Zmiana sposobu powoływania kardynałów dokonana przez Franciszka i przykład nowego kardynała LGBT

kardynalowie
Prawie niezauważony w mediach katolickich przeszedł fakt, że Franciszek zmienił sposób powoływania kardynałów. Zwrócił na to moją uwagę artykuł z National Catholic Reporter (zaznaczę tylko, że nie jestem fanem linii programowej dziennika).

W artykule w pierwszej części zostaje przedstawiona liczba kardynałów (wzrastająca na przestrzeni wieków), wskazane jest ogólnie ich pochodzenie (wybierani byli najpierw głównie z Europy, potem także z pozostałych kontynentów) i opisane są inne rzeczy charakterystyczne dla funkcji kardynała od jej początków do chwili obecnej. Franciszek rozszerzył obecnie jeszcze liczbę kardynałów i wybiera ich więcej z całego świata. Nie jest to jednak ta istotna zmiana w powoływaniu kardynałów.

Co więc nią jest? Jest nią dowolność wyboru. Do tej pory, przed Franciszkiem, papieże wpisywali się pewną tradycyjną, niepisaną zasadę doboru kardynałów. Franciszek ją odrzuca, powołując kardynałów bardzo swobodnie. Tłumaczę poniżej wybrane fragmenty z czasopisma internetowego, które na to wskazują, i pokazuję jeden przykład „katolickości” nowego kardynała.

W artykule czytamy między innymi:

„Ale rewolucja w doborze kardynałów przez papieża Franciszka jest przekraczanie tradycyjnego systemu stolic kardynałów i po prostu wybieranie sobie jakiegokolwiek biskupa, który mu się podoba, nawet biskupa pomocniczego. W historii wybierani byli jedynie arcybiskupi będący biskupami w największych metropoliach. Pewne metropolie musiały mieć kardynałów, tak że ich arcybiskupi uważani byli za przyszłych kardynałów [czekali na swoją kolej, bo mianowani musieli zostać inni – wybrani wcześniej z innych tradycyjnych stolic – mój przy.]. Franciszek zignorował tę niepisaną zasadę już od swoich pierwszych wyborów.

Trudno jest zawyżyć znaczenie tego, jak bardzo jest to rewolucyjne. Jest to z pewnością najbardziej radykalna zmiana w kolegium kardynałów od czasu reformy Pawła VI.

Dlaczego ma ona znaczenie? Dlatego, że daje papieżowi absolutną swobodę wybrania na kardynała któregokolwiek tylko biskupa chce. Jeśliby zastosował się do tradycji, wielu z naznaczonych przez niego musiałoby być arcybiskupami wyznaczonymi przez Jana Pawła II albo Benedykta. Większość z nich przeżyłaby Franciszka i wyznaczyłaby następcę.

Franciszek nieustannie omija tę zasadę na rzecz innych biskupów, niektórych z nieznaczący stolic biskupich. Wybiera raczej człowieka niż metropolię, w której jest biskupem. Wybiera biskupów, którzy wspierają jego styl pastoralny i wizję Kościoła (…)

Progresywni katolicy niewątpliwie cieszą się z tego, jak papież wybiera nowych kardynałów, podczas gdy konserwatyści zgrzytają zębami. Muszę przypomnieć moim progresywnym kolegom, że każda zmiana ma swoje niezamierzone konsekwencje. Jeśli na przykład konserwatywny papież zdobyłby stolice Piotrową, mógłby robić te same rzeczy, jak Franciszek teraz. Albo po prostu wyobraźmy sobie, co by było gdyby Jana Paweł II albo Benedykt postępował w ten sposób, co Franciszek”.

A oto przykład jednego z kardynałów powołanych przez Franciszka dowolnie spoza tradycyjnych metropolii – kardynał Tobin, który zaakceptował pielgrzymkę gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transgenderowych (nie transseksualistów, bo słowo „sex” już nie obowiązuje, a poza tym wyraz ma końcówkę męską) w dniu 21 maja br.

Zaprasza ich na pielgrzymkę do swojej katedry – wita ich, jest przez nich wychwalany. O grzechu i porzuceniu niego się zapewne nie mówi już. Bóg kocha wszystkich, Bóg nie zważa na nasze grzechy, wszyscy będziemy zbawieni…

flaga.lgbt.new.jersey

zdjęcie nj.com

Źródła:

^^^https://www.ncronline.org/blogs/faith-and-justice/francis-stacks-college-cardinals

^^^https://www.lifesitenews.com/news/francis-appointed-cardinal-personally-welcomes-lgbt-pilgrimage-to-cathedral, ^^^https://www.churchmilitant.com/news/article/cardinal-tobin-green-lights-gay-pilgrimage-at-cathedral-basilica-in-newark, ^^^http://www.nj.com/hudson/index.ssf/2017/05/cardinals_historic_outreach_to_lgbt_community_fait.html

100 uwag do wpisu “Zmiana sposobu powoływania kardynałów dokonana przez Franciszka i przykład nowego kardynała LGBT

 1. ” Muszę przypomnieć moim progresywnym kolegom, że każda zmiana ma swoje niezamierzone konsekwencje. Jeśli na przykład konserwatywny papież zdobyłby stolice Piotrową, mógłby robić te same rzeczy, jak Franciszek teraz. Albo po prostu wyobraźmy sobie, co by było gdyby Jana Paweł II albo Benedykt postępował w ten sposób, co Franciszek”.

  Sugestia pisana w trybie przypuszczającym.
  Jednak ktoś kogo nie interesują roszady w Watykanie, panujące tam realia, łyknie takie tezy.

  Ale reszta bardziej zorientowana, tego nie przyjmie, bo zdaje sobie sprawę, że w Watykanie rządzili od dawna nie papieże a masoneria.
  I takie sugestie co by było, gdyby?- są mają sensu.

  Ale, wszystko jest w tym czasie dozwolone, aby usprawiedliwić, wytłumaczyć posunięcia Bergoglia.
  Nawet przerzucenie świadomości czytelnika, że przecież inny papież, w innych realiach , robiłby dokładnie to samo, więc w czym problem.

  Bergoglio drużynę swoją zebrał, cel osiągnął, a że innym to nie w smak, kogo to obchodzi !

  A co do Tobina – tak oto określa swoją posługę kapłańską.

  „Kiedy papież Franciszek ogłosił, że zostanę kardynałem, zszokowało mnie to i trochę zakłopotało. Prowadzisz swój „biznes” najlepiej, jak umiesz i nagle stajesz w świetle jupiterów. To było trudne.

  Ksiądz Kardynał jako pierwszy przybył do Bazyliki św. Piotra w dniu konsystorza i długo witał się z ludźmi, w tym z chorymi.
  Moim zadaniem jako pasterza jest wskazywanie na Jezusa, który jest już pośród tych ludzi, ale go nie widzą. Może dzięki mojej uwadze i gestom szacunku, które staram się okazywać, wierni zobaczą, że jestem nie tylko miłym facetem, ale reprezentuję Kogoś Innego?

  https://pl.aleteia.org/2016/11/23/gralem-w-hokeja-z-polskimi-rowiesnikami-jadlem-u-nich-bigos-i-pierogi-rozmowa-z-kard-tobinem/

  Taki swojski, ludzki kardynał !

  Polubienie

  • Chyba nie zrozumiałaś.To nie jest obrona Bergoglio.
   Autor stwierdza, że gdyby tak jak Franciszek postępował Jan Paweł II albo Benedykt, podniósłby się wielki krzyk.
   Pewnie najgłośniej krzyczałby arcybiskup Buenos Aires.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Budowa globalnych bloków i rozpad Unii Europejskiej. Wywiad z Danielem Estulinem.

  Wytłumaczę teraz szybko całą sprawę z Emmanuelem Macronem. Obecnie dyskutuje się to pomiędzy Rosjanami, Amerykanami i kilkoma innymi krajami, na bardzo wysokim pułapie. Jak zniszczysz kraje to zniszczysz cały koncept Westfalii, tzn wyeliminujesz kraje narodowe i zastąpisz je regionalnymi ekonomicznymi blokami. Aby taki blok funkcjonował potrzebujesz minimum 600 milionów obywateli. Każdy region miałby swoją własną walutę. Dla przykładu Kanada, USA, Australia, Nowa Zelandia, i część Meksyku miałyby dolara. Inną grupą byłaby Europa. Oś Berlin -Paryż, z francuskimi koloniami. Potem mamy Anglię. I tu pojawia się osoba Macrona. Kraje arabskie, od Iraku do Arabii Saudyjskiej, wszystkie były stworzone przez Anglię. Ale problem z Arabami jest taki, że potrzebna była jakaś zachęta aby dołączyli do grupy. Tą zachętą byłby Izrael. Przynajmniej taki był plan, zanim Trump przyszedł do Białego Domu.

  ++++ Mówił o tym Kissinger pięć lat temu, że Izrael ma istnieć tylko do 2021 r. i potem zniknie. Mówili także o tym Rothschildowie.”

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/budowa_globalnych_blokow,p1675287323

  Księga Prawdy – 30.11.2012

  Moja droga, umiłowana córko, czas proroctw przepowiedzianych w Starym Testamencie, dotyczących losu Żydów, już wkrótce stanie się widoczny.

  Moja wybrana rasa będzie cierpieć

  Żydzi, którzy odrzucili Przymierze Boga ustanowione poprzez Mojżesza, będą cierpieć, tak jak to było przez wieki. Odebrana zostanie ich władza nad ziemią ich przodków i jedynym rozwiązaniem będzie podpisanie traktatu, gdzie staną się niewolnikami antychrysta. Moja wybrana rasa będzie cierpieć, tak jak Ja cierpiałem i okazane jej zostanie mało litości.

  Traktowanie Żydów będzie gorsze niż to, okazane im podczas ludobójstwa, które miało miejsce w czasie Drugiej Wojny Światowej.

  To w Izraelu, jak przepowiedziane, Ucisk będzie widoczny najwyraźniej.

  To z powodu Izraela eskalować będą wojny, gdzie stanie się trudne do ustalenia, kto jest prawdziwym wrogiem.

  Wkrótce potem podpisany zostanie traktat pokojowy, a człowiek pokoju wejdzie na światową scenę.”

  KP – 21.09.2013

  ” Egipt i Syria zostaną wplątane w walkę o władzę, co będzie miało konsekwencje dla Izraela.

  Żydzi mają wielu wrogów. Wszystkie wojny, które mają na celu te dwa państwa i je angażują,

  doprowadzą do ostatecznej bitwy, która obejmie Izrael, który będzie cierpiał najgorsze ludobójstwo,

  jakiego doświadczono od czasów II wojny światowej.

  Upadek i powstanie Jerozolimy jest przepowiedziane i te bitwy muszą nastąpić, zanim spełnią się

  proroctwa.

  Wasz Jezus”

  Polubienie

 3. Religia ? W Niemczech robot – ksiądz błogosławi wiernych

  Absurdalne ? Ale prawdziwe .

  W stolicy protestantyzmu Wittenberdze uruchomiono pierwszego pastora- robota.
  Elektroniczny pastor o nazwie BlessU – 2 udziela błogosławieństwa w siedmiu językach, w tym po polsku i w lokalnym niemieckim dialekcie Hesji, a także recytuje wersety z Biblii.

  Robot ” pełni posługę duszpasterską” w ramach Ewangelickiego Kościoła Hesse – Nassau.
  Uruchomiono go z okazji Kongresu poświęconego 500 -ej rocznicy zapoczątkowania Reformacji przez Marcina Lutra w 1517 r. – podaje The Local.”

  https://reporters.pl/7772/religia-w-niemczech-robot-ksiadz-blogoslawi-wiernych-wideo-foto/

  Polubienie

 4. Papież: Duch stwarza nowy lud i nowe serce
  „Dążenie do różnorodności bez jedności. Dzieje się tak, kiedy chcemy się wyróżnić, kiedy tworzone są koalicje i partie, gdy dochodzi do usztywnienia stanowisk wykluczających, do zamknięcia się w swoich partykularyzmach, być może uważając siebie za lepszych, lub tych, którzy zawsze mają rację. Wówczas wybiera się część, a nie całość, przynależność do takiego czy innego kręgu, bardziej niż przynależność do Kościoła. Stajemy się «fanami» danej części, zamiast być braćmi i siostrami w tym samym Duchu; bardziej chrześcijanami «prawicowymi lub lewicowymi», niż Jezusa; nieugiętymi stróżami przeszłości lub awangardystami przyszłości, bardziej niż pokornymi i wdzięcznymi dziećmi Kościoła. W ten sposób mamy do czynienia z różnorodnością bez jedności” – mówił Ojciec Śwęty.
  http://pl.radiovaticana.va/news/2017/06/04/papie%C5%BC_duch_stwarza_nowy_lud_i_nowe_serce/1316897

  Polubienie

 5. Coraz głośniej o problemach homoseksualnych w kościele (nie polskim). Głównym problemem zboczeń w kościele jest nie tyle pedofilia, co homoseksualism wśród kapłanów. Pedofila jest zboczeniem z piekła rodem, bo uderza w niewinne dzieci, ale okazuje sie, że to rozległy homoseksualizm wśród kapłanów jest główną bazą do pedofilii. Kapłanów pedofilów jest minimalna ilość w porónaniu z plagą homoseksualizmu, o której się udaje, że takowa nie istnieje. Czy Matka Boża z La Salette, kiedy mówiła, że kapłani staną się szambem nieczystości, nie mówiła głównie o tym zboczeniu?
  Czerwiec jest miesiącem kiedy parady gejów dumnie paradują po całym świecie… a wśró nich wielu kapłanów… jawnie i ukrycie. Jakim bólem musi to przeszywać Serce Jezusa???

  Polubienie

 6. Jak powiedział pan Jezus; „Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają.” LGBT tez ludzie, tyle , ze poranieni, ktoś musiał ich zaprosić do Boga ,bo sami by nie przyszli i nie mieliby możliwości słuchania tego co Chce im powiedzieć.

  Polubienie

  • @Alutka
   Czym innym jest miłosierdzie pochylające się nad człowiekiem i jego biedą duchową a czym innym akceptacja tej biedy. Wyświęcanie homoseksualistów na duchownych jest akceptacją owej biedy duchowej, upadku duchowego. Ciekaw jestem czy pedofilia też budzi w Tobie taką akceptację? A przecież to też chorzy. Twoje tłumaczenie są typowe dla zwolenników bergoglianizmu.
   Ale skoro cytujesz to może też i to:
   „W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie.” (Łk 13:1-5; BT)
   ” Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił? A ona odrzekła: Nikt, Panie! Rzekł do niej Jezus: I Ja ciebie nie potępiam. – Idź, a od tej chwili już nie grzesz.” (J 8:10-11; BT)

   Mamy dwie postawy wobec grzechu: akceptację albo odcięcie się, zerwanie. Otóż owi duchowni homoseksualiści trwają w grzechu. Co więcej nauczają, że to jest dobre. To nawet nie dziwne skoro obecnie Ewangelia (Dobra Nowina) sprowadza się do słów:
   „Nikt nie może być potępiony na zawsze bo to nie jest logika Ewangelii” (AL 297)
   Czy zatem potrzeba w ogóle jeszcze jakichś innych treści poza tym „róbta co chceta”? Ale oczywiście każdy może powoływać się na Pana Jezusa. Problem w tym czy Pan Jezus to potwierdzi…

   Polubienie

   • Samo bycie homo- nie jest grzechem.Ciężki grzech mają gdy się dopuszczają współżycia, podobnie jak i katolicy gdy „bawią się” w małżeństwom a jest nas takich o wieeeele więcej niż czynnych LGBT-owców

    Polubienie

   • @Alutka
    To z czym masz problem? W opisywanym przypadku chodzi o czynnych homoseksualistów i akceptację ich postępowania. Co więcej, o swoistą pochwałę/promocję tego typu zachowań jako normy.
    Tam gdzie kiedyś mieszkałem kiedyś, na osiedlu, żył homoseksualista. Brat sławnej medialnie PRL-owskiej postaci. Nikt nie robił z tego problemu – była to taka tajemnica publiczna – a on sobie żył spokojnie cicho z boku. Dzisiaj takie osoby żyją w światłach rampy i mówią już nie tyle: jesteśmy normą, ale: jesteśmy normą pożądaną, do której mają się dostosować wszyscy inni.

    Polubienie

   • Istnieje. Homoseksualizm może być tak mocno zakorzeniony w strukturze psychicznej osobowości – na przykład poprzez patologiczne wychowanie – przejawiając się silnie w sferze emocjonalnej i motywach do działania, że osobom trudno jest się od niego uwolnić nawet mimo chęci. Nie zwalnia to jednak z odpowiedzialności przy dokonywaniu niemoralnych czynów homoseksualnych. Ani tym bardziej nie zwalania to duchownych od głoszenia prawdy o grzechu i wzywania do nawrócenia. Patologię albo zboczenie w zachowaniu trzeba nazwać po imieniu, z szacunkiem do godności osoby, a nie głosić tolerancję dla grzechu i szatana owiniętą w miłość i współczucie.

    Polubione przez 1 osoba

   • Uraz psychiczny to uraz, a nie „element wrodzony”, z uwagi na skażenie świata grzechem, każdy z nas ma pewne urazy i skłonności do pewnej grupy grzechów np. dziecko z rodziny alkoholików może mieć skłonność do alkoholizmu, ale to nie oznacza iż od razu jest alkoholikiem.
    Walcząc z tą skłonnością bacząc na przykazania zdobywa się zasługi. A Krzyż trzeba nieść.

    Polubienie

  • To miało miejsce w 2013 roku.Jak widać już wtedy zachowania takie miały miejsce.Pierwszy raz to widzę i powiem,że nigdy się nie spodziewałam,że zobaczę coś takiego w mojej Ojczyznie.

   Polubienie

 7. Chaos na Bliskim Wschodzie i blokada Kataru. Cena ropy rośnie. Co z dostawami gazu do Polski?

  Arabia Saudyjska zerwała stosunki dyplomatyczne z Katarem w związku z oskarżeniami o wspieranie terroryzmu. W ślad za Rijadem poszły Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt i Bahrajn. Państwa te wprowadziły blokadę transportu drogowego, morskiego oraz lotniczego do i z Kataru. Mówi się również o możliwym zamknięciu Kanału Sueskiego dla katarskich statków, które m.in. tym szlakiem dostarczają gaz ziemny do gazoportu w Świnoujściu. W reakcji na zamieszanie dyplomatyczne na Bliskim Wschodzie na giełdach rośnie też cena baryłki ropy naftowej.

  http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/chaos-na-bliskim-wschodzie-i-blokada-kataru-cena-ropy-rosnie-co-z-dostawami-gazu-do-polski_999037.html

  Duże problemy Qatar Airways. Państwa arabskie zrywają stosunki dyplomatyczne z Katarem

  Arabia Saudyjska, ZEA, Egipt, Bahrajn i kilka innych państw oskarżyły Katar o wspieranie terroryzmu i zerwały z nim wszelkie stosunki dyplomatyczne i konsularne. Napięta sytuacja przekłada się na chaos na lotnisku w Doha oraz zapowiedź poważnych problemów dla przewoźnika Qatar Airways.

  http://www.fly4free.pl/duze-problemy-dla-qatar-airways-panstwa-arabskie-zrywaja-stosunki-dyplomatyczne-z-katarem/

  Polubienie

  • ” Moi wyznawcy muszą spędzić miesiąc czerwiec na cichych rozmyślaniach, zgodnie z zaleceniami Mojej Ukochanej Matki. Ten miesiąc to czas, kiedy przez Krucjatę Nawrócenia wielu ludzi może otrzymać łaski natychmiastowego nawrócenia, poprzez poświęcenie się tych, którzy odpowiedzą na apel Mojej Matki, Matki Odkupienia. W tym miesiącu musicie zachować ciszę. Proszę, zachęcam was do odwiedzania waszych kościołów, tak często jak możecie i odmawiania Mojej Koronki do Bożego Miłosierdzia o 3 godzinie. Katolicy, proszę, jeśli to możliwe przyjmujcie Moją Najświętszą Eucharystię codziennie w tym miesiącu. Ponieważ w tym miesiącu nastąpi czas, kiedy cicho realizowane plany, mające na celu zwiększenie niepokojów na Środkowym Wschodzie, będą finalizowane. ” — 03,03,2012

   Polubienie

   • „Przynaglam was, dzieci, do poświęcenia miesiąca czerwca na nawrócenie ludzi i by sprawić, że będą szukali zbawienia. Nazwijcie ten miesiąc „Miesiącem Krucjaty Nawrócenia” i módlcie się jako jedno w grupach modlitewnych na świecie.

    Oto Modlitwa Krucjaty na Krucjatę Nawrócenia.
    Modlitwa Krucjaty 58
    Modlitwa na Krucjatę Nawrócenia
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    O drogi Jezu, wołam do Ciebie, abyś objął wszystkie dzieci Boże i okrył je Twoją Najdroższą Krwią.
    Niech każda kropla Twojej Krwi okryje każdą duszę, by osłaniać ją przed złym duchem.
    Otwórz serca wszystkich, zwłaszcza zatwardziałych dusz i tych, którzy Cię znają, ale są splamieni grzechem pychy, aby upadli i błagali o Światło Twojej Miłości, by napełniło ich dusze.
    Otwórz im oczy, by zobaczyli prawdę, aby brzask Twojego Bożego Miłosierdzia rozlał się na nich, by zostali ogarnięci Promieniami Twojego Miłosierdzia.
    Nawróć wszystkie dusze poprzez Łaski, o które Cię teraz proszę, drogi Jezu [podaj własną intencję].
    Błagam Cię o Miłosierdzie i ofiaruję Ci ten dar postu, przez jeden dzień w każdym tygodniu [przez ten miesiąc czerwiec], na przebłaganie za wszystkie grzechy.
    Amen.

    Dzieci, musicie pościć jeden dzień każdego tygodnia w miesiącu czerwcu. Musicie codziennie odmawiać Mój Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Czyniąc to, dzieci, uratujecie miliony dusz dzięki Miłosierdziu Mojego Syna, Jezusa Chrystusa.”-31 maja 2012

    Polubienie

 8. No tak, czytam sobie artykuły ze stron Radia Watykańskiego i L’Osservatore Romano co mówi „papież Franciszek” i widzę, że skrzętnie omija słowo: prawda. Zastępuje je miłosierdziem i pomocą ubogich. Np.
  http://pl.radiovaticana.va/news/2017/06/05/papie%C5%BC_uczynki_mi%C5%82osierdzia_to_dzielenie_si%C4%99,_wsp%C3%B3%C5%82czucie,_/1317052
  To ewidentnie można odczytać w kontekście: pomagajcie „uchodźcom”. Mnie ciekawi jedno, biorąc już nie pod uwagę realia Bliskiego Wschodu czy krajów muzułmańskich w Afryce ale Europę Zachodnią:
  Czy „nasz drogi papież Franciszek” – jak mówi masoneria – kiedy mówi:
  „I też kiedy widzę człowieka cierpiącego, który przeżywa trudności, czy ja razem z nim cierpię? Potrafię wejść w sytuację drugiego? W sytuację cierpienia?”
  bierze pod uwagę przyszły los chrześcijan w kalifatach europejskich?

  W stosunku do Islamu są możliwe tylko dwie postawy:
  – zabicie względnie izolacja muzułmanów choć tak nie rozwiązuje problemu w sumie
  – bycie gotowym zostać męczennikiem bowiem Islam nie przewiduje dialogu z niewiernymi.

  Polubienie

   • Ps’
    @Wiesia tu masz przykład ucisku (w artykule pod linkiem), o którym mowa w KP (fragment):
    „A gdybym nie wiedział o tym wcześniej i jeszcze w to wątpił, to musiałbym przestać wątpić po ostatniej wyprawie do Wielkiej Brytanii kilka miesięcy temu. Rozmawialiśmy w bardzo miłym gronie Polaków, z udziałem przemiłego małżeństwa farmaceutów, którzy od kilkunastu lat mieszkają pod Birmingham i którzy podjęli już decyzję o powrocie do Polski. Uznali, że cóż z tego, że w UK wiedzie im się dobrze – pracują w zawodzie, prowadzą swoją prywatną aptekę – cóż z tego, że niczego nie brakuje im materialnie, skoro panująca na Wyspach pustynia duchowa jest dla człowieka wierzącego w Boga naprawdę trudna do zniesienia.
    Moi rozmówcy opowiadali mi, jak wygląda Wielka Brytania z perspektywy ludzi, którzy prowadzą tam aptekę. Otóż setki młodych ludzi każdego miesiaca zgłaszają się po środki psychotropowe, antydepresanty, bo nie mając oparcia w rodzinie i Bogu szukają oparcia właśnie w środkach odurzających. Trzecia „matka” czy czwarty „ojciec” (w Wielkiej Brytanii to norma) nie czują żadnej więzi z dziećmi, które pozostawiane są same sobie, kończą edukację – zresztą na żenująco niskim poziomie, tak niskim, że najsłabsi uczniowie z Polski, o ile jako tako poznają język angielski, w Wielkiej Brytanii są orłami nad orły – w wieku 16 lat – i do pracy.”

    Polubienie

   • Ps
    W „Wiadomościach” 12:00 jakaś Angielka chrzaniła, że w Bibli i Koranie nie ma nic o zabijaniu. Takie zrobiła zestawienie. Ciekawe czym się zaczytyją terroryści islamscy? A czym się zaczytują „terroryści” – bo głoszenie Ewangelii ortodoksyjnie to terroryzm przecież – chrześcijańscy?

    Polubienie

 9. Szokujące słowa generała jezuitów. Według niego diabeł nie istnieje
  Wszystko wskazuje na to, że rozpoczął się ostateczny etap procesu upadku wiary. Jedna z najbardziej wpływowych osób w Kościele, generał jezuitów o. Arturo Sosa Abascal, stwierdził, że diabeł nie istnieje. Według jezuity szatan „jest tylko konstruktem myślowym mającym symbolizować zło”. Wcześniej ten duchowny podważał słowa Pana Jezusa o małżeństwie.
  https://www.pch24.pl/szokujace-slowa-generala-jezuitow–wedlug-niego-diabel-nie-istnieje,52012,i.html

  Generał jezuitów odpowiada na oskarżenia o herezję
  Odrzucając oskarżenia o „relatywizowanie” słów Jezusa czy nawet o herezję, generał zakonu jezuitów podtrzymuje swoje słowa, że w czasach Chrystusa „nikt Go nie nagrywał” w związku z czym zdania przypisywane Mu w Nowym Testamencie, także te dotyczące małżeństwa, muszą być „interpretowane”.
  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,29946,general-jezuitow-odpowiada-na-oskarzenia-o-herezje.html
  http://jezuici.pl/2017/04/deon-pl-general-jezuitow-odpowiada-oskarzenia-o-herezje/

  Polubienie

  • Mam nadzieję,że oni wcale do nas nie chcą przybywać.Wiedzą,że jesteśmy islamofobami,katolami i jemy wieprzowinę.Owszem, jesteśmy gościnni,ale nie pozwolimy sobie pluć do kaszy i to na własnym podwórku.Znają nasze nastawienie.Poza tym,oni do Europy zmierzają po socjal.Patrząc na to,jak liczną taki muzułmanin ma rodzinę i do pracy się nie nadaje,to kto niby ma ich utrzymywać??Widząc również bajzel na kółkach,jaki jest ,gdy się patrzy ma Pola Elizejskie obecnie,a gdy wraca wspomnienie tamtego miejsca sprzed lat -szczęka opada.A zobacz,jaki ojciec,taki syn.
   http://niezlomni.com/zatrwazajace-katolickim-kraju-walesa-krytykuje-polakow-niechec-przyjmowania-uchodzcow-wtedy-dostaje-pytanie-uzyczy-im-swojego-mieszkania-odpowiedz-rozbawila-mazurka-wideo/
   Mazurek miał ubaw po swoim pytaniu,ja też 🙂
   Teraz to już jest prawie jak wojna.Wczoraj Anglia,dzisiaj Francja.Oni mają prikaz ,aby używać prostych narzędzi:noże,maczety,….teraz młotki no i oczywiście słynne „pasy…”
   A ci najmądrzejsi pieją : przyjmować,natychmiast przyjmować!,brak miłosierdzia!.A może tak do siebie do mieszkania przyjmą?!,jak pada to pytanie,to udają,że nie słyszą.
   To nie uchodzcy,to urodzeni bojownicy,chodzący „dynamit”.Oni tam mają swoje porachunki szyicko-sunnickie.Teraz się mszczą za to,że Zachód się wtrącał do nich i rozpierniczył ich kraje,a tak naprawdę,to chodziło zapewne o ropę.No to teraz niech ich przyjmuje,a Polska niech pomaga,ale na odległość-NASI WRACAJĄ DO KRAJU.Tamtejsza kultura i mentalność jest inna i nigdy,przenigdy! się u nas nie zaaklizatyzują z uszanowaniem naszych wartości.Tylko niespełna rozumu myśli inaczej.To jest tak,jakby sobie w domu zainstalować niezłą BOMBKĘ.Ja im nie wróg,ale patrzę trzezwo na to,co się dzieje.Poza tym,gdybym była wśród tamtych,to za wroga nie miałabym cywili,dziwnie działają,bardzo dziwnie,hmmmmmmm, jest to mocno zastanawiające.

   Polubienie

  • @RYCERKA CHK
   Czytam to sobie i jak to mówią… „flaki mi się wywracają”. Ale tam, jakoś tę jedną religię światową musi zrobić więc cóż się dziwić w końcu…

   Ale ostatnia panika w Turynie pokazuje stan ducha tzw. Europejczyków. Przypomniały mi się tutaj słynne „Protokoły Mędrców Syjonu” – zostały wydane w 2002 czy 2003 r. przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa z przypisami prof. Tadeusza Tazbira. No, to mogę się chyba do nich odwołać? Zatem…
   Bez względu na to czy ktoś wierzy w ich autentyczność czy nie, musi zatrzymać się nad niezwykłym, wręcz fotograficznym opisem dzisiejszego stanu świata. A przecież ujrzały światło dzienne ponad 100 lat temu. Tam jest m.in taki interesujący fragment (piszę z pamięci więc mniej więcej):
   „Spowodujemy zmęczenie wśród narodów gojów zamieszkami i wojnami tak że sami poproszą nas o przejęcie władzy”
   Stan ducha Europejczyków jest taki, że za chwilę przyjmą każdego, kto da im nadzieję życia bez ciągłego strachu. Czyż nie po to do Europy zostały sprowadzone masy muzułmańskie by ludzie się nieustannie bali o swoje życie? Czyż nie dlatego powoli wprowadza się stan globalnego zagrożenia wojną by ludzie pragnęli uchwycić się jakiejkolwiek namiastki bezpieczeństwa? Jak to mówią „tonący brzytwy się chwyta”… Globalny świat paniki… I na to wchodzi człowiek pokoju, jak mniemam ów żydowski mesjasz na pojawienie się którego Żydzi, w każdym zakątku globu, się przygotowują…

   Polubienie

 10. Wg Socciego Msza sw z Domu sw Marty z 30 maja http://www.osservatoreromano.va/pl/news/pozegnanie-biskupa
  była atakiem wymierzonym w Benedykta.
  http://www.antoniosocci.com/perche-bergoglio-attacca-benedetto-xvi/
  Zresztą sami zauważcie cytat z OR.
  Módlmy się za …. Papieza… aby ich życie było zyciem w drodze życiem, w którym nie uważają się oni za centrum historii, i dzięki temu by nauczyli się rozstawać…
  cały cytat
  „Módlmy się za pasterzy, za naszych pasterzy – za proboszczów, za biskupów, za Papieża, aby ich życie było życiem bez kompromisów, życiem w drodze, życiem, w którym nie uważają się oni za centrum historii, i dzięki temu by nauczyli się rozstawać”.

  Polubione przez 1 osoba

  • @Wiesia
   Tam się zrobiło „gęsto” to tu pojadę.

   Nie ważne, że nie chcą przyjeżdżać. Nie przyjmować i koniec. Dzisiaj nie chcą a jutro kto wie… Zachód się zawali. Nie dlatego, że tak jest w proroctwach – to też, ale dlatego, że żadne społeczeństwo nie udźwignie rosnącej armii darmozjadów co to ciągle chcą więcej i więcej. Sama ekonomi mówi o takiej perspektywie wynikającej z tego co jest na Zachodzie. I oczywiście będzie wojna „domowa”.. Żadna domowa bo to nie Europejczycy między sobą będą walczyć tylko „uchodźcy” czyli tzw. armia Mahdiego z Europejczykami. Nic mniej i nic więcej. Poza tym każda religia w swoim zestawie postępowania ma misyjność, ale misyjność Islamu to mordy w imię Allaha. Albo przyjmujesz i zaczniesz postępować tak jak my albo cię zabijemy, zgwałcimy, potorturujemy. To jest doświadczenie Bliskiego Wschodu i Afryki. Doświadczenia wszystkich państw gdzie Islam rozgościł się już na dobre. Doświadczenie tych wszystkich partyzantek muzułmańskich w krajach nieislamskich pierwotnie. To jest w końcu nauka jaka płynie z Koranu. Dosyć jest o tym w internecie i nie tylko. Dzisiaj to widać w zachodnioeuropejskiej codzienności. Muzułmanie te kraje na Zachodzie gdzie są, uważają już za swoje. I biada temu kto to zakwestionuje.

   A co do Wałęsy i w ogóle tych wszystkich „umiłowanych przywódców” na czele z Bergoglio. Żaden z nich nie weźmie do swojej chałupy nawet kawałka „uchodźcy”. Oni nimi tak na prawdę gardzą. Tylko nam ich stręczą bo chcą nas zniszczyć.
   W 2015 roku p. Merkel powiedziała coś takiego:
   „Niemcy mogą przyjmować uchodźców, ale ja do swojego domu nie przyjmę”.
   Potrzeba czegoś więcej? Powiedziała to kobieta, która w tymże 2015 r. kupiła sobie hacjendę w Paragwaju. Czyżby przewidywała wyemigrowanie z Niemiec? Ciekawe dlaczego…

   Polubienie

   • Ps (@Wiesia)
    Właśnie w „Wiadomościach” TVP1 pokazują problem na Zachodzie „bez owijania w bawełnę”. Np. to, że p. Theresa May jako minister spraw wewnętrznych ograniczyła liczbę etatów w służbach o 20 tys. zdaje się. No a dzisiaj ona biadoli, że terroryści rządzą. Co za hipokryzja. Ale i tak „zero uchodźców” bo najlepsze służby i tak nie są w stanie zapobiec temu niebezpieczeństwu jakim jest Islam. Zapobieganie zawsze lepsze od leczenia bo różnie z tym leczeniem bywa.

    Polubienie

 11. Przygotowania na przybycie Mesjasza – a/ch

  Łuk Babilonu, wybudowany dla G7, Portal dla Mesjasza – czyli nowego porządku świata, ostrzega rabina

  Brama pogańska wzniesiona we Włoszech miesiąc przed spotkaniem najpotężniejszych przywódców świata w tym samym kraju może być portalem, którego otwarcie mogłoby się rozpocząć w erze Mesjasza – lub złowieszczy światowy porządek, który twierdził znaczny rabin.

  Rabin uważa, że ​​dwa wydarzenia – odsłonięcie ostatniego miesiąca repliki Łuku Palmyry, symbolu pogaństwa i kultu idola oraz ostatniego szczytu G7 reprezentującego zbliżające się światowe potęgi – są głęboko i zacieśniane

  Łuk ten łączy wszystkie niezbędne elementy dla Nowego Porządku Świata”, wyjaśniał Rabin Daniel Assur, członek nowo powstającego Sanhedryna, do Breaking Israel News. „Jeśli spojrzysz na miejsce, w którym pojawił się ten łucznik, jest to wyraźnie wzór zmierzający ku określonemu celowi: Mesjaszowi.


  „Nie ma wątpliwości, że łuk jest portalem dla nowego świata, o którym mówił Talmud. Jeśli Nowy Zakon Nowego Przymierza się powiedzie, to będą rządzić, Boże zabraniać „, powiedział rabbi Assur. „Ale jeśli Moshijasz Ben Dawid (Mesjasz z Domu Dawida) przyjdzie przez portal, sprawuje nad nimi władzę, nad Nowym Orderem Światowym”.

  https://www.breakingisraelnews.com/88858/rabbi-warns-pagan-arch-end-days-gateway-will-walk/#igW9MMbyicVjMzpT.97

  Łuk babilonu wzniesiony we włoszech

  Najnowsza odsłona to Florencja, Włochy, od 27 marca – 27 kwietnia 2017 r., Zbiegła się z pierwszym kulturalnym szczytem G7 (oficjalnie G8, ale Rosja została porzucona). Obecni byli ministrowie kultury z USA, Niemiec, Japonii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Kanady

  http://daniel11truth.com/arch-of-baal.htm

  Polubienie

 12. Czy rządy przygotowują się na ogłoszenie światowego szczepienia ?
  Czy ruszyła pełną parą kampania medialna planowanego światowego szczepienia ?

  30 maja 2017
  Niemcy rozważają wprowadzenie kar za nieszczepienie dziecka. Chodzi o zagrożenie epidemią odry

  ” Rząd uważa, że to efekt nieszczepienia. Stąd propozycje ministerstwa, które oprócz kar zakładają też, że dyrektorzy przedszkoli będą mogli odmówić przyjmowania dzieci, których rodzice nie przedstawią dokumentu poświadczającego wykonanie szczepienia.

  Nowe uregulowania dotyczyłyby dzieci do lat 6 i miałyby wejść w życie od przyszłego miesiąca.

  Oprócz tego Instytut Roberta Kocha zaleca, żeby zaszczepili się wszyscy dorośli urodzeni po 1970 r

  … Zmianę prawa rozważają więc też rządy Włoch i Rumunii”

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1706914,1,niemcy-rozwazaja-wprowadzenie-kar-za-nieszczepienie-dziecka-chodzi-o-zagrozenie-epidemia-odry.read

  14 kwietnia 2017

  10-miesięczne romskie dziecko zmarło w Bułgarii na odrę. Prawdopodobnie przywiozło ją tam z Rumunii, gdzie od roku panuje epidemia. Sytuacja robi się poważna. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że także Polsce grozi epidemia. Do woj. łódzkiego odra wróciła po dwuletniej przerwie. Krótka przerwa Według ostatniego raportu WHO, tylko w styczniu w Europie na odrę zachorowało blisko 600 osób, najwięcej w: Polsce, Włoszech, Rumunii, Francji, Niemczech, Szwajcarii i na Ukrainie. Co gorsza, liczba pacjentów, którzy trafiają do zakaźnych oddziałów szpitalnych, wciąż rośnie.

  http://www.dzienniklodzki.pl/zdrowie/a/odra-w-lodzkiem-chory-wrocil-z-indii-who-ostrzega-przed-epidemia-odry,11986846/

  W Europie szaleje odra. Czy Polsce grozi epidemia?

  25.04.2017

  http://www.tvp.info/30103342/w-europie-szaleje-odra-czy-polsce-grozi-epidemia

  Odra, WHO, USA, Polska, czyli zalążki manipulacji prowadzącej do autyzmu i depopulacji

  April 6, 2017

  https://ligaswiatanews.wordpress.com/2017/04/06/odra-who-usa-polska-czyli-zalazki-manipulacji-prowadzacej-do-autyzmu-i-depopulacji/

  Odra wróciła, czyli teraz ryzykujemy wszyscy
  11.04.2017

  ” W ostatnich dniach w Toronto i okolicach (GTA) potwierdzono trzy nowe przypadki odry. Media opublikowały listę lotów, których pasażerowie mogli zetknąć się z wirusem. Jeden przypadek odnotowano w szkole podstawowej w jednej z zamożniejszych dzielnic. Nie podano jednak do wiadomości ani płci, ani wieku chorej osoby. Nie wiadomo, czy zachorował uczeń czy nauczyciel.

  Ale nowe przypadki pojawiają się nie tylko w największej kanadyjskiej metropolii. Wysunięta na wschód, w stronę Europy, prowincja Nowa Szkocja odnotowała w lutym trzy nowe przypadki, w tym roku aż 13, po raz pierwszy od 9 lat. Podobne ogniska pojawiają się w całej Ameryce Północnej.”

  http://onoszko.blog.polityka.pl/2017/04/11/odra-wrocila-czyli-teraz-ryzykujemy-wszyscy/

  Polubienie

  • ” Ich nikczemne plany obejmują także nowe ogólnoświatowe szczepienia, które na całym świecie +++wywołają chorobę, powodującą cierpienia na niespotykaną dotąd skalę. Wystrzegajcie się takiego nagle zapowiedzianego ogólnoświatowego szczepienia, bo ono was zabije.

   Ich złe plany zaszokowałyby wszystkie te niewinne dusze, które nie mają pojęcia, jak są oni potężni. Powodowani żądzą władzy, bogactwa i pragnieniem bycia jak bogowie we wszystkim, co czynią, +++uważają, że są niezwyciężeni. ” – 17 czerwca 2012

   „Wprowadzenie powszechnego szczepienia +++wymierzonego w niemowlęta i małe dzieci będzie jedną z najbardziej nikczemnych form ludobójstwa, jakie kiedykolwiek widziano od śmierci Żydów pod rządami Hitlera.

   Ten podły plan będzie możliwy, +++ponieważ wiele waszych rządów zmusiło swoich ludzi do zaakceptowania zmian w ustawach,+++ które dały rządom władzę egzekwowania prawa wymierzonego w wasze niewinne dzieci.

   Pamiętajcie, że jedyną rzeczą, która powstrzymała Mojego Ojca od zakończenia świata, jest Miłość wiernych sług spośród was. Mój Ojciec wstrzymał Swoją Rękę z powodu Miłości do każdego dziecka i każdego Swojego stworzenia. Teraz nadeszła pora, aby wreszcie zakończył czasy, po to, by świat, który stworzył z Miłości i zgodnie ze Swoją Boską Wolą, mógł dalej trwać w pokoju.

   Teraz zniszczy On tych, którzy dopuszczają się nieprawości na Jego dzieciach. Nie będzie już dłużej tolerował tego zła i Jego Ręka opadnie teraz z karą.

   Teraz Jego Gniew odsłoni się światu, który będzie przestraszony wielkością kary, jaka spadnie na ziemię.

   +++Ci spośród was, którzy są odpowiedzialni za spowodowanie strasznego cierpienia swoich rodaków i współobywateli, niech to wiedzą. Będziecie w końcu powaleni plagą chorób i wtedy wy i ci, którzy oddają hołd jednej światowej grupie, zostaniecie wymazani, zanim zacznie się Bitwa Armagedonu.

   Nie będziecie tolerowani przez Mojego Ojca i nie pozwoli On już dłużej +++zarażać+++ Swoich dzieci. Biada wam i tym spośród was, którzy w tym czasie budzicie Jego Gniew.

   Dowiodę, że nastąpi teraz czas, w którym Mój Ojciec pokaże wam, czyja władza się utrzyma na zawsze. Wasze teorie na temat waszego stworzenia, które są błędne, w końcu zostaną wam ukazane takimi, jakimi są. Prawda, która została wam obiecana w Księdze Prawdy, przepowiedziana prorokowi Danielowi, w końcu zostanie ujawniona.” – 10 listopada 2012

   „Strzeżcie się tych okropności, które będą chcieli narzucić poprzez szczepienia.+++ Nie ufajcie żadnym nagłym globalnym inicjatywom szczepienia, których zamysł może się wydawać pełen współczucia. Miejcie się na baczności. Te grupy zmawiają się, aby kontrolować tak wielu ludzi, jak to możliwe – państwo za państwem.” -26 listopada 2010

   Od jakiegoś czasu pracują nad szczepionką „na wszystko”,takiego określenia użył jeden z naszych polityków w zeszłym roku. Bądzmy czujni i to bardzo czujni.

   Polubione przez 1 osoba

   • @Wiesia
    Trudno też wierzyć jakimkolwiek pigułom bo są przecież produkowane przez tzw. „Big Pharma” (międzynarodowe koncerny farmaceutyczne). Najbezpieczniejsze wydają się zioła. Powolne, ale długotrwałe działanie. Oczywiście są sytuacje, że piguły trzeba wziąć, ale jestem zdania, że jeśli można uniknąć to trzeba się wstrzymać. W końcu piguły to wyekstrahowane związki czynne z roślin albo sztucznie wytworzone odpowiedniki. Problem w tym, że nie wiemy co jeszcze tam dodają. Napisy na opakowaniach napisami a produkcja produkcją. Nawet robotnicy w fabryce mogą nie wiedzieć co się tam daje. Wystarczy, że wie tylko parę wtajemniczonych, zaufanych osób z kierownictwa. Czy jest to możliwe takie fałszowanie?
    Nie jest w tej chwili tajemnicą, że produkty spożywcze wysoko przetworzone produkowane przez międzynarodowe koncerny kierowane na rynek państw Europy Wschodniej są niższych standardów a zatem gorsze niż te, które są przeznaczone na rynki Europy Wschodniej. Ja się z tym namacalnie zetknąłem w latach 90-tych kiedy miałem okazję popróbować czegoś z Anglii i porównać z tym co można nabyć w Polsce. A później dowiedziałem się o co chodzi. Zatem możliwe jest w ramach tego samego koncernu takie zmodyfikowanie produkcji aby była różna w zależności od miejsca przeznaczenia. Czyż zatem nie można zrobić to z tym co w założeniu ma leczyć? W końcu te koncerny mają olbrzymie laboratoria i potężne środki finansowe by takie rzeczy robić. Tak np. było w przypadku koncernów tytoniowych, kiedy wyszło na światło dzienne, że w trakcie produkcji dodaje się jeszcze substancje uzależniające do produktów. Nieliczni tylko o tym wiedzieli w kierownictwie.

    Polubienie

   • Errata:
    Powinno być:
    „Nie jest w tej chwili tajemnicą, że produkty spożywcze wysoko przetworzone produkowane przez międzynarodowe koncerny kierowane na rynek państw Europy Wschodniej są niższych standardów a zatem gorsze niż te, które są przeznaczone na rynki Europy Zachodniej.”

    Polubienie

 13. Czy papież jest Mesjaszem!?
  Kard. Gerhard Müller wypowiedział się konkretnie na temat szerzącego się fenomenu Franciszka. Ostrzega jednocześnie, że Ojciec Święty nie jest Chrystusem i może się mylić
  http://malydziennik.pl/czy-papiez-jest-mesjaszem-szef-waznej-watykanskiej-kongregacji-bardzo-mocno-o,5510.html
  „To zdumiewające, jak niektórzy wielcy przeciwnicy Jana Pawła II i Benedykta XVI, którzy niegdyś podkopywali fundamenty teologii, teraz nawrócili się na pewną formę papizmu, która bardzo mnie niepokoi” – wyznał kard. Müller. Wyjaśnił on, że owi pochlebcy zachowują się tak, jakby każde słowo Papieża było nieomylne. Tymczasem Papież nie jest Mesjaszem, lecz Namiestnikiem Chrystusa, sługą Jezusa. I choć media widzą w nim gwiazdę, on sam od samego początku pontyfikatu przypomina, że jego zadaniem jest utwierdzanie w wierze, a ludzie mają oklaskiwać nie jego, lecz Jezusa.
  http://pl.radiovaticana.va/news/2017/06/06/kard_m%C3%BCller_prawdziwymi_przyjaci%C3%B3%C5%82mi_papie%C5%BCa_nie_s%C4%85_jego_p/1317271

  Polubienie

 14. W tej chwili Bilderbergi, czyli NWO, krążą wokół potrzeby naglasniania informacji o rzekomych groźbach epidemii odry. Gdyby to było, jak dawniej, polskie szczepionki, to ryzyko powikłań poszczepiennych byłoby nikłe.
  Ale nie ma juz producentów szczepionek polskich, są tylko te z międzynarodowych koncernow farmaceutycznych. One zaś są zbrojnym ramieniem NWO.
  Najbardziej jednak niebezpieczne są tzw szczepienia zespolone! To gwarantowana droga do autyzmu! I nie tylko.
  Jesli ogloszą akcje : szczwepionak na wszystko czyli właśnie taką zespoloną 4-8 w jednym – musimy zrobić wszystko, by chronic swoje dzieci…

  Polubione przez 1 osoba

  • Dokładnie Zorrro jest tak jak piszesz.
   Dodam tylko, że kilkoro z polityków polskich już niejednokrotnie wspominało o szczepionce, o której pisze Wiesia – czyli ” szczepionce na wszystko”.
   Różnicę czyni to tylko, że nasi pseudopolitycy widzą wyeliminowanie problemu niebotycznych kosztów leczenia pacjentów, zastosowaniem ” cudownej szczepionki na wszystko” zaaplikowanej i dzieciom i dorosłym.

   Podobne plany jak wynika z artykułu o rzekomej epidemii odry mają także Niemcy: ” Oprócz tego Instytut Roberta Kocha zaleca, żeby zaszczepili się wszyscy dorośli urodzeni po 1970 r”

   W Księdze Prawdy wielokrotnie był podejmowany wątek szczepień, które będą zabijały.
   Podejrzewam, że temu procederowi będzie poddany ogół społeczeństw, nie tylko dzieci.
   Być może u dzieci z racji niezdolności poradzenia sobie organizmu z taką ilością trucizny, będą to szczepionki zabójcze – śmiertelne, a u dorosłych może będą wywoływać określone odczyny poszczepienne, a u niektórych również zgon.

   Polubienie

   • @Beata
    PiS zgodnie z PO głosował za ustawą o przymusowej powszechności szczepień. Należy o tym pamiętać. Tak jak PiS nie unieważnił ustawy 1066 pasującej do uchwalonej w 2005 r. niemieckiej „Doktryny Breżniewa”.

    Polubione przez 1 osoba

 15. Wszystko było wcześniej zaplanowane, nawet szczepienia !!!
  Z Protokołów Mędrców Syjonu z 1919 r.

  Czy jest sens poddawać w wątpliwość prawdziwość tej publikacji Lolo, to taki chwyt asekuracyjny rozumiem?
  Wiemy, że najlepszą metodą jest zakwestionowanie wszystkiego co może stanowić zagrożenie dla jakiegokolwiek planu, uruchomienie mechanizmów ” obronnych” – wobec ” przypadkowego wycieku” tej książki do ogółu było zaangażowanie wielu, którzy wprowadzali zamęt, zastanawiając się za i przeciw argumentom na wiarygodność publikacji.

  Kto przeczytał ten wie, że wszystkie plany, o których mowa była prawie 100 lat temu, urzeczywistniały się przez ostatni wiek , więcej są na ukończeniu.
  Kulminacją wypełnienia będzie stworzenie NWO.

  Polubienie

  • @Beata
   Kiedy pierwszy raz usłyszałem o „Protokołach…” to sobie myślałem: „eee, jakieś tam wypociny…”. Bardziej mi się kojarzyło to z jakimś sennikiem egipskim, z „czary mary”, z „Baśniami z tysiąca i jednej nocy”. Jakież było moje zdziwienie gdy zabrałem się do dokładnego przestudiowania treści owej lektury. Uderzyło mnie jedno, że jest to niezwykle logicznie skonstruowany plan przejęcia władzy nad światem, bez żadnych „hokus pokus”. Precyzyjny i logiczny. Niezwykłe studium ludzkiej nieprawości. Powiedziałbym – choć jest w sumie w swoim przekazie potworne – że wybitne, w swojej perspektywie, rozmachu w tej głębi mysterium iniquitatis.To trzeba oddać autorowi czy autorom tego planu. Jak trzeba być znieprawionym by coś takiego stworzyć…? Nie wiem czy jest coś równie porównywalnego pod względem bezwzględności i precyzji podboju…
   Asekuracyjność… może i tak, ale to każdy sam musi sobie wyrobić opinię. Ja mogę tylko powiedzieć, jak pewien młody kapłan, któremu kiedyś przeczytałem urywki (i to co napisałem wcześniej): jakbym widział rzeczywistość.
   Dla mnie one są prawdziwym planem podboju, zrobionym przez poprzedników współczesnych globalistów zwanych inaczej żydo-masonerią. Nie mniej powtórzę każdy sam musi to sobie zanalizować, bo nie ma nigdzie poza treścią i paroma wypowiedziami tych, którzy to ujawnili do publicznej wiadomości, dowodu na prawdziwość tego dokumentu. I to jest argument przeciwników tych treści.

   Polubienie

   • Ps
    Cały ten plan odwołuje się do najmroczniejszych stron ludzkiego postępowania. W tym sensie jest on uniwersalny. Postać Bergoglio jako fałszywego proroka też się w nim mieści. Co Bergoglio – i ci którzy go wspierają – robi widać tzw. gołym okiem.

    Polubienie

   • @ Lolo
    Lolo ja widzę to tak.

    To najbardziej diaboliczny plan, stworzony w odmętach piekła, poddany ludziom, służącym nie Bogu a szatanowi.
    To najbardziej podstępny plan, przewrotny w swojej chytrości i masz rację, jednocześnie precyzyjny i logiczny.
    Plan skupiający się na kilku kolejnych pokoleniach ludzi, poddanych ” psychicznej i socjologicznej ” manipulacji, którego celem będzie stworzenie nowego pokolenia ludzi, nie myślących ” własnym rozumem” , ale przyjmujących wszystko co zostanie im przedstawione bezkrytycznie.
    To wychowanie ludzi, którzy bezmyślnie poddają się wszelkim technikom manipulacyjnym, ” łykną każde kłamstwo”, którym zaargumentuje się konieczność takiego czy innego postępowania, zapewniających im tym samym, szeroko rozumiane bezpieczeństwo, równocześnie czyniąc z nich niewolników.

    Nikt kto widzi co dzieje się w świecie obecnie, po przeczytaniu tych protokołów nie zaprzeczy, że plany te mają odzwierciedlenie we współczesnym nam świecie.

    Polubione przez 1 osoba

 16. Jeszcze to.
  Narody Europy Zachodniej obiecają wszystko by mieć bezpieczne miejsce. Dowiedziałem się np. że w Kopenhadze jakiś czas temu pod jakimś Mc Donaldem czy czymś w tym rodzaju, Dunka polskiego pochodzenia została otoczona – przez kilkunastu chyba – „gości”. Ale zaczęła się bronić. Z restauracji wybiegł ochroniarz i jakiś gość, no i „uchodźcy” chodu. Dostała przykazanie od ochroniarza, że ma nikomu o tym nie mówić bo linia informacyjna obowiązująca w Danii jest inna…
  Zapewne takich opowieści z Zachodu jest na pęczki, ale poprawność polityczna głosi, że jest pięknie. Zatem tak sobie myślę, że nawałnica białych co chcą bezpiecznego miejsca i obiecają wszystko w panice, będzie spora. Problem w tym, że jak poczują się bezpiecznie wrócą do starych nawyków. Nie widzą swoich błędów, bo rząd, bo to „oni”, „tamci”.a my nie, byliśmy grzeczni, musieliśmy. A potem zaczną od nowa swoje myślowe badziewie. Jak alkoholicy, którzy potrafią obiecać dosłownie wszystko by tylko się napić..,
  Doprowadzili do tego bajzlu niech go rozwiązują sami a nie pchają się do nas i powielają stare błędy. I będzie to samo. Bo jak na razie winnych nie ma. Aaaa… w Anglii to Polacy robią za czarne charaktery…

  Polubienie

  • Pragnę zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz,na ogólnoświatową walutę.Jak to już będzie miało miejsce WSZĘDZIE,to nie pozbieramy się ze „śmiechu”.Wtedy już będą mogli z nami zrobić wszystko,oczywiście wg.ich mniemania.Wspólna waluta spowoduje,że będą mieć wszystkich na tzw.”tacy”-pełna kontrola i to doprowadzi szybciutko do czipizacji,inaczej nie będzie miał nikt ,z tych,co nie dadzą się zaczipować, możliwości utrzymania się.Jedyna nasza broń,to modlitwa,a ochrona to Pieczęć Boga Żywego.Było powiedziane,że kubek wody i kromka chleba będą mieć większą wartość,jak np.kilogram złota.Bez czipa nie wybierzesz pieniędzy,nie kupisz żywności,która już i tak będzie mocno zatruta,a jak opłacisz mieszkanie i temu podobne sprawy??Dlatego JUŻ TERAZ musimy być gotowi,bo jak widać oni się potwornie śpieszą.Tym bardziej,że wiedzą,że my wiemy,co kombinują.U nas pewne sprawy załatwia się po cichu,nocami.Owszem,że w innych krajach też,ale tak mocno krzyczą ci,co przejrzeli na oczy,a u nas jest to SZEPT zaledwie.

   Polubienie

   • Obawiam sie Wiesiu, ze do chipizacji nie jest potrzebna koniecznie jedna swiatowa waluta. Chip to narzędzie dostepu do konta ( i nie tylko) a jak na nim prowadzić będą operacje miedzybakowych kursow – to inna sprawa.
    Chipizacja może być przyczynkiem do narzucenia jednej swiatowej waluty. Najwieksza presja będzie raczej po wojnie nuklearnej, gdy ludzkość bedzie pognebiona i będzie szukać impulsow wyjścia z cywilizacyinej zapaści.

    Przy okazji przypomne, że przed wybuchem wojny światowej ma dojść do akcji masowych szczepień. To juz powoli widać , aczkolwiek mam wrazenie, ze potrzeba na to przynajmniej kilku, kilkunastu miesiecy.
    Dlatego raczej stawiam na wiosnę przyszlego roku.
    Sam jednak chcę wrócić z wypwoczynku z Chorwacji, z rodziną przed 12 lipca… Wolę dmuchać na zimne…

    Polubienie

 17. Kościół w Polsce będzie „towarzyszyć” ponownym związkom rozwodników. Co z Komunią Świętą?
  Nad koniecznością zdefiniowania, czym konkretnie ma być duszpasterskie towarzyszenie, także wobec par żyjących w nowych związkach, zastanawiali się we wtorek polscy biskupi. „Towarzyszenie tym, którym pierwsze małżeństwo się nie udało i weszli w kolejne związki jest być może najpilniejszym zadaniem dla Kościoła w Polsce” – stwierdził bp Jan Wątroba. Wkrótce zostaną opublikowane konkretne wytyczne.
  Opracowywany dokument będzie uwzględniał nauczanie zawarte w adhortacji Franciszka „Amoris laetitia”. Zdaniem bp. Jana Wątroby, Wytyczne można będzie traktować jako załącznik do wydanego w 2003 r. obszernego Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin, które – zdaniem biskupa – nie traci nic ze swej aktualności. Wymaga jedynie dostosowania do wskazań „Amoris laetitia”.
  Read more: http://www.pch24.pl/kosciol-w-polsce-bedzie-towarzyszyc-ponownym-zwiazkom-rozwodnikow–co-z-komunia-swieta-,52120,i.html#ixzz4jJMNztRm

  Polubienie

   • No zobaczymy,jakie efekty to przyniesie.Jeżeli faktycznie jest to z troski o rozwiedzionych,aby byli objęci opieką ze strony Kościoła w Polsce,ale taką bez podtekstów i uczciwą względem Pana Boga i tych powierzonych owiec zagubionych,to jest to w porządku.Natomiast kiedy wypłyną pierwsze owoce,to zobaczymy,jaka jest prawda tego „załącznika”.Po owocach poznamy.A by uzdrowić Kościół należy powrócić do podstaw nam danych i wskazywanych przez Pana Jezusa i Maryję,bo wtedy nie tylko ci,którzy żyją w związkach kolejnych poczują Sacrum w Kościele,ale ci,co w nim trwają i znają Prawdę.Owce poznają ,czy pasterz jest ich,czy tylko zamydlający oczy.Dziś,aby uwierzyć,że w Kościele są prawdziwi pasterze,to musimy widzieć,jak podchodzą do Pana Boga,jak zachowują się w Kościele,bo dzięki temu owce zrozumieją co to Kościół,że Dom Boży,a nie organizacja charytatywna.

    Polubienie

  • Jakby do tej pory takiej troskie nie było? Wiem, że byla także instytucja białego małżeństwa, czy raczej wspolnego wychowywania juz zrodzonego potomstwa, w duch wspólnoty brata i siostry. Zaś Najświetszą Eucharystię zalecano przyjmować w innym kosciele, by nie siać ewentualnego zgorszenia.
   Zatem obecne dostosowywania sie do Amoris Laetitia to rodzaj teatrum wobec tego heretyckiego dokumentu i jego autora.

   Polubione przez 1 osoba

   • @Zorro
    Napisałeś to,co ja też się domyślam.Dlatego napisałam,że dopiero,jak będą owoce reszta zobaczy.Gdybym napisała wprost,to i tak mało by uwierzyło,bo muszą mieć podstawy naoczne ku temu.My wiemy,bo wierzymy,że to Pan Bóg przemawia w Księdze Prawdy,a reszta musi mieć tak samo,jak Św.Tomasz pod nos pokazane,czyli po realizacji tego Słowa.
    Natomiast,to,co napisałeś w sprawie globalnej waluty,to zgadzam się z Tobą,lecz wiem,że to bardzo szybko nastąpi,bo realizowanie planu masonerii postępuje już dość mocno.Nadejdzie niebawem czas,że przyśpieszą i dnia nie będzie i godziny,aby coś kolejnego raz za razem nie wprowadzali.Niektórym,jak opadnie zasłona sprzed oczu,to braknie tchu ze zdziwienia i szoku.Ogromnie im współczuję,bo wiem jakie mam odczucia teraz już sama.Oni przeżyją to hurtem i dużo bardziej boleśnie.
    Co do Twego wypoczynku,to też myślę,że zdążysz,obejmę Cię modlitwą..Wyciszenie dobrze nam zrobi,choć w sumie jestem spokojna,a tylko od czasu do czasu,jak widzę profanację,to jeszcze mocno ciśnienie mi skacze,musiałabym chyba być obojętna lub niedowiarkiem,abym podchodziła do tych spraw z przymróżeniem oka,ale to też wcale nie jest objaw pozytywny 😉
    pozdrawiam.

    Polubienie

 18. Czy Wam też,tak jak mnie,nie otwiera się materiał filmowy z ks.Jackiem?
  pojawia się napis :

  „Przywróćmy Kościół w ręce chrześcijan! Purpuraci sprowadzają do Polski uchodźców!”

  !!!+++Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju.+++
  =============================================
  Chciałam komuś wysłać,stąd zauważyłam.

  Polubienie

  • Okazuje się,że w ogóle żadnego nagrania nie mogę włączyć od.ks.Międlara.Cały czas ta sama informacja-Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju.
   Nio niezle! i po cichu,być może po tej wczorajszej sprawie z panią Wielgus.MAMY CENZURĘ ZATEM.

   Polubienie

   • @Moher
    to w takim razie to nie tylko u mnie.Bo już myślałam,że u mnie cos sie dzieje,gdyż jakiś czas temu otrzymałam z onetu informację,że ktoś o podobnym meilu próbuje wejść na moją pocztę,a potem miałam informację,że to nie moja poczta,a prywatna poczta pt.”Adhortacja” i na dodatek po włosku.No wtedy już byłam mocno zaskoczona i miałam bujne myśli.Gdy zainstalował mi mąż Kasperskiego,to się trochę wyciszyło,chociaż od czasu do czasu otrzymywałam od kogoś znajomego meile,ale jakby już otwarte,jakbym już przeczytała je wcześniej,czyli nie tłustym drukiem.Stąd moje „bujne wyobraznie”.Co do ks.Międlara jeszcze niedawno wchodziłam na jego stronę normalnie,a teraz mi się od 2 tygodni jego strona nie otwiera,więc w youtube wchodziłam,aby go posłuchać,dziwne.
    @Zorro
    Na facebooka raczej nie wchodzę,ale bardzo Ci dziękuję.

    Polubienie

 19. @La Salette
  Wielu kapłanów wie ze Franciszek to heretyk, po Amoris Laetitia juz widac to czarno na bialym… Jedak mają różnych zwierzchników, także biskupów, czesto robiacych karierę…
  Chwala tym kapłanom, którzy juz nie boją sie mówić na bazie dokumentów, że król jest nagi.

  Polubienie

  • W sumie najgorsze przed nimi i nami również,tzn.po Ostrzeżeniu,kiedy już nie będą mieli wyjścia,aby się określić.FP wraz z A/C wtedy mocniej ich i nas ściśnie.Potrzebują i my również sporo modlitwy,ale sami też muszą oprócz modlitwy wrócić do Pisma Świętego,a najlepiej tego od ks.Wujka,aby nie czytali tego,które spreparował FP z protestantami,bo przepadną.No zwiewam już do obowiązków i pozdrawiam.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s