Franciszku, dlaczego nie uklękniesz przed Matką Bożą Jasnogórską, skoro klękasz przed muzułmanami, hinduistami i transseksualistami?

franciszek.uklon

Chcielibyśmy szczerze zapytać Franciszka, dlaczego nie klęka przed Matką Bożą? Czy nie odczuwa potrzeby klękania także przed Najświętszym Sakramentem? Poniżej zamieszczam dwa wideo z jego wizyty na Jasnej Górze, oraz dodatkowo dla porównania wideo z obmycia nóg poganom i innowiercom, i zadaję szereg pytań. Czego nas uczy Franciszek swoją postawą?   
Pierwsze wideo, poniżej, pokazuje postawy Jana Pawła II i Benedykta XVI podczas pielgrzymki do Polski. W dalszej części filmiku widzimy, że Franciszek, wchodząc do prezbiterium, do kaplicy jasnogórskiej, nie uklęknie.

 

Drugie wideo przedstawia całe przywitanie Franciszka, które dokonuje się w kaplicy jasnogórskiej. Czy takie coś miało kiedyś miejsce za Jana Pawła II lub Benedykta XVI, by oni siedzieli w kaplicy, zaraz po wejściu do niej, i by w tym czasie wysłuchiwali na swój temat ciepłych słów?
Franciszek siedzi, słuchając, po czym na odsłonięcie obrazu wstaje. Wychodząc czyni jedynie skłon. Ani razu nie klęka przed Matką Bożą i przed tabernakulum, przed Przenajświętszym Sakramentem!

 

Dlaczego Franciszek nie miał przygotowanego klęcznika? Bo miał przygotowany fotel dla samego siebie i jedno z drugim nie współgra? Nie wiem, na ile szczegóły wizyty Franciszka na Jasnej Górze były wcześniej konsultowane z osobami odpowiedzialnymi z jego delegacji, ale rozsądek podpowiada, że takie rzeczy są jednak zwykle konsultowane dostatecznie we wszystkim, co jest istotne. Jak widać, klęcznik i postawa klęcząca nie są istotne dla Franciszka. Wątpliwe, by paulini sami decydowali o postawach Franciszka na przekór minionym postawom Jana Pawła II i Benedykta XVI i zwykłej postawie katolickiej – klęczenie przed obrazem Matki Bożej oraz uklęknięcie przed samym tabernakulum, przy wejściu do prezbiterium czy kaplicy, powinno być oczywistością.

Jaki przykład daje Franciszek całemu ludowi chrześcijańskiemu? Dlaczego odstępuje od postawy klęczącej? W przypadku mycia nóg muzułmanom czy transseksualistom, potrafi nawet trwać w postawie klęczącej, przesuwać się na klęczkach, dodatkowo głęboko się skłaniając i całując ich nogi. Dowodzenie, że ma problemy zdrowotne uniemożliwiające klękanie (nota bene na podstawie plotek), nie bardzo przekonują w obliczu tak wyrazistych jego postaw jak na umycie nóg, jak pokazuje to wideo – żadnych poważnych problemów z klęczeniem, pochylaniem się, prostowaniem.

 

Ktoś mógłby pokazać zdjęcia, na których Franciszek klęczy z różańcem i przed Matką Bożą. Tak, to prawda. Ale byłoby jakimś zafałszowaniem, jeśli nie chciałoby się dostrzec, że coraz częściej Franciszek przybiera postawę inną niż klęcząca w obliczu sacrum, że nie raz odstępuje w tym od tradycji. Nie jest to jakiś jednorazowy gest. Jest to stała praktyka. Wobec Najświętszego Sakramentu pisaliśmy o tym tutaj: Franciszek notorycznie nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, łamiąc przepisy liturgiczne.

Dlaczego, Franciszku, nie klękasz? Czy nie odczuwasz tej potrzeby uklęknięcia przed Najświętszym Sakramentem albo obrazem Matki Bożej, klękanie jednak przed człowiekiem nie jest dla Ciebie problemem?

P.S. Komentujących proszę o rozwagę i nie unoszenie się w epitetach lub osądach, zadajemy pytania i szukamy na nie odpowiedzi.

P.S. nr 2 Dopisane w dwa dni po publikacji tego posta.
Znalazłem gdzieś w Interencie próbę tłumaczenia, że jednak choroba jest przyczyną nieklękania, ponieważ Franciszkowi dokucza rwa kulszowa i ma problemy z kręgosłupem – co zostało jasno przekazane, oficjalnie. Próbuje się tłumaczyć, że Franciszek ma już 80 lat, jest stary i zniedołężniały, i jak klękał przy muzułmanach, czasem musieli mu pomagać i go podtrzymywać.
Można na to odpowiedzieć w ten sposób:
1. Benedykt XVI i Jan Paweł II też byli starzy i coraz mniej sprawni ruchowo, a mimo to zawsze chcieli uklęknąć nawet w złym stanie zdrowia (Franciszek na co dzień normalnie się porusza i to bardzo dobrze – widać, że jest sprawny i samodzielny).
2. Jeśli Franciszek potrzebowałby pomocy w jakiejś mierze przy klękaniu (zdjęcia pokazują, że ta pomoc przy uwijaniu się w myciu nóg muzułmanom ze strony innych osób była zupełnie drugorzędna), przecież mógł o to poprosić i tutaj.
3. Brak przygotowanych klęczników oraz powtarzanie gestów ukazują, że nie jest to problem jednorazowy, jakaś chwilowa niemoc czy niespodziewane najście choroby, ale celowe, zaplanowane działanie. Widzimy, że postawy Franciszka idą w pewnych kierunkach.
4. Nikt nie stwierdził oficjalnie, że problemy zdrowotne Franciszka mają wpływ na klękanie – tak więc taka informacja pozostaje plotką i domyślną hipotezą, zupełnie niepotwierdzoną w źródłach. Widzimy na szeregu zdjęć i wideo, że Franciszek jednak, jak chce, to potrafi uklęknąć. Na przykład, kiedy heretycy mają na niego ręce nakładać i się za niego modlić:

klekanie-heretycy

5. Tezę „papież Franciszek nie może samodzielnie uklęknąć z powodu choroby” można bardzo łatwo obalić oglądając różne wideo, na przykład to wideo 0:35 – tutaj. A nawet jakby teza była prawdziwa, czy nikt nie mógłby mu pomóc uklęknąć?

 

627 uwag do wpisu “Franciszku, dlaczego nie uklękniesz przed Matką Bożą Jasnogórską, skoro klękasz przed muzułmanami, hinduistami i transseksualistami?

 1. Trudno to wszystko czytać. Ojciec Swięty, Franciszek, jest nieskończenie wyższy od tych bredni, które piszecie ! Po co ? Brakuje mi słów, a przecież nie chcę was potępić, opamiętajcie się !!!
  Jędrzej Bończa Bukowski

  Polubienie

 2. Jędrzeju wyjdź w mgły która spowiła Twój rozum i trzeźwe postrzeganie świata. Pan Jezus wzywa Ciebie do tego abyś stanął w prawdzie. Fakty mówią same za siebie. Żeby mieć właściwą wiedzę nt dzisiejszego świata nie wystarczy oglądanie TV i czytanie gazety. Musimy cedzić informacje i musimy być jak sito. Z Panem Bogiem Jędrzeju

  Polubienie

  • Boga kocha się i szanuje w drugim człowieku. Papież Franciszek czyni to wszędzie ,w każdej sytuacji i tylko ktoś kto koniecznie chce znależć „dziurę w całym” będzie się dopatrywał różnych nieprawidłowości. Radzę zbadać swoją wiarę- w oparciu o Ewangelię. pozdrawiam – apolka.

   Polubienie

 3. Witojcie Hej! Chciałbym spytać moderatora, właściciela tej witryny jaka ma nazwę? Czy to zwykły przejaw hipokryzji zaściankowego radykalizmu katolickiego? Przecież papież jest głową kościoła rzymskokatolickiego i tenże kościół zbudowany jest na wierze i posłuszeństwie do niego więc jeśli papież ma swoje zdanie i to jego prawo to czy można mu zarzucać np, „lekkomyślność” bo nie uklęknął przed obrazem? Może władza hierarchów kościelnych w Polsce jest większa od władzy papieża? A moze komuś tutaj się w główce pokręciło? Pozdrawiam Krzysztof.

  Polubienie

 4. Bo klęka się przed Bogiem nie przed człowiekiem nawet świętym jakim nie wątpliwe jest Matką Boża. Ale jest nadal tylko człowiekiem nie Bogiem. I na marginesie klękanie przed obrazem jaki by on nie był, nawet Matki Boskiej ma w sobie coś z pogaństwa.

  Polubienie

 5. To prawda że Boga się szanuje w drugim człowieku ale Bogu należy się właściwy szacunek. W Piśmie Świętym jest napisane że nie będzie takiego kolana, które nie zegnie się na imię Jezus. Skoro tak to te słowa mają potwierdzenie w tym co stalo sie w Czestochowie po „adoracji” przez Franciszka Cudownego obrazu Matki Bożej przed ,którym nie uklęknął (nie klęka tez wogóle przed Najswietrzym sakramentem gdzie uobecniony jest sam Jezus Chrystus) a miało to miejsce podczas Mszy Świętej na Wałach Jasno górskich kiedy Franciszek wywrócił się i zgieły się jego kolana. Ale żebyś koleżanko nie myślała ze ten jedyny przypadek budzi kontrowersje. Jest wiele innych jak na przykład będąc w Afryce Franciszek mówił o dwóch rzeczach które nieustannie nosi przy sobie. Jest to Różaniec oraz jak to określił historia porażki Boga, a co to takiego? To mała Droga Krzyżowa. Proponuje abyś sobie też poczytała lub obejrzala kazanie które wygłosił w Katedrze Św Patryka w Nowym Jorku gdzie powiedział: „A jeśli nasze starania nie rodzą owoców to musimy pamiętać że jesteśmy naśladowania Chrystusa a Jego życie, mówiąc po ludzku zakończyło się niepowodzeniem, klęską Krzyża”. Proponuje też zapoznać się z homilia wygłoszoną przez niego w dniu 4 kwietnia 2017 roku w domu Św Marty gdzie mieszka. Powiedział wtedy mniej więcej tak, że Chrystus dla nas stał się grzechem, stał się diabłem i wężem i tak wyniszczył się dla nas aż do całkowitego unicestwienia. Tu link do kazania: http://www.osservatoreromano.va/pl/news/w-znaku-krzyza
  Nie wiem czy czytałas Apokalipsę Św Jana gdzie napisane jest: „…i widziałem bestie z ziemi, która miała rogi Baranka i mówiła jak smok, pojawieniu się jej będą towarzyszyć znaki i fałszywe cuda…” Możesz też poczytać sobie przepowiednie Św Pawła gdzie napisane jest : „Tak działa na nich tajemnica bezboznosci. Niech tylko ten co powstrzymuje ustąpi miejsca, wówczas ukaże się godziwe, którego Pan Jezus zmienię tchnieniem swoich ust i w niwecz obróci samym objawieniem swojego Przyjscia” Ta przepowiednia mówi o Benedykcie XVI i jego ustąpieniu. Możesz też sprawdzić wpis do Dzienniczek Siostry Faustyny nr 823. Faustyna napisała ten wpis w dniu urodzenia się Franciszka. Zuczę zdrowia duszy i darów Ducha Swietego

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s