Franciszek mianuje do Papieskiej Akademii Życia zwolennika aborcji

Nigel_Biggar_and_Pope_FrancisNowe nominacje do akademii nastąpiły dzisiaj, a wśród nominowanych znajduje się anglikański duchowny, profesor Oxfordu – Nigel Biggar, który twierdzi, że aborcja do 18 tygodnia powinna być legalna. Profesor uważa, że nienarodzone dziecko „nie należy do tego samego rodzaju rzeczy jak dojrzały lub dorosły człowiek”.

Nigel Biggar jest zdania, że aborcja do 18 tygodnia ciąży powinna być dopuszczalna, bo dopiero wtedy pojawiają się ślady mózgowej aktywności. Według słów profesora: „nie jest prawdą, że każda aborcja to morderstwo”. Profesor w rozmowie z redakcją LifeSitesNews, która wyciągnęła sprawę na światło dzienne, potwierdza swoje poglądy, twierdząc przy tym jednak, że od wielu lat jednak nie zagłębiał się w temat aborcji.

Może któryś z watykańskich doradców Franciszka przeoczył ten fakt i w najbliższych dniach nominacja prof. Biggara zostanie cofnięta? Marzenie ściętej głowy.

Krok po kroku rozmiękczamy szyki. No bo cóż nam przeszkadza jedna osoba wśród ekspertów kościelnych, która pozwala na aborcję?

 

Źródło: ^^^https://www.lifesitenews.com/mobile/news/pope-francis-appoints-legal-abortion-advocate-to-vatican-pro-life-academy

 

105 uwag do wpisu “Franciszek mianuje do Papieskiej Akademii Życia zwolennika aborcji

  • Fatima. „Tykający zegar” Bożej wyrozumiałości
   Dyskusja dotycząca objawień fatimskich rozgorzała w Kościele na nowo po tym, jak kardynał Burke 19 maja publicznie podniósł kwestię poświęcenia Rosji Matce Bożej. Informowaliśmy już o tym na stronach naszego portalu.
   Kardynał stwierdził, że: „w istocie poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi nie miało miejsca, w takiej formie jak o to prosiła, a Komunia zadośćuczynienia nie stała się uniwersalną praktyką w Kościele powszechnym”.
   Skojec zwraca uwagę, że grzech apostazji w Kościele nie jest wspominany w żadnym fragmencie tekstów, ujawnionych przez Watykan, dotyczących Tajemnic Fatimskich. Jesteśmy w nich ostrzegani o zagrożeniu Piekłem, wojną, męczeństwem, prześladowaniem, ale nie pojawia się nic o apostazji. Jednak kard. Luigi Ciappi, teologiczny doradca pięciu papieży, w 1995 roku napisał w liście, że według jego odczytywania Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, zostało w niej przewidziane, między innymi, że „wielka apostazja w Kościele rozpocznie się na szczycie” [szczycie władzy].
   Dr Alice von Hildebrand, katolicka filozof i teolog, druga żona Dietricha von Hildebranda, że wraz z mężem usłyszała tę samą informację w 1965 roku z ust Monsignor Mario Boehm, który przez długie lata był redaktorem oficjalnej watykańskiej gazety L’Osservatore Romano. Miał on stwierdzić, że Trzecia Tajemnica nie została ujawniona na czas (do 1960 roku, jak prosiła Matka Boża) w powodu jej przerażającej treści. Zapytany jakie to treści są tak przerażające Boehm miał odpowiedzieć: „infiltracja na samym szczycie Kościoła”.
   Na temat działalności Szatana w Kościele i wielkiej apostazji wypowiadał się również ojciec Gabriele Amorth, powołując się przy tym na słowa ojca Pio. Wypowiedzi głównego egzorcysty Watykanu przywoływaliśmy już na PCh24.
   Skojec wspomina również o tekstach, które traktują o tzw. „prawdziwej Trzeciej Tajemnicy”. Pierwszy z nich pochodzi z artykułu z października 1963 roku, wydania niemieckiej publikacji „Neues Europa”. Niektórzy twierdzą, że zawiera ona słowa „prawdziwej Trzeciej Tajemnicy” przeplatane pomiędzy tekstami apokryficznymi. Mowa o części, która została zdekodowana przez ojca Luigi Villa, przyjaciela ojca Pio. Miał on powiedzieć, że „nie będzie już wszędzie panującego porządku i Szatan będzie rządził na najwyższych szczeblach, kierując biegiem zdarzeń. On (Szatan) naprawdę odniesie sukcesy w infiltrowaniu szczytu Kościoła”.
   Read more: http://www.pch24.pl/fatima–tykajacy-zegar-bozej-wyrozumialosci,52285,i.html#ixzz4jv597qHN

   Polubienie

  • Jakie to sprytne chować się za charytatywnoscią . Przecież to właśnie jest najbardziej oczekiwane od KK przez lewactwo. Dzis coraz czesciej, to rodzaj nowej formy teologii wyzwolenia, teologii rzekomej sprawiedliwości.
   Lewwactwk aż kwiczy z radosci.
   Niechaj Ci się ręka spoci zanim dasz (bez rozwagi) pomoc, która obróci się przeciw PRAWDZIE a zasili de facto struktury zla…

   Polubienie

 1. Już czasem brakuje mi siły na te nowinki!- czyli co, polscy biskupi zastosowali się do zaleceń heretyka.

  „Luteranie z Finlandii z wizytą w Sekretariacie KEP”
  Arcybiskup ewangelicko-luterańskiego Kościoła Finlandii dr Kari Mäkinen z żoną Eija Mäkinen, także duchowną tego Kościoła oraz dyrektorem Departamentu Spraw Zagranicznych Kościoła ks. dr. Kimmo Kääriäinenem złożyli we wtorek wizytę w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Z gośćmi z Finlandii spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski.

  Rozmowa dotyczyła m.in. obchodów 500-lecia Reformacji oraz współpracy ekumenicznej między Kościołami. Poruszono również kwestię pomocy uchodźcom i migrantom.

  – Takie spotkania są szczególnie cenne. Czujemy się sobie bliscy poprzez wiarę w Chrystusa i wspólne chrześcijańskie dziedzictwo – mówił bp Nitkiewicz. Dodał, że do wspólnych celów Kościołów należy m.in. pielęgnowanie i budzenie wrażliwości na bliźniego, szczególnie człowieka w potrzebie oraz pomoc chrześcijanom, którzy cierpią na całym świecie.

  Abp Mäkinen podkreślał, że co roku w dzień św. Henryka, przedstawiciele Kościoła ewangelicko-luterańskiego Finlandii udają się do Rzymu, gdzie spotykają się z papieżem.

  Uczestniczący w spotkaniu prezes Polskiej Rady Ekumenicznej bp Jerzy Samiec wskazywał, że współpraca Kościoła katolickiego z Polską Radą Ekumeniczną przebiega bardzo dobrze.
  http://episkopat.pl/luteranie-z-finlandii-z-wizyta-w-sekretariacie-kep/

  Polubienie

  • @Eliza
   Bp.Samiec,to luteranin.Natomiast bp.Nitkiewicz słynie ze swoich wypowiedzi i działalności na rzecz ekumenizmu i jedności,a to z racji swojej roli w Episkopacie Polski.Już mnie to wcale nie dziwi,no bo w jakim celu powstał Episkopat Europejski,to chyba już każdy rozumie i jaka rola naszych biskupów tam jest,to chyba widzi każdy.Jest jednak ważną rzeczą,aby pamiętać,że Episkopaty współpracują mocno z ONZ,a co to ONZ,to czytaliśmy w KP.
   „Kościół zgubił drogę i pogrąża się w ciemnościach. Moje dziecko, zostało to przepowiedziane i to jest znak końca czasów. To właśnie wtedy pojawi się ostatni „papież” i świat będzie zagubiony pod błędnym kierunkiem fałszywego proroka.+- 14 listopada 2010

   „Jeżeli chodzi o sprawy, które teraz się dzieją na świecie, to staje się to coraz bardziej jasne, dzień po dniu — to, co złe światowe rządy chcą zaprowadzić. Organizacja Narodów Zjednoczonych, jeden z wielu frontów tego nowego światowego ładu, chce stłumić wszelkie Moje nauki i użyją wszystkich dostępnych środków, aby to uczynić….”30 listopada 2010

   Dzisiaj mocniej niż kiedykolwiek żyje się ambicją,a nie Bogiem.Próżność i narcyzm pod płaszczykiem wielkoduszności,aby tylko się dowartościować i podłechtać swoje ego.Ot w czym żyjemy.

   Polubienie

 2. Szukając pewnych informacji –

  Ciekawy, ale też i pokrętny wywód pewnego protestanta z ich strony, jako źródło podany artykuł, który wrzuciłaś na Glorię Rycerko!

  Jak widać protestanci uważnie śledzą blogi katolickie!
  Mało manipulują prawdą, mało – wykorzystując według potrzeby fakty raz jako udowadniające, że KK to bluźniercy, innym razem, tak jak w tym przypadku – gdy sam Bergoglio nazywa Chrystusa wężem, diabłem nie przeszkadza im to aby zgodzić się z tezą, którą nazywają herezją , a mianowicie, że skoro papież jest zastępcą Chrystusa na ziemi, nazwać Bergoglia tym samym wężem, diabłem !
  W czym akurat raz jedyny ten protestant się nie myli!

  Bo wszyscy poganie to jedna rodzina

  Mając na uwadze, że kościół Rzymsko-katolicki nieustannie ewoluuje w stronę coraz większego odstępstwa, pragniemy przytoczyć ostatnią wypowiedź głowy tego kościoła, poszerzającą drogę, jaką katolicy mają iść na zatracenie. Oto co o Panu Jezusie powiedział „Vicarius Filii Dei”, czyli pan Franciszek, rzekomy zastępca Pana Jezusa na ziemii:

  «Ma cosa è la croce per noi?» è la questione posta da Francesco. (…) “Sì, io porto la croce per far vedere che sono cristiano”». E «sta bene», però «non solo come distintivo, come se fosse una squadra, il distintivo di una squadra»; ma, ha detto Francesco, «come memoria di colui che si è fatto peccato, che si è fatto diavolo, serpente, per noi; si è abbassato fino ad annientarsi totalmente».

  „Ale czym jest dla nas krzyż?” – to pytanie zadał Franciszek. (…) „Tak, noszę krzyż, by pokazać, że jestem chrześcijaninem”. To jest „w porządku”, jednakże „nie tylko jako jako odznaka, tak jak w jakiejś drużynie, odznaka wskazująca na przynależność do jakiejś drużyny”; ale jak powiedział Franciszek, „jako wspomnienie tego, który dla nas stał się grzechem, KTÓRY STAŁ SIĘ DIABŁEM, WĘŻEM. Tak się uniżył aż do całkowitego unicestwienia”. – źródło

  +++++Według pana Franciszka Jezus Chrystus był diabłem i wężem oraz nie był Bogiem (ponieważ został całkowicie unicestwiony czyli przestał istnieć). A ponieważ pan Franciszek zastępuje w sposób fizyczny Pana Jezusa, to również jest diabłem i wężem.”

  http://zdrowanauka.info/index.php/2017/04/06/breviarium-fidei-czyli-w-co-wierza-katolicy/

  Polubienie

 3. Tak przy okazji przeglądania tego portalu, kolejny artykuł!

  Tak sobie myślę gdy to przeglądam, że protestanci, oprócz może ich hierarchów wcale niechętnie podchodzą do faktu łączenia religii:

  Nabożeństwo czy msza?

  ” W związku z obchodami 500-lecia Reformacji odbywają się okolicznościowe nabożeństwa, które w mediach są przedstawiane jako msze. Czy nabożeństwo i msza to jedno i to samo? Czy nabożeństwo można nazwać mszą?

  Otóż istnieje olbrzymia różnica pomiędzy ewangelickim nabożeństwem a katolicką mszą.

  Ewangelickie nabożeństwo jest zgromadzeniem wiernych, podczas którego głoszone jest Słowo Boże, jest oddawana Bogu chwała w pieśniach i modlitwach.

  Katolicka msza zawiera te same elementy, jednakże zawiera też obrzęd nazywany obecnie Eucharystią, podczas którego składana jest Bogu ofiara za grzechy żywych i umarłych.

  (..)
  Zasadnicza różnica w zrozumieniu Lutra

  Marcin Luter miał nadzieję, że dojdzie do powszechnego soboru, na którym zostaną omówione i naprawione nadużycia doktrynalne w Kościele. W Artykułach Szmalkaldzkich wyraża jednak swoje przekonanie, że nawet gdyby zwolennicy papieża ustąpili we wszystkim, co nie zgdadza się z Pismem Świętym, to jednak w jednej nauce nie ustąpią – w nauce o mszy, która daje duchowieństwu katolickiemu władzę nad sumieniami ludzi i czyni ich pośrednikami do Pana Boga. W Artykule o Mszy p.10 tak pisał:

  Gdy upadnie msza, upadnie i papiestwo.

  10. […] Choć bowiem byłoby możliwe, że nam ustąpią we wszystkich pozostałych artykułach, jednak w tym nie będą mogli ustąpić, […]

  +++++Tak tedy – rzecz prosta – jesteśmy na wieki rozdzieleni i nawzajem dla siebie przeciwnikami.

  Bardzo dobrze bowiem wyczuwają oni, że gdy upadnie msza, upadnie i papiestwo. Zanim zaś do tego dopuszczą, nas, jeśli zdołają, wytępią.

  http://zdrowanauka.info/index.php/2017/06/09/nabozenstwo-czy-msza/

  Pomijając wszystko z czym my katolicy się nie zgadzamy z protestantami, widać wyraźnie, że nie są oni wcale tacy chętni do jakiegokolwiek dialogu i łączenia religii. To ich hierarchia, podobnie jak u prawosławnych i Bergoglio prą do stworzenia jśr.

  Kiedyś moja znajoma adwentystka powiedziała, że protestanci i tym bardziej oni ADS – nie przyjmą zmian, które zaproponuje Bergoglio.

  Teraz widać, że to może okazać się prawdą, dlatego ponieważ, Bergoglio przyjmuje i chce wprowadzić do KK zasady protestantyzmu. I niestety protestanci wpadną w sprytną pułapkę zastawioną przez fałszywego proroka!
  Później nie będzie już odwrotu.

  Polubienie

 4. A mnie się bardzo podoba tvn NWOwy trynd w „kościele” zwłaszcza te słowa:
  Profesor uważa, że nienarodzone dziecko „nie należy do tego samego rodzaju rzeczy jak dojrzały lub dorosły człowiek”.
  Aj się podjarałem… To teraz jak se poderżnę gardziołko jakiem bergogliańskiemu duchownemu to w końcu nic się nie stało: od kiedy to rzeczy poza wartością użytkową mają jakąś inną wartość? Baby tyż ale co z nimi będę robił to nie wypada tu pisać.

  Polubienie

  • Ps
   W liście na „Dzień Ziemi” czy „Ochrony Środowiska” albo jakoś tak, na 1. IX 2016 r. „drogi” Bergoglio jako wzór jedności podał sygnatariuszy dokumentu o Celach Zrównoważonego Rozwoju. Pan Ban Ki Moon Sekretarz Generalny ONZ też gadał, że Watykan popiera Cele Zrównoważonego Rozwoju. A wśród Celów są prawa reprodukcyjne. Ten nowy członek (jak to dawniej mówiono: członek z ramienia) tylko potwierdza, że co do aborcji – a w sumie eutanazji i in vitro także – to jesteśmy przeciw a nawet za. Jak dołoży się do tego gościa tegorocznej lutowej (chyba) konferencji w Watykanie co to postuluje depopulację do poziomu 1 mld (jeden miliard, 1 000 000 000) z 7 mld pozostawionych przy życiu to doskonale widać w którym kierunku zmierza Kościoł – a raczej „kościół” – pod przewodnictwem „naszego drogiego papieża Franciszka” jak mawia masoneria..

   Polubienie

   • Errata:
    Powinno być:
    „co to postuluje depopulację do poziomu 1 mld (jeden miliard, 1 000 000 000) pozostawionych przy życiu z circa 7 mld obecnie żyjących

    Polubienie

 5. To już nie jest nowość.Mówię o temacie głównym,bo nie tak dawno hierarchowie z Watykanu zaprosili i uczestniczyli również w KONFERENCJI podobnie myślącego,jak ten,którego podajesz Adminie.Mam na myśli,skrajnie antykatolickiego Paula Ehrliha.
  http://www.pch24.pl/niebezpieczne-zwiazki-watykanu—depopulacja-,49885,i.html
  Mimo,że ten o którym wstawiłeś jest anglikańskim duchownym,to coś ich obydwu MOCNO łączy.A co?każdy widzi.
  Jesteśmy już tak mocno wymieszani,że trudno niektórym rozpoznać,bo mimo,że przedstawiają się jako duchowni,to cosik się zatarło i ten sojusz mnie już nie rusza,nie oburza.I nie jest to kwestia przyzwyczajenia,ale świadomość,że nastała już taka ciemność,że im dalej od Boga,tym „wspanialsze” owoce.Bo wystarczy zadać sobie pytania :CZYM TERAZ ŻYJE WATYKAN? CO JEST DLA WATYKANU TERAZ PRIORYTETEM?
  Wystarczy,że przeczyta się : J 6.54-71 ,a\by zobaczyć podobieństwo

  Polubienie

  • @Wiesia
   Niedługo zapewne już oficjalnie Cele Zrównoważonego Rozwoju będą linią programową bergogliańskiego „kościoła” co będzie wyrazem i miłosierdzia, i ekologii, i walki z ubóstwem. Jesteś już dużą dziewczynką i mniemam zatem, że nie muszę Ci tłumaczyć – skoro wg. Bergoglio komunizm jest szczytem chrześcijaństwa – w jaki sposób kwestia ubóstwa na Ziemi zostanie definitywnie rozwiązana… Czyż nie jest miłosierdziem likwidacja cierpienia…? I taki Allah jest np. miłosierny… Ach, ach, czyż nie jest to spełnienie najskrytszych marzeń „naszego drogiego papieża Franciszka”, jak mówią o nim masoni?

   Polubienie

   • @Lolo
    dokładnie tak jest,jak piszesz,tym bardziej,że w tym szczególnym roku 2017 jest tak wiele rocznic i obchodów tych rocznic Już nie ma dnia,aby szatan nie ujawniał się mocno w tych,którzy z racji tytułów powinni nam służyć.Oni tego nie widzą,bo są tak pochłonięci dobroczynnością,że nie widzą tego za kim podążają.Mówię o tych,którzy dali się wciągnąć i nie widza podstępu u tych,którzy ich pożerają.

    Polubione przez 1 osoba

  • J 6,70
   70 Na to rzekł do nich Jezus: «Czyż nie wybrałem was dwunastu?

   +++A jeden z was jest diabłem»

   A że czas jest szczególny,bo czas ostateczny,więc historia się powtarza ,tak,jak było zapowiedziane w Apokalipsie.Wielu mówi,że przecież zdarzały się przypadki także przed tym czasem.Lecz czy z takim natężeniem i z takim POPARCIEM, jak obecnie??
   Wszystko leci na łeb,wszystko!Oni wszyscy przy tym mówią z ogromną wielkodusznością,miłością.Troskliwość o nas jest już do tego stopnia spotęgowana,że nawet w Watykanie dyskusje są na temat depopulacji,aborcji itp.Tę troskę się czuje na tysiące kilometrów.Tak z troski(w ich wydaniu) się zastanawiam,
   czy oni w ogóle sypiają??
   Są tak zapracowani w płodzeniu dobrobytu,że aż żal patrzeć,jak się męczą.

   Polubienie

 6. Nie myliłem się! Episkopat zdradził Polskę! Rękami Caritasu sprowadza do Polski islamistów
  13.06.2017

  Wszystko co w skasowanym przez YT filmie pt. „Przywróćmy Kościół w ręce chrześcijan. Purpuraci sprawdzają islamistów do Polski (93)” okazało się prawdą. Bolesną prawdą.

  Konferencja Episkopatu Polski, w porozumieniu z Witoldem Waszczykowskim oraz rękami Caritasu, zbuduje w Polsce korytarz humanitarny dla uchodźców. Oznacza to, że Caritas przyjmie uchodźców w specjalnie przygotowanych obozach. Rzekomo tych najbardziej potrzebujących. Jaka jest prawda, doskonale wiemy. Niestety, decyzje już zostały podjęte. Posłuchajcie i przekonajcie się. Biskupi zdradzili Polaków i zaprowadzają nam fundamentalny islam, a w konsekwencji zbrodnie, gwałty, niszczenie cywilizacji łacińskiej i Nowy Porządek Świata.

  https://jacekmiedlar.pl/2017/06/13/nie-mylilem-sie-episkopat-zdradzil-polske-rekami-caritasu-sprowadza-do-polski-islamistow/

  Polubienie

  • I tak jak powiedziałam niedawno,że UE swoje,ale jednak Episkopat w łączności z Brukselą- swoje. Zatem po cichu,cicho-sza. Modle się za nich,ale dostaję pewnego odruchu…..,kiedy ich widzę,jest to silniejsze ode mnie.Oni się już określili,wiec jak coś u nas będzie eksplodować ,to wezmą to na siebie,a my będziemy wiedzieć,gdzie się udać,aby pokazać swoje niezadowolenie.W każdym bądz razie ja już kompletnie nie mam do nich zaufania.Zdrada „miłosierna”!!!

   Polubienie

  • Ten rzecznik już mógł sobie darować te brednie.A swoja drogą,to dzięki temu widać,że ona także jest tego samego zdania.Nasiało mnóstwo wierzących inaczej,ba!!! i jeszcze mają stanowiska!

   Polubione przez 1 osoba

   • @Wiesia
    W jednym z opracowań poświęconym problematyce żydowskiej było, że Żydzi zawsze starali się ulokować jak najbliżej władzy. I to widać także w Kościele. Zostało to zresztą przeniesione na masonerię. Należy zatem założyć, że aktualnie hierarchia kościelna w dużej mierze jest związana z masonerią.

    Polubienie

   • @Wiesia
    To są słowa po ukazaniu się AL i zmianach w Niemczech. Ponieważ nic nowego nie powiedziano dotychczas w Episkopacie to jak myślę nadal obowiązuje ta wykładnia. Ha, ha, ha… to jak ja mam poważnie traktować hierarchów… No mają mnie za idiotę…

    Polubienie

   • Poważnie się zastanawiam nad tymi duchownymi!!!
    Przeczytajcie to uważnie.Padaja tam słowa ,jak dla mnie niedopomyślenia,że to mówią duchowni.
    https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,2412,tak-czy-nie-komunia-po-adhortacji.html
    Ja rozumiem,że sytuacja każdego jest inna,lecz skoro Bergoglio nie ma zamiaru SAM to wyjaśnić,tak,jak „krowie na pastwisku”,aby nie było niedomówień i dwuznaczności,lecz zabierają się za to osoby inne,to jak dla mnie jest to ignorancja i brak szacunku do nas,jako wiernych Chrystusowi.Minęło już tyle czasu,a on idzie dalej w swoich nowościach.Tym czasem chaos,jaki dzięki niemu powstał,powoduje totalny brak zaufania do duchowieństwa,które powinno stać na straży Depozytu Wiary i Tradycji.

    Polubienie

   • Ja nie chcę tłumaczenia innych osób,ja chcę,aby wytłumaczył to ten,którego moi duchowni nazywają papieżem.Przecież,jeżeli ja jestem za coś odpowiedzialna,do mnie się zwracają ludzie,to nie czekam,aby to ktoś za mnie wyjaśnił.Widząc,jak biskup Rzymu nas traktuje,to przestaję także traktować go poważnie.Sęk w tym,że jego decyzje rzutują na całość kościoła.
    Jeżeli zwierzchnik jest arogancki,to wtedy na szacunek liczyć nie może,a ja ślepo za takim nie pójdę.

    Polubienie

   • @Wiesia
    Jak widać „Lenin wiecznie żywy” linia pozostaje niezmienna a nawet się umacnia, wg. tego co mówił klasyk: „Jesteśmy na skraju przepaści a obecnie robimy wielki krok na przód”.

    Polubienie

   • No i popatrz,że ci sami,którzy powołują się na Jana Pawłaa II,kompletnioe!!…KOMPLETNIE!! nie rozumieli,co mówił.Oni także na wzór Bergoglia, wprowadzają dwuznaczniki,ale te dwuznaczniki robią sobie z nauczania Chrystusa Pana.Ci,którzy nas tak okłamują swoim słowotokiem mają nas daleko w nosie.Oni myślą o sobie,o swoich posadach,a mówią,że myślą o nas.JAK IM NIE WSTYD!!!?
    No,jak im nie wstyd?!!

    Już i tak sporo pousuwano z youtube.
    Tragicznie jest patrzeć,jak durnia z ciebie robią i to jeszcze kto??!!

    Polubienie

   • Św.Maksymilian Kolbe bardzo dobrze wiedział przed czym stoimy.On wiedział i uprzedzał przed tym.Ale kto go tam słucha??

    Chyba każdy widzi jaki rok mamy i pamięta,co obiecała masoneria na ten rok?czy udaje,że nic nie widzi i proponowane nam fałszerstwa akceptuje i mówi nam,że nic się nie dzieje,że wszystko jest ok i po staremu.Przyjdzie dzień,że staniemy wszyscy przed Bogiem i zdamy relacje z tego,z jakimi rękoma przyszliśmy.Czas o tym pomyśleć!,bo nikt z nas nie jest wieczny,wy,którzy jesteście odpowiedzialni RÓWNIEŻ!!
    „CZAS UCIEKA, WIECZNOŚĆ CZEKA” jak mawiał ten,na którego tak wielu się powołuje.

    Polubienie

 7. He, he, he. Pod artykułem o rzeczniku jezuitów na PCh24 dostałem pytanie od osoby o nicku @r. Dałem dwie odpowiedzi ale mi nie puścili. Straśnie się tam jednak boją. A ja tylko, że moim Papieżem jest Benedykt XVI a reszta to herezja.

  Polubienie

 8. @Wiesia
  Wróciłem na „ndie.pl”. Nie wiem na jak długo, powiedzmy było do mnie pytanie odnośnie mojego widzenia pewnych problemów w Kościele w Polsce i napisałem coś takiego. Zacytuję to bo wg. mnie jest to istotne:
  „A na marginesie, co sobie wczoraj wspominki robiłem o ocenach w szkole, to przyszło mi do głowy, że reforma edukacji zmieniając system oceniania z 2-5 na 1-6 subtelnie zmieniła też nastawienia do symboliki. Dawniej „6” była jednoznacznie kojarzona z czymś negatywnym co ma wydźwięk w rozumieniu liczby „666” a dzisiaj „6” to coś dobrego. To jak czymś złym może być „liczba bestii”?
  „Zło będą nazywać dobrem”.”

  Polubienie

  • @Lili
   pamiętasz to nagranie??
   Może by tak kard.Nycz to zobaczył i jemu podobni,bo dzisiaj miał takie kazanie,że mnie na wymioty zebrało.To nagranie powinien zobaczyć,aby uświadomić sobie,że ci,do których ma słabość w Brukseli jemu nie pomogą w razie godziny X,która może w naszym kraju się również rorpętać,a Bruksela na to tylko czeka.Trzeba być ślepym,aby nie widzieć,co się dzieje.
   Ale powiem Ci,że dobrze,że uzewnętrzniają się takie osoby,bo wiemy kto swój,a kto nie.Kard.Nycz nawet w Boże Ciało zabłysną multi-kulti.Ci w Brukseli i nasi wewnętrzni wrogowie, tak naprawdę gardzą imigrantami i pod żadnym pozorem nie wzięliby ich sobie pod jeden dach,bo do takich obrońców padały u nas w Polsce te pytania i ani mru-mru,jak o beton,ale to szczegół,ten film trzeba zobaczyć i dać duchownym :

   a tu dziennikarka ze Szwecji :

   Polubienie

   • @Wiesia
    No, a skoro oni uznają Bergoglio jako papieża a ja jego nie uznaję to oni mogą swoimi pouczeniami „misia pocałować w pewne miejsce”. Nie jest to nic obraźliwego, bowiem oni są wśród tych co burdel uznają za ortodoksję. Czy może coś źle zrozumiałem?

    Polubienie

  • A wiesz ilu biskupów jest za sprowadzeniem do nas nieszczęścia??
   Caritas Polski, pomimo stanowcze NIE ze strony Prezydenta i Premier chce sprowadzić.Wiesz ile imigrantów jest w drodze? Ja słyszałam o grubo ponad 6000.000.Bruksela swego czasu miała obrady na temat prawa szariatu w Europie,więc jeżeli Caritas Polska wpuści ich do nas,to odwrotu już nie będzie.Poza tym sześć milionów dodatkowo młodych byczków,którzy nie kwapią się do pracy,a do burdy i na socjal,gdzie dzieci szkolone już są od berbecia w używaniu noży i pasów szahida.Tak,że to nie są dzieci,jak dzieci,to są bojownicy karmieni nienawiścią do nas już z pierwszym swoim oddechem złapanym po urodzeniu.Zachód wtrącał się do nich,bo miał w tym interes,a Polska ma się rozpaść,bo oni tego chcą??
   Lecz wkurza mnie brak wyobrazni(delikatnie ujmując) u duchownych,którzy chcą,abyśmy mieli to samo,co na zachodzie.DLACZEGO CI SAMI NIE WYJADĄ STĄD??!!
   Wystarczą nam świeccy zdrajcy,ale ci,co maja bronić Krzyża pociskają takie farmazony,że mi ciśnienie skacze na maksa.Wiesz z jakiego regionu pochodzę i pewnie zdajesz sobie sprawę,jakie podejście jest w moim mieście,aż mnie coś zalewa.DOŚĆ!! mam już dosyć .Biorę na kilka dni urlopu od kompa,bo mi nerwy puszczają,pozdrawiam,z Bogiem!

   Polubienie

 9. Brałam dzisiaj udział w prymicyjnej Mszy św.
  Jak wiadomo uczestniczący w niej
  mogą otrzymać pod pewnymi
  warunkami odpust zupełny.
  Z tym, że jednym z warunków była
  modlitwa w intencjach FP.
  (ale jak nie wszystkim wiadomo,- jego intencją
  jest zniszczyć Kościół i jak najwięcej ludzi
  zaprowadzić do piekła), to czy ten odpust
  uzyskają, czy nie? spełniając oczywiście
  pozostałe warunki.

  Polubienie

  • Jesli wiesz kim jest Franciszek, to nie wolno modlić się w jego intencjach.Modlitwa tylko za papieza BXVI jedynego prawdziwego papieża. Także ta modlitwa w celu uzyskania odpustu zupełnego. Modlitwa w intencjach Franciszka moze obrażać Boga

   Polubienie

 10. Pan natomiast nauczył nas „decydujących słów” i powiedział: „Niech wasza mowa będzie taka: tak, nie. – powiedział Bergoglio podczas porannej Mszy Św. w Domu św. Marty 13 czerwca

  A więc takie właśnie tam, ” tak, nie” -w wykonaniu Bergoglia

  – „Głoszenie Ewangelii” nie dopuszcza „niuansów” czy niepewności

  – nie kryje się za różnymi „może” albo „tak i nie”.

  – „Mocne obrazy – powiedział Papież – dla zaznaczenia, jak druzgoczące, niszczące, decydujące jest głoszenie Ewangelii

  – Nie chodzi zatem, wyjaśnił, „o te słowa, te niuanse, które są trochę ‚tak-tak’, ‚nie-nie’, a które na koniec skłaniają cię do szukania sztucznego bezpieczeństwa, jakim jest na przykład kazuistyka”.

  – On jest pełnią, jest ‚tak’” ( o Panu Jezusie)

  – Natomiast ten, kto ukrywa światło, daje anty-świadectwo; jest po trosze ‚tak’, a trochę ‚nie’.

  http://www.osservatoreromano.va/pl/news/zdecydowane-gloszenie

  ———————————————————————————–

  Watykański przedstawiciel na EXPO 2017 w Astanie

  „Energia dla dobra wspólnego: troska o nasz wspólny dom” to hasło watykańskiego pawilonu na światowej wystawie EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu Astanie. Jej tematem jest energia przyszłości. W inauguracji wydarzenia w imieniu Stolicy Apostolskiej wziął udział prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

  „Stolica Apostolska jest tutaj obecna nie po to, aby zaprezentować nowe technologie energetyczne, ponieważ taka działalność nie wchodzi w zakres naszych kompetencji, ale by przedstawić świadectwa ludzkiego doświadczenia dotyczącego energii.
  ++++++ Dlatego w pawilonie Watykanu rozpoczynamy od pokazania energii na początku życia ludzkiego na ziemi. Dzięki inicjatywie amerykańskiego Uniwersytetu Notre-Dame mamy tutaj prezentację tzw. Wielkiego Wybuchu, który rozpoczął historię energii pochodzącej z gwiazd. Zaczynamy więc w ten sposób, aby przedstawić światło jako jedną z form energii, towarzyszącą życiu ludzkiemu już od jego zarania. I to nam przypomina jedno ze zdań wypowiedzianych przez Papieża Benedykta XVI, że miłość, niczym światło, stanowiła pierwszą rzecz stworzoną przez Boga” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Turkson.

  http://pl.radiovaticana.va/news/2017/06/10/watyka%C5%84ski_przedstawiciel_na_expo_2017_w_astanie/1318179

  Polubienie

  • — Franciszek stworzył tak wiele nowych wyrażeń i neologizmów, że napisano już nawet książkę na ten temat. Możesz przypomnieć jakieś wyrażenie, które najbardziej Cię uderzyło lub spodobało Ci się?

   Mógłbym wymienić ich wiele. Uderzyło mnie np. wyrażenie zakonnice „z uśmiechem stewardesy” — zakonnica powinna promieniować ciepłem wiary, a nie uśmiechać się pięknie, lecz w sposób zimny i formalny, jak to czyni stewardesa. Poza tym wszystkie uwagi dotyczące chrześcijan: chrześcijanie smutni, „z twarzą jak papryka chili w occie”, chrześcijanie „salonowi”, chrześcijanie „z muzeum”, chrześcijanie „siedzący”, którzy stracili dynamizm wiary…

   — Homilie Papieża charakteryzują się spontanicznością i prostotą języka. Pisarz Vittorio Sermonti powiedział, że język Franciszka odznacza się „dokładnością języka dzieci i bezczelnością języka wielkich poetów”. A jak Ty określiłbyś język Papieża?

   Chciałbym podkreślić jedną rzecz: większość jego wyrażeń jest związana z codziennym życiem i z wiarą prostych ludzi.

   Papież Benedykt XVI, wielki teolog, potrafił mówić bardzo jasno, a jego styl był rezultatem wielu lat studiów oraz wynikał z faktu, że miał on mentalność profesora. Natomiast przejrzystość Franciszka wynika z faktu, że Papież chce być duszpasterzem o „zapachu owiec”, i to się odczuwa, gdy mówi — przedstawia fakty wiary, używając języka zwykłego człowieka. W ten sposób czyni zrozumiałymi rzeczy, które inaczej trudno byłyby zrozumieć.

   Ostatnio w Watykanie wydano „Direttorio omiletico” (Dyrektorium homiletyczne), przygotowane przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Podaje się w nim jako przykład dobrego kazania styl homilii papieskich w Domu św. Marty.

   http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAH/niedziela201515-swmarta.html

   Polubienie

 11. Znów kard. Peter Turkson

  Watykan w ONZ o porozumieniu w sprawie ochrony oceanów

  Aby faktycznie dbać o oceany i ich zasoby, podejście naukowe trzeba połączyć z rozważaniami o charakterze etycznym. Takie stanowisko przedstawiła Stolica Apostolska na oenzetowskiej konferencji poświęconej kwestiom eksploatacji i zachowania zasobów morskich.

  Hierarcha podkreślił, iż należy zerwać z mentalnością egoistyczną, nastawioną wyłącznie na zyski.

  ++++ Wykorzystywanie olbrzymich zasobów światowych oceanów powinno być powiązane z troską o najbiedniejszych, a także o przyszłe pokolenia. „Dbanie o środowisko oznacza ochronę najsłabszych” dodał kard. Turkson.

  Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej podkreślił też, że z nierozważnym użyciem zasobów planety należy się konfrontować na wszystkich poziomach: osobistym, krajowym oraz międzynarodowym.

  http://pl.radiovaticana.va/news/2017/06/08/watykan_w_onz_o_porozumieniu_w_sprawie_ochrony_ocean%C3%B3w/1317775

  Polubienie

 12. Komentarz do kwestii udzielania Komunii Świętej dla rozwodników żyjących w ponownych związkach bez zachowania czystości, komentarz do zapisów w adhortacji „Amoris letitia” oraz stanowiska Episkopatów Polski i innych krajów.

  Polubienie

 13. Wytyczne AL biskupów sycylijskich dopuszczają komunię dla cudzołożnych małżonków

  4 czerwca Konferencja Biskupów Sycylii, obejmująca 17 diecezji na Sycylii, poszła za bliźnimi biskupami na Malcie, ogłaszając duszpasterskie wytyczne dotyczące rozdziału 8 Amoris Laetitia, które zezwalają Komunii Świętej na rozwiedzione i cywilne małżeństwo bez unieważnienia (tj. W stanie publicznym i stałym cudzołóstwo). Wytyczne Sycylii mają również podobieństwo do ich projektu do diecezji Katanii. Wytyczne znacznie przyznajĘ …, że Familiaris Consortio wymagał (przy użyciu czasów przeszłych) tych par do praktyki czystoś ci, ale ten wymóg został „rozszerzony” (odczytany: zlikwidowany) przez Francisa w Amoris Laetitia. Wytyczne mówią: „Zgodnie z oceną spowiednika i biorąc pod uwagę dobro penitenta, można odpuszczać i przyznać się do rozwiedzionej i cywilizowanej małżeństwa Eucharystii, mimo że spowiednik wie, że jest, dla Kościół, obiektywne zaburzenie „.

  https://rorate-caeli.blogspot.com/

  Polubienie

  • @Beata
   Ha, ha, ha….
   „„Zgodnie z oceną spowiednika i biorąc pod uwagę dobro penitenta, można odpuszczać i przyznać się do rozwiedzionej i cywilizowanej małżeństwa Eucharystii, mimo że spowiednik wie, że jest, dla Kościół, obiektywne zaburzenie „.”
   Ale czy jest się z czego śmiać. Spowiednik popełnia grzech ciężki… ba, grzech przeciwko Duchowi Świętemu. No bo czy inaczej można to określić? Właściwie wszyscy, którzy uczestniczą świadome – a uczestniczą właśnie tak – w tym procederze wchodzą w ten stan.

   Środowisko, środowisko über alles. No nie ma ważniejszej rzeczy dla zbawienia człowieka niż elektrownie wiatrowe i prędkość światła.

   @J. Marek W.
   „Bergolenie”… Ha, ha, ha…

   @ada
   Czy można dostać odpust jak modlisz się we wspólnocie (popierając w sumie) herezję, skoro wiesz o tym, że jest to herezja? A jeszcze jak do tego oprócz „Franciszka” – bo to jest jakby wypowiedzenie akceptacji herezji – zmiany zniosą formalnie całkowicie to co prawowierne we Mszy Świętej? Czy Przeistoczenie jest ważne jeśli celebrans akceptuje herezję i uznaje ją za słuszną?

   Polubienie

   • @Beata
    Biskupom sycylijskim i w ogóle duchowieństwu:
    ” Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny.” (Mt 18:7-8; BT)
    „Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, (42) i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.” (Mt 13:41; BT)

    A tu obecna doktryna:
    „Nikt nie może być potępiony na zawsze bo to nie jest logika Ewangelii” (Adhortacja „Amoris Laetitia” pkt. 297)

    I zagadka:
    Wymień jedną sprzeczność.

    Polubione przez 1 osoba

 14. Jednej światowej religii cd. Nieformalnie, na naszych oczach, zawiązuje się jedna światowa religia, a duchowieństwo i katolicy cicho sza. Taniec chocholi trawa. Myślę, że dopiero po Ostrzeżeniu coś do tych „zakutych” głów trafi, bo jak na razie klapa…..

  Papież i jego przyjaciel rabin Abraham Skorka pojawiają się w montażu wideo i razem w swoim własnym filmie w ramach inicjatywy „Przyjaciele” koordynowanej przez Instytut Elizeusza, który ma biura w Izraelu iw Dallas.

  Seria filmów, zamieszczona w YouTube 14 czerwca, obejmuje także prawosławnych, anglikańskich i luterańskich liderów, rabinów żydowskich, kleryków islamskich i szyickich, mnichów i mnichów buddyjskich, przywódców Hindu i Sikhów.

  W swoim filmie Franciszek i Skorka mówią o tym, jak ich własne przekonania religijne prowadziły do ​​rozmów ze sobą i jak te rozmowy nie tylko zwiększyły ich zrozumienie Boga i stanowiły podstawę serialu telewizyjnego i książki, ale także doprowadziły do ​​prawdziwej przyjaźni .

  Kiedy wysyłamy e-maile w przód iw tył, „ponieważ wciąż mamy projekty,” mówi Skorka, zwracają się do siebie nawzajem jako „Drogi bracie”, a to nie jest tylko powiedzenie: mamy takie otwarte, głębokie i kochające rozmowy. wzajemnie.”

  https://www.ncronline.org/blogs/francis-chronicles/pope-rabbi-skorka-join-effort-promote-friendship-across-faiths

  Polubione przez 1 osoba

  • To taka Sowa&przyjaciele, ” papież i cała spółka” przeróżnych religii.
   Zapomniał Bergoglio o przyjaciołach dźinistach, przyjaciołach wszelkich istot żyjących!

   A na poważnie na naszych oczach kolejna śmiała reklama jednej światowej religii !!!
   Tylko ktoś kto niczego nie dostrzega, mógłby temu zaprzeczyć !!!

   Ale jak zawsze, gdy czas się zbliża do konkretnej daty, wyznaczonej przez masonerię, przypominam –

   SŁYNNE JUŻ MIĘDZYNARODOWE MEMORANDUM

   8 E: Pytanie: Jerozolima stanie się stolicą duchową, od 01.05.2017.

   2 C: Przyjęcie ONZ jako najwyższego organu, od 10.7.2017, dla wszystkich religii świata.

   11A: Przyjęcie przez Watykan pierwszej roli w Cerkwi (Kościele) Chrześcijańskim, od 15.08.2017.

   7B : Wprowadzenie nowych nabożeństw, następujących po sobie we wszystkich chrześcijańskich cerkwiach (kościołach), od 16.09.2017.

   10 F: Przyjęcie przez ONZ Rządu Światowego dla międzynarodowych stowarzyszeń, od 1.09.2018

   Zobaczymy co uda im się wprowadzić i jak będzie korekta czasowa

   A tak w ogóle, to kochani przygotowujmy się na ” rewolucję” w naszym życiu, w szerokim tego słowa znaczeniu!

   Polubienie

   • „A tak w ogóle, to kochani przygotowujmy się na ” rewolucję” w naszym życiu, w szerokim tego słowa znaczeniu!”
    @ Beata
    Beatko czy możesz rozwinąć myśl?

    Polubienie

   • Moher z jednej strony miałam na myśli to, że przed nami konflikty wojenne, śmierć, czipowanie, głód, a potem horror biedy, chorób, niemożności zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb codziennych, itd.
    Dla świata to będzie szok, ogromny szok, sytuacja nierealna, nierzeczywista” rzeczywistość.
    Gdy w krótkim czasie, zamiast uginających się półek w sklepach, pozostaną same półki.
    Z drugiej strony”rewolucja” w postrzeganiu świata, tzn. przyjęcie Prawdy ukazanej podczas Ostrzeżenia.
    Zupełne przewartościowanie swojego myślenia na wiele rzeczy, świadomość popełniania grzechów, które dla nas grzechem do tej pory nie były.
    Wreszcie myśl, dla wielu, że tyle lat straciłem/am na puste, bezwartościowe życie, gonitwą za dobrami tego świata, a nie na tym jak mogliśmy i powinniśmy pomóc Bogu w zbawianiu dusz nas wszystkich grzeszników !
    Czy nie taka rzeczywistość zaistnieje po Ostrzeżeniu !?

    Całe nasze życie zmieni się już wkrótce nie do poznania.
    Dlatego słowo ” rewolucja” ujęłam w cudzysłów.

    Polubienie

   • To prawda ze to dla tych wszystkich zaganianych za pieniędzmi ludzi będzie to prawdziwy szok. Jak teraz im mówimy to sie śmieją z tego co mówimy i z nas samych patrząc na nas z politowaniem. Kiedy zobaczą to na własne oczy będą mieli mocne rumieńce na twarzy i wzburzoną krew ze stresu, że nie chcieli się przygotować, na to co nieuniknione. Kiedys rozmawiałem z kolegą i jednogłośnie stwierdziliśmy, że w chaosie zabraknie w pierwszej kolejności tego co codziennie jest dowożone na półki sklepów. Teraz jest moda na jedzenie w restauracjach i poleganie na innych jeśli chodzi o jedzenie (dostawy i dystrybucja). Czym się wyżywią wszyscy ci nieprzygotowani i lekceważący ostrzeżenia jak nie będzie otwartej restauracji czy hipermarkety, sklepy i bazary opustoszeją? Ludzie, którzy się zaopatrzą i będą mieli przygotowane jedzenie na ten czas, będą także musieli je zabezpieczyć przed bandami, które będą plondrowac i nie cofną się przed niczym aby zaspokoić głód. Miejmy nadzieje, że Polacy się obudzą i zostanie dokonana Prawidłowa Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski

    Polubienie

 15. Dlaczego ksiądz Kazimierz Sowa był bezkarny? „Sowa & purpurowi przyjaciele” (+ wideo)


  Czy to nie jest szokujące? Stan w jakim znalazły wyższe instytucje Kościoła katolickiego w Polsce jest opłakany. Jedynie milczenie i klepanie hierarchów po plecach będzie podtrzymaniem obecnego, schorzałego status quo, a w konsekwencji będzie niszczeniem Kościoła od środka.

  ++++ Dlatego, współpracując z Duchem Świętym, powiedzmy stanowcze NIE, układom a’la Sowa-Dziwisz i wołajmy: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Kościoła tego Kościoła”.

  https://jacekmiedlar.pl/2017/06/13/dlaczego-ksiadz-kazimierz-sowa-byl-bezkarny-sowa-purpurowi-przyjaciele-wideo/

  Polubienie

 16. Biskupi mocno wspierają Bergoglia w działaniach promujących utworzenie jednej światowej religii!

  „Katolicki biskup” z Wielkiej Brytanii uczy katolików jak czcić pogańskie „bóstwa”

  Katolicka diecezja w Wielkiej Brytanii zachęca katolików odwiedzających pogańskie sanktuaria do „oddawania pokłonów” pogańskim obrazom i do jedzenia żywności „błogosławionej” w pogańskich rytuałach, oczywiście wszystko to ma się odbywać w duchu „ekumenizmu” i „dialogu”.

  W swych wytycznych dotyczących zwiedzania pogańskich świątyń, katolicka diecezja Hallam, prowadzona przez” biskupa” Ralpha Hesketta, ZACHĘCA KATOLIKÓW DO do przynoszenia kwiatów Buddzie, kłaniania się hinduskim murti (wizerunki bóstw) i kłaniania się „świętej” księdze Sikh. Katolików ZACHĘCA SIĘ również do jedzenia pokarmów im oferowanych, które zostały „pobłogosławione” w rytuałach hinduskich i sikhskich.

  Biskup Heskett nie odpowiedział na pytanie zadane przez redakcje LifeSiteNews, która spytała go: jak usprawiedliwić te „porady” w świetle Pierwszego Przykazania, które stwierdza:

  „Ja jestem Pan, Bóg twój; Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/katolicki-biskup-wielkiej-brytanii-uczy-katolikow-czcic-poganskie-bostwa-2017-06

  U.K. diocese tells Catholics how to venerate pagan ‘deities’

  https://www.lifesitenews.com/news/u.k.-diocese-tells-catholics-visiting-pagan-shrines-to-bow-bring-flowers-to

  Polubienie

 17. Biskupi mocno wspierają Bergoglia w działaniach promujących utworzenie jednej światowej religii!

  „Katolicki biskup” z Wielkiej Brytanii uczy katolików jak czcić pogańskie „bóstwa”

  Katolicka diecezja w Wielkiej Brytanii zachęca katolików odwiedzających pogańskie sanktuaria do „oddawania pokłonów” pogańskim obrazom i do jedzenia żywności „błogosławionej” w pogańskich rytuałach, oczywiście wszystko to ma się odbywać w duchu „ekumenizmu” i „dialogu”.

  W swych wytycznych dotyczących zwiedzania pogańskich świątyń, katolicka diecezja Hallam, prowadzona przez” biskupa” Ralpha Hesketta, ZACHĘCA KATOLIKÓW DO do przynoszenia kwiatów Buddzie, kłaniania się hinduskim murti (wizerunki bóstw) i kłaniania się „świętej” księdze Sikh. Katolików ZACHĘCA SIĘ również do jedzenia pokarmów im oferowanych, które zostały „pobłogosławione” w rytuałach hinduskich i sikhskich.

  Biskup Heskett nie odpowiedział na pytanie zadane przez redakcje LifeSiteNews, która spytała go: jak usprawiedliwić te „porady” w świetle Pierwszego Przykazania, które stwierdza:

  „Ja jestem Pan, Bóg twój; Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/katolicki-biskup-wielkiej-brytanii-uczy-katolikow-czcic-poganskie-bostwa-2017-06

  U.K. diocese tells Catholics how to venerate pagan ‘deities’

  https://www.lifesitenews.com/news/u.k.-diocese-tells-catholics-visiting-pagan-shrines-to-bow-bring-flowers-to

  Polubienie

  • Nacisk Kard.Nycza i Abp.Polaka na RZĄD w sprawie uchodzców.
   Wczoraj Kard.Nycz w Święto Bożego Ciała mocno mnie w tej sprawie właśnie wkurzył.To jest niesłychane,jak oni prują do przodu,aby muslimom nas podać na tacy,niesłychane.Ja wiem,że mam iść za Panem Jezusem i oddać swoje życie,ale żeby do tego dążyli z Episkopatu,bardziej niż ci,co mają co uczynić?
   Przygotujmy się.
   To tyle,chciałam się z Wami podzielić,że niesamowicie naciska Episkopat.
   „11 Jezus odpowiedział: «Nie miałbyś żadnej władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry. Dlatego większy grzech ma ten, który Mnie wydał tobie». J 19,11

   Polubione przez 1 osoba

 18. https://wiadomosci.wp.pl/biskupi-w-boze-cialo-upomnieli-sie-o-uchodzcow-ale-w-pis-wiedza-lepiej-6134229603661953a
  No to mamy czarno na białym kto jest kto. Co ich Łączy w stroju z Franciszkiem? Wszyscy czterej mają srebrne „Krzyże”. Wszak wiedzą dzieci że złoty kolor to kolor Królewski a te pastuchy są na usługach nie tego co potrzeba
  Kim jest Biskup Katowicki abp Wiktor Skworc, co ma niedaleko do zdeprawowanej grzechem śmiertelnym Diecezji Sosnowieckiej, o której wspominał Ksiądz Międlar m.in. w Polsacie?
  Co można o nim powiedzieć?
  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/biskup-skworc-by-agentem-ks-isakowicz-zaleski-oskarza-metropolite-katowickiego_212712.html

  Kim jest abp Wojciech Polak, właściwym człekiem w Polsce na miare czasu, otwarty na innych.

  http://www.polskatimes.pl/artykul/3440569,to-bedzie-prymas-otwarty-na-innych-kim-jest-arcybiskup-wojciech-polak-sylwetka,id,t.html

  No i oczywiście na sam koniec wisienka na torcie abp Kazimierz NYcz
  http://wyborcza.pl/1,75398,19829845,kard-nycz-kiedy-komentatorzy-mowia-ze-papiez-franciszek-przesadza.html

  Polubienie

 19. „Faktyczna schizma”. Komunia dla rozwodników w Niemczech, ale nie w Polsce

  W Kościele pogłębia się „faktyczna schizma” – przekonuje niemiecki dziennik katolicki Die Tagespost. Podczas gdy dla polskich biskupów w sprawie rozwodników wciąż obowiązuje Familiaris consortio, dla hierarchów zza Odry liczy się już tylko „otwarcie” dokonane przez Amoris laetitia.

  Na tle sprawy dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej w Kościele katolickim widać pogłębiającą się niezgodność czy wręcz „faktyczną schizmę” – przekonuje na łamach opiniotwórczego katolickiego dziennika niemieckiego Die Tagespost jego były redaktor naczelny, obecnie rzymski korespondent, Guido Horst.

  http://www.pch24.pl/faktyczna-schizma–komunia-dla-rozwodnikow-w-niemczech–ale-nie-w-polsce,52281,i.html#ixzz4kCFAufhk

  Polubienie

  • @Beata
   PCh24 mnie zirytowało. Jedną wypowiedź człowiekowi puszczają a jak próbuje się w następnej bronić przed atakiem innych, które to atakujące wypowiedzi publikują, to już wchodzi cenzura bo negatywnie o „papieżu” Bergoglio. Na co komu taki „katolicyzm”?

   Polubienie

   • @ Lolo
    Lolo mnie tez nie puścili paru komentarzy.
    Musisz zrozumieć, że próbują trochę „asekuracyjnie” podchodzić do prawdy o fałszywym proroku Bergogliu.
    Chcą zachować swój portal, inaczej znajdą się na cenzurowanym.
    Zobacz co się stało z Dzieckiem Królowej Pokoju.
    Wykończyli pana Bronka, podejrzewam, że psychicznie miał już dość tej szarpaniny z tymi , którzy prawdy tych czasów ostatecznych nie uznają.
    Potem doszło za dużo polityki, hołdowanie PISowi, no i blog upadł, wypalił się.

    Ja dałam sobie spokój z pisaniem na PCh24.
    Cieszmy się tym, że w przestrzeni internetowej jest taki blog, jak ten.

    Można tu pisać na bieżąco. Kilka lat temu, na początku istnienia bloga, tematy były bardziej zawężone w kierunku Watykanu i samego Bergoglia.

    Ale teraz jest już tak, że wszystko się dopełnia.
    Polityka, Kościół, organizacje międzynarodowe, wydarzenia w świecie.
    Wszystko jest ze sobą powiązane, w kierunku stworzenia NWO i jśr.

    Polubienie

   • @Beata
    Jak mi nie puszczą od razu pierwszej wypowiedzi to ja nie mam pretensji. Rozumiem. Ich portal ich wybory. Ale jak toczy się jakaś wymiana zdań i mi zamyka się możliwość riposty to wychodzi na to, że zgadzam się z adwersarzem. A nie jest to prawdą. Wychodzi z tego jedno wielkie oszustwo. Albo nie puszczajcie w ogóle – występuję pod stałym nickiem – albo bądźcie uczciwi w stosunku do swoich czytelników a nie stroicie się w piórka obrońców prawdy. Tym bardziej, że swoje twierdzenia jednak próbuję zawsze uzasadnić w oparciu o doktrynę KK (nie mylić z bergoglianizmem).

    Polubienie

 20. Potwierdzone: Bergoglio powołany komitet Humanae vitae do „reinterpretacji” „światłością Laetitia Amoris”

  W ubiegłym miesiącu były już pogłoski , ale pogłoski zostały potwierdzone: Bergoglio skutecznie wyznaczył komisję do Humanae vitae do „reinterpretacji” „światło” w heretyckiej dokumentu została już wiadomo, że Bergoglio „Amoris Laetitia.” Antykoncepcji przez zobacz palce w niektórych przypadkach . Więc raz porównał prezerwatywy z „Łata do rany.” Rzym nadal poślizgu dalej od prawdziwej nauki Kościoła. A potem są pewne prałatów, jak kard Muller, którzy odważą się powiedzieć, że nie Amoris Laetitia jest wciąż „nie ma problemu”.

  (…)
  Watykan jest coraz bardziej wrogie wobec życia i coraz bardziej liberalny wobec seksualności. Bergoglio robi nic innego niż zaprosić żarliwych zwolenników aborcji mówić w Watykanie na konferencji klimatycznej.
  (…)
  Co sprowadza się do tego, że mówią, że rzeczywiście w Watykanie: „ Jesteśmy pro-choice” : Zdecyduj, czy jako remarried rozwódką chcesz otrzymywać Komunii tak lub nie, decyduje, czy uważa małżeństwo za nieważne yes wtedy nie, zdecydować, czy chcesz stosować antykoncepcję tak lub nie … Bergoglio ma pasterza, który prowadzi, ale łzy wilk drapieżny i rozprasza.

  Mattei jeszcze decyzji na pytanie: „ Czy będzie kapłan lub teolog z tego programu” reinterpretacji „Oblicza Humanae Vitae, odwagę, aby słowo” mówić herezji „? ”

  To jest pytanie, które może zostać poproszony. Kiedy biskupi i kardynałowie, w tym kardynał Burke, interweniować i powiedzieć: „Dość!”?

  https://restkerk.net/2017/06/16/bevestigd-bergoglio-heeft-commissie-aangesteld-om-humanae-vitae-te-herinterpreteren-in-het-licht-van-amoris-laetitia/

  Polubienie

  • @Beata
   No, to co piszę od czasu opublikowania „Amoris Laetitia” – briorę pod uwagę oficjalne dokumenty – że obecnie burdel jest ortodoksją. Nie ma co walczyć ze słabościami bo i tak będziemy zbawieni.

   Polubienie

   • @Beata
    Właściwie to nie bez przyczyny w jednym dokumencie (AL) umieszczono dwa zaprzeczenia nauce Ewangelii. Dwa a za to fundamentalne: zaprzeczenie istnieniu piekła i jednocześnie złamanie przykazania szóstego. Dwa wzajemnie uzupełniające się. Dopełniające. Reszta przyjdzie sama jako rozwinięcie „miłosierdzia” jak np. „łaty na ranę” czyli prezerwatywy. A wszystko to w świetle „Amoris Laetitia”. No, dawniej było „w świetle Ewangelii”, ale widać czasy się zmieniają i Ewangelie nie są trendy.

    Polubienie

 21. Kardynał Burke daje pierwszy otwarcie: Amoris Laetitia jest „zmiana w doktrynie Kościoła”
  W nowym wywiadzie kardynał Burke pierwszy otwarcie, że Amoris Laetitia jest „zmiana w doktrynie Kościoła.” Pytanie oczywiście pozostaje formalnej korekty G nastąpi n.a.v. pięciu dubia. Burke dał w zeszłym roku, że to się stało krótki czas po okresie Bożego Narodzenia. Jesteśmy teraz prawie Pięćdziesiątnicy i tam nadal nic się nie stało.

  Burke mówi, że dużo podróżuje do różnych częściach Kościoła, on znajdzie wszędzie zamieszanie i podział o Amoris Laetitia: między kapłanów, biskupów, a nawet konferencji biskupich „, a to jest problem, gdy ludzie próbują dokonać zmian bez względu na doktrynie – w stała doktryny i dyscypliny Kościoła – a więc skończyć z czasem radykalnie różnych praktyk z jednej strony Kościoła w stosunku do siebie, a to może być niemożliwe, jeśli, ponieważ małżeństwo i Eucharystia są takie same w każdym momencie i na dowolny zamiast Kościoła „. Burke mówi, że nie powinno być teraz kres całego zamieszania i musi być doprowadzone do końca.

  „Jest to jeden z powodów, dlaczego my, wraz z trzema innymi kardynałami, te pytania lub dubia przedłożone Papieżowi”, który Bergoglio może wyjaśnić wiele zamieszania. „Zmiany muszą przestrzegać doktryny i dyscypliny, jeśli nie uczyni to jest zarówno doktryna do osłabienia lub nawet doktryny i dyscypliny w sprzeczności.”

  Ankieter mówi, że ma prasę, że mamy do czynienia z G z rozwoju doktrynalnego, rozwijająca się od jednego do drugiego doktryny, widocznie. Burke odpowiada: „To nie może być. Innymi słowy, oznacza rozwój doktrynalny, że doszliśmy do głębszego zrozumienia tego, co jest niezmienne nauczanie Kościoła, i że jesteśmy w stanie dostarczyć tam pełniejszy wyraz, ale to nie znaczy, że zmiany lub nauki zostawiamy go, i to jest problem z ludźmi, którzy nazywają „rozwoju doktrynalnego” taką interpretację słynnego rozdziale 8. Jeśli rozwój doktrynalny oznacza, że ​​teraz, w Kościele, którzy mieszkają w nieregularnych sytuacjach małżeńskich, otrzymał sakramenty, to nie jest rozwój doktrynalny: jest to zmiana w nauczaniu Kościoła „.

  Burke następnie cytuje komentator – Ross Douthat – ponad interpretacji G amerykańskiego biskupa, który był całkowicie wbrew temu, co Kościół zawsze nauczał, że z punktu widzenia zdrowego rozsądku, że „koniec Doktryny kościół o nierozerwalności małżeństwa „oznaczało -” Uważam, że ma rację, „powiedział Burke.

  https://restkerk.net/2017/06/02/kardinaal-burke-geeft-voor-het-eerst-openlijk-toe-amoris-laetitia-is-een-wijziging-aan-de-leer-van-de-kerk/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s