Wzejście bergoglizmu

bergoglizmOstrzeżenie dla czytelnika: to, co następuje, jest bardzo ostrą oceną obecnego pontyfikatu. Czułem się przynaglony, by to napisać, ale nikt nie jest zmuszony do czytania tego. Jestem niczym i nikim w wielkim świecie spraw, chociaż jest dla mnie zaszczytem udzielać się w czcigodnym tradycyjnym katolickim dzienniku, który z pewnością zajmuje swoje miejsce w naszych czasach. Nie mam złudzeń, że moja mała lamentacja będzie miała jakikolwiek wpływ na papieża, za którego modlę się każdego dnia albo na wydarzenia w Kościele. Ale przynajmniej ja, przynajmniej The Remnant [dziennik, w którym został zamieszczony niniejszy artykuł] i tradycjonaliści będą w większości w stanie powiedzieć jednego dnia, w odniesieniu do tego, co zostało uczynione Oblubienicy Chrystusa: „Nie nam. Nie nam”.    

§

Jest to nieodwołalną prawdą, która powinna zakłopotać każdego katolika, że Franciszek jest pierwszym papieżem w historii Kościoła, który jest powszechnie wychwalany przez „rządców świata tych ciemności”, przez „pierwiastki duchowe zła na wyżynach niebieskich” (Ef 6,12). Nawet Barak Obama, wiarygodny prekursor antychrystsa, jest pod wielkim wrażeniem Franciszka (przeczytaj, co Barak Obama powiedział na temat Franciszka). Nie ma potrzeby demonstrowania wciąż na nowo obfitego wylewu światowego zachwytu nad papieżem. Światowe zauroczenie Franciszkiem znajduje swoje odbicie nawet w Zeitgeist, co stanie się dla nas jasnym poprzez każde wyszukanie w Internecie słów „Pope Francis” („papież Franciszek”) i „revolution” („rewolucja”). „Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom” [Łk 6,26]

Można się tylko śmiać z szaleńczych prób neo-katolików, by szukać wyjaśnienia dla tych apokaliptycznych wydarzeń w powszechnym niezrozumieniu prawdziwego bardzo tradycyjnie myślącego papieża. (…)

 

Całość artykułu w języku polskim: http://fides-et-ratio.pl/index.php/2015/01/christopher-a-ferrara-narodziny-bergoglianizmu/

 

Powyższy tekst stanowi pierwsze dwa akapity artykułu Christopher A. Ferrara w internetowym czasopiśmie The Remnant – bezpośredni link do artykułu.

7 uwag do wpisu “Wzejście bergoglizmu

 1. Maria ​​z Irlandii ma obiawienia okultystyczne, charakteryzują się tym, że szatan przepuszcza sporą dozę prawdy, aby wpleść trochę swojego jadu. Bez specjalnego rozeznania, bez patrzenia na owoce, można łatwo we wszystko uwierzyć. Jednakże należy być przygotowanym duchowo tak, jak by się miało za chwilę umrzeć, to dla nas dobre i bezpieczne. ​​dobrze się trzymać dobrego, pobożnego kapłana, on zawsze pomoż​e. ​

  Pełen ufności w Bogu.

  Piotr – Żywy Płomień.

  Polubienie

  • Komentarz zupełnie nie na temat. Tekst jest o powszechnym zachwycie nad Franciszkiem, tymczasem w komentarzu wikłamy się w jakieś spory między objawieniami i żywe płomienie. Bóg wie, co jest okultystyczne, a co nie. Artykuł, którego pierwsze dwa akapity są tutaj zamieszczone, pochodzi z katolickiej gazety, przedstawia Franciszka w krytycznym świetle i pokazuje, że świat się nim zachwyca.

   Polubienie

   • Racja Bóg wie. Ale jeśli zwykły człowiek nie będzie wiedział co jest prawdą a co kłamstwem, co jest okultystyczne a co nie to jak wybierze dobrą drogę. Skąd będzie wiedział kogo słuchać? Jeśli Bóg ukarze tych co pójdą za kłamstwem to dlaczego nie da szansy na poznanie co jest prawdą a co nie. Tak żeby człowiek mógł wybrać dobrze. Dlaczego zły duch może się kamuflować, wprowadzać w błąd i oszukiwać człowieka. Jeśli człowiek ma nieświadomie pójść złą drogą i zostać potępiony tylko dlatego że nie rozpoznał kłamstwa. Dlaczego nie miał szansy poznać prawdy?

    Polubienie

  • Żywy Płomień sie myli, dziwne, że nie rozmawia o tym z Bogiem tylko używa swojego ludzkiego, ograniczonego poznania. Jesli sie ma watpliwosci, to warto jest milczec a nie atakowac, bo jesli sa to prawdziwe oredzia to atakując je obrazamy samego Boga.
   Jesli zas sa falwzywe, to zaproszony przez nas do rozważań Duch Święty wyprowadzi nas ku prawdzie.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s