Bezrozumna błazenada czy celowy zabieg medialny?

Pocałowanie stóp oznacza oddanie czci lub hołdu komuś stojącemu wyżej w hierarchii: władcy, papieżowi albo bóstwu. Co oznacza ten gest w wykonaniu Franciszka – gest na pokaz, na wzruszenie i przekonanie kogoś? Czy kiedykolwiek gest całowania stóp wyrażał prośbę o pokój – skierowaną tym bardziej teraz do watażków plemiennych? Gdzie Chrystusowe wezwanie do pokoju i nawrócenia? Pomieszanie z poplątaniem i błazenada czy celowe ośmieszanie Kościoła? Jak się mają te pokłony i pocałunki do tego, że Bergoglio nigdy nie klękał przed Chrystusem po przeistoczeniu na Mszy i często odmawia klęczenia przed Najświętszym Sakramentem, kiedy rzeczywiście wypada upaść Chrystusowi do nóg.

 

Reklamy

1 256 uwag do wpisu “Bezrozumna błazenada czy celowy zabieg medialny?

 1. https://gloria.tv/article/fJJDkugEqZTM6W7Wwab3EkiUQ

  AVAAZ globalnym strażnikiem Nowego Porządku Świata !!!

  „…🇵🇱 Polska: Nasz zespół wykrył dobrze skoordynowane sieci, które rozpowszechniały fałszywe, krzywdzące informacje na temat Unii Europejskiej i imigrantów, a także inne wiadomości wprowadzające w błąd. Facebook zamknął strony, które miały łącznie 1,9 miliona obserwujących i 200 milionów wyświetleń rocznie…”

  Widać przygotowują się na wszystkich frontach do przejęcia władzy i to już
  chyba niedługo.

  Polubienie

  • Podobał mi się ten cytat z komentarzy:
   „Kto nie zna prawdy, ten jest tylko głupcem. Ale kto ją zna i nazywa kłamstwem, ten jest zbrodniarzem.” – Bertold Brecht

   Polubienie

 2. „…“Chodzi o rozróżnienie między obiektywnie ciężkim grzechem, który niekoniecznie w każdym przypadku musi oznaczać subiektywnie ciężką grzeszność…”

  No nie wiem czy mi upał zaszkodził, ale nijak nie mogę pojąć,
  o co tu chodzi ???

  Polubienie

 3. Fałszywe objawienia | ks. Szymon Bańka

  ” Dostało się” objawieniom w Medjugorie, ks. Natankowi, pani z Ameryki – to chyba chodzi o objawienia, o których kiedyś pisała Brygida, Garabandal i innnym!

  Powiem tak, jak łatwo temu kapłanowi i prowadzącemu przychodzi ocenianie wizjonerów i wydawanie opinii z uśmiechem na ustach!
  Prześmiewanie zachowań ludzi, którzy oddają cześć Bogu, klęcząc podczas Mszy Św. np. na Święty, Święty!
  Jak się okazuje nawet klękanie może pochodzić od diabła, według tego kapłana!

  Jednemu i drugiemu – duchownemu i redaktorowi, potrzeba więcej pokory, takie mam wrażenie!!!

  Polubienie

 4. @ Wiesia
  Wiesiu mając chwilę wolną odsłuchuję świadectwo, do którego link wrzuciłaś na DKP.
  Skojarzyłaś o jakiej księdze w 9:50 minucie mówi ta protestantka.
  O Księdze z KELLS ! staroirlandzkiej księdze spisanej przez mnichów!
  Pamiętasz to Orędzie z KP, w którym o wspomnianej księdze pierwotnie była mowa, a nie wiedzieć czemu wiadomość o niej tłumacze usunęli?!
  Ja na bieżąco kopiowałam na komputer Orędzia, w czasie kiedy się ukazały i jak tylko zostały przetłumaczone, dlatego treść poniżej wklejam!
  Ciekawe to, prawda?

  To dzieło zostało przepowiedziane w Księdze z Kells

  Orędzie nr 6 z serii Ostrzeżenie

  Otrzymano piątek, 12 listopada 2010, godz. 15.00

  Naprzód, czyń co jest potrzebne, aby ludzie ujrzeli i usłyszeli Moje Boskie orędzia.
  Ufam ci, droga córko, użyj wszelkich środków, które uważasz za dobre, aby ludzie
  czytali te Orędzia. Musisz włożyć całą swoją energię, aby napisać tę książkę. Książka
  o której mówię jest Świętym Pismem i jest częścią Planu, jak zostało objawione w
  Księdze z Kells (1). Ta książka została przepowiedziana, zmieni życie i ocali dusze.
  Tak, książka jest tym, co zostało przepowiedziane. Ty jesteś skrybą, Ja jestem
  Autorem.
  Nie czuj sie zaskoczona czy onieśmielona, gdyż jest to święta rzecz, a ty zostałaś
  wybrana do tego dzieła. Zabierze ci to trzy miesiące. Chce, abyś opublikowała to na
  całym świecie. Ma być to dzieło wielkie, pełne mocy i czytane przez miliony, tak jak
  Pismo Święte.
  Moja córko, możesz to opublikować pod tytułem ’ in conversation with the secret
  prophet’, może tak być. Czemu się lękasz, Moje dziecko. Jesteś prowadzona z
  Wysoka. Musisz być dzielna. Zaufaj Mi. Poddaj się Mi. Poprowadzę twoja dłoń i twoje
  kroki na tej drodze. Później skieruję jeszcze następne Moje słowa do ciebie.

  Wasz kochający Zbawiciel Jezus Chrystus

  (1) Księga z Kells – manuskrypt z dziewiątego wieku, spisany przez irlandzkich
  mnichów, zawierający tekst czterech Ewangelii oraz komentarze i przypisy. Bogato i
  misternie zdobiony. Jedno z najwybitniejszych dzieł średniowiecznej sztuki
  chrześcijańskiej. [przyp. tł.]

  Polubienie

  • @Ada
   Celem uzupełnienia
   Ado na oryginalnej stronie archiwalnej MBM też została zmieniona ta informacja
   Pierwotnie mówiono o Księdze z Kells
   Natomiast potem:

   http://web.archive.org/web/20140314211313/http://www.thewarningsecondcoming.com/home/
   – zmieniono, że chodzi o pierwszy tom KP.
   ” Książka, do której odnosi się Jezus, jest Pierwszym tomem wiadomości przedstawionym światu w lutym 2011 roku. book-will-change-lives-and-save-souls / # sthash.KPOTrwp1.dpuf”

   http://web.archive.org/web/20140406174249/http://www.thewarningsecondcoming.com/this-book-will-change-lives-and-save-souls/

   Dlaczego wizjonerka podała taką wiadomość, zastanawia mnie to?
   Przecież o tej starej Księdze pewnie nie miała zielonego pojęcia , będąc agnostykiem.
   Zastanawiam się czy tu tłumacze czegoś nie zamieszali, żeby ” nie mącić czytelnikom w głowach”?

   I jeszcze się zastanawiam nad tym,jaki ma ta Księga związek z odwiedzinami Rodziny Św. w Wielkiej Brytanii, kto wie czy Pan Jezus nie przebywał też w Irlandii, która jest przecież terytorium WB, może w tej Księdze znajdują się ciekawe informacje na ten temat!
   To takie tam moje przemyślenia.

   Polubienie

   • Matka Zbawienia: Najpierw poszliśmy do Judei, a następnie Mój Syn został zabrany do Indii, Persji, Egiptu, Grecji i Anglii

    „Rodzina Józefa przyczyniła się do przeszmuglowania nas za granicę i podróżowaliśmy przez wiele lat. Najpierw poszliśmy do Judei, a następnie zabraliśmy Mojego Syna do Indii, Persji, Egiptu, Grecji i Anglii. Gdziekolwiek się nie pojawialiśmy, tam Obecność Mojego Syna powodowała wiele cudów, chociaż On nigdy nie prezentował się publicznie jako Mesjasz. Był zadbany i Go doglądaliśmy. Żyliśmy w pokoju, miłości i harmonii, a bez Józefa, Mojego małżonka, nie mielibyśmy żadnego miejsca, dokąd moglibyśmy się udać, aby chronić Mojego Syna do czasu, kiedy rozpoczęła się Jego publiczna Misja.” —– 04.01.2014

    Polubienie

  • To co się dzieje na tym filmie, to jest mały pikuś, jeżeli nie dojdzie do Intronizacji w tym roku, to zobaczycie, co się będzie działo w przyszłym roku. Pan Jezus mówi, że to ostatni rok, kiedy jest jeszcze Miłosierny.
   Przesłania od Mieczysławy Kordas:
   „Boże Ojcze Wszechmogący, Panie Jezu i Duchu Święty dzisiaj jest Wielkie ŚWIĘTO TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ i bardzo prosimy o wskazówki dla Polaków i ogólnie dla ludzkości.
   BÓG OJCIEC WSZECHMOGĄCY„:Ludzkości Moja ukochana – powinniście modlić się i myśleć o Nas od rana. Jak widzę, te ostatnie grzechy na waszego Boga są najsmutniejsze, że przyjaźnicie się z Moim wrogiem.Wróg Mój, to człowiek ufający lucyferowi i tak pilnie pracujecie na jego chwałę, że jesteście już do niego podobni.Ci winowajcy okrutnie grzeszą, a że rządzą Moim Episkopatem bezbożnie to się cieszą. Ja Bóg Wszechmogący stworzyłem ten świat i ulepiłem człowieka z miłości a ludzie powinni być podobni do Mnie Boga, a Ja już patrzę na was z litości. No, ale cóż Synowi Jezusowi Chrystusowi oddałem panowanie na Ziemi i tylko On może ten świat na dobry odmienić. Lecz podałem warunek: JEZUS CHRYSTUS „KRÓL POLSKI”, a to będzie ISKRA wychodząca na miasta i wioski. TĘ ISKRĘ JEZUSA CHRYSTUSA szanujcie, wywyższajcie, kochajcie i uwielbiajcie, gdyż Jezus od dawna został waszym „sługą” i jak jest do tej pory, to na Ziemi zakończy się życie powoli. Przepraszajcie, wynagradzajcie za grzechy i pokutujcie, gdyż mam nadzieję, że w Polsce z Moim Synem KRÓLEM wszystko nowe zbudujecie. Amen. BÓG OJCIEC WSZECHMOGĄCY JESZCZE SIĘ NAD WAMI LITUJĄCY”.
   Panie Jezu – pytają Polacy, czy powinni już wyjeżdżać do Polski, bo zbliżają się czasy niebezpieczne na świat?
   PAN JEZUS CHRYSTUS„:Na wszystko przyjdzie czas i powiem wam w odpowiednim czasie. Jest dużo proroctw, ale wszystko zależy od was – ludzi. Tak, jak winien jest wasz August Hlond wybuchowi „drugiej wojny światowej”, bo on wiedział co mówiłem do niego i on mógł jednym ruchem ręki zatrzymać wojnę, lecz nie posłuchał swego Pana, dzięki któremu był kardynałem, bo on służył lucyferowi. To widzicie – nawet grzesznicy rządzą Moim Niebem, bo wpychają morderców, a przecież on jest współ-mordercą tak dużo milionów obywateli różnych państw. Obecnie, jeśli wybuchnie WOJNA, czy kataklizmy, to winni będą rządzący całym Episkopatem, bo Ja nie jestem ich bogiem. Gdyby kochali Mnie ci rządzący, jak jest w Przykazaniu, to czym prędzej by Mnie wywyższyli na KRÓLA POLSKI, a oni z nienawiścią do Boga w Trójcy Przenajświętszej i do was ludzi mówią: „NIE!” Przecież oni najlepiej wiedzą, że te słowa dyktuje im lucyfer i będzie ich mordował bez zamordowania. Gdyby rządzący polityczni i religijni chcieli Mnie kochać, to by usunęli grzechy, a oni upajają się widokiem tych okrutnych grzechów. Ja BÓG nie umiem zrozumieć, że ci rządzący wybierają „piekło” i wieczne cierpienia, a tyle filmów jest o piekle do obejrzenia i przeżywania. A ty Mieczysławo nie smuć się, bo to jest ludzka pycha, gdyż są pewni, że lepiej wiedzą z zazdrości. Ja mówię do każdego, lecz oni nie chcą Mnie słuchać a takie ładne książeczki piszą i aż trudno uwierzyć, że oczerniają i oskarżają, no i oczywiście wyroki sami wydają bez Mojej zgody. „Kto nie jest ze Mną – jest przeciwko Mnie” – nie pytają Mnie o nic i sami się wypowiadają. Jezus Chrystus Syn Boga Wszechmogącego czeka na pytania ludu błądzącego”.

   Nasz umiłowany Duchu Święty podpowiedz bardzo prosimy co powinniśmy robić w obecnym czasie?
   DUCH ŚWIĘTY.
   „Oj wy polscy ludzie – ulegacie diabelskiej ułudzie. Polska na was czeka, abyście pomagali z miłości porzucić wojenne wnioski. A WOJNA się zbliża, bo BÓG OJCIEC nie będzie czekał, bo jest dużo ludzi Mnie ubliżających. Moje Przesłania będą, lecz nie na pocztową zawieruchę, bo jeszcze czekam, aż Episkopat do uznania Jezusa KRÓLEM POLSKI się ruszy. No, ale cóż Polscy ludzie uczą się na swoich błędach i będą uczyć się Polski na przykładach swoich. Ja DUCH Święty bardzo mocno pracuję i pomagam, lecz posłuszeństwa wymagam. Amen. Duch Święty Pocieszyciel i światłość sumień”.

   Zapisała Mieczysława przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie w Kaplicy w Chicago z całodobową Adoracją – 16 czerwiec 2019 r.- godz.16 Wszyscy wierni Panu Bogu dostąpiwszy usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej Łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją Chwały Bożej. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu – Bogu, który jest i który był i który przychodzi.
   http://nachwaletrojcyswietej.com/

   Polubienie

   • Ale skoro Episkopat ” z nienawiścią do Boga w Trójcy Przenajświętszej i do was ludzi mówią: „NIE!” a rząd i prezydent „wybierają „piekło” i wieczne cierpienia,”
    To jeszcze raz pytam: który Episkopat i który rząd wraz z którym prezydentem ma dokonać intronizacji u nas w Polsce ? Bo z tych przekazów wynika, że nie ci obecni.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s