowiedzialność ponosi również hierarchia.Kościół ma kierować się Prawdą i na zło reagować,a tym czasem reaguje,jak masoneria,która mówi „wybaczamy,ale nie zapomnimy.Nie przypominam sobie,aby któremuś księdzu,który sprzeciwił się człowiekowi ,kazano zdjąć koloratkę za powiedzenie prawdy.Tym sposobem zło zostało,a pozbyto się skutecznie z poniżeniem,bo to jest poniżenie wg.mnie, za ujawnienie zła.Ja go nie potępiam,bo zło jest gdzieś indziej.Poczekajmy,a zobaczymy.

    Polubienie

   • Tak,niechaj go Pan Bóg prowadzi i dodam niechaj strzeże przed złymi doradcami,którzy chcą go ośmieszyć.Właśnie takim sposobem działa wróg Pana Boga i narodu,że niszcząc autorytet osób,które coś dla danego narodu znaczą,podsuwa pomysły,które zniszczą go w oczach wszystkich.Pewna gazeta wybiórcza,swego czasu krzyczała,że ten ksiądz jest gorszy od Sł.Bożego ks.Piotra Skargi,więc jest coś na rzeczy,że wielu posłanych zostało,aby go zniszczyć.Warto nam nad tym się pochylić i poobserwować.Tym bardziej,że miał pogróżki nie jeden raz,a nawet posunięto się do podcięcia w jego samochodzie układu hamulcowego.Zatem jak nie można w taki sposób,to szukają innego skuteczniejszego.Licho nie śpi.Ten rok jest bogaty w wiele rocznic,jak np.500 DEFORMACJI.Wymieniam tylko jedną z tych rocznic,bo każdy z nas wie co przed nami,a rok się jeszcze nie skończył.Wiem,że wiesz,co mam na myśli,pozdrawiam
    Któż,jak BÓG!

    Polubienie

  • +Akt całkowitego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi
   wg św. Ludwika Marii Grignon de Montfort

   +Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

   Najświętsza i Najdroższa Matko moja, Królowo Pokoju i Matko Miłosierdzia, ja, nędzny grzesznik, w uniżeniu najgłębszym, upadam przed Tobą i z miłością najgorętszą przepraszam Ciebie za grzechy swoje i za grzechy wszystkich grzeszników, że w takiej boleści pogrążaliśmy Twoje Niepokalane Serce. Ty się gniewać nie umiesz. Matko Najsłodsza, Ty kochać i cierpieć umiałaś, żyjąc na tej ziemi, a teraz, gdy królujesz w niebie, kochać i przebaczać umiesz. Więc przebacz nam, że tak okrutnie umęczyliśmy i tak strasznie ukrzyżowaliśmy Syna Twojego: przebacz nam, że dotąd grzechy nasze nieustannie Go na krzyż przybijają, przebacz, że tak znieważamy Jego łaski. Jego natchnienia, Jego słowa głoszone w Kościele i Jego święte Sakramenty. Przebacz wszystkie bluźnierstwa bezbożnych przeciw Tobie miotane. Przebacz nam wszystkie grzechy nasze: przebacz wszystkie zbrodnie całego świata, które ja, najniegodniejszy twój sługa, jako moje własne do Ciebie przynoszę. Zdejmij Je ze mnie, Matko Miłosierdzia, i rzuć w Rany Boskiego Syna Twojego, Przenajdroższą Krew Jego ofiarując za nas ojcu Przedwiecznemu, uproś łzy pokuty i zechciej od nas odwrócić straszne karanie, na które tak słusznie zasłużyliśmy. O Maryjo, Matko nasza, wszystkie krzywdy przez nas Twemu Niepokalanemu Sercu wyrządzone, nagradzamy Ci Przenajdroższym Sercem Jezusa, Jego miłość i błogosławieństwo ofiarując Tobie. O Maryjo, bądź za wszystko i bez końca uwielbiona! Niech będzie uwielbione Twoje Niepokalane Poczęcie, Twoje nienaruszone Dziewictwo, Twoje cudowne Wniebowzięcie, Twoje chwalebne królowanie nad niebem i ziemią. Twoje wszechmocne do Boga pośrednictwo, Twoje miłosierdzie bez granic, Twoje boleści na ziemi wycierpiane i wiekuiste radości Twoje. Cała i we wszystkim bądź pochwalona, o Maryjo wszelkiej chwały i miłości godna. Pozwól nam wielbić Ciebie nieustannie na tej ziemi i rozszerzać coraz więcej cześć ku Niepokalanemu Sercu Twojemu, a po śmierci zaprowadź nas do nieba, abyśmy z Tobą, o Matko Jezusa i Matko nasza. Trójcę Przenajświętszą po wszystkie wieki chwalili. Amen.
   http://ostrzezenie.net/wordpress/2014/02/12/matka-zbawienia-wkrotce-modlitwy-zdrowas-maryjo-nie-bedzie-sie-slyszalo-ani-wewnatrz-ani-na-zewnatrz-kosciola-mojego-syna/

   Polubienie

   • W październiku, miesiącu różańca św. w roku pańskim 2016, ani papież, ani żaden kapłan na jakimkolwiek stanowisku na Watykanie nie poprowadził ani razu ŻADNEJ PUBLICZNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ na cześć i chwałę naszej NMP…

    I to jest stolica niby to katolicyzmu…

    Polubienie

 2. A tu dla tych,którzy jeszcze nie widzą,że Pan Bóg jest wypędzany z naszych Świątyń oraz ci,którzy nie dają sobie wmówić,że nic się nie zmieniło,a my po prostu nie mamy serca dla obecnie siedzącego biskupa Rzymu :


  Polubienie

 3. „Sen najczarniejszy ze wszystkich: Kościół instytucjonalny przechodzi na ciemną stronę mocy”
  Myślę,że te Słowa z materiału filmowego,chociaż w małym fragmencie pokażą wszystkim,że obecna sytuacja musi doprowadzić do takiej reakcji,jak poniżej.Może to pozwoli opamiętać się tym,którzy twierdzą,że nadal jesteśmy wierni Panu Bogu,choć wielu widzi coś zupełnie odwrotnego :

  Czy nie jest to na czasie?
  Historia kołem się toczy!

  Polubienie

  • „Albo robisz to jak Jezus, który przebacza ofiarując swoje życie, razem z modlitwą,……………….aniżeli spędzać tyle godzin w konfesjonale jak św. Leopold i św. Pio”
   Widać ,że to masońska manipulacja , zdanie z kontekstu wyrwane , co daje bezsens wypowiedzi Papieża, kto bezrefleksyjnie tego słucha daje się podpuszczać,”Uderzę w Pasterza,a rozproszą się owce” Non stop posiłkujecie się takimi przekłamaniami i je powielacie!!! W Imię Jezusa, Nawróćcie się!!!

   Polubienie

   • Tak,to poczytaj ,od razu widać,że czytając o Ojcu Pio poznałaś ,jak wyglądała Spowiedz u niego.Bardzo Ci polecam wypowiedzi jego i jego synów i córek duchowych.I nie mówię tu o wywlekaniu grzechów w trakcie Spowiedzi(gdybyś tak zrozumiała),ale o tym,że aby dać rozgrzeszenie,to ksiądz powinien poznać petenta i jego problem,z którym przyszedł.Dlatego Spowiedz powinna być dokładna,taka,jak stosowali to dawniej ojcowie duchowni.Nie może być na”łapu- capu”,jak tu proponuje biskup Rzymu,bo jest to absolutnie niegodna Spowiedz,wszak spowiadamy sie z grzechów i przychodzimy tam,aby oczyścić nasze dusze i otrzymać pouczenie,a nie przychodzimy dla parady,aby potem Spowiednik brał na siebie za nas grzech,że nie drążył tematu.To jest letniość i Pan Bóg nie jest legendą ,a Jedt Żywy.Więc,aby nam błogosławił i odpuścił nam grzechy,to musimy być szczerzy przed nim,bo w innym wypadku jest to farsa.O tym tu jest mowa @Alutko.Dlaczego nas nie rozumiesz?? czy korzystasz ze Spowiedzi i znasz warunki Spowiedzi??Oczywiście to pytanie zostawiam Tobie dla przemyślenia,a nie abyś mi się spowiadała na blogu :),pozdrawiam Cię i jeszcze raz powiem to samo :proś Pana Boga codziennie o prowadzenie i polecam Ci przeczytać o Św.Ojcu Pio oraz Św.Janie od Krzyża,to Ci na początek rozjaśni temat spraw duchowych na przyszłość i zrozumiesz o czym my mówimy.

    Polubienie

   • errata- powinno być penitent,a nie petent,przepraszam
    Dodam jeszcze,że powinna być u penitenta PRAWDZIWA SKRUCHA i poczytaj sobie na temat POKUTY,to też bardzo jest ważne,bo przychodzimy do Spowiedzi,gdzie między nami,a księdzem jest Sam Pan Bóg Któremu to się spowiadamy,a nie księdzu.Dlatego powinna ona być bardzo szczera z wyrażeniem skruchy i przyjęciem pokuty,która w Oczach Pana Boga jest bardzo ważna.Ważna,bo wtedy zaczynamy pracować nad sobą.Pracując nad sobą i wypowiadając słowa ,że będziemy to robić na przyszłość jest rzecz jasna ogromnie ważne.Wtedy przechodzimy z komnaty w komnatę,czyli zbliżamy się ku Niebu..W przypadku,który proponuje Bergoglio,to ta Spowiedz jest dla naszego usprawiedliwienia i abyśmy poczuli się dobrze i odeszli bez należytej pokuty..A zatem szybka i niedokładna Spowiedz jest pomyłką spowiednika i wtedy to on odpowie za to,że grzechy zostały nieprzepracowane u penitenta z winy spowiednika i on za nie odpowie,bo zobaczy na Ostrzeżeniu Pana Boga ile dusz poszło przez niego na zatracenie.Mam nadzieję,że dobrze Ci wytłumaczyłam :).

    Polubienie

   • @ Wiecha. Gdyby tak było jak Ci się tu marzy, to pierwszo- piątkowa czy -sobotnia spowiedź byłaby dla większości jedynie pobożnym życzeniem. To że Ci święci spędzali tyle czasu w konfesjonałach, nie znaczy czy roztrząsali każde uchybienie, ale mieli do obsługi dłuuugie kolejki, i nawet konieczne były numerki , szczególnie dla kobiety, które z byle czym goniły do spowiedzi, blokując miejsce poważnym grzesznikom.

    Polubienie

   • Najprawdopodobniej Ojciec Święty powiedział ,że niektórzy wolą siedzieć przed telewizorem albo inne rozrywki, aniżeli siedzieć wiele godzin w konfesjonale. Ale to zostało wycięte i wyszło , ze krytykuje świętych, za takie poświęcenie .A naiwnym to kij w mrowisko.

    Polubienie

   • @AlutkaTo nie jest Ojciec Święty. To jest komunista i mason, który w wyniku spisku przeciwko prawdziwemu papieżowi Benedyktowi XVI został zainstalowany na Jego miejsce aby zniszczyć Kościół od środka. Autka ty tak udajesz czy naprawdę jesteś taka tępa sztuka?

    Polubienie

   • @Droga Alutko, a nie słyszysz tego jak on OPIEPRZA swoich spowiedników, za to, że wypytują penitentów o grzchy i ich okoliczności. Bergoglio to stary lis ( tak jak to jest przedstawione tutaj z ostatniej niedzieli: https://mundabor.wordpress.com/2017/08/07/the-disfiguration-of-the-transfiguration/) i sciagnął ciało Ojca Pio na Watykan, aby OPIEPRZYĆ SPOWIEDNIKÓW, bo chodzi o odpuszcanie masowe grzechów, bez zrozumienia autentycznej WINY… np. rozgrzeszanie aborcji łatwe, lekkie i przyjemne. Celem Bergoglio jest zniszcenie grzechu i doprowadzenie grzechu to mało istotnego znaczenia. Jest to polityka rzomiękczania gruntu solidnej nauki Chrystusa, po to aby potem łatwo było wszystko zniszczyć BEZ OPORU… Masońscy cwaniacy… Polityka powoli „podgrzewanej żaby” zastosowana wobec nauki Jezusa…

    @Alutka, ty z góry przyjmujesz założenie, że papież jest nastepcą Chrystusa. Jest nim o tyle i to taki papież, który STOI NA NAUCE CHRYSTUSOWEJ mocno i solidnie, a nie taki ,który powiewa nauką Chrystusa jak choragiewką i de facto naśmiewa się z niej!!!

    Polubienie

  • Tak, czytałam o tym też sporo oraz teorię, że Antychryst urodzi się w jednym z tych miast, nad którym Jezus zawołał BIADA… czyli Korazin, Betsada i Kafarnaum… Nie wiem dlaczego najwieksze przypuszczenai są o Korazin, ale takie są.

   Polubienie

   • mysle, ze antychryst juz od dluzszego czasu jest na swiecie i przygotowuje sie do swej roli.czy moze to byc ‚wytypowany’ przez niektorych jared kushner – watpie, pomimo, ze pasuje. byc moze o nim sie mowwi, by prawdziwy nie mial przeszkod w przygotowanach.

    Polubienie

   • „Syn biskupa i hebrajskiej zakonnicy(La Salette).”
    poczęty w czasie sześciodniowej wojny izraelsko-arabskiej w 1967 r.
    (tak odpowiedziała MBM na pytanie chyba niemieckich biskupów
    -kim jest A/C ?) W jednym z Orędzi powiedziane jest, że pojawi
    się nie wiadomo skąd jako pokojowy negocjator.
    Obecnie oczywiście cały czas działa z FP ale jeszcze za kulisami.

    Polubienie

   • @Ada
    dziękuję Ci,chociaż w sumie pamiętałam o tym,@Pina też wie.Małe nieporozumienie powstało po słowach Piny,gdzie napisała : „Tak, czytałam o tym też sporo oraz teorię, że Antychryst *URODZI* się w jednym z tych miast, nad którym Jezus zawołał BIADA… czyli Korazin, Betsada i Kafarnaum…”
    Ona doskonale wie,że A/C już dawno się urodził,a przypomniała tylko,że gdzieś czytała o tym,że ma się urodzić,w którymś z tych miejsc.Co wcale nie znaczy,że pisze iż dopiero się urodzi.Sprostowanie to daję,bo chyba wiem dlaczego @J.Marek W napisał te słowa w pierwszym zdaniu(na początku swego komentarza).
    Masz rację było powiedziane już dawno,że oni obydwaj już współpracują,ale my tego nie widzimy,a zobaczymy pózniej.Dziękuję @Ada.

    Polubienie

 4. Kolejnym dowodem, że papież Benedykt jest nadal papieżem są nie tylko zachowane jego białe szaty. Nie dał sobie ROZBIĆ, ani odebrać pierścienia RYBAKA, pierścienia papieskiego. Oto ostatnie znane zdjęcie Benedykta XVI, gdzie bardzo wyraźnie jest widoczny na jego dłoni symbol WŁADZY PAPIESKIEJ!!!!

  https://nonvenipacem.com/2017/08/08/bling-bling-fishermans-ring/

  W tym artykule autor (kapłan i teolog) twierdzi, że odwieczna tradycja kościoła wymaga tego, aby każdy kolejny papież zaprojektował swój własny pierścień i swoją osobistą pieczęć papieską. Ale ten flejtuch Bergoglio oczywiście tego nie zrobił, bo i w ten sposób nawet udowodnił, że jest anty-papieżem. Poprostu skopiował i to w srebrze ( albo i alumnium, kto to wie) wszystkie godła papieża Pawła VI. I tyle… Oto cały jego szacunek, czyli czysta pogarda dla papiestwa! (które chce świadomie i w wyrachowany sposób zniszczyć)

  Polubione przez 1 osoba

  • Posuwasz się stanowczo za daleko, nazywają publicznie bliźniego flejtuchem, o tym , ze jest dostojnikiem Kościoła , nie wspomnę!
   „Ludzie gnębić będą jeden drugiego i przyjaciel przyjaciela. Wyrostek sponiewiera starca, i prostak dostojnika.” (Iz 3,,5)

   Polubienie

   • jest flejtuchem. wystarczy poptrzec na przeswitujace przez sutanne zgruchmonione ubrania i ohydne buciory. o pierscieniu moja sw. pamieci mamusia powiedziala, ze to oszustwo i mydlenie oczu ludziom. poznala sie na nim od pierwszego dnia, od pierwszego ‚bandziorna’.

    Polubienie

   • @Alutka, wiem, że bardzo chciałabyś, aby ten papież był święty, godny i wspaniały, ALE TAKIM NIE JEST… Przestańmy udawać, że białe to czarne… Wiem, że ci przykro, że Bergoglio nie dorasta do piet innym wielkim papieżom, ale przecież on sam się o to nie stara. I najgorsze jest w tym to, że JEST TO CELOWE, bo każdy mason chce zniszczyć papiestwo i on właśnie wciąga to papiestwo do błota. Nigdy nie nazywa sam siebie papieżem, ani nastepcą Piotra … od dnia NUMER 1, powiedziało sobie, że jest jedynie biskupem Rzymu. Skoro tak, to co ty o tym myślisz? Gdzie tu widzisz jakikolwiek szacunek do swojej pozycji GŁOWY KOŚCIOŁA MILIARDA KATOLIKÓW NA ŚWIECIE !!!

    Polubienie

   • @Pina
    Świetne zestawienie wizualne tych ważnych przedmiotow i sakrametaliow a zarazem symboli.
    Widać jak Franciszek demonstruje coś w rozdzaju votum separatum wobec tradycji. Uważając siebie za jedynie biskupa Rzymu a nie w pełni papieża, formułuje pretensje o szerokim, kamufujacym adresie, że są tacy księża, którzy nie potrafia zrezygnować do końca z piastowanych przez siebie funkcji.
    Byla tu o tym mowa – ten adrs wyraznie odnosi sie do papieża BXVI .
    Zatem nazywanie Franciszka papiezem jest nieprawomocne. Jednak masoneria za pomocą mediow wymusiła ten fakt, choc sam F. wie, ze papiezem może zostać tylko wtedy, gdy dojdzie do skutecznego zrzeczenia się tej godności przez BXVI.
    Warto też pamiętać, o czym donosił Socci, ze w dokumencie zrzeczenia sie funkcji papieża są popelnione dwa błędy ortograficzne co czyni ja nieważną.

    Polubienie

 5. Nie bronię Franciszka jako Papieża,( bo na wszej stronie daremny trud) ale jako człowieka, bo wiadro pomyj codziennie na Niego wylewacie., zabijacie Go słowem, a co z Waszym Rachunkiem Sumienia?

  Polubienie

  • Już na pierwszy (na drugi, albo trzeci, dla innych) rzut oka widać, że to, czego naucza papież Franciszek, i to czego uczył nasz Pan Jezus Chrystus, to nie jest to samo.
   Słowo Boże mówi:

   ” Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!” (Ga 1,6-8)

   Polubienie

  • Alutka, jak będziesz dalej kierować dyskusje na wzajemne osądzanie siebie albo robienie drugiemu rachunku sumienia swojego bliźniego, a nie broniąc merytorycznie Franciszka, to uznam Cię za trolla, blokując możliwość komentarzy. Bez pardonu będę blokował wzajemne przepychanki słowne. Proszę o komentarze w temacie co do działań Franciszka, a nie komentarze w sprawach, czy bliźni postępuje moralnie czy nie postępuje. Rachunek sumienia każdy niech sam sobie przeprowadza.

   Polubienie

 6. Absolutny hit ! Papież Franciszek błogosławi małżeństwo homoseksualne:
  ” Papież Franciszek życzy Panu szczęścia, przyzywając dla jego rodziny obfitości łask Bożych, abyście stale i wiernie żyli po chrześcijańsku jako dobre dzieci Boże i Kościoła ”

  https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,6022,papiez-pogratulowal-parze-homoseksualnej-chrztu-adoptowanych-dzieci.html

  Polubione przez 1 osoba

 7. mnie to juz nie dziwi, jesli potrafił w Świeta myć nogi i całować transwestytów….ten „oficjalny” kościół idzie na zatracenie i trzeba to przyjąć do wiadomości..

  Polubienie

  • @ Pina
   Pina przecież wiadomo od razu, że ten heretyk Bergoglio i jego świta kłamią jak z nut, nie pierwszy raz zresztą, a na temat DEON-u już pisaliśmy, czyjej linii bronią.
   Ty wyszukałaś artykuły, które są dowodami, ale jeśli by tylko kierować się linkiem, który podali Bonaventura z Rycerką to czytajcie !!!!

   Ta jedna linijka rzutuje i przesądza o wiarygodności Watykanu, a za nimi Deon-u. !!!

   ” List z gratulacjami z Watykanu przekazał jeden z asesorów w Sekretariacie Stanu stolicy Apostolskiej Paulo Borgia.

   I ZASKOCZONA JEST NIE TYLKO PARA BRAZYLIJSKICH GEJÓW”

   http://natemat.pl/214493,papiez-franciszek-znow-zaskakuje-pogratulowal-homoseksualnej-parze-z-brazylii-chrztu-adoptowanych-dzieci

   ha, ha, ha.
   Nawet Bergoglio gejów zaskoczył, nie spodziewali się, taką niespodziankę im sprawił swoimi gratulacjami !!!! Z ZASKOCZENIA !!! Dobre, naprawdę dobre!
   Szkoda, że nie wiedział, że to geje!!!
   Głupi i naiwny uwierzy w takie bajki i podobne tłumaczenia !!!
   To celowe manipulacje aby przyzwyczaić ludzi do późniejszych jeszcze gorszych rzeczy, o których będziemy czytać!

   Polubienie

   • a WSZYSTKO PO TO, BY PRZYGOTOWAĆ PODWALINY POD PRZYSZŁE ZMIANY, OSWAJAJĄC DZIŚ LUDZI PODOBNYMI HISTORIAMI , JAK TA Z GEJAMI :

    KP- 20.07.2012

    ” Wprowadzone zostanie zniesienie grzechu – dzięki wprowadzeniu ustaw, które – wedle tego, jak będzie się je postrzegać – będą wspierały tolerancję. Będą one obejmowały aborcję, eutanazję i małżeństwa osób tej samej płci. KOŚCIOŁY BĘDĄ ZMUSZANE DO PRZYZWOLENIA NA MAŁŻEŃSTWA OSÓB TEJ SAMEJ PŁCI, A KAPŁANI BĘDĄ ZMUSZANI DO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA ICH W MOICH OCZACH. ”

    KP- 05.08.2013
    ” Tak wiele argumentów zostanie w każdym narodzie zgromadzonych, aby zbezcześcić Sakrament Małżeństwa. Oni, wrogowie Boga, chcą, aby chrześcijanie zaakceptowali małżeństwo pomiędzy partnerami tej samej płci, ale chrześcijanom nie wolno tego zaakceptować, gdyż to obraża Mojego Ojca. Jest to nie do przyjęcia w Jego Oczach. „

    Polubienie

 8. Pytanie czemu cała hierarchów milczy…..
  albo sa tez uwikłani Ci najwyższej rangi w ten cały syf, który teraz wychodzi albo sam juz nie wiem moze każdy na każdego ma jakies haki…przeciez jest niemożliwe, ze sam bergoglio działa z takim rozmachem i cisza…

  Polubienie

  • @ Rafał
   Rafał czyżbyś zapomniał ? !!!

   KP – 16.04.2012

   „… Ja, wasz ukochany Jezus, nie mógłbym nigdy podważać Mojego własnego Kościoła.
   Jednak nie będę zachowywał dystansu i patrzył, jak Mój Kościół, przez ręce jednej konkretnej sekty, która nie ma prawa odgrywać roli w Stolicy Apostolskiej, rozpada się.

   Ponieważ to jest właśnie to, co fałszywy prorok i oszuści, którzy wielbią szatana, próbują zrobić. Chcą obalić Katolicki Kościół i rozbić go na małe kawałki.

   To jest Moje dzieci, jak szatan powstanie w ostatnim buncie przeciw Bogu, Stwórcy wszystkich rzeczy.
   Ten nikczemny plan zniszczenia Mojego Kościoła był wprowadzany przez 100 lat, ale nasilił się od 1967 roku.
   Wielu oszustów, członków tej złej sekty, którzy czczą szatana, wstąpiło do seminariów duchownych, aby znaleźć punkt zaczepienia w Watykanie.

   Ich uprawnienia, chociaż dozwolone od Boga Ojca, były do tej pory ograniczone. To się zmieni, ponieważ zbliżają się czasy ostateczne.”

   ” Moje dziecko, ogromne zło, ukryte przez wieki w korytarzach Stolicy Apostolskiej ukaże się wkrótce widoczne dla świata. Te z Moich dzieci, które są okryte Duchem Świętym, dostrzegą prawdę, gdy nikczemne kłamstwo przedstawione będzie światu.” – 18.01.2012

   Naiwnością byłoby wierzyć, że Bergoglio miał by takie przebicie, gdyby nie ta cała jego świta masońska, na czele z typkami , którzy wszystko sobie ustalili w Sankt Gallen i którzy prą naprzód aby obalić wszystko co Boże, co od Boga pochodzi, a zastąpić fałszem, podszytym dobrocią i pięknymi słówkami serwowanymi naiwnym katolikom i nie tylko !!!

   Polubienie

 9. Abp Parolino jedzie do Moskwy. Czy umówi wizytę Franciszka z Patriarchą Moskwy…?
  Jedno z oredzi z Garabandal mowi,że lawina wydarzeń wraz z wojną zacznie sie po powrocie papieza my wiemy ze „papieza”.
  Zapowiedziane przez NMP w Garabandal wydarzenia rozpoczną się „Gdy Papież powróci z Moskwy”. Wtedy to będzie miało miejsce OSTRZEŻENIE – skierowane do całej ludzkości, do każdego człowieka z osobna. W czasie Ostrzeżenia, nazwanego także „małym sądem”, każda istota ludzka doświadczy rozeznania swego duchowego stanu – w Boskim świetle. Ostrzeżenie to wstrząśnie człowiekiem i przyczyni się do jego nawrócenia. 1 stycznia 1965 r. Matka Boża powiedziała, że Ostrzeżenie „będzie straszne, jak chłosta, tak dla dobrych jak i złych. Dobrzy przylgną jeszcze bardziej do Boga, źli jeszcze bardziej się od Niego odsuną (z własnej nieprzymuszonej woli), jednocześnie wszyscy poznają, że koniec czasów jest blisko, i że to jest ostatnie ostrzeżenie przed Karą”. Nikt nie jest już w stanie temu zapobiec.

  Zdaje się, że… dochodzimy do tych wydarzeń…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s